Eindhoven – Genemuiden 6:0 (kon.) | GA Eagles – Willem II 0:2 (kon.)
Go Ahead Eagles
0:2 (0:0)
Willem II Tilburg
cz Utorok 27.10.2015, 20:45 • De Adelaarshorst, Deventer • Holandský pohár • 3. kolo

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:40:06)

Utkání končí zaslouženým vítězstvím Tilburgu, který zhruba od 60. minuty jako by zapnul na vyšší obrátkový stupeň a na hřišti pak již dominoval. Výsledkem toho jsou dva góly, které rozhodly ve druhém poločase o postupu prvoligového Willem II do další fáze nizozemského poháru.

90+4

90+2
    Ale byl to přetažený a hlavně nepřesný centr, odkop od branky Tilburgu.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty, domácí mají k dispozici rohový kop z pravé strany.

90
    A je tu poslední minuta řádné hrací doby, hosté mají postup na dosah!

89
    Zraněným hráčem Tilburgu byl právě střídající Frank van der Struijk, pro kterého dnešní zápas skončil odchodem do šaten v doprovodu lékařů.

88
    Domácí to ještě zkouší, nyní kombinují na levé straně, na polovině soupeře.

86
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Frank van der Struijk, přichází Guus Joopen.

86
    Žlutou kartu dostává Adam Němec (Willem II Tilburg) zřejmě za protesty směrem k hlavnímu sudímu Nijhuisovi.

86
    Je mimo hru, takže se pokračuje ve hře.

85
    Hostující hráč nyní zůstává ležet za postranní čárou, mimo hrací plochu a musí být ošetřován.

83
    Rohový kop pro Go Ahead, domácí rozehrají z levé strany.

82
    Jenže nakopávané míče dopředu zatím k úspěchu nevedou.

81
    Domácím zbývá posledních deset minut k tomu, aby s výsledkem něco udělali.

80
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Jerry van Ewijk, přichází Justin Mathieu.

78
    Kenny Teijsse se dostal k hlavičce, ale poslal míč pouze mimo branku Tilburgu.

77
    Rohový kop pro Go Ahead, domácí rozehrají z pravé strany.

76
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Jeffrey Rijsdijk, přichází Kenny Teijsse.

75
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Erik Falkenburg, přichází Robert Braber.

74
    S tímto stavem již budou domácí těžko něco dělat, hosté se dostávají do herní pohody.
    72. Richario ŽIVKOVIĆ - 0:2

72
    Willem II právě vstřelil branku!
    A je ještě hůře, z pohledu domácích! RICHARIO ŽIVKOVIĆ vytěžil z dobré práce Oja s Falkenburgem, kdy druhý jmenovaný poslal pas za obranu Go Ahead, kam si střelec prvního gólu naběhl a střelou o zem překonal Zwarthoeda.

71
    Probíhá poslední dvacetiminutovka tohoto zápasu, hosté vedou a jsou lepší.

69
    Nepřesná střela van der Meera míří vedle branky Tilburgu.
    67. Za tento zákrok dostal Erik Falkenburg (Willem II Tilburg) žlutou kartu

67
    Žlutou kartu dostává Erik Falkenburg (Willem II Tilburg) za ostrý skluz na polovině soupeře.
    66. Richario ŽIVKOVIĆ - 0:1

66
    Nedáš-dostaneš! Přesně to nyní platí pro domácí Go Ahead. Adam Němec se prodral do vápna, kde dokázal parádně zpracovat míč a ještě přihrát před branku, kde si naskočil RICHARIO ŽIVKOVIĆ, jež hlavou usměrnil míč do branky.
    63. Bart Vriends (EAG) hlavičkuje pouze do břevna!

63
    A pozor, domácí rozehráli rohový kop z levé strany, před brankou Tilburgu propadl Lamprou, který podskočil míč, nikoliv však domácí Bart Vriends, který hlavičkoval do břevna!
    62. Povedená střela Rijsdijka, s níž měl Lamprou velké starosti.

62
    No vida a zahrozili i domácí! Po střele Rijsdijka vyráží Lamprou s velkými obtížemi na roh!

61
    Hosté rozehrávali dvakrát z levé strany, ale ani jednou nemusel gólman Zwarthoed zasahovat.

60
    Adam Němec vybojoval rohový kop pro Willem II.

59
    Nepřesný pas domácích, míč končí u Zwarthoeda, který rozehrává.

57
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Lucas Andersen, přichází Frenkie de Jong.

55
    Hosté připravují střídání, do hry by se měl dostat de Jong.

54
    První vážnější šance zápasu, Erik Falkenburg napřáhl před vápnem soupeře ke střele, s níž měl Zwarthoed nakonec velké starosti, napodruhé ale míč lapil!

52
    Nepřesná pas Rijsdijka na van Ewijka nyní překazil akci Go Ahead.

51
    A útočící Němec se dostal do zakončení, zkoušel technicky přes Zwarthoeda, ale ten se nenechal zaskočit.

50
    Míč nyní létá přes půlící čáru, nakonec skončil na kopačkách hostů.

48
    Pas domácích na levou stranu, skvěle zasáhl bránící Koopers, který hlavou poslal míč Lamprouovi.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

První poločas je u konce, sledovali jsme docela nezáživný fotbal, kdy zhruba úvodních dvacet minut byli lepší hosté, poté převzali taktovku domácí, ale ani jim se nepodařilo skórovat. K velké škodě nebyla k vidění ani nějaká pohledná akce či šance a není tak divu, že do kabin odcházejí oba týmy za bezbrankového stavu.

45

45
    Míč se nyní potuloval kolem pokutového území Tilburgu, ale domácí se těžko prosazují ve vápně soupeře.

44
    Obrana Tilburgu opět výtečná, je patrná i výšková převaha obránců hostí.

43
    A nakonec je z toho rohový kop pro Go Ahead, z pravé strany poputuje míč před branku.

42
    Akce domácích po pravé straně, centr do vápna ale vůbec nevyšel, obránce Tilburgu odhlavičkovává, domácí ale zůstanou u míče.

41
    Probíhá poslední pětiminutovka prvního poločasu, na první gól stále čekáme a vzhledem k tomu, co oba týmy předvádí na trávníku, dlouho na něho ještě čekat budeme.

40
    Po delší době opět střela přímo na branku, Lamprou se ale nenechal zaskočit při volném kopu domácích.

39
    A netrvalo to dlouho, domácí si opět zahrají volný přímý kop, znovu z pravé strany, tentokrát již blíže k pokutovému území Tilburgu.

38
    Sudí přerušil akci domácích pro útočný faul Xandra Schenka.

37
    Volný kop pro Go Ahead, z pravé strany, z nějakých třiceti metrů od branky Tilburgu.

36
    Útočným faulem Andersena končí akce Tilburgu, hrají domácí.

35
    Znovu se míč vrací až k brance domácího týmu, na první vážnější akci stále čekáme.

34
    Zwarthoed poslal míč až na polovinu soupeře, kde ale hrají pouze hosté.

32
    Až k brankáři Lamprouovi směřuje nyní odkop domácích.

30
    Je za námi první půl hodina hry, stav je stále nerozhodný, sledujeme vyrovnaný fotbal.

28
    Malá domů v podání domácích, kteří tak řeší nepříjemný atak jejich vlastní rozehrávky.

27
    V posledních minutách mají více ze hry domácí, dočkáme se prvního gólu?

26
    Domácí rozehráli z pravé strany, jeden z útočících hráčů odhlavičkoval, ale pouze nad branku.

25
    Pouze výtečným skluzem zabránil nyní obránce D. Wuytens domácímu hráči v zakončení, roh pro Go Ahead.

24
    Znovu z levé strany rozehráli domácí, tentokrát si ale Lamprou stáhl míč ze vzduchu.

23
    Ten rozehráli z levé strany, byl to přetažený centr na pravou stranu, odkud se Rijsdijkovi podařilo odcentrovat a nakonec je z toho další roh.

21
    A dočkali se také domácí, kteří mají k dispozici svůj první roh.

19
    Dlouhý nákop hostů dopředu, ve vápně ale Andersen špatně přihrál, domácí získávají míč.

18
    Rijsdijk napřáhl před vápnem Tilburgu ke střele, ale trefil pouze svého spoluhráče.

17
    Středem to nyní zkoušejí domácí, než je zastavil faul Ojo.

15
    Jeden z mála pokusů o brejk v podání domácího týmu, Lamprou byl ale z branky včas.

14
    Kapitán Tilburgu Peters poslal ale nepřesný míč na pravou stranu, autové vhazování pro Eagles.

13
    Hraje se ve středu hřiště, hosté výrazně aktivnější.

11
    Němec se znovu ve vápně marně domáhal nějaké přihrávky nebo pasu.

9
    Hosté postupují po pravé straně, pas na Němce ale nebyl přesný.

8
    Hosté nakonec zahrávali dva rohové kopy za sebou, pokaždé z pravé strany, obrana Eagles se ale s vypětím všech sil ubránila.

7
    První rohový kop rozehrají hosté, a to z pravé strany.

5
    Série nepřesností na obou stranách, typický obrázek hry pro úvodní minuty zápasu.

4
    Zwarthoed poslal míč až na polovinu Tilburgu, kde o něho domácí ale přišli, hosté vhazují z levé strany.

3
    Stejně tak i jeho kolega na opačné straně.

2
    Míč směřuje k brance Tilburgu, Lamprou rozehrává.

1

Oba týmy na trávníku, utkání za malý okamžik začne.

Oba týmy nastoupené v útrobách stadionu k nástupu na hrací plochu.

Go Ahead Eagles: Zwarthoed – Lambooij, Vriends (C), Schenk, van der Meer – Rijsdijk, Daemen, David – van Overbeek, de Kogel, van Ewijk
    Náhradníci: Cummins – Nieuwpoort, Teijsse, Duits, Mathieu, ten Den, Nieveld

Willem II Tilburg: Lamprou – van der Struijk, D, Wuytens, Peters (C), Koppers – Ojo, Falkenburg, S. Wuytens – Živković, Nemec, Andersen
    Náhradníci: Ligeon – Braber, de Sa, Meul, Joppen, de Jong, Vleugels

Rozhodčí: Nijhuis – van de Ven, Schaap.

Pro Willem II bude dnešní utkání pohárovou premiérou, coby účastníka nejvyšší fotbalové soutěže. V té se Tilburgu zase tolik nedaří, aktuální šestnácté místo by totiž znamenalo bitvu o udržení Eredivisie v baráži!

Do dnešního souboje půjdou domácí v dobré pohodě, ve druhé lize se jim daří a aktuálně jim po deseti zápasech patří druhé místo, jen s jednobodovou ztrátou na vedoucí Volendam. Do národního poháru vstoupil Go Ahead ve 2. kole, kdy vyhrál 3:2 v prodloužení na hřišti HSC '21 Haaksbergen.

Po sestupu v minulé sezóně se domácí Go Ahead opět utká s prvoligovým týmem, tentokrát s Willem II, s nímž svedl v minulé sezóně dvě vyrovnané bitvy – v domácím prostředí Go Ahead vyhrál 1:0, v odvetě pak stejným výsledkem uspěl na svém hřišti Willem II.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání 3. kola nizozemského poháru KNVB Beker, v němž druholigový GO AHEAD EAGLES přivítá účastníka elitní Eredivisie WILLEM II TILBURG. Utkání se odehraje na stadionu De Adelaarshorst v Deventeru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.