Island
55:72 (11:19, 33:40, 43:52)
Slovensko
Streda 25.11.2015, 20:30Kvalifikácia o postup na ME 2017 - ženy

Slovensko potvrdilo úlohu favorita aj v dnešnom stretnutí. V Reykjavíku zvíťazilo pohodlným 17-bodovým rozdielom. Ani tentokrát to však z našej strane nebolo ideálne, najmä v obrane. V prvom polčase nás trápila najmä Helena Sverrisdóttirová, ktorá celkovo dala 16 bodov. Najlepšou strelkyňou zápasu ale bola naša pivotka – Anna Jurčenková. Tá zaznamenala 18 bodov a 18 doskokov. Fantastické! Nemôžem nespomenúť ani Martu Páleníkovú, ktorá prispela k nášmu víťazstvu 15 bodmi. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (22:31:49)

Koniec zápasu. (55:72)

39:38
    V samotnom závere pridáva po ďalšom faule Islandu dva body z čiary trestného hodu Dominika Baburová. (55:72)

39:00
    Minútu pred koncom Islanďanky ešte takticky faulujú. Barbora Bálintová sa z čiary trestného hodu nemýlila a zaokrúhlila náš bodový účet na 70 bodov. (55:70)

38:55
    V závere sa roztrhlo vrece s presnými zásahmi spoza trojkového oblúka. Svoj prvý v zápase zaznamenala aj Sigrún Ámundadóttirová. (55:68)

38:47
    Dominika Baburová pridáva presnú strely za tri body. (52:68)

38:10
    Slovenky teraz poľavili v obrane, čo využila Pálina Gunnlaugsdóttirová. Na jej bodovom konte je úctyhodných 14 bodov. (52:65)

37:54
    Na druhej strane premenila jeden trestný hod Helena Sverrisdóttirová. (50:65)

37:41
    Je rozhodnuté. Slovensko v dôležitých chvíľach výrazne podržala Marta Páleníková. Po prihrávke Baburovej dáva ďalšiu trojku v zápase. (49:65)

37:12
    Helena Sverrisdóttirová sa v druhom polčase vôbec nedarí. Dala v ňom iba jeden bod. Ďalšou strelou za tri body nepridala. (49:62)

36:25
    Pálina Gunnlaugsdóttirová nepremenila svoju strelu za dva body. Škoda len, že o niekoľko sekúnd prišla o loptu aj Marta Páleníková. (49:62)

36:03
    Marta Páleníková bola faulovaná pri strele za tri body. Z tria trestných hodov premenila dva, čím slovenský náskok zvýšila už na komfortných 13 bodov. (49:62)

35:47
    Kroky boli odpískané Sandre Thrastardóttirovej. Island tak zbytočne prichádza o loptu. (49:60)

35:30
    Oddychový čas domácich. (49:60)

34:54
    Anna Jurčenková v poslednej štvrtine doslova žiari. Pridáva ďalšie dva body a svoje konto zvyšuje už na 18 bodov. (49:60)

34:12
    Anna Jurčenková vracia pokoj do našich radov presnou strelou za dva body. Oceniť treba aj Martu Páleníkovú, ktorá si pripísala už 5. asistenciu. (49:58)

33:50
    Pálina Gunnlaugsdóttirová presnou trojkou dramatizuje záver zápasu. Z 12-bodového náskoku je už len 7-bodový. (49:56)

33:04
    Island ešte neskladá zbrane. Sandra Thrastardóttirová dokonale zužitkovala pas od Heleny Sverrisdóttirovej. (46:56)

32:47
    Výborne! Slovensko dáva ďalšie dva body zásluhou Barbory Bálintovej. Slovensko je blízko k druhému kvalifikačnému víťazstvu. (44:56)

32:22
    Anna Jurčenková dáva mimoriadne dôležité body. Opäť sa naše reprezentantky dostávajú na rozdiel 10 bodov. (44:54)

Miroslav Kováčik

Island: Davidsdottirová, H. Sverrisdóttirová, Gudmundsdottirová, G. Sverrisdóttirová, Ámundadóttirová, G. Gunnarsdóttirová, Gunnlaugsdóttirová, Thrastardóttirová, B. Gunnarsdóttirová, Sveinsdóttirová, Brynjarsdóttirová, Ólafsdóttirová.
    Slovensko: Baburová, Tetemondová, M. Páleníková, Slamová, Moravčíková, Hruščáková, Bálintová, T. Páleníková, Kiššová, Jurčenková, Kmeťová, Krč-Turbová.
    Štvrtiny: 11:19, 22:21, 10:12, 12:20