Piešťanské Čajky – Spartak Moskva 68:70 (kon.) | Valosun Brno – Orange Blizzards 72:49 (kon.) | Landes – Nymburk 62:59 (kon.)
Valosun Brno
72:49 (18:16, 38:30, 57:41)
Orange Blizzards
cz Streda 11.11.2015, 18:00Europohár - ženy • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den! Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z basketbalového utkání, v němž v rámci skupiny "G" FIBA Eurocupu vyzve Valosun Brno celek Orange Blizzards. Tak se dobře bavte.

Celku sídlíím v nizozemském Zwolle se v dosavadním průběhu Eurocupu vůbec nedaří. Ze dvou zápasů Blizzards nevyhráli ani jednou a ve skupině "G" jim patří poslední příčka – oranžoví nestačili na Neapol ani Miškolc.

Valosun je na tom podobně, Jihomoravanky s oběma výše zmíněnými soupeřkami prohrály a jen díky lepšímu skóre jsou v tabulce před jejich dnešním soupeřem. Vybojují Brňanky svou první výhru v Eurocupu? Sledujte náš přenos a nic vám neujde!

Valosun Brno: Vojtková, Vlková, Kopecká, Mrhálková, Remenárová, Beránková, Sujanová, Sedláková, Švrdlíková, Adamcová, Heroschová, Sanfordová.

Orange Blizzards: Kuijtová, L. Bettonvilová, van Veenová, Bröringová, Klerxová, Butterová, Ndibová, J. Bettonvilová, Boesaartová, van Kleefová, Westeriková. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:54
    Vlková posílá Brňanky přesným hodem do vedení. (2:0)

01:19
    Nizozemský celek bleskově vyrovnal, o což se postarala Kuijtová. (2:2)

01:42
    Z výskoku zkusila štěstí Jill Bettonvilová a její pokus zapadl do koše. (2:4)

01:51
    O bleskové vyrovnání se postarala Sanfordová. (4:4)

02:46
    Kuijtová po faulu Sedlákové proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (4:5)

02:57
    Skvěle, Vlková na to zareagovala trojkou! (7:5)

04:04
    Butterová se natlačila až pod koš a přesným hodem vyrovnala stav dnešního důležitého duelu. (7:7)

04:04
    Blizzards navíc měli k dispozici trestný hod a ten Butterová suverénně proměnila. (7:8)

04:35
    Zera Butterová je při chuti, po dalším jejím povedeném hodu vedou hostující basketbalistky o tři body. (7:10)

06:02
    Vlková během úvodních šesti minut zápasu vsítila už svou druhou trojku a Valosun je znovu ve hře! (10:10)

06:22
    O bleskovou odpověď se postarala Boesaartová. (10:12)

07:24
    Zatím sledujeme vyrovnanou bitvu, což nyní potvrdila Kopecká. (12:12)

07:46
    Švrdlíkové se podařilo převážit misky vah na stranu Jihomoravanek! (14:12)

08:08
    Ale pozor, Loyce Bettonvilová ze své škatulky vytáhla milimetrově přesný hod za tři body! (14:15)

08:31
    Adamcová odpovídá, minutu a půl před koncem první třetiny tak těsně vede Brno. (16:15)

08:47
    S prvním trestným hodem si van Veenová neporadila, s tím druhým už ano a máme opět vyrovnáno. (16:16)

09:48
    Těsně před první sirénou vrací Valosunu vedení Vlková. (18:16)

10:00
    První čtvrtina skončila. (18:16)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (18:16)

10:49
    To je skvělý start, Mrhálková dostává Brňanky do trháku! (20:16)

11:27
    Díky proměněnému trestného hodu v podání Sedlákové se bodová série Valosunu natáhla už na pět bodů. (21:16)

11:27
    Už na šest, Sedláková zvládla i svůj druhý hod! (22:16)

12:05
    Loyce Bettonvilová na druhé straně proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (22:17)

12:27
    Tentokrát už to Bettonvilové vyšlo na jedničku a Blizzards postupně stahují své manko. (22:19)

12:31
    Loyce Bettonvilová, hlavní postava posledních minut, proměnila i tento trestný hod. (22:20)

12:48
    O rychlou odpověď se postarala Sujanová, toto byla důležitá trefa. (24:20)

13:23
    Jmenovkyně nizozemského fotbalového reprezentanta Kuijtová proměnila oba trestné hody. (24:22)

13:51
    Mrhálková zvýšila náskok Valosunu na čtyři body. (26:22)

14:05
    Bravo, Sujanová trefila trojku a domácí jdou do trháku! (29:22)

14:07
    Stejnou mincí vzápětí odpovídá Kuijtová, v Brně se nám rodí pořádná přestřelka! (29:25)

15:51
    Sedláková suverénně využila oba trestné hody. (31:25)

16:29
    To samé na druhé straně dokázala aktivní Loyce Bettonvilová. (31:27)

17:52
    Klerxová dostala hostující celek proměněným hodem za tři body zpět do zápasu! (31:30)

18:04
    Sujanová rychle odpověděla, těsně před polovinou zápasu jsou k výhře stále blíže Brňanky. (33:30)

18:31
    Vlková měla k dispozici dva trestné hody a proměnila jen ten druhý z nich. (34:30)

18:57
    Hráčky Blizzards ztratily míč a Sujanová z rychlé protiakce navýšila náskok domácích. (36:30)

19:29
    Nyní se trefila i Kopecká, tohle už začíná vypadat velmi nadějně! (38:30)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (38:30)

Po první polovině mají za výhrou lépe našlápnuto brněnské basketbalistky. Zápas byl dlouho vyrovnaný, druhá polovina druhé čtvrtiny však jednoznačně patřila Valosunu a domácí celek vede už o osm bodů!

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (38:30)

20:50
    Sanfordová zaokrouhlila bodový zisk Valosunu na 40 bodů. (40:30)

22:18
    Vlková proměnila oba trestné hody a zdá se, že o vítězi pomalu začíná být rozhodnuto... (42:30)

22:35
    Ndibová se postarala o poměrně rychlou odpověď. (42:32)

22:46
    To samé Sanfordová, nyní sledujeme vskutku strhující basket! (44:32)

23:13
    Sujanová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (45:32)

24:27
    Loyce Bettonvilová proměnila jeden ze dvou trestných hodů. (45:33)

25:10
    Za dva body se posléze prosadila Kuijtová a náskok Brna se znovu smrskl na deset bodů. (45:35)

25:38
    Sanfordová z následné akce odpověděla, Valosun v poklidu kontroluje své vedení. (47:35)

27:15
    Mrhálková trefila trojku, Jihomoravanky kráčí za vítězstvím! (50:35)

27:28
    Van Veenová se postarala o rychlou odpověď přesným hodem za dva body. (50:37)

27:43
    V posledních minutách velmi aktivní Mrhálková však odpověděla stejnou mincí. (52:37)

28:01
    To samé se na druhé straně palubovky povedlo Ndibové, nyní sledujeme basket nahoru-dolů. (52:39)

28:45
    Westeriková proměnila oba trestné hody. (52:41)

29:03
    Vzápětí se ale prosadila Sedláková, už se hraje poslední minuta třetí čtvrtiny. (54:41)

29:36
    Vlková po faulu Westerikové první trestný hod proměnila, ten druhý už ne. (55:41)

29:54
    Ještě před třetí sirénou se prosadila Sedláková. (57:41)

Třetí čtvrtina skončila. (57:41)

Začala čtvrtá čtvrtina. (57:41)

30:39
    Sanfordová otevřela střelecký účet poslední desetiminutovky. (59:41)

31:04
    O bleskové snížení se postarala Westeriková. (59:43)

31:18
    Jenomže Sujanová trefila trojku a Valosun tak vede už o devatenáct bodů! (62:43)

32:50
    A další trojka v podání Sujanové! (65:43)

33:19
    Nyní se prosadila Švrdlíková, hráčky Blizzards nevědí, kam dřív skočit. (67:43)

35:00
    Už dlouho se hraje bez jakékoliv změny ve skóre, utkání rychle spěje ke svému konci. (67:43)

35:11
    Nyní už to neplatí, míč do sítě dostrkala Butterová. (67:45)

35:24
    Z rychlého protiútoku se prosadila Klerxová, ale na zdramatizování zápasu už je příliš pozdě. (67:47)

36:53
    Heroschová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (68:47)

38:17
    Nyní už Heroschová proměnila oba své trestné hody, do konce už zbývají jen necelé dvě minuty. (70:47)

39:12
    Náskok Valosunu je každou minutou vyšší a vyšší, nyní se prosadila Sedláková. (72:47)

39:23
    Vzápětí odpověděla Westeriková, do konce už zbývá pouhých sedmatřicet sekund. (72:49)

Konec zápasu. (72:49)

Je dobojováno, v duelu dvou celků, které stále v základní skupině čekají na vítězství dokázaly zvítězit brněnské basketbalistky, a to poměrně jasně – hned o třiadvacet bodů! Valosun si do tabulky připisuje důležité dva body, zatímco trápení Blizzards dál pokračuje. Z mé strany je to protentokrát vše, u dalších – nejen basketbalových – přenosů na počtenou! (19:42:49)