Rafael Nadal
Rafael Nadal (3)
2
1 7 7
cz Pondelok 26.10.2015, 19:20ATP Bazilej - Swiss Indoors Basel (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

Lukáš Rosol podlehl v 1. kole turnaje v Basileji Rafaelu Nadalovi 6:1, 5:7 a 6:7, přestože měl zápas fantasticky rozehraný. V prvním setu jasně dominoval a ve druhém podával na vítězství. Hvězdný Španěl se však ještě dokázal v utkání zachránit a ve třetím setu to byl on, kdo vedl 0:3. Pak ale zabral zase český tenistka, který rozhodující sadu dovedl až do tiebreaku, v němž vedl už 3:0 a poté ještě 4:2. Nadal ale ukázal velké srdce a ziskem pěti míčků v řadě a zkrácenou hru vyhrál v poměru 4:7. (21:14:56)

Konec zápasu

6:7
    Bekhend Rosola končí v autu a Rafael Nadal nakonec v zápase, který se pro něho nevyvíjel vůbec dobře, vítězí!

4-6
    Rosol zahrál jen do sítě a Rafael Nadal má dva mečboly!

4-5
    A Nadal otáčí průběh zrácené hry. Teď je dva míčky od postupu!

4-4
    Páska zastavila Rosolův úder! Nadal srovnává.
    5:7, 1:0, 6:6; 4-3 - Rafael Nadal

4-3
    Oba tenisté pobavili diváky fantastickou výměnou! Nadal měl na jejím konci před sebou zcela odkrytý kurt, ale i Rosol si zaslouží pochvalu.
    5:7, 1:0, 6:6; 4-2 - Lukáš Rosol

4-2
    Rosol výborně zaservíroval a druhým úderem výměnu ukončil!

3-2
    Nadal teď využil i druhý servis.

3-1
    Bod i pro Nadala, return Rosola se nevešel do kurtu.

3-0
    Nadal zahrál do autu a Rosol vede už o tři míčky!

2-0
    A ten na svém servisu potvrzuje! Nadal měl výměnu dobře rozehranou, ale u sítě už neuspěl.

1-0
    A Rosol hned na jeho úvod získává minibrejk.

6:6
    Lukáš Rosol zahrál forhend do jednoho rohu, pak do druhého a jdeme tedy do tiebreaku!