Philadelphia – Nashville 3:2 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 1:3 (kon.) | Anaheim – Chicago 2:3 (po pr.)
Washington – Tampa Bay 4:2 (kon.) | Buffalo – Carolina 4:1 (kon.) | NJ Devils – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.)
Columbus – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Detroit – Edmonton 4:3 (po pr.) | Florida – NY Islanders 3:2 (5:4 po s.n.)
Dallas – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Arizona – Calgary 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Philadelphia 0:3 (kon.)
Buffalo Sabres
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Carolina Hurricanes
cz Sobota 28.11.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Domácím se v poslední době vůbec nedaří, Sabres už šest zápasů v řadě nevyhráli, což dnes budou chtít rozhodně napravit.

Jack Eichel – 22 zápasů (7+4)

Hosté také neprožívají zrovna radostné období. S 20 body Hurikánům patří dvanácté místo Východní konference.

00:52
    První zákrok dnešního zápasu si připíše Johnson proti střele Lilese.

2:52
    Na druhé straně musí zasahovat také Ward. Ten musel chytit Ristolainenovo zakončení od modré.

04:19
    Slavinova střela gólem nekončí, činit se ale musel domácí gólman.

06:37
    Hanifin zkusil vystřelit, avšak trefil jen připraveného Johnsona.

07:36
    Velký střelecký rozdíl se stále zvětšuje. Tentokrát je do statistik zapsán pokus Versteega, s jehož ránou si musel poradit domácí brankář.

08:57
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají do vedení. Ristolainen poslal puk po modré na JOSHE GORGESE, který neváhal a nahodil puk před branku. Nahození domácího obránce Warda překvapilo a dokázalo poprvé rozvlnit síť v hostující bráně. Asistence: Rasmus Ristolainen, Jamie McGinn.
    Josh GORGES - 1:0

09:14
    Po inkasovaném gólu si poprvé na puk sáhl Ward, který zlikvidoval střelu Evandera Kanea.

11:09
    Jay McClement pálil pouze do připraveného strážce domácí svatyně.

11:48
    Opět musel být v pozoru Johnson, tektokrát čelil střele Rileyho Nashe.

12:16
    Liles také na domácího brankáře nevyzrál.

13:58
    Počet střel: Buffalo – 3, Carolina – 8.

14:23
    Faulkovo nahození míří mimo, u puku jsou domácí.

14:48
    Ale ani hosté se nedokázalai prosadit, protože přišli o puk při boji u mantinelu.

14:58
    Foligno stihl puk až ve středním pásmu, píská se ofsajd domácích.

15:12
    Po vyhození puku přes všechny čáry se hra přesune před brankáře Buffala.

15:24
    Další střela Faulka od modré čáry byla zablokována jedním z domácích hráčů.

16:18
    Kane zahrozil svou zpětnou přihráckou před hostující brankoviště, nakonec ovšem nikdo z domácích puk netrefil.

17:04
    Eichel vracel puk pod sebe na kapitána Giontu, jenže nepřihrál přesně.

17:45
    Raskova přihrávka na modré přeskočila hůl hostí až do středního pásma.

18:31
    Hainseyho nahození od modré trefilo jen betony Johnsona.

18:52
    Skinnerovu střelu vytečovatl do ochranné sítě McCabe.

19:11
    O´Reillymu se puk zamotal mezi brusle, a tak o něj vousatá hvězda Buffala přišla.

19:17
    Kane (BUF) inkasuje dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí. Nash (CAR) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

20:00

Další třetina začne přibližně v 2:03.

Utkání, ve kterém je zatím rozhodně střelecky aktivnější hostující tým zatím vedou domácí. Ti šli do jednogólového vedení po brance Joshe Gorgese.

20:01

21:17
    Oba týmy jso v plném počtu.

21:24
    Nordstrom (CAR) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

21:57
    Hostům se daří vyhodit.

22:12
    Opět je puk až za Johnsonem.

22:43
    Eichel se prokličkoval až před Warda, ale ani nadvakrát nedokázal hostujícího brankáře překonat.

23:24

23:35
    Hosté vyhazují puk už mimo své oslabení, proto sudí pískají icing.

23:53
    Počet střel: Buffalo – 7, Carolina – 13.

24:00
    Liles byl po zakončení sražen do brankoviště a jen těžce se zvedá z ledu.

24:49
    Hanifinova střela byla sražena do zadního mantinelu.

24:59
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté z menší převahy vytěžili vyrovnání. Lindholm vybojoval puk v rohu hřiště, předal ho Ericu Staalovi, jehož střela se odrazila od betonu domácího brankáře jen na VICTORA RASKA, který našel skulinku mezi betony Johnsona, čímž vyrovanl stav dnešního zápasu. Asistence: Eric Staal, Elias Lindholm.
    Victor RASK - 1:1

27:59
    Bogosianovu střelu od modré vyráží domácí brankář do rohu hřiště.

28:18
    Následnou střelu Colaiacova musel Johnson podržet na svém hrudním chrániči.

28:43
    Boj o puk u mantinelu vyhrávají ve vlastním pásmu Sabres.

29:46
    Skinner zachytil domácí rozehrávku, vyjel před Johnsona, kterého následně jen natrefil.

30:16
    Bogosian (BUF) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

30:35
    Domácí musí začínat až od vlastní branky.

30:54
    Lindholmova střela od modré byla zablokována jedním z domácích hráčů.

31:42
    Po nepřesné přihrávce mohl Girgensons bez problémů vyhodit kotouč.

32:16

32:24
    Domácí si berou vedení opět na svou stranu. Po chybné rozehrávce Slavina se puku ujal JACK EICHEL, který přejel útočnou modrou a velmi svižnou střelou zápěstím vymetl všechny pavučinky ve vzdálenějším rohu hostující klece. Bez asistence.
    Jake EICHEL - 2:1

34:29
    Po zakázaném uvolnění Buffala se bude hra stěhovat před Johnsona.

35:23
    Počet střel: Buffalo – 11, Carolina – 22.

36:26
    Pesceho střela od modré se odrazila od clonících hráčů jen těsně vedle levé tyče.

36:54
    Malone mířil sám na Johnsona, avšak jeho zakončení šlo jen vedle pravé tyče domácí brány!

38:04
    Kane pálil z otočky jen do mantinelu za hostující brankou.

38:27
    Hanifin vyhazuje puk pouze na zakázané uvolnění.

38:59
    Domácí rozherávají puk zpoza vlastní brány. Sabres rozhodně nikam nepospíchají.

39:25
    Gorges nahazuje puk do útočného pásma, kde se ho zmocňují hosté.

39:37
    Domácí jdou v poslední minutě druhé třetiny do dvougólového vedení. Moulsonovu střelu nasměroval BRIAN GIONTA jen do pravé tyče hostující brány. Od té se ovšem puk odrazil do betonu Warda, od něhož si puk zamířil za brankovou čáru. Asistence: Matt Moulson.
    Brian GIONTA - 3:1

40:00

Další třetina začne přibližně v 2:54.

Velmi zajímavou druhou třetinu nakonec vyhráli domácí hokejisté v poměru 2:1. Nejprve ale za hosty srovnával Victor Rask, po jehož brance vrátil Buffalu vedení Jack Eichel. To ještě ovšem nebylo vše, protože necelou půl minutu před druhou sirénou dostal puk odrazem od tyče a betonu hostujícího brankáře za brankovou čáru Brian Gionta.

40:01

40:01
    Změna v hostujícím brankovišti! Cama Warda před třetí třetinou nahrazuje Eddie Lack!

40:27
    Slavin po buly jen vyhazuje kotouč.

40:57
    Deslauriers nezasáhl dobře, a tak půjdou kupředu hosté.

41:21
    Skinner se prokličkoval až na osu hřiště, odkud trefil Colaiacova.

41:55
    Další gól mohl přidat Eichel, jenže jeho pokus nepustil na bránu Liles.

43:00
    Hainseyho střelu od modré nedokázal dorazit z bezprostřední blízkosti Nestrašil.

43:50
    Girgensons z kraje pásma trefil jen lapačku Lacka, který svůj zákrok náramně prodal.

44:57
    Hosté se usadili v pásmu svého soupeře, avšak po chvíli se vyhnali nepřesnou přihrávkou.

45:22
    Carolina se momentálně snaží hrát, Buffalo pouze vyhodilo na zakázané uvolnění.

46:09
    Nestrašil od pravého mantinelu přestřelil domácí bránu.

46:23
    Na druhé straně raději přidržel puk Lack.

46:36
    Domácí nejspíše definitivně rozhodují dnešní zápas. Schaller dával puk za branku na McGinna, jehož přihrávka našla v mezikruží připraveného DAVIDA LEGWANDA. Hostující útočník střelou vedle levého betonu donutil Lacka poprvé kapitulovat. Asistence: Jamie McGinn, Tim Schaller.
    David LEGWAND - 4:1

48:29
    Počet střel: Buffalo – 19, Carolina – 25.

48:54
    Eichelovo zakončení z pravého křídla vyráží pozorný hostující brankář.

49:47
    Foligno mířil sám na Lacka, jenže vohužel pro domácí nedokázal svůj únik přesně zakončit – branku minul!

50:09
    Deslauriers (BUF) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

50:53
    Kombinace Caroliny je pomalá a nepřesná. Domácím se podařilo vyhodit puk.

51:45
    Versteeg se vytočil do středu hřiště a vystřelil, jenže proti přesnému zásahu stál Johnson.

52:09

52:21
    Sabres se proviňují proti pravidlům vyhozením na zakázané uvolnění.

53:11
    Slavin musí začít další akci až od vlastního brankáře.

53:20
    Rozehrávka se Hurikánům nepovedla, odpískán icing.

54:06
    Hosté se velmi snaží alespoň o zdramatizování zápasu, avšak dnes jim není nejspíš přáno.

55:06
    Versteeg nestihl dojet vyhozený kotouč, což vede k odpískání dalšího icingu.

55:31
    Hra je nyní velmi rozháraná, tato část zápasu není příliš pohledná.

56:41
    Domácí Sabres se dlouho drželi v pásmu soupeře, jenže nedokázali ohrozit Lacka.

57:45
    Girgensons zaváží puk do útočného pásma.

58:01
    Na druhé straně raději Johnson přikryl puk před dotírajícím Raskem.

58:20
    Počet střel: Buffalo – 21, Carolina – 28.

59:10
    Carolina už nemá síly na nějaké dramatizování zápasu.

59:32
    Hosté v poklidu dohrávají zápas s pukem na hokejkách.

Domácí se dokázali prosadit i ve třetí třetině a to zásluhou Davida Legwand, jehož trefa pečetila fakt, že dva body dnes zůstanou v First Niagara Center! Já se s Vámi loučím a přeji krásný víkend!

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (CAR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:45

Hvězdy utkání

1. Josh Gorges (BUF) – 1+0
    2. David Legwand (BUF) – 1+0
    3. Rasmus Ristolainen (BUF) – 0+1 (03:34:37)

Jan Brabec

Góly a asistencie: 9. Gorges (Ristolainen, McGinn), 33. Eichel, 40. Gionta (Moulson), 47. Legwand (McGinn, Schaller) – 25. Rask (E. Staal, Lindholm)

Buffalo Sabres: Johnson (Ullmark) – Ristolainen, Gorges (A), McCabe, Bogosian, Franson, Colaiacovo – Reinhart, O´Reilly (A), Kane – Gionta (C), Eichel, Moulson – Foligno, Girgensons, Deslauriers – McGinn, Legwand, Schaller
    Carolina Hurricanes: Ward (40. Lack) – Faulk (A), Hainsey, Pesce, Liles, Slavin, Hanifin – Lindholm, Rask, E. Staal (C)- Nestrašil, J. Staal (A), Nordstrom – Versteeg, Nash, Skinner – Terry, McClement, Malone