Štěpánek – Fognini 0:2 (kon.) | Veselý – Anderson 1:2 (kon.)
Fabio Fognini
Fabio Fognini (8)
2
6 6
cz Štvrtok 22.10.2015, 13:12ATP Viedeň - Erste Bank Open (krytý tvrdý povrch) • Osemfinále

Z trojlístku českých tenistů tak ve druhém kole Radek Štěpánek odpadá jako první. Ani v dalších zápasech to čeští hráči nebudou mít snadné, jelikož hrají proti nasazeným favoritům. Přenosy jejich zápasů můžete sledovat na naší stránce.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:23:52)

Ačkoliv se Radek Štěpánek ve druhém setu výrazně zlepšil a měl i své šance během některých gemů, k brejkbolu se nedokázal ani jednou propracovat. Fognini dokázal dobře celé utkání odservírovat a dojít si pro zasloužený postup poté, co na dvorci byl jasně lepším hráčem.

Konec zápasu

4:6
    Fabio Fognini uzavírá dnešní zápas, vítězí nad Radkem Štěpánkem ve dvou setech a postupuje do čtvrtfinále ve Vídni!

15-40
    A již jen jeden. Italský tenista má dva mečboly!

15-30
    Druhé eso Fogniniho, kterého od postupu dělí dva fiftýny!

15-15
    Štěpánek nutně musí získat první brejkbol, pokud se chce v zápase ještě zachránit. Dokázal nyní využít druhého podání soupeře.

0-15
    Fognini rozehrává desátý gem vítězným míčkem přes druhé podání.

4:5
    Konec přestávky, podávat bude Fabio Fognini.

4:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:5
    Fabio Fognini proráží servis českého tenisty! Po přestávce tak bude moci jít podávat na postup do dalšího kola!

30-40
    Jenže s tím rozdílem, že Fognini se nakonec dostává ke kýženému brejkbolu! Štěpánkovi nesedl druhý servis, nechal soupeře získat převahu.

30-30
    Úspěšně srovnává na 30 oba. Identický průběh jako v osmém gemu.

15-30
    Také Radkovi se daří v kritický okamžik úspěšně odolat tlaku ze strany soupeře.

0-30
    Fognini útočí a dostává se do stejného vedení, jako před pár minutami Štěpánek!

0-15
    Šestá Štěpánkova dvojchyba...

4:4
    Fognini čtyřmi fiftýny v řadě otáčí osmý gem a zdárně si drží servis.

30-40
    Ani nyní se Štěpánkovi nepodařilo dostat se k brejkbolu! Velká škoda.

30-30
    Štěpánek prozatím nedokázal nic vytěžit z nadějného stavu, Fognini se dostává z nejhoršího.

30-15
    Italský tenista si pomáhá prvním servisem.

30-0
    Pozor na to! Štěpánek získává i další fiftýn a má na kontě velmi zajímavé vedení!

15-0
    Ital musel jít přes druhé podání a to byl tentokrát velký problém.

4:3

4:3

4:3
    Veterán tenisových dvorců si úspěšně uhájil podání a zůstává ve hře.

40-30
    Radek má gembol, první servis ho podržel v pravou chvíli.

30-30
    Nepříjemný stav pro Štěpánka, Fognini srovnává na 30 oba.

30-15
    Následuje pátá dvojchyba českého tenisty.

30-0
    I přes druhý servis zvládá Radek vyhrát výměnu.

15-0
    Radek však také nehodlá jen tak odevzdat své podání soupeře. Trefuje se do prvního podání.

3:3
    Nutno uznat – skvěle odservírovaný gem ze strany Fogniniho.

0-40
    První eso italského tenisty v dnešním střenutí.

0-30
    Rychle získává na konto i další fiftýn.

0-15
    Fognini tentokrát na servisu nestojí o žádné komplikace a dává to najevo hned v první výměně.

3:2

3:2

3:2
    Eso českého tenisty uzavírá pátý gem.

40-15
    Dostává se ke dvěma gembolům, konečně ho drží i první podání, což v předchozím setu nebylo.

30-15
    Přetahovaná o každý míček při Štěpánkově podání pokračuje. Radek si pomohl prvním podáním.

15-15
    Vzápětí se však Fogninimu podařilo proti druhému podání soupeře srovnat krok.

15-0
    Štěpánek rozehrává pátý gem vítězně přes druhý servis.

2:2
    A ve čtvrtém gemu ho ani nezíská. Fognini si výrazně pomohl servisem a zvládá první náročnější test.

40-A
    Výhoda servis. Radek se nemůže prosadit k prvnímu brejkbolu.

40-40
    Nechce se však své šance vzdát, daří se mu srovnat na shodu při druhém servisu Fogniniho, který dnes poprvé dělá na servisu menší chybičky, které ho stojí fiftýny.

30-40
    K brejkbolu se však prozatím stále nedokázal propracovat.

30-30
    Štěpánek však ví, že právě nyní je čas, kdy může s výsledkem něco udělat. Využívá slabšího druhého podání soupeře.

15-30
    Fognini přebírá otěže čtvrtého gemu.

15-15
    Ital si však umí v pravou chvíli pomoci právě podáním a snadnějším míčkem.

15-0
    Štěpánek tentokrát na returnu začíná dobře a obírá Fogniniho o fiftýn při jeho prvním servisu.

2:1

2:1
    Štěpánek si i podruhé drží servis a získává pro sebe naději, že by mohl dnes do výsledku promluvit o něco více.

40-15
    Dva gemboly pro českého tenistu.

30-15
    Ital využívá slabšího druhého podání soupeře ke kvalitnímu returnu.

30-0
    Radkovi se daří odvést koncentrovaný výkon na podání, dokáže si jím mnohem více pomoci než v prvním setu. Tedy alespoň prozatím.

15-0
    Radek trefuje své první eso!

1:1
    A hájí si servis. I ve druhém setu tak pokračuje v kvalitním výkonu.

15-40
    Fognini nepřipouští komplikace, jde si jednoznačně za svým.

15-30
    Celkově šestý fiftýn na returnu pro Štěpánka. To je nízké číslo.

0-30
    Fognini navíc těží z toho, že neustále trefuje první servis. Jen třikrát musel doposud hrát přes druhé podání.

0-15
    Na returnu se však Štěpánek zdá být poněkud neškodný...

1:0
    A drží si úvodní podání. Druhý set by tak mohl mít trochu odlišný a možná i vyrovnanější průběh.

40-30
    Radkovi padá do dvorce první podání a pomáhá si ke gembolu.

30-30
    Fogniniho úmysly jsou však zcela zjevné, chce českého tenistu zlomit opět v úvodu.

30-15
    Štěpánek nehodlá přijít opět o první servis jako v prvním setu.

15-15
    Fognini srovnává krok se soupeřem, opět začíná aktivně.

15-0
    Ve druhém setu musí Radek jednoznačně zlepšit zejména servis. Do druhé sady sice vstupuje ziskem fiftýnu, ale opět po druhém podání. První servis trefil jen ve 35%.

0:0
    Po pauze mezi sety půjde na podání Radek Štěpánek.

1:6
    Na chvilku ano, při další mezihře však už nedokázal odolat náporu soupeře a Fabio Fognini v poměru 6:1 ovládá první set dnešního střetnutí!

30-40
    Vzápětí i druhý. Že by našel recept na první podání Itala?

15-40
    Štěpánek ještě odmítá konec prvního setu, dostal se do výměny a jeden setbol odvrací.

0-40
    Tři setboly pro italského tenistu, ke kterým se dostává i přes druhý servis. Skvěle odservírované od Fogniniho.

0-30
    Znovu napálil dobré první podání, získává i druhý fiftýn a jen dva ho dělí od vítězství v první sadě.

0-15
    Fognini začíná prvním servisem.

1:5
    Ten se mu už odvrátit nepodařilo. Fabio Fognini má v zádech double-brejk a jde podávat na vítězství v prvním setu!

30-40
    První brejkbol odmazává. Zbývá jeden.

15-40
    Štěpánek bohužel nenavazuje na poslední gem na svém servisu, po dvojchybě nabízí soupeři dva brejkboly!

15-30
    Italský tenista na returnu dokázal zreturnovat druhý servis soupeře a vytvořil si převahu, ze které těží nadějný stav.

15-15
    Radek si následně spravuje chuť dobrým prvním servisem.

0-15
    Fognini rozehrává šestý gem ziskem fiftýnu po třetí dvojchybě Radka Štěpánka.

1:4
    Konec přestávky, podávat bude Radek Štěpánek.

1:4

1:4
    I přes menší problémy si drží servis a tím i výhodu brejku.

30-40
    A prozatím to nebude ani jeden brejkbol. Fognini zvládá klíčový míček a má gembol.

30-30
    Fognini multi-brejkbol nepřípouští. Srovnává krok se soupeřem.

30-15
    Štěpánek se však osmělil, tlačí se do zakončení a získává nadějné vedení!

15-15
    Následně si však pomáhá servisem.

15-0
    Fognini chybuje a přenechává soupeři úvodní fiftýn pátého gemu.

1:3
    Štěpánek si po dalším trefeném prvním podání hájí servis a získává první gem.

40-15
    Tohle přesně Štěpánek potřeboval. První servis a dva gemboly.

30-15
    Vzápětí ale již ne. Štěpánek doplácí na to, že žádný fiftýn pro něho není snadný a ve výměnách se dostává pod tlak soupeře.

30-0
    Naštěstí pro Štěpánka ho nyní druhé podání drží. Uhrává přes něj i další fiftýn.

15-0
    Dobrý začátek čtvrtého gemu pro českého hráče. Jenže opět přes druhé podání. Nedaří se dnes, ale vůbec.

0:3

0:3

0:3
    Čistou hrou se Fabiovi Fogninimu daří potvrdit brejk a začátek zápasu druhého kola ve Vídni tak může označit jako výborný.

0-40
    Tři gemboly pro Fogniniho.

0-30
    Štěpánek má s returnem proti prvnímu podání Fogniniho poměrně potíže, Ital naopak ze svého servisu těží, jak jen může.

0-15
    Při vlastním podání začíná navíc dobrým prvním servisem.

0:2
    Do třetice všeho dobrého, tedy alespoň pro italského tenistu. Pro českého fanouška a zejména pro Radka Štěpánka je to naopak všechno špatně. Fognini proráží na úvod zápasu servis svého soupeře po dlouhé druhém gemu.

40-A
    Druhá dvojchyba a třetí brejkbol!

40-40
    Český tenista ale i napodruhé ubránil své podání a znovu si vynucuje shodu.

40-A
    Ital má však vzápětí brejkbol číslo dva. Popasoval se dobře s returnem proti prvnímu servisu.

40-40
    Radek si výrazně pomohl prvním podáním a hrozbu ztráty servisu odvrací.

40-A
    Dvojchyba a brejkbol pro Fogniniho!

40-40
    Fognini cítí šanci, jak může nalomit Štěpánkův odpor hned zkraje zápasu, třetí shoda.

A-40
    Štěpánek zabojoval, podařilo se mu přetavit další druhé podání ve výhodu.

40-40
    Štěpánek však gem nedokázal zakončit a boj o druhý gem bude pokračovat.

A-40
    Český tenista má gembol. I přes problémy na podání dokáže Štěpánek ve výměnách uhrávat fiftýny.

40-40
    Sice musel Radek hrát opět přes druhé podání, ale tentokrát uspěl a srovnává na shodu.

30-40
    Ital má brejkbol! Štěpánek se nemůže trefit do prvního podání a soupeř jeho slabšího techničtějšího servisu dokáže využívat!

30-30
    Jenže druhý gem nebude mít stejný průběh. Štěpánek musel opět přes druhé podání, čehož Fognini využívá a srovnává krok.

30-15
    Fognini, stejně jako Štěpánek v předchozí hře, získává třetí výměnu pro sebe.

30-0
    Do dvorce mu padl první servis, kterým si pomohl k dalšímu fiftýnu.

15-0
    Poprvé se na podání staví také Radek Štěpánek. Přes druhý servis se mu podařilo soupeře přehrát.

0:1
    Pomáhá si prvním podáním k udržení servisu.

15-40
    Fognini však odmítá v prvním gemu jakékoliv komplikace.

15-30
    Štěpánkovi se povedl return proti prvnímu servisu, opřel se do něho a získal herní převahu.

0-30
    I následující výměnu si Ital připsal pro sebe.

0-15
    Do úvodní výměny šel Fognini před druhý servis, přesto si zapisuje úspěšný fiftýn na své konto.

0:0

Úvodní servis zápasu za pár minut uvede do hry osmý nasazený Fabio Fognini.

Po úspěšně zvládnutém prvním kole čeká na Radka Štěpánka hodně náročný los v podobě utkání s 22. hráčem světa, Italem Fabiem Fogninim, kterého sice v posledních dvou vzájemných zápasech porazil, ale to se jednalo o roky 2011 a 2013.

V letošním roce je asi bezpochyb, že větším favoritem je Fognini, který slušnou formu potvrdil před dvěma týdny v Pekingu, kde dokráčel do semifinále. Na Masters v Šanghaji sice padl už ve druhém kole, ale to bylo proti favorizovanému Andersonovi.

Štěpánek v prvním kole ve Vídni porazil prozatím trochu neznámého Dennise Novaka, domácího tenistu ze třetí světové stovky. Bylo to pro něho druhé vítězství v podzimní části sezony, to první si připsal v Kuala Lumpuru na začátku října, kde vypadl ve druhém kole. Zahrál si ještě v Tokiu, kde padl s Wawrinkou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.