Chabarovsk – Novokuzneck 3:4 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Soči 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Togliatti 3:2 (1:0 po s.n.) | Ufa – Jaroslavľ 2:4 (kon.) | Nižnekamsk – Kazaň 3:2 (2:1 po s.n.)
Petrohrad – Omsk 1:3 (kon.) | S.Moskva – Barys 2:5 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HK Soči
cz Utorok 17.11.2015, 15:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny příznivce KHL! I dnes je na programu celá řada zápasů této prestižní hokejové ligy. V jednom z nich Metallurg Magnitogorsk přivítá na svém ledě tým HK Soči.

Před dvěma lety Gagarin Cup, loni konec už ve čtvrtfinále. V aktuálně probíhající sezoně by chtěla Magnitka určitě dojít dál. Velká ambice potvrzuje Metallurg i po třicítce odehraných zápasů. Na Východě je sice v čele Sibir, Magnitogorsk mu ale dýchá na záda (ztrácí jediný bod). Na druhou pozici v konferenci dovedlo Metallurg elitní komando ve složení Zaripov, Kovář, Mozjakin. Borci celkem očekávaně ovládají individuální statistiky ligy – Mozjakin je nejlepší střelec, navíc vede kanadské bodování, Kovář zase nemá konkurenci v počtu asistencí.

HK Soči
    Celek z černomořského pobřeží loni zakončil svou první sezonu v KHL. Nově vzniklý tým se dokázal probojovat do play off, vypadl ale hned v prvním kole. Letos se opět pohybuje kolem postupové osmičky. Soči má na svém kontě aktuálně 44 a za osmým Dinamem je v Západní konferenci jen kvůli horšímu skóre. Loni hájil tři tyče Soči český gólman Tomáš Pöpperle, ten ale před sezonou zamířil zpět do Sparty. Na jeho místo byl povolán velezkušený Konstantin Barulin, který si zatím drží úspěšnost zákroků nad 93 %.

Tomáš Filippi (MET) 3 + 16

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Lee, Batyršin, Těreščenko, Chabarov, Bereglazov, Medvěděv – Wolski, Mozjakin, Kovář – Zaripov, Fillipi, Osala – Kaletnik, Timkin, Platonov – Železkov, Charitinskij, Potěchin.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Kuzněcov, Mamašev, Bernackij, Semjonov, Wilson, Pajgin – Krikunov, Ignaťuškin, A. Kosticyn – Skačkov, Maxwell, Petersson – Sčastlivyj, Ljudučin, Anisin – Warn, Ščegolkov, Den. Kazionov – Dm. Kazionov.

Rozhodčí: Dejev, Ščenjov – Bersenjov, Judin.

Hráči obou celků už se objevují na ledové ploše. Utkání za pár okamžiků vypukne!

Halou v Magnitogorsku právě zní ruská hymna. Po jejím doznění bude následovat úvodní vhazování.

00:01

00:16
    Úvodní buly sice vyhráli domácí, borci ze Soči však soupeři v jeho pásmu ukořistili kotouč. Košečkin ale zasahovat nemusel.

01:05
    Maxwell dostal ideální pas mezi obránci. Do šance se ale neprotáhl, kotouč mu sjel z hole.

01:43
    V útoku se usadil také Metallurg. Na Barulina ale žádný kotouč neletěl.

02:26
    Kotouč skončil na jedné ze střídaček. Bude se vhazovat ve střední třetině. Stále čekáme na první střelu na branku.

03:01
    Košečkin hokejkou odeslal nahození z modré čáry do rohu. První zákrok pro ruského obra.

03:44
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hosté se jako první ujímají vedení! Kazionov zavezl kotouč do útočné třetiny, udělal šikovnou kličku a puk přenechal spoluhráči. ZIJAT PAJGIN měl dostatek prostoru na to, aby zamířil přesně do levého horního rohu branky. Asistence: Denis Kazionov.
    Zijat PAJGIN - 0:1

04:20
    Hráči ze Soči jsou stále v útoku. Metallurg se zdá být trochu zaskočený.

04:59
    Útok na druhé straně vedl Kaletnik. Obkroužil branku, ke střele se ale nedostal, jelikož ztratil kotouč.

05:40
    Hraje se dlouho bez přerušení. Oba týmy se v posledních minutách vystřídaly v útoku.

06:19
    Po komerční přestávce se bude vhazovat v útoku domácích. Barulin přerušil hru svým zákrokem.

06:45
    Magnitka poslal puk přes všechny čáry. Odpískán icing.

07:27
    První formace domácích kombinuje v útoku. Obránci Soči však Kováře a spol. opět vůbec nepustili ke střele.

08:05
    Hra přerušena. Košečkin ulovil kotouč lapačkou. Maxwellova střela švihem ho však příliš neprotáhla.

08:24
    Další přerušení. Borci z černomořského pobřeží srazili rozehrávku soupeře mimo hrací plochu.

08:53
    Kazionov posílal kotouč bekhendem před branku. Nikdo z jeho spoluhráčů se ke kotouči nedostal.

09:15
    Fillipiho střela Barulina pořádně protáhla. Kotouč skončil v ochranné síti.

09:24
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! OSKAR OSALA se dostal mezi kruhy, rychle si s Filippim vyměnil kotouč a vypálil. Barulinovi střela z dobré pozice propadla. Aréna v Magnitogorsku může slavit vyrovnání. Asistence: Tomáš Filippi a Danis Zaripov.
    Oskar OSALA - 1:1

10:38
    Domácí najednou ožili. Potěchin předvedl v útoku pěknou individuální akci. Tu zakončil nebezpečnou střelou. Barulin musel zasáhnout lapačkou.

10:53
    Mohlo to být 2:1 pro Magnitku! Batyršin dostal kotouč před branku do vyložené pozice. Z bezprostřední blízkosti trefil ale jen horní tyčku! Kotouč skončil nad.

11:44
    Wilson se předvedl na druhé straně kluziště. Košečkin ale zasahovat nemusel, prudká střela letěla mimo.

12:25
    Do rychlého brejku se řítil Osala. Po přejetí modré čáry chtěl kotouč přenechat spoluhráči, rychle k němu ale přistoupili hostující obránci.

12:55
    Barulin ve své výstroji ukryl nahození z modré čáry. Následuje komerční přestávka.

13:25
    Timkin v útoku zachytil nepřesnou rozehru soupeře. Do střely mu ale padl obránce a kotouč doplachtil až d ochranné sítě.

13:44
    Barulin opět v akci. Přes obránce zakončoval Potěchin. Jeho střela zápěstím nebyla přesně umístěná.

14:16
    Icing Soči. Hosté jsou v této fázi zápasu poněkud pasivnější.

15:01
    Mozjakin čekal nad kruhy na střelu z první. Na poslední chvíli ale do dráhy pasu vložil hůl obránce a bylo po šanci.

15:55
    Soči jen odevzdává kotouč do středního pásma. Hosté potřebují vystřídat.

16:17
    Petersson propagační střela nakonec Košečkinovi nadělala značné problémy. Kotouč v náručí neudržel, a musel se tak popasovat s řadou dorážek.

17:10
    Další odevzdaný kotouč hostujícího celku. Soči potřebuje vystřídat.

17:38
    Potěchin trefilBarulina do masky. Ten se ale rychle oklepal a zastavil i následné dorážky.

18:32
    Antipin dobrusloval situaci ze středního pásma, nakonec se ale dostal k nebezpečné střele. Barulin měl co dělat, aby udržel kotouč.

19:25
    V závěru třetiny to hosté zkoušejí v útoku. Metallurg je však do nebezpečné pozice nepouští.

19:59
    Se sirénou se do kotouče opřel Batyršin. Hostujícího gólmana ani dělovkou z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:49.

První perioda se odehrála ve svižném tempu. Oba celky se střeleckou listinu zapsaly jednou. Jako první šlo do vedení Soči, když se trefil Pajgin. Pak už ale byli aktivnější domácí, kteří zásluhou Osaly srovnali. Nebyli však daleko ani od druhé branky, Barulin však podruhé nekapituloval.

Statistiky první třetiny
    Střely – 12:6
    Trestné minuty – 0:0

20:01

20:24
    První se do útoku dostalo Soči. Hosté ale ze zmatku před brankovištěm nic nezískali.

20:45
    První přesilovka zápasu. Na trestnou míří Kovář (podražení), a hráči ze Soči tak budou hrát v početní výhodě.

21:22
    Hosté už jsou natlačeni v útočné třetině, na Košečkina ještě ale nevypálili.

21:53
    Vypálil až Wilson. Domácí gólman měl dobrý výhled a včas scvakl své betony.

22:05
    Magnitka vyhazuje na druhou stranu kluziště a střídá.

22:37
    Hosté mají jednoznačně problém se zakončením. Další střela z modré letěla mimo.

22:45

23:35
    Oba dva týmy trochu bojují s rozehrávkou. Přechod přes modrou se nedaří Metalurgu ani Soči.

24:18
    Oslala dostal výborný pas do volné části pásma. Na Barulina vyslal střelu, jež se zastavila až o tyčku!

24:50
    To domácí nakoplo. V další šanci neuspěl Mozjakin, jehož rána byla zblokována.

25:15
    Teď ale domácí hráli v šesti a jejich střídačka za tento počin inkasuje adekvátní trest. Za katrem sedí Zaripov.

25:45
    Ani tentokrát Soči v přesilovce nezáří. Kotouč už zase končí za jejich klecí.

26:13
    Barulin si znovu sáhl na kotouč. Hráči z černomořského pobřeží to musí zkusit znovu.

26:46
    Peterssonova dělovka z první už vypadala lépe. Na Košečkina si hosté ale stejně nepřišli.

27:15

27:38
    Kotouč po rozehrávce z pásma hostů doklouzal až za brankovou čáru. Zakázané uvolnění.

28:00
    Barulin opět v permanenci. Tentokrát měl ruský gólman štěstí, že ho střela trefila.

28:21
    Mozjakin si říkal o pas do dobré pozice, ten ale opět neprošel. Následoval další icing Soči.

29:02
    Magntika je dále v útoku. Hosté ale brání velmi pečlivě a svého soka nepouštějí do zakončení.

29:47
    Perfektně z otočky pálil Zaripov. Barulin musel švihnout lapačkou. Chtěl ještě rozehrát, ale hvizd rozhodčího mu to překazil.

30:50
    Kosticyn pálil přes obránce na vzdálenější tyč. Košečkionva lapačka byla připravená, zákrok ale nebyl třeba. Střela letěla mimo.

31:39
    Obrovská minela domácí obrany! DENIS KAZIONOV zachytil ve střední třetině puk a následně se dokázal protáhnout mezi oběma obránci. Košečkin už byl bez šance. Asistence: Max Warn a Dmitrij Kazionov.
    Denis KAZIONOV - 1:2

32:43
    Šťastný gól hosty opět povzbudil, po delší době je Metallurg pasivnější.

33:16
    Magntika jen vyhodila kotouč z pásma a třetí lajna je ráda, že může vystřídat.

34:00
    Dmitrij Kazionov nabral na levé straně rychlost. Svého bratra ale nenapodobil. Košečkin zasáhl.

34:25
    První vyloučení z řad Soči. Maxwell inkasuje menší trest za nedovolené bránění. K tomu ale usedá i Petresson, a Magnitku tak čeká dvojnásobná přesilovka!

35:16
    Domácí nabídnutou přesilovku využívají. Metallurg se rychle natlačil před branku. SERGEJ MOZJAKIN nahrál Zaripovovi a sjel si hlouběji do pásma. Spoluhráč mu kotouč vrátil a Mozjakin dělovkou z první zařídil vyrovnání. Asistence: Danis Zaripov.
    Sergej MOZJAKIN - 2:2

35:48
    Domácí dále zůstávají v pásmu. Stále hrají v přesilovce a soupěři pořádně zatápí.

36:25

36:44
    I Košečkin si připsal náročnější zákrok. Musel se poprat s dorážkou z bezprostřední blízkosti.

37:41
    Tomáš Filippi v obrovské šanci. Český forvard jel po pravé straně pásma sám. Barulin měl místo u své tyče, Filippi ale trefil jen střed branky.

38:08
    Birjukov pálil z modré čáry. Barulina pořádně protáhl, tomu kotouč vypadl z náruče.

38:49
    Z obdobné pozice jako Filippi před chvílí pálil i Timkin. Neměl ale takovou rychlost a střelou trefil Barulina do helmy.

39:45
    Třetina už se jen dohrává ve středním pásmu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:38.

I druhé dějství přineslo dvě branky, opět platí vyrovnaný stav. Hlavním rozdílem oproti první části však byla větší aktivita hostů. Soči také šlo opět do vedení, srazilo je ale jejich dvojnásobné oslabení, ve kterém Magnitka neomylně vyrovnala.

Statistiky druhé periody
    Střely – 9:15
    Trestné minuty – 4:4

40:01

40:27
    V útoku jako první začínají domácí. Přes obranu se jim však špatně prokousává, a Barulin tak ještě nemusel zasahovat.

40:57
    Hosté jen vyhodili do středního pásma a střídají.

41:22
    Zaripov zachytl rozehrávku soupeře a zakončoval do odkryté branky. Po něm neuspěl ani Potěchin, jenž měl před sebou úplně prázdnou branku, ve střele mu ale bránil spoluhráč.

42:12
    Soči se pokusilo rychle dostat do pásma. Nahození za brankou dojeli jen domácí.

42:59
    Sledujeme z obou stran urputnou bitvu ve středním pásma. Oba týmy bojují s přechodem přes modrou.

43:28
    Odpískán ofsajd Magntiky. Bude se vhazovat ve střední třetině.

44:31
    Ve hře je nyní celá řada nepřednostní, které kazí atraktivitu dnešního duelu. Metallurg rozehrál jen na icing.

44:59
    Platonov se protáhl přes obránce, zakončoval tak ze vcelku dobré pozice. Barulin byl ale připraven.

45:37
    Čas ve třetí periodě zatím celkem slušně ubíhá, jelikož se hraje bez četných přerušení.

45:58
    Icing Soči.

46:48
    Nezdá se, že by jeden z celků šel odvážně za vstřelením rozhodující branky. Dočkáme se v této periodě rozhodnutí?

47:15
    Petersson vypálil dělovku z modré a Wilson nebyl daleko od dorážky. Než se však stihl zorientoval, kotouč mu utekl.

48:27
    Mozjakin se s Kovářem z ničeho nic dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Stejně rychle jako začala však jejich akce i skončila.

49:10
    Za hru vysokou holí bude pykat Denis Kazionov a Metallurg bude hrát v přesilovce. Ta bude následovat po komerční přestávce.

49:31
    Kovář a spol. se hned usadili v útoku a kombinují před Barulinem.

49:46
    Mozjakin hledal před Brankou Kováře. Obrovitý Semjonov mu ale nedovolil zakončit, čímž Barulinovi značně ulehčil práci.

50:08
    Hosté už dokázali vyhodit, znovu se ale brání.

50:24
    Mozjakin měl před sebou odkrytou branku! V rozhodující chvíli mu ale kotouč přeskočil hůl.

50:43
    Mozjakin ze stejné pozice trefil tyčku! Dokonce už zvedal ruce nad hlavu, možná se bude akce kontrolovat u videa.

51:10

51:40
    Soči krátkými přihrávkami ve vlastním pásmu uklidňuje hru. Hosté měli štěstí, že oslabení ustáli.

52:25
    Kosticyn mířil na vzdálenější tyč. Košečkinova vyrážečka kotouč netrefila, ten ale minul i tyčku.

53:00
    Zbývá už jen sedm minut. Dočkáme se prodloužení, nebo jen z týmů zabere a zasadí rozhodující úder?

53:39
    Mozjakinova střela z úhlu vypadala nenápadně, Barulina ale pořádně protáhla. Zvláště když ruskému obrovi vypadl kotouč a Magntika chtěla dorážet.

53:52
    Naivní rozehrávka hostů končí icingem.

54:09
    Další přerušení. Soči přes modrou přejelo nedovoleně – ofsajd.

54:47
    Krikunov si šikovně udělal prostor. Kličkou objel obránce a vypálil. Košečkin připraven. Každopádně jsme viděli asi největší šanci hostů v této třetině.

55:44
    V útoku hraje hlavně Soči, což diváci v Magnitogorsku doprovází pískotem. Ani hosté však nejsou zrovna úspěšní, Košečkin nemusel zasahovat.

56:44
    Domácí jdou do vedení a Soči bude mí co dělat v závěru utkání. DANIS ZARIPOV si chytře sjel před branku, kde dokázal výtečně tečovat Chabarovovu ránu z modré. Barulin neměl šanci. Asistence: Jaroslav Chabarov a Bodgan Potěchin.
    Danis ZARIPOV - 3:2

57:30
    Další přečíslení navíc zakončoval Oslala. Kotouč mu ale sjel z hole, a finský borec tak nezakončil ideálně.

58:00
    Zbývají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Dokáže ještě Soči vyrovnat?

58:26
    Tohle hostům nevyhovuje. Magntika kombinuje před Barulinem. Hosté by se potřebovali nadechnout k závěrečnému náporu.

58:44
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Soči to zkouší bez brankáře! Barulin na střídačce.

59:20
    Hostům se však vůbec nedaří usadit se v útoku. Série nahození úspěch nepřinesla.

59:52
    Metallurg má kotouč pod kontrolou. Je rozhodnuto!

Je dobojováno! Všechny body zůstávají v Magnitogorsku, který o svém vítězství rozhodl v poslední třetině. Na Zaripovovu branku nedokázal nikdo ze Soči zareagovat, nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Statistiky zápasu
    Střely – 32:31
    Trestné minuty – 4:6

Tomáš Filippi (MET) 0 + 1
    Jan Kovář (MET) 0 + 0

To je z dnešního duelu vše. Přeji hezký zbytek svátečního dne a u onlajnů opět na shledanou! (17:11:29)

David Soumar

Góly a asistencie: 10. Osala (Filippi, Zaripov), 36. Mozjakin (Zaripov), 57. Zaripov (Chabarov, Potěchin) – 4. Pajgin (Kazionov), 32. Kazionov (Warn, Kazionov)

Rozhodca: Dejev, Ščenjov – Bersenjov, Judin