Omsk – D. Moskva 3:2 (2:1 po s.n.) | Barys – Viťaz 4:1 (kon.) | Jekaterinburg – Záhreb 0:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 1:3 (kon.) | Helsinki – Kazaň 2:1 (kon.)
Riga – Togliatti 2:0 (kon.)
Barys Nur-Sultan
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Viťaz Moskovská oblasť
cz Nedeľa 29.11.2015, 12:30 • Sport Complex • KHL

Československá stopa

Roman Horák(CEC): 0+0, 2 střely na bránu. (14:45:52)

Je konec a čtyřmi góly si dnes vítězství zařídili domácí hráči Barysu Astana. Hosté se ve třetí třetině zmohli na snížení ale to na bodování nestačilo.

Roman STARČENKO - 4:1

59:25
    Astana právě vstřelila branku!
    ROMAN STARČENKO vystřelil přes obránce a zařídil tak poslední a definitivní tečku za tímto zápasem. Asistence: Talgat Žajlauov.

58:59
    Golovkovova střela minula bránu jen o pár centimetrů.

58:07
    O puk se nyní svádí bitva za Säteriho bránou.

57:26
    Eronenova střela zamířila těsně vedle vzdálenější tyče.

56:21
    Soloduchinovo nahození si přebrali hráči Astany a založili vlastní útok.

55:44
    Afinogenov namířil svůj projektil nad bránu.

54:55
    Kempeho střela změnila směr a na bránu nezamířila.

54:27
    Horákovo nahození vyrazili obránci do rohu kluziště.

53:45
    Kudinov ztratil po přechodu do pásma puk a tak končí akce Viťazu.

52:57
    Nahození puku od modré zastavil Säteri a předal puk spoluhráčům.

52:20
    Puškarjov střílel z dobré pozice těsně mimo.

51:31
    Hosté jsou nyní velmi aktivní. Soloduchin ale při zakončení upadl a celou akci pokazil.
    Pavel LUKIN - 3:1

51:21
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Davydov přenechal puk PAVLOVI LUKINOVI, jenž tvrdou ránou od modré odpověděl na gól Astany. Asistence: Ilja Davidov.
    Vadim KRASNOSLOBODCEV - 3:0

50:24
    Chudjakov obkroužil bránu a našel volného VADIMA KRASNOSLOBODCEVA, jenž přesnou ranou navýšil vedení svého týmu. Asistence: Maxim Chudjakov, Konstantin Puškarjov.

49:40
    Hostům se podařilo sebrat puk a vyvést ho až za bránu soupeře, kde ho chvíli držel Vyglazov.

49:23
    Bochenski střílel z dobré pozice mimo.

49:02
    Krátce po vhazování se povedlo hostům vyhodit puk z pásma.

48:47
    Za sekání dostává trest Kempe (CEC)

48:28
    Rychlý protiútok Astany skončil zákrokem Säteriho.

48:02
    Rychlý protiútok Viťazu skončil zajímavě! Koroljov přehodil gólmana. trefil horní tyč a puk se o brankovou čáru odrazil ven z brány.

47:50
    Tvrdou ránu od mantinelu kontroluje Säteri v lapačce.

47:34
    Za nahozeným pukem spěchal Afinogenov, ale ten si již přebrali domácí.

46:39
    Kempe zakončoval bekhendem, jeho pokus zastavili obránci.

46:26
    Ostrá rána Horáka končí v náruči Poluektova.

45:28
    Kurdjakov byl nachytán ofsajdu a hra je tedy přerušena.

44:51
    Eronen zakončil přes obránce a Poluektov má puk v lapačce.

44:30
    Cyganov nahrál na Horáka, jehož střela byla ovšem zastavena.

43:45
    Útočné snahy Viťazu zastavuje ofsajd.

43:23
    Ostrá rána Romanova z úhlu skončila v náručí připraveného brankáře.

42:50
    Po vhazování vystřelil Starčenko jen do lapačky gólmana.

42:47
    Säteri nyní přerušil útočné snahy Astany.

42:12
    Pískán je icing Viťazu.

41:45
    Po přechodu do pásma byl Barysu odebrán puk. Následně se ale přeci jen podařilo Dawesovi vystřelit a to jen těsně nad horní tyč.

41:02
    Po souboji za bránou Barysu se puk odrazil do ochranné sítě a hra je přerušena.

40:39
    Afinogenov špatně přihrál na modrou a jeho tým tak přišel o útočnou třetinu.

40:20
    Kempeho střela byla zblokována do ochranné sítě.

40:10
    Po vhazování si hosté vzali puk za bránu a chystají se k útoku.

40:01

A opět to byl Bochenski, kdo v první minutě třetiny poslal puk do sítě. Uvidíme, zda se Barysu podaří udržet vedení a potencionální výhru.

40:00

39:47
    Kempe již nestihl dojet nahozený puk a poroučí se z pásma.

39:24
    Horák předvedl krásnou sólovou jízdu. Poslední obránce mu ale vypíchl puk a jeho akce tak končí.

38:59
    Boyd trefil masku Säteriho, puk se následně poroučel mimo kluziště.

38:45
    Tvrdá rána obránce domácích byla sražena mimo svou původní trajektorii.

37:26
    Žajlauov byl na konci přečíslení Astany a vše vypadalo, že pošle puk do odkryté sítě. V tom se ale zjevil Säteri a zázračně vyrazil puk nad bránu.

36:20
    Slabá střela Lipina nenadělala Säterimu žádné starosti.

35:31
    Viťaz se dopustil icingu.

35:20
    Astaně se nyní nepovedlo přejít do útoku.

34:41
    Po útoku Viťazu se puk nebezpečně odrazil před bránu, kde ale nebyl nikdo z hostů.

33:56
    Střela Dawese byla zastavena těsně před gólmanem.

33:17
    Soloduchinovu střelu vyrazil gólman do ochranné sítě.

32:33
    Boyd byl na konci zajímavého útoku, který ale skončil nepřesnou střelou.

32:13
    Hosté v plném počtu. Čtyřminutový trest je u konce.

31:51
    Proti tvrdé ráně Vyglazova se vytáhl Poluektov krásným lapačkovým zákrokem.

31:20
    Afinogenov poslal kotouč jen do náruče gólmana.

30:40
    Domácím se nyní povedlo vyhodit puk a zkracují si tak čtyřminutový trest.

30:12
    Krasnoslobodcev vystřelil přes obránce těsně mimo bránu.

29:43
    Ofsajd Barysu.

29:24
    Vyglazovova střela byla sražena obráncem za vzduchu.

29:05
    Bochenski vzal puk ve svém pásmu a vyvezl ho až do útočné třetiny.

28:29
    Proti Kempeho střele se ohnal Poluektov a jeho puk končí v lapačce.

28:13
    Tvrdou střelu Horáka srazil obránce. Současně je vyloučen Starčenko (AST) za vysokou hůl.

27:34
    Säteri vychytal nepříjemnou Žajlauovovu střelu.

27:20
    Druhý útok hostů odhodlaně dobýval bránu Barysu, dokud razantně nezasáhl Poluektov a nepřerušil hru.

26:45
    Střelu přes obránce lapil Säteri a hra je přerušena.

26:30
    Viťazu se podařilo proniknout do útoku, kde je ale domácí odstavili od puku.

25:48
    Puk opustil hrací plochu a následuje vhazování ve střední zóně.

25:31
    Lobanov dvakrát vystřelil nikým nehlídán, ale ani jeden z jeho pokusů netrefil bránu.

24:57
    Kokšarov střílel z modré těsně mimo.

24:43
    Horákovo útok byl zmařen odpískaným ofsajdem.

23:56
    Davydov vystřelil jen do těla obránce a Barys obrací hru.

23:30
    Křižná přihrávka prošla na Dawese, který ale minul bránu.

22:39
    Dva hráči Barysu spěchali za pukem, ale rozhodčí odpískal icing.

22:06
    Puškarjov útočil z druhé vlny a tvrdou ranou označkoval zadní mantinel.

21:40
    Nahození Astany se mění v zakázané uvolnění a následuje vhazování před Poluektovem.
    Brandon BOCHENSKI - 2:0

20:44
    BRANDON BOCHENSKI si připisuje druhou branku! Kokšarov se kterým se Bochenski přetahoval o puk udělal chybu a kapitán Astany kotouč dopravil svižnou střelou do sítě. Bez asistence.

20:10
    Po buly se ujali puku hráči Barysu a nyní se snaží proniknout do útočné třetiny.

20:01

Úvodní třetina je minulostí a těsné vedení 1:0 v ní drží domácí, zásluhou Bochenskiho, jenž našel odražený puk a již v první minutě překvapil domácí přesnou trefou do horního rohu branky.

20:00

19:38
    Krasnoslobodcev se objevil před bránou a zakončením překvapil Säteriho, který puk vyrazil jen intuitivně a s pomocí velké dávky štěstí.

19:06
    Boyd se opřel do střely a poslal odražený puk do výstroje gólmana.

18:15
    Ofsajd nyní zastavil postup Viťazu kupředu.

18:02
    Lundinovo zakončení lapil Säteri.

17:56
    Krasnoslobodcev byl v dobré střelecké pozici, ale při snaze vystřelit promáchl.

17:34
    Soloduchinovi utekl puk a následně se hráč Viťazu dopustil ofsajdu.

16:35
    Afinogenov prováhal možnost k zakončení a byl mu odebrán kotouč.

16:11
    Icing nyní zastavil útočné snahy domácích a hra se vrátí před Poluektova.

15:34

15:19
    Bochenski udělal na modré čáře chybu a hosté vyhodili.

14:50
    Po střele od modré zasáhl gólman Viťazu a jeho spoluhráči následně vyhodili puk z pásma.

14:24
    Nebezpečnou střelu Lundina Säteri zachytil do lapačky.

14:16
    Nyní se hostům podařilo vyhodit puk z pásma.

13:54
    Astana si vyměňuje puk v pásmu a čeká na vhodnou pozici pro zakončení.

13:34
    A další vyloučení. Za podražení si posedí Lukin (CEC).

13:30

13:15
    Barys se v pásmu dlouho neudržel, hosté ihned vyhodili puk.

12:49
    Hosté odvrátili útok a zamířili kupředu . Soloduchin přenechal Kokšarovovi, jenž tvrdou ranou donutil Poluektova k zákroku.

12:04
    Lundinovo útok vedl ke slabé střele. Jeho tým bude brzy v plném počtu a čeká ho přesilové hra delší než minutu.

11:30
    Ofsajd a zároveň je potrestána hráčská lavice Viťazu za příliš mnoho hráčů na ledě.

11:21
    Kombinace přihrávek Viťazu byla přerušena a domácí puk vyhazují.

10:48
    Po další střele Viťazu vyrazili domácí puk až na druhou stranu. Hosty nyní čeká krátká přesilová hra.

10:33
    Davydov vystřelil ale trefil jen nohu klečícího obránce.

10:09
    Za nedovolené bránění si posedí Dallman. Síly na ledě se tak srovnají.

09:20
    Do protiútoku se rozjel Kempe, jehož zakončení mířilo vedle. Astana následně vyhodila na zakázané uvolnění.

09:01
    Dawes poslal puk z otočky na lépe postaveného spoluhráče, který namířil kotouč těsně vedle brány.

08:50
    Za podražení si posedí Cyganov (CEC)

08:42
    Protiútok Viťazu vedl Kokšarov a trefil jen zadní mantinel.

08:09
    Afinogenov obešel obránce a zakončil. Jeho pokus ale zastavil padající obránce.

07:45
    Dawes nahodil puk a pokusil se ho dojet. Afinogenov byl u puku rychleji.

07:16
    Puk si za brankou převzali hráči hostů a zamířili s ním do dalšího útoku.
    Brandon BOCHENSKI - 1:0

00:54
    Hned v první minutě tu máme branku! Za domácí celek skóre otevřel americký útočník BRANDON BOCHENSKI! Bez asistence.

00:01

Barys Astana: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Trjasunov, Lipin, Ryspajev, Lobanov – Dawes, Bochenski, Boyd – Chudjakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Žajlauov, Starčenko, Romanov – Solarjov, Markelov, Panšin

Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Eronen, Voronkov, Davydov, Lukin, Ježov, Golovkov, Kudinov – Kempe, Horák, Vyglazov – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Švec-Rogovoj, Afinogenov, Makejev – Cyganov, Musatov, Palola – Kudinov

Rozhodčí: Buturlin, Kulakov – Aljošin, Nestěrov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Antonín Domanický

Góly a asistencie: 1. Bochenski, 21. Bochenski, 51. Krasnoslobodcev (Chudjakov, Puškarjov), 60. Starčenko (Žajlauov) – 52. Lukin (Davydov)

Barys Nur-Sultan: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Trjasunov, Lipin, Ryspajev, Lobanov – Dawes, Bochenski, Boyd – Chudjakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Žajlauov, Starčenko, Romanov – Solarjov, Markelov, Panšin
    Viťaz Moskovská oblasť: Säteri (Saprykin) – Eronen, Voronkov, Davydov, Lukin, Ježov, Golovkov, Kudinov – Kempe, Horák, Vyglazov – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Švec-Rogovoj, Afinogenov, Makejev – Cyganov, Musatov, Palola – Kudinov

Rozhodca: Buturlin, Kulakov – Aljošin, Nestěrov