Slavia – Šumperk 5:4 (po pr.) | Kadaň – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Prostějov – Přerov 3:4 (po s.n.)
Benátky n/J – Kladno 3:6 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 4:2 (kon.) | Most – Havířov 2:9 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 2:3 (po pr.)
SK Kadaň
4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
cz Sobota 21.11.2015, 17:00 • Zimní stadion města Kadaně • Chance Liga (CZ) • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci pětadvacátého kola WSM ligy přijede na kadaňský led HC Slovan Ústí nad Labem. Aktéry severočeského derby od sebe dělí pouhé 4 body, což slibuje zajímavou podívanou. Domácí tým bude chtít odčinit porážku z posledního vzájemného utkání, kdy Slovan rozhodl třemi brankami v poslední třetině o výhře 6:3.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Slovan se nachází na 8. místě s 35 body. Svěřenci trenérského dua Mareš-Mach zatím podávají vyrovnané výkony a drží se ve středu tabulky. Ústí se může chlubit druhým nejlepším útokem ve WSM lize. Vyčnívá především Jaroslav Roubík s 32 body(16+16), který se nachází na 3. místě v kanadském bodování a zároveň je také třetím nejlepším střelcem ligy. Naopak zadní řady Slovanu neprožívají povedenou sezónu, Ústí má druhou nejhorší obranu s 90 obdrženými brankami. V posledním zápase přijela na ústecký led pražská Slavia. Slovan se již v první minutě dostal do vedení zásluhou Ryse, ale pražané ve druhé třetině otočili skóre a těsnou výhru 1:2 udrželi i přes dramatický závěr.

SK KADAŇ

Černožlutí se nacházejí na 6. místě tabulky s 39 body. Zatímco venku se mladému kadaňskému týmu příliš nedaří, domácí stadion byl až do posledního zápasu nedobytná tvrz. O první tříbodovou výhru se postaral až ve 23. kole Havířov, který zvítězil 2:5. Kadaňský tým si spravil chuť v minulém kole v Litoměřicích, kde zásluhou Račukova hattricku zvítězil 2:3 po prodloužení. Právě Marek Račuk je také nejlepším kadaňským hráčem s 27 body(12+15). Mezi obránci je nejlepším hráčem zkušený Jakub Trefný s 11 body za 2 branky a 9 asistencí.

Sportovní klub Kadaň: Dlouhý (Dvořák) – Mrázek, Rýgl, Szathmáry, Trefný, Rohan, Drtina, Černý – Kadlec, Kaše, Račuk – Chrpa, Hejcman, Hlava – Vrána, Dušek, Kverka – Sloboda, Šťovíček, Vaněk

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Vágner, Pohl, Smetana, Holomek , Brož, Sobotka, Látal – Kloz, Roubík. Tenkrát – Rys, Andres, Dalecký – Kuchler, Melka, Merta – Janák, Gengel, Křivohlávek

Rozhodčí: Jílek – Zídek, Kotlík.

Hráči obou týmů jsou již na ledě a zápas za malou chvíli začne.

00:01

00:04
    Úvodní vhazování vyhráli hosté a ženou se na kadaňskou branku.

00:59
    Vágner vystřelil od modré čáry, ale jeho střelu zablokovala obrana.

01:42
    Domácí tým vyhazuje puk a míří střídat.

02:09
    Dalecký vystřelil z prostoru pravého kruhu, ale domácí brankář byl pozorný.

02:54
    Volke vyrazil za branku rozehrát kotouč, ale domácí útočník se postavil do cesty přihrávky a brankář hostí rychle spěchal zpět do branky.

03:44
    Domácí tým drží puk za vlastní brankou. Hosté napadají rozehrávku hluboko v obranném pásmu domácích.

04:19
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Jako blesk z čistého nebe udeřil domácí tým a slaví první branku! Do brejku ujeli Račuk s DAVIDEM KAŠE, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Marek Račuk.

05:05
    Dušek zajel s pukem za branku a přihrávkou našel volného Duška, který trefil pouze beton hostujícího brankáře.

06:03
    Slovan drží puk ve vlastním pásmu.

06:42
    První útok Kadaně zachytil rozehrávku a zavřel Slovan do vlastního pásma. Volke zatím nemusel zasahovat.

07:15
    První vyloučení dnešního zápasu. Za podražení je vyloučen Tenkrát(UNL).

07:43
    Ústí vyhazuje puk přes všechny čáry.

07:56
    A znovu. Domácím se nedaří přejít přes modrou čáru.

08:30
    Drtina dostal přihrávku přes celé pásmo, místo střely však pokračoval směrem na branku a obrana hostí ho brzy připravila o kotouč.

09:16

09:51
    Souboj o kotouč za brankou hostí skončil lépe pro Slovan, který může vyhodit kotouč a vystřídat.

10:19
    Andresovu střelu skončila na hrudi domácího brankáře.

10:54
    Hra se přelévá ze strany na stranu, především díky ztrátám kotouče na obou stranách.

11:16
    Icing Slovanu.

11:30
    Hosté vyhráli vhazování a ženou se do útoku.

12:13
    Jeden z bránících hráčů hostí trefil při pokusu o vyhození kotouče konstrukci nad ledovou plochou. Bude se vhazovat před Volkem.

12:17
    Dušek vyhrál vhazování a přihrál za sebe, kde se puku ujal ŠIMON SZATHMÁRY, jehož prudká střela skončila až za zády překvapeného brankáře. Asistence: Antonín Dušek

13:07
    Holomek(UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

13:32
    Domácí tým kombinuje podél mantinelu, Volke je zatím bez práce.

13:42
    Slovan vyhazuje kotouč.

14:22
    Kombinaci domácího týmu zakončoval Račuk, ale přestřelil branku.

14:39
    Račukova střela od modré čáry skončila ve Volkeho náručí.

15:07

15:22
    Černého nahození zpoza modré čáry raději Volke ukryl do lapačky.

15:38
    Vyloučení také na straně domácích. Mrázek si odsedí dvě minuty za držení.

16:30
    Roubíkovu střelu vyrazil Dlouhý ramenem. Následoval akrobatický zákrok Szathmáryho, kterému se podařilo dostat puk z pásma.

17:18
    Slovan dostal puk do útočného pásma. Po Holomkově nahození nebezpečně dotíral Andres, ale Dlouhý byl pozorný.

17:38

18:27
    Szathmáry dostal puk do volného prostoru mezi kruhy, místo střely však volil přihrávku na Vránu, ale Volke si povyjel a puk vyrazil.

19:47
    Ofsajd domácích.

20:00

První třetina přinesla pohledný hokej s šancemi na obou stranách. O první branku se postaral v 5. minutě Kaše, druhou branku přidal ve 13. minutě tvrdou střelou od modré Szathmáry. Kadaňští byli aktivnějším celkem, ale Ústí podržel zkušený Volke. Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:06
    Úvodní vhazování vyhrálo Ústí a zamířilo před kadaňskou branku.

21:04
    Holomek našel přihrávkou Andrese, toho však o puk připravil jeden z bránících hráčů.

21:25
    Daleckého střela z ostrého úhlu skončila v Dlouhého náručí.

21:42
    První kadaňský výlet za červenou čáru končí brankou. DAREK HEJCMAN vyjel zpoza branky a střelou z ostrého úhlu překvapil Volkeho. Asistece: Nicolas Hlava

22:39
    Šťovíček dostal přihrávku před branku, ale Volke jeho střelu zlikvidoval betonem.

23:15
    Dlouhý raději schoval puk do lapačky.

23:23
    Po Látalově střele se bude znovu vhazovat před Dlouhým.

23:28
    Holomkovu střelu ukryl Dlouhý do lapačky.

24:02
    Po střetu s Vágnerem zůstává ležet na ledě Kaše.

24:08
    Za nedovolené bránění si menší trest odsedí Hejcman(KAD).

24:22
    Kadaňští vyhazují kotouč.

24:44
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru. Pohl našel přesnou přihrávkou Roubíka, který posunul puk na JANA KLOZE, který přesnou střelou nad lapačku snižuje. Asistence: Jaroslav Roubík, Jan Pohl.

26:42
    Hra se zpomalila díky častému přerušování hry.

27:21
    Chrpa dostal přihrávku do jízdy, tomu se však nepovedlo zpracování, a tak pouze nahodil za branku hostí.

27:50
    Kverkovu střelu zablokoval Rys, který okamžitě zamířil do útoku. Domácí obrana ho však odzbrojila.

28:37
    Andresovu střelu ukryl Dlouhý do lapačky.

David Kaše zamířil do kabiny a vypadá to, že pro něj dnešní zápas skončil,

29:09
    Volke vyjel z branky a vyhodil puk, který však zachytil Rýgl a okamžitě nahodil puk na branku, kde ho těsně před brankou tečoval MAREK RAČUK. Volke neměl šanci zareagovat. Asistence: Martin Rýgl.

29:09
    Výměna brankářů na straně Ústí. Novým mužem v brance hostí je Jakub Soukup.

30:24
    Andres si sjel až před domácí branku, ale Dlouhý se natáhl na brankové čáře a vytlačil puk do rohu kluziště!

31:34
    Další z kadaňských hráčů zůstává ležet na kluzišti. Drtina dostal hokejkou do obličeje a s ručníkem u úst odchází do kabiny.

31:55
    Melka ujel domácí obraně, ale Dlouhý si s jeho střelou poradil. Vzápětí vybojoval puk Merta, ale domácí brankář byl i tentokrát pozorný a ukryl puk do lapačky.

33:20
    Vágner si sjel s pukem do prostoru mezi kruhy, ale přestřelil.

33:38
    Hlava ujel obraně Ústí, ale puk mu utekl do rohu kluziště.

34:46
    Černého střela skončila v náručí Soukupa.

35:12
    Dalecký zachytil Trefného rozehrávku, ale byl zastaven Černým. Domácí obránce obdržel dvě minuty za faul kolenem.

35:47
    Račuk zachytil rozehrávku Slovanu a vyhodil puk přes všechny čáry.

36:38
    Domácí tým znovu vyhazuje.

37:03
    A další. Slovanu se nedaří usadit se v útočném pásmu.

37:16

37:37
    Kadaňský ofsajd.

38:26
    Slovan drží puk za vlastní brankou.

38:58
    Roubík vystřelil z prostoru pravého kruhu, ale domácí brankář byl pozorný.

39:29
    Ústí drží puk před kadaňskou brankou, ale Dlouhý zatím nemusel zasahovat.

40:00

Také ve druhé třetině jsme viděli atraktivní hokej se spoustou šancí. První branku přinesl hned první útok domácích, kdy Hejcman překvapil brankáře hostí střelou z ostrého úhlu. Ústí se podařilo snížit v přesilové hře zásluhou Kloze. V polovině třetiny přidal čtvrtou branku Račuk a vyhnal Volkeho z branky. Nový muž v brance hostí, Soukup, neměl příliš mnoho práce, zato Dlouhý musel několikrát zasahovat. Poslední třetina začne přibližně v 18:47.

40:01

40:46
    Račuk ujel podél mantinelu, ale Soukup si s jeho střelou poradil.

41:40
    Dušek s Kverkou ujeli do situace 2 na 1, ale první jmenovaný přihrál příliš prudce a Kverka nezachytil kotouč.

42:45
    Šťovíček se dostal před Soukupovu branku, ale jeho střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.

42:54
    Šťovíček vybojoval kotouč před brankou a okamžitě vystřelil, ale Soukupova vyrážečka byla na svém místě.

43:10
    Vaněk(KAD) si odsedí dvě minuty za hákování.

44:02
    Chrpa ujel sám na Soukupa, ale tváří v tvář ústeckému brankáři neuspěl!

Dnešní utkání sleduje 711 diváků.

45:10
    Domácí v plném počtu. Hosté se nedostali k ohrožení Dlouhého.

45:52
    Vaněk se ocitnul osamocený v prostoru levého kruhu, ale Soukup jeho střelu zlikvidoval vyrážečkou.

46:31
    Janák(UNL) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

47:02
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale hosté aktivně přistupují ke hráčům.

47:35
    Síly na ledě se vyrovnají. Chrpa(KAD) obdržel dvě minuty za sekání.

47:51
    Smetanova střela skončila nad brankou.

48:31
    Hosté v plném počtu. Začíná krátká přesilová hra Slovanu.

49:27
    Domácí drží puk daleko od Dlouhého branky.

49:35

49:41
    Chrpa vystartoval z trestné lavice přímo do šance, ale byl nedovoleně zastaven Brožem. Ústecký obránce si odsedí dvě minuty za podražení.

50:17
    Račukovu střelu vyrazil Soukup do rohu kluziště.

50:39
    Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude po Soukupově levici.

50:54
    Hosté vyhazují puk a okamžitě střídají.

51:41
    Hosté v plném počtu. Ani kadaňští nesehráli povedenou přesilovou hru,

52:09
    Puk skončil na střídačce Kadaně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:31
    Poslední minuty nenabídly příliš pohledný hokej. Žádný z brankářů nemusel zasahovat a hra se přesunuje z jednoho rohu kluziště do druhého.

53:54
    Rýglovu střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.

54:09
    Před Dlouhým se strhla mela, ale rozhodčí včas zakročil, aby se situace obešla bez trestů.

54:15
    Sobotkova střela skončila na levém betonu domácího brankáře.

54:44
    Szathmáry nahazoval puk před branku, kde se k němu nedostal nikdo z domácích a puk tak skončil v rohu kluziště.

55:12
    Vágnerovo nahození skončilo v lapačce domácího brankáře.

55:45
    Hosté dramatizují utkání! Roubík nahodil puk před branku, kde se k němu dostal JAN KLOZ, kterého obrana nechala osamoceného před brankou. Asistence: Jaroslav Roubík.

56:25
    Slovan je aktivnějším celkem a domácí obrana má plné ruce práce.

56:56
    Melkovu střelu vyrazil Dlouhý do rohu kluziště.

57:24
    Po dlouhé době puk před brankou Ústí. Kadlec objel branku, ale jeho střelu udržel Soukup mezi betony.