HK DOXXbet Detva
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
HK Orange 20
Nedeľa 22.11.2015, 17:30 • ZŠ Detva • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Miroslav Ihnačák (tréner HC 07 Orin Detva): "Dnes podarilo chalani veľmi dobrý bojový výkon. Aj keď sa nám momentálne nedarí v efektivite, ale dnes je to vydreté cenné víťazstvo. Musím poďakovať hráčom za to že dreli až do samého konca. Teraz nás čakajú ďalšie dva domáce zápasy. Mužstvo dostane v pondelok voľno a od utorka sa ideme pripraviť na veľmi nebezpečného súpera z Liptovského Mikuláša. Urobíme všetko preto aby sa nám znovu začalo dariť v koncovke."

Ernest Bokroš (tréner Slovensko 20): "Dnes to bolo veľmi dobré stretnutie z oboch strán. Veľmi dobré výkony podarilo obaja brankári. Zápas mal veľké nasadenie hralo sa hore dolu a toto sa mne osobne ako trénerovi páčilo. Nás dnes jedine, čo môže mrzieť je ten fakt, že sme nevyužili presilovku 5 na 3 a 4 na 3. Pre moje mladé mužstvo sú nájazdy vždy lotéria a domáci brankár Polc chytal skvele a potvrdil to aj v nájazdoch. Ja sa pozerám hlavne na hru mužstva, ktorá dneska bola veľmi dobrá. Aj napriek tomu, že sme v nájazdoch neuspeli, tak sme spokojní." (21:22:06)

HC 07 Orin Detva napokon zdoláva HK Orange Slovensko 20 2:1 po samostatných nájazdoch.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC 07 Orin Detva.
    Autorom víťazného gólu v samostatných nájazdoch je LUKÁŠ ŘÍHA.

6. séria
    2:1
    Lukáš Říha Blafákom oklamal Škorváneka a pohodlne dostal puk do prázdnej brány.

6. séria
    1:1
    Strelu Matúša Súkeľa zlikvidoval Patrik Polc.

5. séria
    1:1
    Druhý pokus Dominika Kanaeta nieje úspešný.

5. séria
    1:1
    Lukáš Hrušík neuspel proti Polcovi.

4. séria
    1:1
    Dominik Kanaet vyrovnal strelou do šibenice.

4. séria
    0:1
    Juraj Šiška otvára gólový účet nájazdov.

3. séria
    0:0
    Pri pokuse Borisa Sádeckého je úspešný Polc.

3. séria
    0:0
    Strela Martina Hájnika neprekvapila Škorváneka.

2. séria
    0:0
    Polc stihol vložiť lapačku do možnosti Patrika Kocha.

2. séria
    0:0
    Branden Parkhouse sa snažil vykúpať brankára ten jeho úmysel vystihol.

Samostatné nájazdy začínajú.

Je tu záver dramatického predĺženia. Gól však nepadol a rozhodovať sa bude v nájazdoch.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:32
    Na druhej strane zvonila žrď po strele Hájnika.

64:06
    Meliško prestrelil bránu Polca, ktorý bol už prekonaný.

64:01
    Posledná minúta predĺženia.

63:25
    Tlak domáci narastá, ale v bráne Orange 20 je skvelý Škorvánek.

62:29
    Buda sa snažil v páde dostať puk do siete, ale bol bránený trojicou hráčov.

62:11
    Hostia sú v plnom počte.

61:58
    Luneter v závere presilovky našiel pripraveného Škorváneka.

60:10
    V predĺžení dostáva Jakub Súkeľ dve minúty za hru s vysokou hokejkou.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Je tu záver riadneho hracieho času. Stretnutie sa skončilo nerozhodne 1:1. Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas Orange 20 pred týždňom na Liptove. O vyrovnanie sa v Detve postaral v 45. min. Sadecký.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:18
    Polc ma zakrytý výhľad pri strele Moravčíka, ale našťastie pre domáci celok puk zneškodnil.

58:29
    Oddychový čas hostí.

58:29
    Hostia poslali puk cez všetky čiary.

58:01
    Hrajú sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:39
    Ambróz vysunul Hájnika. Ten si puk spracoval, ale strelou našiel pripraveného Škorváneka.

56:50
    Nikonov pred bránou stratil puk a nezakončil domácu akciu.

56:14
    Na opačnej strane veľmi nebezpečne zakončil Moravčík.

55:56
    Graham trafil bočnú konštrukciu brány a následne chcel prihrať Kanaetovi, ktorý bol však bránený.

55:07
    Najprv Šiška poslal puk mimo bránu a následne aj J. Súkeľ.

54:57
    Hájnik bol v útočnom pásme skôr ako puk.

53:42
    Puk sa odrazil od hráčov domácich na striedačke do hry. Vhadzovať sa bude pred Polcom.

53:01
    Strela Luntera skončila len na spleti tiel pred Škorvánekom.

52:03
    Škorvánek prerušil hru.

50:27
    Blaško našiel Luntera a ten z jednej minul.

49:07
    Postavenie mimo hry hráčov Orange 20.

47:41
    Hostia oslabenie prežili a sú v plnom počte.

46:42
    Na domácu bránu poslal strelu syn Dušana Galisa Peter.

45:34
    Lukáš Hrušík dostáva dve minúta za krošček.

44:40
    HK Orange 20 dalo gól!

Nedáš – dostaneš sa potvrdilo aj v tomto prípade. Hájnikova strela len lízala bočnú sieť a na druhej strane o zaváhaní domácich hráčov vyrovnal BORIS SADECKÝ.
    Asistencie: Matúš Súkeľ, Jakub Súkeľ.

44:23
    Strela Hájnika obtrela sieť brány súpera.

43:44
    Zakázané uvoľnenie Orange 20.

42:23
    Škorvánek je pozorný aj pred Parkhousem.

41:02
    Puk poskakoval pred Škorvánekom. Domáci hráči ho nedokázali usmerniť do siete.

Stretnutie mladíkov Slovenska si prišiel pozrieť aj splnomocnenec vlády pre šport Dušan Galis.

40:42
    Strelu Budu Škorvánek zneškodnil.

40:01

Na konci druhej tretiny sa podarilo domácim otvoriť skóre Fekiačom a tak po 40. min vedú 1:0.

40:00

39:44
    Detva dala gól!

V závere prvej tretiny sa domáci dočkali gólovej radosti. Puk za Škorváneka dostal PATRIK FEKIAČ, keď v páde úspešne zakončil.
    Asistencie: Vladimír Nikonov, Slavomír Buda.

39:24

39:01
    Posledná minúta druhej tretiny.

38:52
    Po strele Predajnianskeho skončil puk na betóne Škorváneka.

38:34
    Domáce mužstvo je v plnom počte.

37:46
    Domáce mužstvo hrá so štyrmi hráčmi.

36:33
    Ďalšie výlúčenie na domácej strane. Adrián Mačkovič. Dve minúta za nedovolené bránenie.

36:02
    Zorvan dostal puk do tváre vyletela mu hokejka z rúk a následne Koch sa pustil pri mantinely do Hájnika po odpískaní.

35:45
    Presilovka Detvy sa na 2 min. skončila. Slavomír Buda dostáva dve minúty za sekanie.

35:23
    Jozef Klenko dostáva 2+2 min. za hru s vysokou hokejkou. Domáci Tomáš Parobok mal zranenie preto sú to 4 min.

33:42
    Domáci v plnom počte. Keď sa vracal na ľad Ambróz snažil sa dostať Hájnik cez Meliška. Mladý obranca si však dal pozor.

33:22
    Orange 20 v plnom počte.

32:51
    Lunter nepustil puk na M. Súkeľa, ktorý by bol sám pred Polcom.

32:09
    Predajniansky to skúšal po ľade, ale minul bránu.

31:41
    Martin Ambróz tak isto dostáva dve minúty za faul v útočnom pásma, keď nedovolene bránil.

31:21
    Juraj Šiška oslabuje Orange 20 za hákovanie. 2. min.

30:57

30:49
    Nikonov prihral puk ruko, čo postrehol hlavný rozhodca Novák a hru vykázal do stredného pásma.

30:05
    Viac ako polovica presilovky domácich je už minulosťou a tí ešte na Škorváneka neposlali žiadnu strelu.

29:16
    V oslabení sa mohli dostať hostia do vedenia. Puk získal vo vlastnom pásme Surový našiel pred bránou Tatára, ktorý najprv trafil do Polca a následne trafil pred prázdnou bránou vyrážačkou domáceho brankára. Následne sa puk dostal na modrú čiaru kde bol pripravený Moravčík a ten bombou po ľade našiel pripraveného Polca.

28:56
    Za sekanie dostáva Lukáš Hrušík dve minúty.

28:37
    Na opačnej strane po rýchlom brejku prerušil hru domáci Polc.

28:27
    Nikonov si vymenil puk s Budom, ale nedokázal ho zakončiť.

27:12
    Graham hľadal Parkhouseho, ale ten jeho prihrávku nedokázal spracovať a modrej čiare.

26:16
    Stále čakáme na prvý gól. Domáci sú nasťahovaný v útočnom pásme.

25:25
    Zorvanovu strelu obranca zablokoval na ochrannú sieť.

25:16
    Zakázané uvoľnenie domáce mužstva, aj keď sa to domácim nepáči.

24:40
    Škorvánek prerušil hru a bude sa vhadzovať po jeho ľavici.

22:44
    Košecký od modrej čiary napriahol a Polc aj napriek zakrytému výhľadu puk zneškodnil.

22:39
    Po strele Milého musí zasahovať domáci Patrik Polc.

22:02
    Briesteský si vyšliapol na Sládka.

20:05
    Hneď v úvode je zakázané uvoľnenie 20ky.

20:01

Skončila sa prvá bezgólová tretina. Videli sme veľmi dobrý hokej. Mladé mužstvo Orange 20 predvádza tvrdý hokej do tela v rámci pravidiel.

20:00

19:42
    Po strele Budu od modrej čiary sa odrazil puk na hokejku Nikonova, ale ten ho nedokázal presne zakončiť.

19:01
    Začala sa posledná minúta a v útočnom pásme hostí je tvrdí súboj štvorice hráčov o puk.

18:14
    Na druhej strane chcel zasunúť spoza brány puk za Škorváneka domáci Parkhouse, ale brankár 20ky si dal pozor.

17:51
    Koch sa po ľavom krídle dostal pred Polca a skúšal to trafiť do šibenice, ale minul.

17:19
    Domácim sa nedarí rozohrať puk z vlastného obranného pásma.

15:43
    Hostia oslabenie prežili a Súkeľ je už na ľade.

14:56
    Mladíci v oslabení dvakrát po sebe vyhodili puk a raz dokonca aj zaútočili.

14:10
    Sládok sám pred Skorvánekom zakončoval bekhendom, ale mladý brankár bravúrne zakročil.

13:42
    Za vrazenie dostáva dve minúty Matúš Súkeľ.

13:20
    Škorvánek radšej prerušil hru pred Budom.

12:59
    Klenkovu strelu Polc vytlačil nad bránu.

11:28
    Říha šiel sám na bránu. Bol hákovaný, ale rozhodca ponechal pokračovať v hre.

11:16
    Presilovka 5 na 3 sa pre hostí skončila a domáci ju v pohode prežili.

10:44
    Sloboda minul domácu bránu.

10:23
    Puk sa dostal k Polcovi a ten ho podržal a hru prerušil. Domáci tak môžu prestriedať.

10:00
    Domáci sa v oslabení 5 na 3 bránia zatiaľ veľmi dobre. Puk dokázali vyhodiť do stredného pásma.

09:15
    Dve minúty aj za nešportové správanie hráčskej lavice. Odsedí si ho Tomáš Parobok.

09:15
    Lukáš Říha pri snahe získať puk sekal a dostáva dve minúty.

08:39
    Fekiač sa uvoľnil dostal puk, ale jeho volej skončil v lapačke Škorvánka.

08:05
    Detva nasťahovaná v útočnom pásme, ale zverenci Ernesta Bokroša sa bránia statočne a hrajú tvrdo do tela.

07:17
    Kanaet z úrovne bránkovej čiary chcel prekvapiť brankára 20ky.

05:50
    Ambróz na modrej tiesnený dokázal vystreliť.

05:30
    Buda veľmi pekne našiel Nikonova a ten z voleja našiel pripraveného Škorváneka.

05:15
    Po strele Luntera znovu Škorvánek hru prerušuje.

05:10
    Škorvánek dvakrát po sebe hru prerušil.

04:45
    N druhej strane nedokázal presne zakončiť Parkhouse.

04:27
    Galis pred Polcom netrafil puk a domáci ho stihli upratať.

03:24
    Domáci nahadzovali puk ešte spoza červenej čiary a tak je hr prerušená pre zakázané uvoľnenie.

03:03
    Meliško poslal nahodeným puk pred Polca ten ho schoval v lapačke.

02:15
    Domáci si nedali pozor na útočnej modrej a tak je odpískané postavenie mimo hry.

02:05
    Na druhej strana tak isto Polc podržal puk pred Milým.

01:50
    Škorvánek pred Říhom podržal puk pod lapačkou.

01:32
    Sládok od modrej minul bránu.

01:11
    Stretnutie sa na oboch stranách začalo svižne. Brankári však nezasahujú.

00:01

HC 07 Orin Detva: Polc (Korytár) – Predajniansky, Lunter, Sládok "C", Zorvan "A", Mačkovič, Jendroľ – Buda "A", Hájnik, Nikonov – Ambróz, Fekiač, Říha – Graham, Kanaet, Parkhouse – Parobok, Balko, Blaško. Tréner: M. Ihnačák.

HK Orange 20: Škorvánek (Hrenák) – Koch, Meliško, Sloboda "C", Jendroľ, Moravčík, Ivanič, Holešínský, Košecký – Sadecký, M. Súkeľ, Briestenský – Hrušík "A", Šíška, J. Súkeľ – Galis, Ondruš, Milý – Klenko "A", Surový, Tatár. Tréner: E. Bokroš.

Rozhodca: Novák – Beniač, Tvrdoň.

V nedeľu je na programe vložený zápas medzi HC 07 Orin Detva a HK Orange 20.

Domáci celok tento týždeň nepodáva dobré výkony. V stredu na domácom ľade nestačil na Michalovce a prehral na nulu 0:3. Následne zakopol aj na Považí, kde v samostatných nájazdoch boli úspešnejší hráči Považskej Bystrice. Tieto zlé výsledky by chceli domáci hokejisti odčiniť a znovu sa dostať na víťaznú vlnu.

HK Orange 20 minulú nedeľu dokázalo zvíťaziť na Liptove 2:1 po predĺžení, ale počas týždňa nestačili najprv v stredu na Zvolen a prehrali 6:3 a následne na druhý deň na Nitru, s ktorou dokonca viedli 2:0. ale prehrali 2:5. Mladíkov čaká momentálne nahustený program a o mesiac aj pár dní ich čakajú MS do 20 rokov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Marek Antalík

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 40. Fekiač (Nikonov, Buda), rozh. náj. Říha – 45. Sadecký (M. Súkeľ, J. Súkeľ)