Alpské lyžování - sjezd mužů, Beaver Creek Vítěz: A. Svindal (NOR) (kon.) | Sjezd žen, Lake Louise Vítěz: L. Vonnová (USA) (kon.)
koniec udalosti
SP v alpském lyžování - sjezd mužů, Beaver Creek

Vítěz: A. Svindal (NOR)

cz Piatok 04.12.2015, 18:45 • Vail Ski Resort, Beaver Creek (USA) • Zjazdové lyžovanie

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (20:57:22)

47. Andreas Žampa (SVK) +5,44

Ondřej Bank (CZE) nejel v Beaver Creeku naplno, a i proto se nakonec na bodovaná umístění nedostal. Z 57 startujících skončil na 38. příčce. Specialista Andreas Žampa (SVK) pak skončil na poslední 47. příčce. Byl alespoň lepší než ti, co nedojeli do cíle vůbec.

Aksel Lund Svindal (NOR) dnes zajel suverénně nejlepší sjezd a potvrdil, že v čele světového poháru není nadarmo. Druhý skončil o tři desetiny sekundy jeho krajan Kjetil Jansrud (NOR), třetí pak byl Guillermo Fayed (FRA).

Závod byl ukončen.

57
    Andreas Žampa (SVK) začal hodně špatně, ztrátu měl na prvním mezičase 1,53 sekundy, skoro nejvyšší ze všech. Už předem bylo jasné, že se do třicítky nevejde. Nakonec dojel do cíle s mankem 5,44 vteřiny. Zařadil se na poslední příčku.

56
    Morgan Pridy (CAN) se zařadil na 39. příčku. Ztráta 2,96 vteřiny nemohla znamenat bodované umístění. Na startu už je pouze Žampa.

55
    Přetahovaná o body do světového poháru pokračuje. Thomas Mermillod-Blondin (FRA) se dostal na 26. příčku, jeho manko na Svindala bylo 2,27 sekundy. Rozhodně ne špatná jízda od Francouze.

54
    Henrik von Appen (CHI) se zařadil na 42. místo před Klotze a posledního Werryho. Jeho ztráta činí 3,66 vteřiny.

53
    Bryce Bennett (USA) hlavně v poslední pasáži trati zrychlil. A potěšil sám sebe i vlastní fanoušky. Manko činí 2,42 sekundy a znamená aktuální 28. bodované místo.

52
    Na startu už zbývá jen pět lyžařů, než se na svah vydá poslední Slovák Žampa. Teď už má sjezd za sebou Fernando Schmed (SUI), který měl štěstí. Ztráta 2,53 sekundy mu vynesla poslední bodovanou třicátou pozici.

51
    Aleksander Aamodt Kilde (NOR) zajel skvěle na své poměry! Sice se nevecpal do první patnáctky, i tak ale může být se svým časem spokojený. Ztráta 1,58 vteřiny znamená aktuální šestnácté místo.

50
    Matteo Marsaglia (ITA) skončil se svou ztrátou 2,14 sekundy na 23. místě. Bank se průběžným pořadím propadá stále hlouběji.

49
    Ani Nils Mani (SUI) závod nedokončil.

48
    Klaus Brandner (GER) napodobil svého reprezentačního kolegu Ferstla a závod taktéž nedokončil. Pro Němce není tenhle sjezd vůbec úspěšný.

47
    Maxence Muzaton (FRA) zajel velmi dobře tenhle sjezd. Ztráta 1,66 sekundy znamená sedmnáctou příčku. Umístění v první dvacítce možná Francouz sám ani nečekal.

46
    Mattia Casse (ITA) a jeho ztráta tří sekund na Svindala znamená 33. místo.

45
    Natko Zrnčič-Dim (CRO) ukázal své zkušenosti, dojel do cíle se ztrátou 2,20 sekundy. 22. příčka je rozhodně dobrým výsledkem pro Chorvata.

44
    Andreas Romar (FIN) se snažil svou ztrátu stlačit pod tři sekundy, ale o jedenáct setin se mu to nepovedlo. Je na 32., tedy nebodovaném umístění.

43
    Siegmar Klotz (ITA) nabral ztrátu 3,81 sekundy, s takovou na bodované příčky pomýšlet nemohl.