Trenčín – Košice 2:3 (0:1 po s.n.) | Zvolen – Martin 4:2 (kon.) | Poprad – Piešťany 4:1 (kon.)
Skalica – Nitra 1:4 (kon.) | Žilina – B. Bystrica 2:6 (kon.)
HKM Zvolen
4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
HK VITAR Martin
Nedeľa 29.11.2015, 17:00 • Zimný štadión mesta Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Dnešný zápas nám teda končí víťazstvom domácich hokejistov, keď v tretej tretine poistil víťazstvo nad Martinom gólom do prázdnej brány Krejčí. Rozhodujúcim faktorom dnešného zápasu bol zrejme výkon Baroša, ktorý svoj tím podržal viac ako Orčík, ktorý bol aj vystriedaný Dzubinom. Najlepším hráčom zápasu bol však jednoznačne Daniel Rzavský. (19:11:54)

59:26 KREJČÍ - 4:2

59:26
    Zvolen dal gól!

Stý gól Zvolena v tomto ročníku extraligy padol do prázdnej brány! 34 sekúnd pred koncom rozhodol dnešné stretnutie zásahom do opustenej brány DANIEL KREJČÍ.
    Bez asistencie.

59:05
    Matejkova strela zblokovaná len mimo bránu.

58:37
    Hostia hrajú bez brankára.

58:19
    Zakázané uvoľnenie a následne oddychový čas domácich.

58:00
    Posledné dve minúty stretnutia odštartoval svojou chybou Puliš, ktorú takmer potrestal Matejka.

57:05
    Tuhé boje sa odohrávajú teraz na zvolenskom ľade, záver zápasu nám veľa hokejovej krásy neponúka.

56:15
    Zvolenský protiútok nemal dlhé trvanie a hostia sú opäť v útočnom pásme. Ani tí sa tam však dlho neohriali a hra sa nám teraz prelieva z jednej strany na druhú.

55:37
    Postavenie mimo hry na strane Martinčanov.

55:00
    Martin sa ubránil ďalšej presilovej hre a hrá s piatimi hráčmi.

54:49
    Jurík na Puliša, ten prihrával veľmi nepresne a Martin sa dostal z pásma.

53:47
    Opäť nepodarená presilová hra zo zvolenskej strany, nedarí sa im udržať sa v útočnom pásme.

53:00
    Zvolen si zahrá ďalšiu presilovú hru, potrestaným hráčom je tentoraz Dzubina, ktorý dostal dve minúty za podrazenie, trest za neho odpyká Murček.

52:35
    Puliš hľadal Mráza medzi kruhmi, jeho prihrávku ale obrana hostí zblokovala.

51:50
    Obdržálek teraz šprintoval za pukom, no nedokázal ho vybojovať.

51:15
    Jáchym sa teraz svojou šikovnosťou dostal do zaujímavej pozície, jeho strela švihom ale mierila tesne vedľa Barošovej brány.

50:25
    Mráz nahadzoval strieľanou prihrávkou puk pred martinskú bránu, kde ho tečoval Puliš, no štvrtý gól v martinskej sieti z toho nebol.

49:52
    Vhadzovať sa opäť bude pred Dzubinom.

49:10
    Spoza vlastnej brány teraz Bačík vypálil cez všetky čiary, puk však dokorčuľoval Kabáč a zakázané uvoľnenie sa tak nepískalo. Domáci následne nahodili puk na Dzubinu, ktorý ho radšej prikryl.

48:25
    Jurík pekne nahral po mantineli Pulišovi, ten si ale nedokázal prikryť o puk, o ktorý následne prišiel.

48:06
    Domáci v plnom počte.

47:29
    Postavenie mimo hry zo strany Martina, následne pri pokuse o rozohrávku sa hostia dopustili zakázaného uvoľnenia.

47:10
    Dnešné stretnutie sleduje 1096 divákov.

46:50
    Domáci sa teraz po bojoch pri mantineli dostali von z pásma.

46:06
    Tak napokon sa hostia dočkali presilovej hry, na dve minúty si oddýchne Juraj Jurík za podrazenie.

46:00
    Už asi 40 sekúnd majú hostia signalizovanú výhodu vylúčenia, no nedostávajú sa z pásma.

45:10
    Škvaridlo prihrával Klhůfkovi, ktorý opäť neprekonal Dzubinu. Smola na hokejke tohto českého útočníka.

44:25
    Chyba Krejčího, po ktorej sa dostal do úniku Rzavský, no neprekonal Baroša.

44:05
    Juraško teraz zvládol situáciu v obrannom pásme, hoci na začiatku sa zdalo, že sa mu nechce.

43:33
    Zakázané uvoľnenie Martina, ešte predtým mal obrovskú šancu Richard Varga, ktorý trafil tyčku.

42:35
    Obdržálek posúval na Klhůfka, ten ale zakončil tesne vedľa. V tretej tretine sledujeme zatiaľ skôr bojovný hokej.

41:50
    Bagin nespracoval puk na modrej a domáci sa tak museli na chvíľu vysťahovať von z pásma.

41:41
    Individuálna akcia Puliša, ktorá ale končí Dzubinovým zásahom.

41:12
    Hostia sa teraz nasťahovali pred Baroša a majú väčšiu chuť do hokeja.

40:40
    Poslednú časť hry začali aktívnejšie domáci, no z protiútoku sa do šance dostali hostia, Baroš ale kryl.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:37 .

Trošku menej zaujímavá tretina, no napriek tomu sme videli dva góly, najprv na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Jurík, čím vyhnal z brány Orčíka, no o tri minúty znížil Jáchym po perfektnej roboty Rzavského. Ten je zrejme zatiaľ najlepším hráčom dnešného stretnutia.

40:00

39:30
    Domáci začínajú jednu z posledných akcií druhej tretiny za vlastnou bránou.

38:56
    Semorád sa teraz rútil po pravom krídle, no jeho strela bola zblokovaná a tak s ňou Dzubina nemal žiadne problémy.

38:27
    Pokovičov pokus od modrej kryje Dzubina. Ten mal síce zakrytý výhľad, ale strela Pokoviča nebola dostatočne razantná.

37:45
    Daniel Rzavský si dnes robí čo chce. Teraz doslova preletel domácou obranou a zastavil ho až Baroš, ktorý zlikvidoval jeho pokus.

36:54
    Brabenec nahrával Obdržálkovi, prihrávka však nebola ideálna a český útočník ju tak nedokázal umiestniť medzi tri žrde.

36:25
    Kombinácia prvého zvolenského útoku skončila Dzubinovým vypichnutím puku. Perfektná robota martinského brankára.

35:35
    Dnešný zápas je celkom bohatý na góly, teraz sa však naskytol nepríjemný pohľad na Dvořáka, ktorý schádzal z ľadu nie celkom v poriadku. Snáď bude pokračovať v dnešnom zápase.
    35:01 JÁCHYM - 3:2

35:01
    Martin dal gól!

Vynikajúca práca mladíka Rzavského, ktorý vykrútil domácu obranu, nabil MILOSLAVOVI JÁCHYMOVI a ten prepálil Baroša v bráne Zvolena. Rzavský hrá dnes naozaj vynikajúco.
    Asistencie: Daniel Rzavský, Michal Kabáč

34:10
    Martin sa snaží odpovedať, pokus od mantinelu však Baroš spoľahlivo kryje.

32:56
    Hostia po treťom góle striedajú brankára, Orčíka nahradil Dzubina.
    32:56 JURÍK - 3:1

32:56

Martinskí hokejisti zrejme zahodenými šancami urazili šťastenu a prichádza odplata. Z rohu nahrával Mráz medzi kruhy, kde stál pripravený JURAJ JURÍK a z prvej prekonal Orčíka a zvyšuje náskok domáceho tímu.
    Asistencia: Bruno Mráz, Radovan Puliš

32:20
    V šanci bol teraz Tibor Varga, no Baroš drží svoj tím nad vodou.

31:50
    Zvolenskí hokejisti teraz kopia chyby v obrane a môžu len ďakovať Barošovi, že ich zatiaľ hostia nedokázali využiť na vyrovnanie.

31:00
    Obrovská šanca Martina, hostia sa dostali do prečíslenia troch proti jednému, Baroš si ale s touto situáciou poradil.

30:02
    Na ľadovej ploche sa toho teraz veľa nedeje.

29:19
    Hostia v plnom počte.

29:05
    Zuzin v šanci, ale jeho šancu zlikvidoval Orčík.

28:50
    Domáci sú síce v pásme, ale ich prihrávky sú nepresné.

28:01
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi a začala sa skrátená presilová hra pre domácich.

27:19
    Na trestnú lavicu ide ďalší hráč, tentoraz z tímu hostí, za sekanie dostal dve minúty Kokavec.

27:10
    Teraz sa dostali hostia v presilovke do pásma a ohrozili domáceho brankára.

26:30
    Domáci hokejisti získali teraz cenné sekundy za bránou hostí, ktorí sa teraz navyše previnili zákazaným uvoľnením.

26:01
    Presilovku si teraz zahrajú pre zmenu hostia, za narazenie na mantinel sadne na trestnú lavicu na dve minúty Juraj Jurík.

25:49
    Pokovič na Puliša, ten však nespracoval puk a skončil v rohu.

24:42
    Martin je v plnom počte. Tesne pred skončením oslabenia sa však takmer dostal do šance Kabáč, ktorého nádherne hľadal Rzavský.

24:05
    Domáci teraz nepochopiteľne vyčkávajú za vlastnou bránou.

23:13
    Zvolenské presilovky dnes nie sú práve najlepšie, hostia sa opäť oslobodili.

22:42
    Za podrazenie si sadne na dve minúty na trestnú lavicu Trávniček.

22:30
    Puliš nádherne na Juríka, ten bol vo veľkej šanci faulovaný.

21:40
    Krejčího strela bola tečovaná tesne pred Orčíkom, následne však český zádak spravil chybu, ktorú takmer potrestal Jurášek.

21:20
    Útočná snaha hostí, opäť bola ale zastavená postavením mimo hry.

20:30
    Domáci pri puku, no Baginova rozohrávka bola veľmi nepresná a končí sa zakázaným uvoľnením.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:50 .

Skončila sa nám prvá tretina, ktorá nám priniesla dostatok vzruchu. Začiatok zápasu nevyšiel domácim podľa predstáv, čo aj vyústilo do úvodného gólu Rzavského, ktorý padol po chybe zvolenskej obrany. Následne však prišla 15. minúta a v nej počas 23 sekúnd skórovali Brabenec s Mrázom a dostali sa tak nielen do vedenia, ale aj do hernej pohody.

20:00

19:45
    Brabenec sa teraz dostal do dobrej šance, no Orčík tretí gól do svojej brány nepustil.

18:00
    Zápas má vyššie tempo ako na začiatku, tretí útok Martina hrá zatiaľ veľmi dobre, aj teraz narobil domácim nemalé problémy.

17:05
    Nahodenie hostí spoza modrej schoval vo svojej lapačke Baroš a prerušil hru.

16:19
    Martinčania sa teraz dopustili offsidu , ich útočná aktivita tak bola prerušená.

15:20
    Martin sa snaží odpovedať, no Zvolenčanov obrat nakopol a hrajú vo väčšej pohode ako v úvode.
    14:42 MRÁZ - 2:1

14:42

A máme tu bleskový obrat skóre! Osamotený pred Orčíkom sa ocitol BRUNO MRÁZ, ktorý zamiešal puk a zavesil nechytateľne pod brvno. Krásny gól.
    Asistencie: Renars Demiters, Radovan Puliš
    14:19 BRABENEC - 1:1

14:19

Tak predsa sa to Zvolenu podarilo, Bagin vyslal parádnu strieľanú prihrávku priamo na hokejku KAMILA BRABENCA, ktorý pohodlne zakončil do prázdnej brány a vyrovnal stav stretnutia.
    Asistencie: Emil Bagin, Jan Semorád

13:46
    Zvolen sa ani tentokrát nevie udržať v pásme a Orčík nemá veľa práce.

12:40
    Zvolen bude hrať ďalšiu presilovku, Kokavec dostal dve minúty za hákovanie.

12:18
    Martin s piatimi hráčmi.

11:40
    Zvolenu táto presilová hra ale absolútne nevychádza a hostia sa úplne pohodlne bránia.

11:05
    Veľmi zlá presilovka zo strany Zvolena, ktorá napokon síce vyústila do šance, no tú zmarila zlá nahrávka Semoráda na Zuzina.

10:18
    Presilovku si zahrajú aj domáci, na trestnú lavicu si ide sadnúť na dve minúty za sekanie Peter Trávniček.

10:12
    Pokus o vysunutie jedného z útočníkov Martina sa končí zakázaným uvoľnením.

09:40
    Zvolen sa snaží o okamžitú rýchlu odpoveď, no martinská obrana je dnes naozaj dôsledná.
    09:06 RZAVSKÝ - 0:1

09:06

Nepochopiteľný výpadok zvolenskej obrany, kedy Kabáč od mantinelu prihral cez Juraška medzi kruhy, kde stál osamotený DANIEL RZAVSKÝ a ten s prehľadom prekonal Orčíka.
    Asistencia: Michal Kabáč

08:30
    Pokovič bol v dobrej pozícii, no nepochopiteľne sa rozhodol nahrať svojmu spoluhráčovi, ktorý stál pri mantineli.

07:55
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi, prvú presilovku Martin nevyužil.

07:35
    Martin stále pred bránou Zvolena, ale je to bez strely.

06:55
    Hostia sú už usadení v útočnom pásme.

06:27
    Prechod do pásma teraz hosťom nevyšiel a dostali sa do postavenia mimo hru.

06:10
    Brabenec odpaľuje puk cez všetky čiary a čiarový rozhodca odpískal zakázané uvoľnenie, za čo sa okamžite ospravedlnil. Vhadzuje sa v strednom pásme.

05:55
    A máme tu prvé vylúčenie zápasu. Na trestnú lavicu ide na dve minúty hráč Zvolena, Jozef Kentoš za držanie.

05:19
    Prečíslenie domácich, ktoré sa Puliš rozhodol riešiť individuálne. Bola to z neho nebezpečná strela, ktorá však skončila len tesne vedľa žrde.

04:41
    Tretia formácia domácich ohrozila Orčíka, ten je zatiaľ istý a likviduje všetky pokusy Zvolena.

04:05
    Škvaridlo hľadal Obdržálka pred bránou, no ten jeho nahrávku nečakal a preto nedokázal zakončiť.

03:15
    Zuzin tečoval tesne pred Orčíkom Brabencovu nahrávku, no gól z toho nebol. Následne protiútok hostí a Baroš radšej prerušil hru.

02:51
    Ďaloga zboku ohrozil Orčíka, tomu puk vypadol, druhý pokus Ďalogu ale skončil už v lapačke martinského brankára.

02:15
    Pokus o rýchly prechod do útočného pásma, do postavenia mimo hry sa ale dostal Juraj Jurík.

01:50
    Hostia upokojujú hru a rozhodli sa prestriedať.

00:55
    Martinčania nahodili puk zo stredného pásma len za zvolenskú bránu, domáci sa hneď pustili do útoku.

00:20
    Semorád v strednom pásme prihrával Brabencovi, ten ale stratil puk.

00:01

Dozneli tóny slovenskej štátnej hymny a všetko je pripravené na začiatok dnešného duelu.

Martinskí hráči sú už na ľadovej ploche, na ktorú teraz prichádzajú zvolenskí hokejisti. Zápas sa teda o malú chvíľu začne.

V zostave domáceho HKm došlo zrejme pod vplyvom nepriaznivých výsledkov k zmenám. Tou najväčšou a akiste veľmi prekvapujúcou je presun Radovana Puliša z prvého do tretieho útoku k Brunovi Mrázovi a Jurajovi Juríkovi. V elitnej formácii ho vedľa Kamila Brabenca a Jana Semoráda nahradí iný zvolenský odchovanec Peter Zuzin, ktorý tak bude môcť zaspomínať na spoluprácu práve s českým centrom z majstrovskej sezóny 2012/2013.

V bráne Martina ešte stále nenastúpi brankárska hviezda tejto sezóny a reprezentačný brankár Michal Dzubina, ktorý zrejme ešte nie je 100%-ne doliečený a od začiatku tak bude svätyňu tímu z Turca strážiť martinský odchovanec, ktorý však minulú sezónu pôsobil pod Pustým hradom, Filip Orčík. Uvidíme, ako sa mu bude dariť proti svojim bývalým spoluhráčom.

HKm Zvolen: Baroš (Petrík)- Bagin Juraško (C), Semorád Brabenec (A) P. Zuzin – D. Krejčí Andersons, Obdržálek Klhůfek Škvaridlo (A)- Demiters Pokovič, Puliš B. Mráz J. Jurík- F. Fekiač, Ďaloga Kentoš Misenev- V. Fekiač

Tréneri: Josef TUREK, Andrej PODKONICKÝ

MHC Martin: Orčík (Dzubina)- Tabaček (A) Bačík, T. Varga (C) Galamboš Skladaný- Jáchym Matejka, Kokavec Murček (A) R. Varga- Rusina Dvořák, Rzavský Dírer Kabáč- Trávniček, Uhrík Jurášek Rufati

Tréneri: Ivan DORNIČ, Ján GALAMBOŠ

Rozhodca: Tomáš OROLÍN, Juraj KONC- Roman BEDNÁR, Rastislav GAJAN.

Vítam všetkých priaznivcov ľadového hokeja pri sledovaní textového prenosu z ďalšieho kola slovenskej Tipsport Ligy.

V tomto stretnutí nastúpi druhý tím tabuľky HKm Zvolen proti hráčom z Turca, hokejistom MHC Martin. Ani jeden z tímov neoplýva v posledných zápasoch práve najlepšou formou a preto je najväčšou otázkou pred týmto súbojom tá, či sa jeden z tímov dokáže naštartovať k lepším výkonom.

HKM ZVOLEN

Do reprezentačnej prestávky bavili zvolenskí hokejisti svojich divákov krásnym, okulahodiacim hokejom a kombinačnou hrou. Bodoval najmä prvý útok v zložení Semorád-Brabenec-Puliš, tomu ale v posledných dueloch akoby zvlhol pušný prach a to sa výrazne odzrkadlilo na výsledkoch Bryndziarov, ktorí dokonca prišli o prvé miesto v tabuľke, kde ich po prehre v Žiline nahradila Nitra. Rytieri spod Pustého hradu však napriek tomu oplývajú silným tímom, ktorý je schopný sa zo svojej súčasnej krízy dostať a opäť sa vrátiť na víťaznú vlnu a presne o to sa bude partia okolo Kamila Brabenca v dnešnom zápase snažiť.

MHC MARTIN

Rovnako Martinčania neprežívajú zrovna najlepšie obdobie. V úvode sezóny sa pohybovali na špici tabuľky, no po odchode Rastislava Špirka do Komety Brno sa začal pomalý, ale istý ústup z pozícií a momentálne sa Martin nachádza mimo barážových vôd len vďaka tomu, že majú lepšie skóre ako Žilina. Martin do tejto sezóny vstúpil so skromnými cieľmi, keď rovnako ako vo viacerých mestách a kluboch, ani tu dlho nebolo jasné, či sa vôbec bude hrať, no mladíci dlho predvádzali sympatické výkony a bojovnosťou zbierali body, ktoré však teraz nepribúdajú. Zverenci trénera Dorniča však určite dokážu potrápiť kohokoľvek, o čo sa budú snažiť aj v súboji s favoritom zo Zvolena.

Posledných päť zápasov:

Piešťany 4-0 Martin
    Martin 1-2 pp Košice
    Nitra 3-1 Martin
    Martin 4-2 Banská Bystrica
    Žilina 3-1 Martin

Úvodné buly tohto duelu je naplánované na 17:00, ja sa Vám prihlásim približne hodinu pred zápasom so zostavami oboch celkov, dovtedy Vám prajem príjemne strávenú nedeľu a Dovidenia pri hokeji.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Tomáš Melicherčík

Góly a asistencie: 15. Brabenec (Bagin, Semorád), 15. Mráz (Demiters, Puliš), 33. Jurík (Mráz, Puliš), 60. Krejčí – 10. Rzavský (Kabáč), 36. Jáchym (Rzavský, Kabáč)

HKM Zvolen: Baroš (Petrík)- Bagin Juraško (C), Semorád Brabenec (A) P. Zuzin – D. Krejčí Andersons, Obdržálek Klhůfek Škvaridlo (A)- Demiters Pokovič, Puliš B. Mráz J. Jurík- F. Fekiač, Ďaloga Kentoš Misenev- V. Fekiač

HK VITAR Martin: Orčík (Dzubina)- Tabaček (A) Bačík, T. Varga (C) Galamboš Skladaný- Jáchym Matejka, Kokavec Murček (A) R. Varga- Rusina Dvořák, Rzavský Dírer Kabáč- Trávniček, Uhrík Jurášek Rufati

Rozhodca: Tomáš OROLÍN, Juraj KONC- Roman BEDNÁR, Rastislav GAJAN