Třebíč – Motor ČB 2:3 (0:2 po s.n.) | Benátky n/J – Litoměřice 2:3 (0:1 po s.n.) | Kadaň – Most 8:2 (kon.)
Slavia – Jihlava 1:2 (kon.) | Prostějov – Havířov 1:4 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 6:2 (kon.)
Šumperk – Přerov 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
HC Dukla Jihlava
cz Streda 11.11.2015, 18:00 • Zimní stadion Eden • Chance Liga (CZ) • 21. kolo

Ode mne je to pro dnešek již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:34:36)

Velmi napínavý konec zápasu nakonec vyrovnávací branku nenabídl a všechny body z Edenu tak míří do Jihlavy. Dukla díky vydařené první třetině, kterou vyhrála poměrem 2:0, vybojovala v Praze velmi cenné body a v tabulce se dostává před svého soupeře na druhé místo.

59:41
    Hraško si nepohlídal prostřední čáru a jeho nahození končí zakázaným uvolněním.

58:46
    Domácí se nedokáží usadit s pukem v pásmu.

58:11
    Knot si přidržel Jíchu, ale u sudího mu zákrok prošel.

57:37
    Sudí se upískl a odpískal Slavii icing, který ovšem nebyl. Vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.

57:23
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté vykřesali jiskřičku naděje. Bahenský našel před bránou TOMÁŠE MICKU, který z bezprostřední vzdálenosti trefil přesně růžek Honzíkovy brány. Asistence: Zdeněk Bahenský, Žiga Pavlin.

56:26
    Honzík neudržel střelu Markoviče, ale perfektní obrana hostů nepustila dorážející slávisty k puku.

55:52
    Micka špatně trefil poskakující kotouč a Honzík tak situaci před svou bránou nemusel řešit.

55:44
    Zakázané uvolnění Dukly.

55:16
    Šafář srazil střelu Kubici.

54:40
    Jurík od modré těsně minul hostující klec.

52:40
    Diviš ve slibné pozici trefil obránce Slavie.

52:11
    Král si i přes dva clonící útočníky našel střelu Štebiha.

51:42
    Hraško (SLA) sevřel a zahodil puk, za což ho čekají dvě minuty na trestné lavici. Čas pro Slavii se krátí.

51:28
    Hraškův pokus k Honzíkovi neprošel.

Na dnešní zápas si našlo cestu 1422 diváků.

51:07
    Jiránek se prokličkoval přes dva hráče, ale další dva jeho střelu zápěstím srazili.

50:41

50:25
    Pavlin na modré ztratil puk a Dukla vyhazuje.

50:07
    Neuvěřitelná šance Slavie. Puk poskakoval na brankové čáře, ale dorážející slávisté jej nedokázali došťouchat za ležícího Honzíka.

49:20
    Šafář vyhazuje puk až za bránu Slavie.

48:55
    Robinson bekhendem netrefil bránu.

48:40
    Prokš (JIH) podrazil jednoho z Pražanů a míří na trestnou.

48:30
    Melenovský hledal mezi kruhy volného spoluhráče, ale jeho dobrý úmysl provázelo horší provedení.

48:14
    Drahorád mířil od modré velmi nepřesně.

48:06
    Dukla si bere oddechový čas.

48:06
    Střela Drahoráda od modré končí ve výstroji Honzíka.

47:51
    Jihlava je v plném počtu.

47:20
    Knot se proháčkoval do dobré střelecké pozice, bohužel však bránu netrefil.

47:07
    Melenovský prověřil pozornost Krále.

46:30
    Hosté se zatím brání bez větších problémů a z tribun se ozývá pískot.

45:51
    Dukla opět vyhazuje a přesilovka je za půlkou.

44:57
    Do brejku se dostal Diviš, ale svůj únik nedokázal zakončit.

44:28
    Útok domácích zastavuje ofsajd, ve kterém byl Hruška.

43:57
    Jihlava vyhrála buly a vyhazuje přes všechny čáry.

43:51
    Slavia má unikátní možnost na návrat do zápasu. Grebenyuk (JIH) u mantinelu sestřelil Markoviče a dostává čtyřminutový trest.

43:18
    Mikulík se natlačil do zakončení, ale puk mu na poslední chvíli ujel.

43:02
    Zakázané uvolnění Dukly a bude se vhazovat před Honzíkem.

41:56
    Další velká možnost hostů. K dorážce tvrdé střely se dostal Jícha, ale z těžkého úhlu trefil jen tyč branky Slavie.

41:25
    Obrovská šance Dukly. Melenovský si vybruslil s pukem před Krále, který vyrazil jeho první pokus a poradil si i s následnou dorážkou.

41:12
    Icing Slavie.

40:40
    Král si poradil se střelou Anděla.

40:01

Prostřední část je za námi. Druhá třetina nám nepřinesla výraznější příležitost ani na jedné straně. A to i přesto, že Slavia si zahrála dvě přesilovky a Dukla dokonce čtyři. Stále tedy platí stav, který byl na světelné tabuli k vidění již po třetině první, a to 0:2. Poslední třetina začne přibližně v 19:55.

37:52
    Do příležitosti mohl jít Micka, ale zastavil ho ofsajd.

37:38
    Slavia vyhazuje přes všechny čáry.

37:22
    Obětavý Kubica v pádu zblokoval střelu od modré Důrase.

37:04
    Tomáš Jiránek (SLA) si odsedí menší trest za faul loktem.

36:32
    Hruška vyjel podél mantinelu a z kruhu vyzkoušel Honzíka, který si s jeho střelou nadvakrát poradil.

36:18
    Mikulík si najel s kotoučem mezi kruhy, ale jeho střela letěla přímo do středu brány.

35:12
    Král v pohodě vyrazil střelu Štebiha od modré.

35:04

34:46
    Důrasova klička na modré znamená ofsajd Dukly.

34:27
    Slávisté se po delším tlaku osvobozují.

33:42
    S dalším pokusem hostů si poradil Král.

33:21
    K odraženému puku se dostal Důras, ale trefil jen padajícího obránce.

33:04
    Další vyloučení a další přesilovka Dukly. Svého soka trefil u mantinelu Pavlin (SLA) a dostává dvě minuty.

32:48

32:18
    A je to po dvou borcích na obou stranách. Z řad Slavie Kubica s Mikulíkem a v dresu Dukly je doplní Kaláb a Šimek (všichni hrubost). Dukla bude pokračovat v klasické přesilovce 5 na 4.

32:18
    Ke střele se dostal sešívaný Mikulík. Vzniklou potyčku řeší sudí a bude se i vylučovat.

32:03
    Melenovský poslal svůj projektil vysoko nad domácí bránu.

31:31
    Kotouč se ocitl po zásahu hostujícího hráče na střídačce Dukly a hra se stěhuje do středního pásma.

31:04
    Střelu Tomečka od modré vyrazil Král do ochranné sítě.

30:48
    Slavia jde do čtyr. Faulu loktem se dopustil Čermák (SLA).

30:14
    Pavlin pálí od modré nepřesně.

29:48
    Robinson s Markovičem jeli do brejku dva na jednoho, ale dopustili se ofsajdu. Hráčům Slavie se však výrok sudího vůbec nelíbí.

29:42
    Slávistický brankář nyní kotouč přikryl před dojíždějícím Melenovským.

28:50
    Bahenský zabrnkal na nervy domácím fanouškům, když přihrával malou domů gólmanu Královi. Ten však kotouč celkem v pohodě posunul dál.

28:01
    Z nebezpečné pozice pálil po buly Robinson, ale Honzík, přestože toho moc neviděl, dokázal jeho střelu udržet.

27:55
    Icing Dukly.

27:28
    Šafránkova sražená střela mizí v rohu kluziště.

27:10
    Před bránu se šikovně natlačil Robinson, ale v tísni nedokázal zakončit.

26:59
    Robinson nalil Drahorádovi, který se pálí těsně mimo.

26:30

26:20

26:04
    Dukla vyhazuje přes všechny čáry.

25:24
    Hraško mířil do šibenice, ale puk horní růžek těsně minul.

24:49
    Knotova střela od modré končí na betonu Honzíka.

24:36
    Robinson pálí z kruhu mimo.

24:26
    Jihlava hrála v šesti a Slavia si zahraje přesilovku.

23:14

22:21
    Knot pálil od modré, ale ani on clonící hráče neprostřelil.

22:02
    Markovič v dobré pozici trefil jen hokejku clonícího obránce.

21:24
    To byla hodně krátká přesilovka. Menší trest si odsedí také Miloslav Čermák (SLA). Hraje se ve čtyrech na obou stranách.

21:11
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Lukáš Anděl (JIH).

20:07
    Slavia začíná rychlým zakázaným uvolněním.

20:01
    Slavia do druhé třetiny změnila brankáře. Místo Hyláka se do sešívané brány postaví Tomáš Král.

20:01
    Fandové hostů, kteří si dnes udělali výlet do Prahy, zatím tohoto rozhodnutí nemusejí vůbec litovat.

Bídná první třetina v podání sešívaných, naopak Jihlava pokračuje v parádních výkonech. Díky chybám v rozehrávce Slavie se hosté dostali do několika velmi dobrých příležitostí, z nichž dvě dokázali proměnit. A jelikož David Hruška v dresu Pražanů neproměnil v samotném závěru třetiny trestné střílení, vedou hosté ve vršovickém Edenu zcela zaslouženě 2:0.

20:00

19:42
    Hruška trefuje vystrčenou rukavici Honzíka.

19:42
    Na druhé straně byl faulován unikající Hruška a je to nájezd pro Slavii.

19:20
    Tomeček jel sám na bránu, ale trefil tyč!

18:52
    Dukla vyhazuje na zakázané uvolnění.

17:58
    Dukla právě vstřelila branku!
    Další hrubku v rozehrávce Slavie již Dukla trestá. Mezi kruhy se ocitl zcela osamocený MAREK MELENOVSKÝ, který zamířil technickou střelou přesně mezi Hylákovy betony. Asistence: Marek Prokš, Jakub Flek.

17:21
    Mikulík vystřelil z mezikruží, ale clonící bek Jihlavy jeho ránu srazil.

16:52
    Slávisté vyrobili obrovskou chybu při střídaní a Důras se hnal sám na bránu. Naštěstí pro domácí tým ale netrefil Hylákovu svatyni.

16:13
    Kubica se natahoval po dorážce Jiránkovy střely, ale Honzík kotouč včas přikryl.

15:55
    Mezi kruhy se dostal k puku hostující Prokš, ale Hylák předvedl proti jeho dělovce velmi dobrý zákrok.

15:34
    Střelu Ružičky tečuje Hruška vysoko nad.

15:16
    Další pokus již gólman Slavie chytá a následnou strkanici před bránou roztrhali rozhodčí.

15:07
    Skrytá střela od modré proletěla jen těsně vedle Hylákovy levé tyče.

14:13
    Střelu ihned po buly vyrazil Hylák betonem do rohu.

14:09
    Zakázané uvolnění Slavie.

13:55
    Nahození Dukly kryje pod svou lapačkou Hylák.

13:41
    Oba týmy v plném počtu.

12:50
    Neuspěl ani Robinson se svým bekhendovým pokusem.

12:23
    Mikulíkova střela končí na vyrážečce Honzíka.

11:39
    První vyloučení v zápase a hned na obou stranách. Za Slavii jde na lavici hanby Kubica (nedovolené bránění) a za hosty Seman (držení).

10:07
    Bahenský mohl poslat Hrušku do samostatného úniku, ale ani jeho přihrávka se vůbec nezdařila.

09:44
    S následným pokusem od modré neměl Hylák problém.

09:30
    Hosté jeli tři na dva, ale situaci vyřešili prachbídně.

08:58
    Střela jednoho ze sešívaných sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Honzíkem.

08:14
    Jícha se mezi kruhy dostal k odraženému puku, ale z ideální pozici nezakončil úplně nejlépe a Hylák jeho pokus vyrazil.

07:43
    Kolařík napřáhl od modré. Gólman Dukly ale jeho střelu viděl a v pohodě ji skryl ve výstroji.

06:46
    První velká šance sešívaných. Jurík dostal parádní pas přes celé pásmo, Honzík se ale bleskově přesunul a jeho střelu vyrazil.

05:40
    Slávisté teď pořádně zmatkují při rozehrávce ve vlastním pásmu, ale hosté jejich chyby zatím nezvládají potrestat.

04:40
    Jiránek již mířil přesně, ale Honzík jeho štiplavou střelu udržel.

04:30
    Hruškův pokus od mantinelu končí mimo bránu.

03:17
    Další akce Dukly již končí gólem. Do samostatného úniku se po přihrávce Tomečka dostal FILIP SEMAN, jehož přesný projektil do šibenice neměl Hylák šanci zastavit. Asistence: Vojtěch Tomeček, Denis Šimek.

02:24
    Zničeho nic se do přečíslení dva na jednoho dostali hosté. Akci individuálně zakončoval Gríger, ale padající bek jeho střelu srazil do ochranné sítě.

01:32
    Ani jeho další pokus nenašel cíl.

01:15
    Růžička od modré netrefil bránu.

01:05
    Proti pravidlům se provinila i Jihlava. Konkrétně icingem a hra se stěhuje před Honzíka.

00:54
    Slávisté chyceni v ofsajdu.

00:16
    K první střele se po odraženém puku dostal hostující Tomeček, ale Hyláka trefil do betonů.

00:01

Na kluzišti ještě proběhne gratulace velkému srdcaři Slavie, panu Richardu Fardovi k 70. narozeninám. Připojujeme se s gratulacemi.

Oba celky vjíždějí na led a utkání co nevidět začne.
    Slavia a Dukla mají stejně bodů, ale co ostatní statistiky?

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Kolařík "C", Drahorád, Hraško, Pavlin, Knot, Růžička, Adam – Kubica, Kašpařík "A", Čermák "A" – Robinson, Mikulík, Markovič – Bahenský, Jurík, Hruška – Jiránek, Šafránek, Micka – Nestrašil.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Sáblík) – Štebih, Šafář, Kaláb "A", Šimek, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný "C" – Tomeček, Seman, Diviš – Důras "A", Skořepa, Anděl – Prokš, Melenovský, Jícha – Alekseev, Gríger, Flek.

Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Reich.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS
    První utkání se odehrálo v Jihlavě a domácí velmi brzo vedli. Slávisté ještě do konce třetiny vyrovnali, ale další branku dala opět Dukla. Další góly ale padaly už jen do brány Škareka. Byly hned tři a Slavia jela do Prahy se třemi body.
    28.9.2015 Dukla Jihlava – Slavia Praha 2:4 (2. Gríger, 34. Skořepa – 20. Čermák, 49. Šafránek, 50. Jiránek, 56. Bahenský).

HC DUKLA JIHLAVA
    Dukla v posledních zápasech zažívá velký vzestup tabulkou. Jihlavští v posledních osmi zápasech prohráli jen jednou a to na hřišti Přerova (2:3). Zaznamenali naopak sedm výher v základní hrací době, některé navíc velmi výrazným výsledkem, jako například nad Litoměřicemi v poměru 10:1. Dukla je zatím jediným týmem, který v zápase zaznamenal dvouciferné číslo u vstřelených gólů. Jihlava se díky těmto vítězstvím posunula až na třetí příčku tabulky, kde je s 38 body jen o skóre právě za Slavií.

HC SLAVIA PRAHA
    Pražský celek se po velmi dobrém začátku sezóny dostal před necelým měsícem do menšího herního a výsledkového útlumu, který nakonec vedl až k menšímu zemětřesení v kabině sešívaných. Z kádru odešli bratři Doležalové, Jan Veselý, Petr Punčochář a na hostování do Ústní také mladíček Tomáš Andres. Do Edenu pak přišli Milan Mikulík, Zdeněk Kubica a Tomáš Andrlík, který má v Praze střídavé starty z Plzně a v minulém zápase ještě nenastoupil. Slávisté se po reprezentační přestávce představili v Mostě, kde po bláznivé přestřelce nakonec vyhrál po nájezdech 7:6.

Krásný den Vám přeji z vršovického Edenu u velkého šlágru jednadvacátého kola WSM ligy. Duelem mezi Slavií a Jihlavou Vás bude provázet Michal Borovan.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Borovan

Góly a asistencie: 58. Micka (Bahenský, Pavlin) – 4. Seman (Tomeček, Šimek), 18. Melenovský (Prokš, Flek)

HC Slavia Praha: Hylák (20. Král) – Kolařík "C", Drahorád, Hraško, Pavlin, Knot, Růžička, Adam – Kubica, Kašpařík "A", Čermák "A" – Robinson, Mikulík, Markovič – Bahenský, Jurík, Hruška – Jiránek, Šafránek, Micka – Nestrašil.

Rozhodca: Dědek – Měkýš, Reich