Perm – Groznyj 1:0 (kon.) | Rostov – FK Dinamo Moskva 1:0 (kon.)
Amkar Perm
1:0 (0:0)
FK Achmat Groznyj
cz Pondelok 02.11.2015, 15:00 • Stadion Zvezda, Perm. Kapacita: 19,500 diváků. • Ruská Premier Liga • 14. kolo

Utkání končí překvapivou, ale zaslouženou výhrou domácího celku. Hosté se za celé utkání nedokázali prosadit, i když vlastně dokázali, ale jen do vlastní brány. Jediným střelcem tak je Ucijev, který na tento zápas nebude vzpomínat v nejlepším. Ode mě je to vše, děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek dne. (17:00:37)

90+4

90+4
    Ta ale končí na polovině hřiště, taktéž jim byl odpíská faul, je konec!

90+4
    Domácí se navíc s balonem stěhují na polovinu soupeře, tam jim je ale u rohového praporku odpískán faul. Jedna z posledních šancí pro Těrek.

90+3
    Jako hokejová přesilovka, jeden tým tlačí, druhý se osvobozuje. Zatím to vypadá lépe pro Perm, nenechá se nijak zmást.

90+2
    Nastaveny jsou celkem tři minuty, nyní už ale běží druhá a hosté se nemohou s balonem dostat ze své poloviny, stihnou vůbec ještě zaútočit?

90+1
    Jen to zahučelo..Kudrjašov se opřel do balonu na hraně vápna, střela jen prosvištěl kolem levé tyče, Selichov by ji neměl, kdyby mířila do sítě.

90
    Běží už poslední minutka bez nastavení, hosté stále buší do pevné obrany domácího celku, která již jen odkopává balony na druhou stranu hřiště.

89
    Ze všech stran to nyní hosté zkouší, ale obrana domácích je na to fyzicky dobře a stíhá pokrýt všechny balony.

88
    Pokus o průnik po pravé straně nedopadl dobře, centr se sice vyslat podařilo, ale avšak Selichov ho bez problémů polapil do náruče.

87
    Střídání v týmu FK Těrek Groznyj: ze hřiště odchází Ismaïl Aissati, přichází Ablaye Mbengue.

86
    Anene byl v malém vápně až příliš oráchlý, a tak mu je odpískán faul. Poslední minutky tak mohou hosté vlastnit balon a něco vymyslet.

85
    Tak ještě jeden pokus o nápravu, nyní balon skončil po zákroku Gorodova na brance.

84
    Avšak ani domácí se přímý kop nepodařil, mohou to ale nahradit z následného rohového kopu.

84
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Brian Idowu, přichází Nikolaj Zajcev.

83
    Špatně s tím naložili, centr se nedostal ani za zeď, následně ještě faulovali unikajícího protihráče, a tak se budou muset bránit oni sami.

83
    Žlutou kartu dostává Georgij Džikija (FK Amkar Perm).

82
    Hosté mají k dispozici standardku k přímému ohrožení branky, jak s tím naloží?

80
    Střídání v týmu FK Těrek Groznyj: ze hřiště odchází Igor Lebeděnko, přichází Maciej Rybus.

77
    S Těrekem to dnes nevypadá dobře, hráči se sice snaží, z přemíry snahy ale dělají obrovské chyby, které by je tento zápas mohly stát.

76
    Hosté opět přebírají iniciativu ve hře, avšak ani z rohových kopů se jim nedaří ohrozit branku, navíc se musí opět bránit rychlým brejkům.

75
    Ogude poměrně ošklivě podklouzl, ze hřiště byl odváděn za pomoci lékařů. Zdá se ale, že se do hry vrátí.

73
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Alexandr Prudnikov, přichází Chuma Anene.

72
    Navíc drží takticky balon ve své moci na polovině soupeře, dle určitých zákroků je vidět, že hostům již tečou nervy.

71
    Domácí také umí čas ušetřit, Džikija chtěl rozehrát autové vhazování o kus vedle, než se vrátil po upozornění rozhodčí zpět, minuta byla pryč.

70
    Do konce zápasu stále zbývá ještě dostatek času, dvacet minut, i tak ale hosté začínají výt nervózní. Hra se jim moc nedaří, s přibývajícím časem to bude ještě horší.

69
    Domácí fanoušci pískají, nelíbil se jim zákrok Kudrjašova na Balanoviče. Rozhodčí faul odpískal, mohl klidně ale sáhnout i pro žlutou kartu.

68
    Domácí se rozhodli druhý poločas opravdu jen bránit a spoléhat se na rychlé protiútoky, kdyby je všechny využili, mohlo být rozhodnuto.

66
    Akce hostujícího týmu jsou sice pěkné, nejsou ale nikdy dotažené do konce. Když se jim podaří vystřelit, tak balon nemíří vůbec do brány.

65
    Střídání v týmu FK Těrek Groznyj: ze hřiště odchází Zaur Sadajew, přichází Magomed Mitrišev.

64
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Janusz Gol, přichází Alichan Šavajev.

63
    O efektivní nůžky se pokoušel ve vápně Sadajew, balon ale jen tak lehce lízl, poté ošklivě dopadl na záda.

62
    Domácí fanoušci ženou své oblíbence vpřed, bránění jednobrankového náskoku se jim moc nezamlouvá.

61
    To už jsou ale hosté v útoku a pálí ze všech pozic, branku ale trefit zatím nemohou.
    60. Prudnikov přihrávku moc dobře netrefil

60
    Domácí se sice stáhli do obrany, využívají ale okének v té hostující! Nyní mohl pálit do odkryté brány Prudnikov, ale zakončení se mu vůbec nepodařilo...

58
    První rohový kop se nepodařil, následoval druhý, avšak ani ten nevyšel pro domácí nejlépe.

57
    Toho využívají domácí, kteří se snadno dostávají do rychlých protiútoků. Nyní mají rohový kop.

55
    Hra je nyní hodně nervózní, hosté se snaží seč to jde, dělají ve své hře ale obrovské chyby.

53
    Na druhé straně už se ale do útoku dostali také hosté, ty ale zastavil v jejich snažení brankář Selichov.
    51. Rizvan UCIJEV - 1:0

51
    Amkar Perm právě vstřelil branku!
    No vida, domácí se dostávají do vedení! Standardka sice nebyla kopnuta nejlépe, balon se ale následně odrazil před bránu, kde už číhali hned dva hráči. K balonu se ale dostal Idowu, který ho ještě s následným odrazem o RIZVANA UCIJEVA dostal balon do brány, je to tedy vlastní gól.

50
    Domácí se až nyní ve druhém poločase dostali k balon a hned je z toho standardní situace na hraně vápna, zajímavá pozice.

49
    Ani rohový kop ale Těreku nyní nepomohl k dosažení branky, navíc jim byl následně odpískán ofsajd.

48
    Podařilo se až nyní, kdy budou zahrávat rohový kop.

47
    U balonu jsou prozatím hosté, kteří se snaží prodrat před bránu soupeř, ale nedaří se.

46
    Do druhé poločas vstoupily oba týmy po hlavě, míč tedy zatím létá ze strany na stranu.

46

První poločas je za námi a neviděli jsme úplně špatný fotbal. Oba celky si vytvořily několik zajímavých šancí žádná z nich ale nebyla zrovna tutová. Branka nepadla zatím ani na jedné straně, uvidíme tedy, jak se s tím celky poperou v druhé půli.

45+1

45+1
    Ve vápně se dostal do vzduchu Gorodov, který balon vyboxoval, tím nám končí první poločas.

45
    Probíhá nám poslední minutka základní hrací doby, ještě před nastavovaným časem se snaží domácí svého soupeře zaskočit, zatím si vytváří menší tlak. Mají rohový kop.

44
    Čerenčikov byl po odkopu míče dohrán Ivanoven, který za tento zákrok obdržel žlutou kartu.

42
    Domácí se opět pokoušeli dostat balon za obranu na Gola, ten byl ale dnes již poněkolikáté v ofsajdu. Nyní alespoň nehrál, a rozhodčí tak nemusel přerušovat akci.

41
    Sadajew ukradl balon na vlastní polovině a upaloval kupředu, dostal se až do vápna. Když už to vypadalo, že se bude pískat penalta, tak mu byl odpískán faul.

40
    Nejen domácích fanoušci, ale také hráči se zlobí na rozhodčího, který nyní odpískal téměř neviditelný faul. V poslední době je to několikáté takovéto rozhodnutí.

39
    Butko při bránění zahrál rukou, a tak se balon dostává pohodlně do moci hostujícím fotbalistům. Ti ale následnou akci kazí nepřesným centrem.

38
    Domácí se opět dostali pod krátký tlak, vše chtěl ale urychlit Sadajew, který zvolil střelu z dálky, ta se ale neujala.

37
    Čerenčikov při následném rozehrávání byl sice faulován, ale vyslechl si také od trenéra nepěkná slova, kterým by bylo rozumět asi v každém jazyce.

36
    Selichov předvedl nyní poměrně jednoduchý zákrok, když polapil vysoký centr, který směřoval do jeho brány.

35
    A opět. Hosté byli s balonem již v šestnáctce, nepochopitelně ale vymýšleli další zbytečné přihrávky, kterými svou akci akorát překombinovali a nic z ní nevytěžili.

34
    Hosté se nemohou stále dostat do žádné pořádné akce, a tak se snaží co nejvíce napadat a dostat domácí pod tlak. Ani to ale momentálně nepomáhá.

33
    Těrek předvedl secvičenou situaci s rozehrávkou do strany a následným centrem na vybraného hráče, k tomu se ale balon nedostal, obrana ho vyhlavičkovala dříve.

33
    Ogudemu byl v obranné činnosti odpískán faul, pro hosty je další zajímavá standardní situace.

32
    Domácí se následně dostali rychle kupředu, do míče se opřel z voleje Prudnikov, avšak bránu minul o nějaký ten metřík minul.

31
    Balanovič se nyní u postranní čáry srazil rameno na rameno se Sadajewem, jelikož je ale podstatně menšího vzrůstu, tak tento souboj ještě dlouho rozdýchával.

29
    Hraje se zatím docela pohledný fotbal, šance vidíme na obou stranách, jen by se hráči mohli vyvarovat ošklivým zákrokům, kterých dnes už několik bylo.

28
    Fotbalisté Těrek se ale z tlaku trochu vymotali a dokonce se jim podařilo zakončit, z otočky pálil Sadajew, Selichov ale s jeho ranou neměl problém.

27
    Hosté se nemohou jen tak dostat k balonu, tato pasáž patří jednoznačně Permu, který je velmi aktivní.

26
    Domácí i nadále tlačí, sráží je ale zbytečné chyby. Jako nyní, když Butko vyslal kupředu Gola, ten byl ale v ofsajdu.

24
    Balanovič zachytil přihrávku soupeře, a postupoval tak do brejku proti dvěma obráncům. Zvolil ale přihrávku na špatného spoluhráče, a tak celou akci zastavil.

23
    Sadajewovi se nepodařilo projít po straně kolem Butka, domácí se tak dostal do rychlého útoku, ten ale skončil pouze slabou zblokovanou střelou.

22
    Balanovič se nyní ocitl asi tak v patnáctimetrovém ofsajdu, nejprve hráli pouze jeho spoluhráči, poté se ale zapojil akci, a rozhodčí tak musel přerušit hru.

21
    Jak domácí, tak i hosté to s aktivitou občas přehánějí, do soubojů chodí velmi agresivně. Nedivil bych se, kdybychom dnes viděli i červenou kartu.

20
    Z té po krátkém snažení vytěžili alespoň rohový kop, ten ale výborně vytěsnil brankář Gorodov.

18
    Hraje se ve velmi rychlém tempu na obou stranách, větší šance si ale zatím vytvořili spíše hosté, ačkoliv domácí nyní opět přebírají aktivitu.

17
    Rozehrávky se ujal Sadajew, vůbec se mu kop ale nepodařil, trefil pouze vyskakující hráče ve zdi.

16
    Zanev těsně před vápnem fauloval a obdržel žlutou kartu, je z toho dobrá standardní situace pro hosty!

15
    Perm se opět na okamžik vydal kupředu, ale byla to opravdu jen chvilka, vystačil si s jedním nepřesným střeleckým pokusem.

14
    Jestliže v prvních minutkách vládli domácí, tak nyní jsou hodně zatažení před svojí bránou a urputně se brání. Na hostech je vidět snaha o vstřelení úvodní branky, dokud mají tento krátký tlak.

13
    Domácí měli problémy s bráněním, a tak se málem trestalo! Na hraně vápna se dostal k odraženému balonu Aissati, který se do něj opřel z první a napálil jej jen kousíček nad břevno.

11
    Zanev ve vápně předvedl zákrok na hraně, když stáhl protihráče k zemi poté, co si zpracoval míč. K jeho štěstí ale rozhodčí právě jeho soupeři odpískal hru rukou.

10
    Už to vypadalo na akci domácích, rázem se z toho ale stal brejk hostů. Po pravé straně upaloval kupředu Sadajew, avšak nedokázal se prosmýknout kolem kapitána Čerenčikova.

9
    Hosté se dostali kupředu po zdlouhavém útoku, vše ale skončilo pouze centrem na vzdálenější tyč, kde ale balon nikdo nezpracoval.

8
    Hosté se taktéž dostali kupředu, akci jim ale zastavil Gol, který fauloval Lebeděnka. Těrek tak rozehrává standardní situaci, k přímému ohrožení branky je ale hodně daleko.

7
    Po této akci se probouzí také domácí diváci, kteří ženou Amkar vpřed.

6
    Pěkná akce domácích, za obranu se dostal s baonem Gol, který ještě hledal na vzdálenější tyči Idowu, ten ale na balon těsně nedosáhl.

5
    Balanovič se nyní pokoušel najít své spoluhráče za obranou soupeře, jeho přihrávku ale dokázala obrana soupeře zarazit.

5
    Domácí mají balon po většinu času zatím ve své moci, nemohou se s ním ale dostat za polovinu hřiště, natož aby založili nějakou akci.

4
    V Permu nepanuje zrovna přívětivé počasí, okolí kolem hrací plochy je krásně bílé, zdá se, že už i trochu sněží.

3
    Domácí následně zahrávali standardní situaci, balon ale vůbec nedostali do vápna.

2
    Rodolfo na polovině hřiště ošklivě sestřelil Balanoviče a je rád, že za tento zákrok vidí pouze žlutou kartu.

2
    Hned poté se kupředu dostali domácí, kteří zahrávali i rohový kop. Na centr Zaneva si naskočil Ogude, ale hlavičkou míč do brány nedostal.

1
    Utkání bylo zahájeno výkopem hostujících hráčů, ti se ale v útoku moc dlouho nezdrželi.

1

Ještě před samotným začátkem utkání se bude držet minuta ticha k obětem letecké havárie.

FK Amkar Perm: Selichov – Džikija, Zanev, Čerenčikov, Butko – Ogude, Gol – Idowu, Uzochukwu, Balanovič – Prudnikov.
    Náhradníci: Gerus, Chomič – Zajcev, Anene, Kurzeněv, Komolov, Šavajev, Jovičić, Pancyrev, Priďjuk, Arzumanjan, Salugin.

FK Těrek Groznyj: Gorodov – Kudrjašov, Rodolfo, Adílson, Ucijev – Kuzjajev, Maurício – Aissati, Ivanov, Lebeděnko – Sadajew.
    Náhradníci: Godzjur, Gudijev – Kadyrov, Mbengue, Kanu, Píriz, Grozav, Rybus, Šachtijev, Mitrišev..

Půjde o souboj celků, které se nacházejí ve střední či spodní části tabulky. Zatímco Těrek drží osmou příčku tabulky, jelikož získal 20 bodů, tak Perm se nachází až na dvanácté příčce se ziskem pouze 13 bodů. Favoritem v tomto utkání by měli být celkem jasně hosté, nejen kvůli postavení v tabulce. Rozhodovat by měla i forma z posledních zápasů, ta hovoří pro Těrek. Zatímco co Perm dvakrát prohrál, dvakrát remizoval a jen jednou vyhrál v posledních pěti zápasech, tak Těrek třikrát zvítězil a dvakrát remizoval, je na tom tedy podstatně lépe. Když se podíváme na statistiku vzájemných zápasů, tak ta je jasná v jiném pohledu – za posledních šest let se radoval z vítězství vždy domácí celek, tedy jen dvakrát vyhráli hosté, v obou případech Těrek.

Dobré odpoledne, vítám vás u sledování online přenosu ze zápasu 14. kola ruské Premier ligy. V pondělní dohrávce se spolu střetnou celky FK Amkar Perm a FK Těrek Groznyj, start zápasu je naplánován na 15 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.