Borisov – Leverkusen 1:1 (kon.) | Zenit – Valencia 2:0 (kon.) | Barcelona – AS Rím 6:1 (kon.)
Arsenal – D. Záhreb 3:0 (kon.) | Bayern – Olympiakos 4:0 (kon.) | Porto – D.Kyjev 0:2 (kon.)
Tel Aviv – Chelsea 0:4 (kon.) | Lyon – Gent 1:2 (kon.)
Maccabi Tel Aviv
0:4 (0:1)
Chelsea FC
Utorok 24.11.2015, 20:45 • Bloomfield stadium (Macabi Tel Aviv) • Liga majstrov • Skupina G

Výsledok druhého vzájomného zápasu týchto tímov teda poznáme. Skončil tak isto ako prvý, teda 4:0 pre Chelsea. The Blues potvrdili úlohu favorita a tak si vezú z Izraela 3 body. Postupne sa presadili Cahill, Willian, Oscar a Zouma. Domáci hrali od 41. minúty bez vylúčeného Veza.

Ďakujem vám za pozornosť pri dnešnom sledovaní online textovom prenose. (22:39:27)

90+4

90+3
    Nebezpečný stred brankára Rajkoviča s Rémym. Obidvaja ležia na trávniku a sú v okamžitej opatere zdravotníkov.
    90+1. Kurt ZOUMA - 0:4
    90+1. Kurt Zouma (CHE)

90+1
    Chelsea dala gól!
    Gól strelil KURT ZOUMA, ktorý si nabehol na rohový kop Oscara a hlavou sa nemýlil.

90+1
    Diego Costa opäť nedal, pretože jeho strela bola opäť zblokovaná.

90
    Hlavička končí vysoko nad.

90
    Rohový kop pre domácich. Majú teda šancu na skorigovanie výsledku.

89
    Striedanie v tíme Maccabi Tel Aviv: z ihriska odchádza Eran Zahavi, prichádza Barak Itzhaki.

88
    Pedro sa individuálne uvoľnil, no jeho strela opäť míňa tesne ľavú žrď Rajkovičovej brány.

88
    Chelsea dohráva zápas s kľudom a loptou na kopačkách.

86
    Pedro Rodriguéz to vyskúšal z diaľky, no jeho strela minula tesne ľavú žrď domácej svätyne.

85
    Striedanie v tíme Maccabi Tel Aviv: z ihriska odchádza Gal Alberman, prichádza Shlomi Azulay.

84
    Žltú kartu dostáva Cesc Fàbregas (Chelsea FC) za nedovolený zákrok.

83
    Ofsajd a v ňom prichytení Pedro.

82
    Diego Costa sa síce predral cez dvoj obrancov, no jeho zakončenie nemalo vôbec razanciu a tak neohrozil skoro vôbec bránku domácich.

81
    V snahe poslať kolmicu do šestnástky Chelsea teraz zlyhal jeden z domácich hráčov.

80
    Striedanie v tíme Maccabi Tel Aviv: z ihriska odchádza Tal Ben Haim II, prichádza Eden Ben Basat.

80
    Abdul Baba opäť skúšal center do šestnástky. Tentokrát bol však zblokovaný.

79
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Willian, prichádza Loïc Rémy.
    77. OSCAR - 0:3
    77. Oscar (CHE)

77
    Gól strelil OSCAR, ktorý si dokonalo nabehol na center z kopačky Babu a zvyšuje tak hlavičkou na 3:0.

75
    Nebezpečenstvo odvrátené.

75
    Faul Babu. Priamy kop sa bude zahrávať z ľavej strany z pohľadu brány Chelsea.
    73. WILLIAN - 0:2
    73. Willian (CHE)

73
    Gól strelil WILLIAN, ktorý priamy kop strelil famózne a nedal tak brankárovi najmenšiu šancu.

72
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza na nosítkach John Terry, prichádza Kurt Zouma.

71
    Prebieha však ešte ošetrovanie kapitána Johna Terryho.

70
    Faul na Williana z pozície, ktorá je pre neho ako vyšitá.

69
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Eden Hazard, prichádza Pedro.

68
    Faul na Cesca Fabregasa v strede poľa.

66
    Ofsajd na strane domácich.
    65. Eran Zahavi (MTA), Asmir Begović (CHE)

65
    Na koni je však už opäť Chelsea, ktorá okupuje bránku domácich.
    63. Eran Zahavi (MTA), Asmir Begović (CHE)

63
    Milimetre teraz chýbali strele Zahaviho, ktorú Begovič dokázal vytiahnuť na rohový kop.

62
    Skvelá strela Hazarda, no ešte lepší zákrok Rajkoviča.

61
    Rohový kop pre Chelsea. Loptu si tradične stavia Willian.

59
    Žltú kartu dostáva Nemanja Matić (Chelsea FC) za nebezpečný faul.

57
    Šanca Costu, no netrafil ideálne loptu a tak sa hrá ďalej.

56
    Center z ľavej strany ani na dvakrát nenašiel svojho adresáta.

55
    Šanca Hazarda, no stav sa nemení.

54
    Po dlhšom čase sa dostali ku kombinácii i domáci hráči, no tá stroskotala na nepresnosti.

53
    Pískaný ofsajd, v ktorom sa ocitol Diego Costa.

52
    Loptu majú na kopačkách opäť hráči v modrých dresoch.

50
    Fenomenálny zákrok Begoviča. Obrana Chelsea zaspala a do pokutového územia nabehol Elazar Dasa, ktorého Begovič krásnym zákrokom zneškodnil.

49
    Tentokrát v ofsajde Diego Costa.

48
    Nebezpečný faul na Williana. Podľa môjho názoru teraz mohol hlavný arbiter vytiahnuť žltú kartu.

48
    Po nahrávke Matiča sa ocitol v ofsajde Oscar.

47
    Strelec gólu Gary Cahill sa dopustil faulu.

46

Prvý polčas máme teda za sebou. Chelsea spĺňa úlohu favorita a vedie po polčase v Izraeli 1:0 po góle Cahilla. Domácich však ešte pár minút pred koncom polčasu oslabil Tal Ben Haim, ktorý išiel predčasne pod sprchy po faule na Diega Costu. Uvidíme s akými inštrukciami vybehnú zverenci oboch koučov na druhý polčas.

45+1
    Prvý polčas sa skončil. Rozhodca nič nenadstavil a tak po 8 sekundách ukončuje prvý polčas.

45
    Skvelá nahrávka Fabregasa na Diega Costu, ktorý však nedokázal pred koncom polčasu zvýšiť náskok svojho tímu.

44
    Riadny hrací čas budeme mať skoro pri konci.

43
    Z tribún sa ozýva obrovský piskot. Diváci nie sú taktiež určite spokojní s vylúčením ich hráča.

42
    Zo štandardnej šanci gól nepadol. Nasleduje však rohový kop.
    41. Červená karta
    41. Tal Ben Haim (MTA)

41
    Červenú kartu dostáva Tal Ben Haim (Maccabi Tel Aviv). Prísne rozhodnutie, no faul na Diega Costu to určite bol.
    40. Tal Ben Haim (MTA)

40
    Faul pri stredovom kruhu na Diega Costu.

39
    K odrazenej lopte sa po rohovom kope dostal Baba, ktorý ju poslal snáď na najvyššie poschodie štadiónu.
    38. Diego Costa (CHE)

38
    Šanca Diega Costu, ktorému sa do strely presne v hodine dvanástej vrhol obranca a zrazil jeho pokus na rohový kop.

36
    Na center z nasledovnej štandardnej situácie skvelo vybehol brankár izraelského tímu.

35
    Faul Carlosa na Williana.

34
    Trma vrma na hranici pokutového územia Chelsea. Všetko rieši strelou vysoko nad jeden z hráčov Macabi.

33
    Loptu majú na polovici hráči domáceho celku.

32
    Scenár zápasu je stále taký istý. Stále je to ,,hádzaná,, okolo bránky Macabi. Tí čo si nevedie predstaviť čo myslím pojmom hádzaná – nahrávky okolo šestnástky Macabi.

30
    Po Azpilicuetovom centri sa dostal k akrobatickému zakončeniu v podobe nožničiek Diego Costa, no bránu netrafil.

28
    Roh bol zahraný na veľmi ďaleko a po vybojovaní lopty Willianom nasledoval brejk hostí, z ktorého sa črtala sľubná šanca. Nakoniec sa však dokázal jeden z brániacich hráčov vrátiť a zastaviť tak útok Chelsea.

27
    Po šanci Peretza bude nasledovať rohový kop pred domácich.

25
    Držanie lopty zatiaľ vyznieva 62% pre hostí.

24
    Po dlhšej dobe majú na svojich kopačkách loptu hráči v žltých dresoch.

23
    Center Williana z ľavej strany končí len v náručí brankára Rajkoviča.

22
    Chelsea opäť na koni.
    20. Gary CAHILL - 0:1
    20. Gary Cahill (CHE)

20
    Gól strelil GARY CAHILL, ktorý si nabehol na roh. Brankárovi sa najprv podarilo jeho hlavičku vyraziť, no najlepšie sa zorientoval v pokutovom území práve hlavičkujúci hráč a tak usmernil loptu do siete.

20
    Rohový kop pre modrých.

18
    Domáci vytlačili hostí až na polovicu ihriska a tam sa dopustili faulu na Diega Costu.

17
    Dve nepresnosti pri odkope domácich a črtala sa šanca pre hostí. Tí však nedokázali vystreliť.

15
    Chelsea hrá okolo šestnástky Tel Avivu ,,hádzanú,,

14
    Willian to skúšal kolmicou, no obrana ju skvelo prerušila.

13
    Costa v šanci, no nakoniec z toho nie je priame ohrozenie bránky súpera.

12
    Ťažisko hry je momentálne v strede poľa.

10
    The Blues sa predvádzajú peknou kombinačnou hrou.

9
    Chelsea drží loptu na svojich kopačkách a snaží sa vypracovať si sľubnú šancu.

7
    Technická strela Azpilicuety končí mimo brány domáceho tímu.

6
    Dnes sú jasným favoritom hostia, no zatiaľ mali väčšie príležitosti práve domáci hrajúci v žltých dresoch.

5
    Do šance sa rútili domáci. Akciu zakončil Dasa strelou mimo svätyne Begoviča.

4
    Oscar pri postrannej čiare vytlačený do zámedzia. Loptu budú mať hráči v modrom, teda Chelsea.

3
    Šanca na strane domácich. K hlavičke sa dostal Peretz, no namieril to len nad bránu Begoviča.

1
    Prvý faul pískaný na strane domácich.

1
    Výkop mali hráči Chelsea.

1

Maccabi Tel Aviv: Rajković – Dasa, Ben Haim, C. García, Ben Harush – Igiebor, Alberman, Peretz – Ben Haim II, Zahavi (C), Avraham Rikan.
    Náhradníci: Lifshitz – Tibi, Azulay, Mitrović, Vermouth, Ben Basat, Itzhaki.

Chelsea FC: Begović – Azpilicueta, Cahill, Terry (C), Baba – Fàbregas, Matić – Willian, Oscar, E. Hazard – D. Costa.
    Náhradníci: Blackman – Ivanović, K. Zouma, Mikel, Loftus-Cheek, Pedro, Rémy..

Dobrý deň, vítam vás pri dnešnom online textovom prenose skupinovej fáze Ligy majstrov. Dnes sa v skupine G proti sebe postavia izraelský Maccabi Tel Aviv a londýnska Chelsea. Situácia v skupine G je nasledovná – vedie Porto so ziskom 10 bodov, nasleduje Chelsea so 7 bodmi, tretie je Dynamo Kyjev s 5 bodmi a na samom dne tabuľky je domáci tím, ktorému sa nepodarilo získať ani bod.

Domáci nemajú na svojom konte ani bod a majú nelichotivé skóre 1:11. Postupne prehrávali zápasy s Chelsea 4:0, s Dynamom Kyjev 2:0 a s Portom najprv 2:0 a následne 3:1. Najlepším strelcom hráčov z Izraelu je Eran Zahavi, ktorý strelil doposiaľ jediný gól svojho tímu.

Chelsea
    Hostia majú úplne iné problémy ako domáci a teda ich dnešná prípadná výhra a zisk troch bodov posunie výrazne k vyriešeniu týchto problémov. Keď vravím o problémoch tak myslím tým to, že nie sú vo forme a dýcha im na chrbát Dynamo Kyjev, ktoré by si určite rado zahralo vyraďovaciu fázu najprestížnejšej európskej súťaže. Chelsea je teda na druhom mieste so ziskom siedmych bodov a so skóre 7:3. Chelsea začala svoju púť v tohtoročnej edícii Ligy majstrov na výbornú, keď zdolala svojho dnešného súpera 4:0. O dva týždne neskôr však prišla porážka na ihrisku Porta 2:1. Ďalší zápas len remizovali na pôde Dynama Kyjev, no v odvete na domácom trávniku ich porazili 2:1. Najlepším strelcom tímu je Brazílčan Willian.

Dnes teda môžeme očakávať pekný futbal, v ktorom dúfajme, že budú padať góly jedna radosť.