Trenčín – B. Bystrica 3:1 (kon.) | Skalica – Žilina 2:0 (kon.) | Zvolen – Piešťany 3:6 (kon.)
Martin – Košice 1:2 (po pr.) | Poprad – Nitra 2:4 (kon.)
HK VITAR Martin
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
HC Košice
Nedeľa 22.11.2015, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Martinu patrí aktuálne v tabuľke siedma priečka s 36 bodmi a vyrovnaným skóre 58:58. Košice sú aktuálne na štvrtej priečke vďaka 40 bodom a lepšiemu skóre oproti Banskej Bystrici, konkrétne 58:41.

Obaja súperi sa pritom v tejto sezóne stretli už dvakrát. Najskôr v 6. kole dokázal zvíťaziť Martin na domácom ľade 3:2 po nájazdoch. Gól a asistencie: Rzavský (Rusina), Matejka (Murček, Surovka), rozhodujúci nájazd premenil Špirko – Suja (Šedivý, Bartánus), Dudáš (Bartoš, Jenčík).

V 15. kole následne Košice doma oplatili Martinu prehru z prvého vzájomného zápasu, tentoraz 2:1. Góly a asistencie: Lapšanský (Češík, Dudáš), Bartoš (Spilár, Jenčík) – Varga Tibor (Bačik, Rusina).

V predchádzajúcom kole sa pritom dnešným súperom darilo striedavo. Martin podľahol vonku Nitre 3:1 pričom o jediný gól hostí sa postaral Rzavský po asistenciách Kabáča a Dírera.

Košice si pritom poľahky poradili na domácom ľade s Piešťanmi 5:1. O góly a asistencie sa postarali: Bicek (Suja, Deyl), Suja (Bartánus, Šedivý), Dudáš (Bartoš), Hrnka (Dudáš, Bartoš), Dudáš (Macejko, Lelkeš). V zápase sa však už museli zaobísť bez potrestaného útočníka Adama Lapšanského, ktorý dostal štvormesačný trest za zákrok na Mareka Loskota z Banskej Bystrice.

MHC Martin: Halo (Orčík) – Tabaček, Matejka – Dlouhý, Dvořák – Bačik, Jáchym – Trávniček, Varga To. – Varga Ti., Pokrivčák, Varga R. – Uhrík, Murček, Skladaný – Kokavec, Dírer, Rusina – Rzavský, Jurášek, Kabáč

HC Košice: Melicherčík (Halász) – Cebák, Deyl – Pavúk, Šedivý – Dudáš, Macejko – Bicek, Suja, Bartánus – Lelkeš, Hrnka, Bartoš – Chovan, Češík, Jenčík – Hričina, Boltun, Bortňák

Rozhodca: Čech, Polák – Bednár, Gavalier, Kramár (video).

V domácom tíme dnes chýba opora v bránke – Michal Dzubina, ktorý má natiahnuté šľachy v kolene. Dnes je tak brankárskou jednotkou nováčik z Topoľčian – Juraj Halo. V hosťujúcom tíme si budú musieť poradiť bez obrancu Petra Sojčíka a útočníka Dalibora Mikulu.

00:01

00:22
    Tibor Varga korčuľoval za odrazeným pukom. Deyl bol však pri ňom skôr.

00:51
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Bicek sa ešte snažil dostihnúť puk.

01:22
    Muček nedokázal vystreliť cez Lelkeša. Ten môže ísť dopredu.

02:03
    Kokavec z ľavej strane. Krásne sa prebil do zakončenia a Melicherčíkov prvý zákrok v stretnutí.

02:13
    Bicek opäť nestihne puk skôr ako sa hostia dostanú do zakázaného uvoľnenia. Dlouhý tak nemusí ísť do osobného súboja.

02:39
    Kabáč na Jurášeka, ktorý sa zoči-voči brankárovi nepresadil. Obrovská príležitosť domácich hráčov.

03:00
    Radek Deyl (KOS) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

04:50
    Dvořák skúšal obhodiť obrancu. Napokon puk končí v rohu klziska po teči hosťujúceho hráča.

05:18
    Košice opäť dokázali vyviezť puk. Postaral sa o to Šedivý.

05:58
    Rzavský na Kabáča. Prihrávka popred bránku kde však výborne operujú obrancovia Košíc.

06:39
    Richard Jenčík (KOS) inkasuje dve minúty za podrazenie.

07:21
    Tibor Varga to skúsil z pravej strany. Ľahšia strela sa len obtrela o Melicherčíka.

07:54
    Pokus prestrčiť puk na Bačika. Ten stál medzi kruhmi.

08:40
    Kokavec sa dostal len za modrú čiaru. Opäť obranná línia súpera pracovala bezchybne.

09:04
    Jenčík atakoval domáceho Dvořáka. Ten sa zbavuje puku jeho vyhodením do útočného pásma.

09:50
    Bortňák zakončil akciu strelou. Košice už teda vyskúšali pozornosť aj domáceho brankára Hala.

10:21
    Bartánus zabojoval v rohu klziska. Nasledovala prihrávka na Suju a domáci musia zasiahnuť pred bránkoviskom.

10:58
    Hostia sú teraz vytlačení do stredného pásma. Kokavec po súboji s Lelkešom si zopakujú aj vhadzovanie.

11:44
    Boltun to skúsil iba nahodením na zadný mantinel. Zatiaľ bez vyloženejšej príležitosti.

12:41
    Tabaček triafa ľavú Melicherčíkovu žŕdku. Tá teraz pomohla hosťujúcemu brankárovi, ktorý to nečakal.

12:51
    Košice dali gól!
    To, čo sa nepodarilo domácim, to sa podarilo hosťujúcemu RICHARDOVI JENČÍKOVI, ktorý sa tváril najskôr, že bude prihrávať a potom len švihom dopravil puk do bránky.
    12:51 JENČÍK - 0:1

13:41
    Chovan na útočnom výlete. Zastavil ho až Jáchym v priestore pravého kruhu.

14:20
    Pokrivčák len posielal dlhú prihrávku, ktorá skončila až pred hosťujúcou bránkou. Tá však nemohla ohroziť Melicherčíka.

14:52
    Pavúk proti Tiborovi Vargovi. Domáci útočník nemohol ísť dopredu.

15:46
    Uhrík sa snaží vybojovať si priestor medzi kruhmi. Proti dobre organizovanej dvojici protihráčov sa mu to nepodarilo.

16:24
    Dudáš si nerozumel s Macejkom. Mohol toho využiť Kokavec, ktorému ale ušiel puk.

16:57
    Češík si pýta puk na ľavej strane. Dírer však kontroluje situáciu a zabraňuje prihrávke.

17:42
    Cebák na modrej zachránil pásmo. Domácim sa podarilo vyhodiť puk až na druhý pokus.

18:38
    Skladaný sa snažil vysunúť Murčeka. Domácim tieto prechody zatiaľ nevychádzajú.

19:19
    Matúš Chovan (KOS) inkasuje dve minúty za podrazenie.

19:25
    Súboj Uhríka s Češíkom. Tvrdý stret pri striedačke hostí.

19:54
    Vyhodený puk z pásma hostí. Tretina už pomaly končí.

20:00

Úvodná tretina priniesla jediný gól v podaní hosťujúceho tímu. Košice v prvom dejstve pôsobili o niečo hokejovejším dojmom, predovšetkým sa nevystavovali zbytočnému riziku a veľmi dobre korčuľovali.

20:01

20:41
    Dvořák dozadu na Matejku, ktorý vyskúšal pozornosť Melicherčíka. Pekný pokus v úvode druhej tretiny.

21:17
    Ďalekonosný pokus v podaní hosťujúceho tímu. Košice získali útočné pásmo.

21:54
    Bortňák najskôr hľadal Hričinu. Potom však svoju akciu zakončil sám.

22:26
    Bačik teraz zdvihol obecenstvo zo sedadiel. Dokázal sa uvoľniť a pokúsil sa oklamať Melicherčíka.

22:43
    Šedivý zamiešal puk za domácou bránkou. Vypýtal si ho Lelkeš, ktorý však netrafil voľný priestor.

23:41
    Troška vzrušenia i na domácej strane. Tabaček to skúsil prudkou strelou, ktorú ešte dorážali dvaja jeho spoluhráči.

24:41
    Murček sa prebil cez Hrnku a dokázal zakončiť. Vybojoval napokon útočné pásmo.

25:46
    Rusina v postavení mimo hry. Vhadzovanie v strednom pásme.

26:47
    Tabaček to skúsil spoza kruhu. Peknú strelu kryje Melicherčík.

27:37
    Michal Murček (MAR) inkasuje dve minúty za držanie hokejky.

28:05
    Jáchym dobre pred Češíkom pokryl pásmo. Domáci sa okamžite oslobodzujú vyhodením puku.

28:45
    Nahadzovaný puk, ktorý musí upratať Tomáš Varga. Bartoš však výborne zásobuje spoluhráčov od modrej presnými prihrávkami a tak je isté, že domáca obrana ešte bude mať čo robiť.

29:23
    Deyl udržal útočné pásmo. Už sa mu ukazuje aj Bartoš na pravej strane.

29:54
    Hričina si to rozmyslel s útočnou snahou. Radšej čaká na spoluhráčov pred modrou čiarou.

30:45
    Skladaný proti Chovanovi. Bojuje sa v strednom pásme.

30:59
    Zakázané uvoľnenie na strane Košíc. Išlo o nedorozumenie pri rozohrávke.

31:21
    Suja sa prebil len cez Jáchyma. Bačik už bol nad jeho sily.

32:01
    Trávniček osamotený na modrej. Spoluhráči už nastavaní v útočnom pásme.

32:24
    Opäť to domácim hráčom nevyšlo. Musím opäť konštatovať, že Košice sú dnes v obrane neporaziteľné.

32:45
    Tibor Varga sa musí vrátiť do stredného pásma. Domáci to skúšali aj po pravej strane, dostali sa len do priestoru kruhu.

33:13
    Tabaček zasiahol na modrej. Boltun preto zostáva v strednom pásme a čaká na pomoc spoluhráčov.

33:50
    Bortňák na dvakrát neuspel pred Halom. Ten teraz podržal svoj tím najlepšie ako mohol.

34:10
    Vzápätí to skúša Boltun z pravej strany. Košice mali na dosah druhý gól.

34:53
    Dlouhý nahodil puk do útočného pásma. Ani jeden zo spoluhráčov však nedokázal obísť perfektne organizovanú obranu súpera.

35:40
    Suja tentoraz po ľavej strane. Halo musel zasiahnuť po jeho streleckom pokuse.

36:08
    Jenčík takisto z ľavej strany. Halo pre istotu podržal puk.

36:50
    Hrnka len opečiatkoval zadný mantinel. Hostia však pokračujú v útočnej aktivite.

37:12
    Lelkešov pokus. Vedľa bránky.

37:23
    Juraj Halo (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie. Trest si za neho odsedí Daniel Rzavský.

37:54
    Jáchymovi sa podarilo vyhodiť puk. Domáci sa ho následne snažia držať mimo vlastného pásma.

38:24
    Opäť sa domácim podarilo dostať puk až do tretiny súpera. Bačik to urobil najjednoduchším spôsobom a opäť ho vyhadzuje von.

38:54
    Bicek si robil priestor na pravej strane. Pýtal si prihrávku, ktorá však naráža do Murčeka.

39:22
    Kokavec vyváža puk do stredného pásma. Domáci už hru v oslabení zvládnu bez inkasovaného gólu.

39:55
    Dvořák ešte musí prísť pomôcť svojmu brankárovi. Tlak Košíc totiž neustával ani v závere tretiny.

40:00

Po dvoch dejstvách je naďalej platné vedenie Košíc o jeden gól. Šancí na ďalšie však bolo oveľa viac, a to i v prípade domáceho tímu.

40:01

40:08
    Ďalekonosný pokus Suju hneď v úvode tretej tretiny. Košice vstúpili do tohto dejstva aktívne.

40:48
    A pokus o prihrávku pred bránku v podaní Boltuna. Ten však po teči domáceho obrancu musí ísť zabojovať o puk do rohu klziska.

41:14
    Dlouhý posúval puk cez Murčeka. Melicherčík kontroloval puk smerujúci nad jeho bránku.

41:56
    Jurášek prišiel o výhodu tým, že mu jeden zo súperových hráčov tečoval jeho strelecký pokus. Domácim sa však podarilo udržať pásmo.

42:32
    Dalibor Bortňák (KOS) inkasuje dve minúty za držanie.

43:17
    Tabačekov letiaci puk tesne nad bránku. Ešte sa ho jemne dotkol jeden z protihráčov.

43:44
    Puk letiaci cez bránkovisko. Ani Bačik ani Rusina ho však do bránky neusmernili, respektíve to nedokázali pre jeho rýchlosť.

44:06
    Kokavec pri snahe zasiahnuť puk skončil na ľadovej ploche. Domáci priaznivci pískajú.

44:29
    Pokus Tibora Vargu, na ktorý ale Melicherčík čakal. Poľahky ho vyráža.

45:23
    Lukáš Matejka (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

46:12
    Prestrčený puk na Kabáča, ktorý aj zakončuje. Melicherčík vykryl strelecký uhol.

46:54
    Bicek sa musel vrátiť do stredného pásma. Dvořák však vzápätí opäť vyhadzuje puk von, tentoraz až pred hosťujúcu bránku.

47:24
    Bortňák získava útočné pásmo. Bude sa vhadzovať po pravici Hala.

47:48
    Boltun s Bortňákom dokázali zamestnať domáceho brankára. Zopakuje sa tak vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

48:34
    Dudáš udržal útočné pásmo. Košice aktuálne držia domácich pred ich brankárom.

49:50
    Tibor Varga aktuálne bojuje v rohu klziska. Domáci sa snažia získať výhodu v útočnom pásme.

50:05
    Branislav Pavúk (KOS) inkasuje dve minúty za zdržiavanie hry.

50:45
    Košiciam sa darí vyhadzovať puky. Domáci majú naopak problém s udržaním útočného pásma.

51:43
    Martin dal gól!
    Tiborov Vargov pokus v bránke neskončil. Už sa zdalo, že Melicherčík si udrží čisté konto aj po natlačení sa dvojice domácich hráčov pred bránkovisko. PATRIK BAČIK však dokázal usmerniť puk do bránky napriek snahe hosťujúceho brankára a vyrovnáva. Asistencie: Tibor Varga a Skladaný.
    51:43 BAČIK - 1:1

52:43
    Kokavec prišiel za bránkou o puk. Murček ho však dokázal zachytiť pred modrou čiarou a domáci tak môžu pokračovať v útočnej snahe.

53:14
    Jenčík dokázal nadvihnúť puk pred domácou bránkou. Halo však nemusel zasahovať.

53:48
    Ďalší pokus hosťujúceho tímu. Suja to skúšal hneď po vhadzovaní v útočnom pásme.

54:17
    Dírer v obkľúčení dvojice protihráčov. Nepodarilo sa mu odoslať puk na bránku.

54:59
    Róbert Varga z ľavej strany. Bol však vpredu osamotený a Deyl mu nedal šancu zakončiť.

55:14
    Hrnka vyhral vhadzovanie v strednom pásme. Rzavský však výborne zabojoval práve pri prechode hosťujúceho tímu do útočného pásma a domáci tak nemusia čeliť hrozbe v podobe strely z nebezpečnejšieho priestoru.

55:56
    Dlhá prihrávka na Dudáša. Tomu ešte nadvihol puk Skladaný.

56:44
    Tibor Varga zabudol na puk smerujúci na jeho korčule. Z otočky už ideálne netrafil.

57:40
    Kokavec v obrovskej príležitosti. V závere riadneho hracieho času skúšajú domáci strhnúť vedenie na svoju stranu.

58:09
    Bartánus zabojoval za bránkou. Nemal ale komu prihrať.

58:54
    Jenčík sa neprebil cez Matejku. V závere tretiny sa už nesmie zabudnúť na hru v obrane.

59:20
    Dírer sa pokúša pretlačiť puk na pravú stranu. Ten smeruje na Deyla, ktorý ho drží na svojej hokejke.

59:56
    Deyl naďalej zostáva za bránkou. Už sa stretnutie dohrá za nerozhodného stavu.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Za tri tretiny sme videli iba dva góly, ktoré znamenali, že zápas prešiel až do predĺženia. V ňom možno uvidíme i tretí, ak nie, v Martine sa stretnutie predĺži i o nájazdy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:31
    Súboj za domácou bránkou. Skladaný proti Bicekovi.

61:12
    Skladaný sa teraz z ľavej strany snažil zakončovať. Melicherčík však dobre kontroloval situáciu.

61:41
    Deyl sa prebil do útočného pásma. Snažil sa nájsť Suju.

61:55
    Suja nastrelil zadný mantinel. Halo ešte kontroloval dráhu puku.

62:27
    Patrik Bačik (MAR) inkasuje dve minúty za krosček.

62:44
    Dudáš na modrej. Rozohráva na Bartánusa.

62:48
    Využitá presilová hra v predĺžení. Bicek na MAREKA BARTÁNUSA, ktorý prekonáva presúvajúceho sa brankára. Asistencie: Bicek a Dudáš.
    62:48 BARTÁNUS - 1:2

Stretnutie medzi Martinom a Košicami sa končí v predĺžení víťazným gólom hostí na 1:2. Góly: 52. Bačik (Varga, Skladaný) – 13. Jenčík, 63. Bartánus (Bicek, Dudáš). (19:17:39)

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 52. Bačik (Varga, Skladaný) – 13. Jenčík, 63. Bartánus (Bicek, Dudáš)

HK VITAR Martin: Halo (Orčík) – Tabaček, Matejka – Dlouhý, Dvořák – Bačik, Jáchym – Trávniček, Varga To. – Varga Ti., Pokrivčák, Varga R. – Uhrík, Murček, Skladaný – Kokavec, Dírer, Rusina – Rzavský, Jurášek, Kabáč

Rozhodca: Čech, Polák – Bednár, Gavalier, Kramár (video)