Qäbälä – Dortmund 1:3 (kon.) | Lazio – Rosenborg 3:1 (kon.) | Dnipropetrovsk – Saint-Étienne 0:1 (kon.)
Lok. Moskva – Besiktas 1:1 (kon.) | Lisabon – Skenderbeu 5:1 (kon.) | Bazilej – Belenenses 1:2 (kon.)
Fiorentina – Lech Poznań 1:2 (kon.) | Monaco – Karabach 1:0 (kon.) | Anderlecht – Tottenham 2:1 (kon.)
Schalke – Sparta Praha 2:2 (kon.) | APOEL – Asteras 2:1 (kon.) | Alkmaar – Augsburg 0:1 (kon.)
Partizan – Bilbao 0:2 (kon.) | Molde – Celtic 3:1 (kon.) | Fenerbahce – Amsterdam 1:0 (kon.)
Liverpool – Kazaň 1:1 (kon.) | Bordeaux – Sion 0:1 (kon.) | Solún – FK Krasnodar 0:0 (kon.)
Légia Varšava – Brugge 1:1 (kon.) | Midtjylland – Neapol 1:4 (kon.) | Villarreal – Minsk 4:0 (kon.)
Rapid Viedeň – Plzeň 3:2 (kon.) | Braga – Marseille 3:2 (kon.) | Liberec – Groningen 1:1 (kon.)
AZ Alkmaar
0:1 (0:1)
FC Augsburg
Štvrtok 22.10.2015, 19:00Európska liga • Skupina L

Je za nami tretie kolo skupiny L, v ktorom si merali sily AZ Alkmaar – FC Augsburg. Celky nastúpili do druhého polčasu za stavu 0"1 pre Ausburg po góle Trochowskeho. V druhom polčase sme sce videli nátlak zo strany domácich, no potrebný gól neprišiel a Ausburg si tak domov vezie prvé tri body v skupinovej fáze Európskej ligy

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (20:54:36)

90+4

90+4
    Hupperts pálil z bieleho bodu volejom, no Hitz povedal aj teraz nie. Ten brankár je jednoducho opora Ausburgu!

90+3
    Žltú kartu dostáva Alexander Esswein (FC Augsburg).

90+3
    Bol to pravdepodobne Haye, ktorý sa teraz rútil sám na Hitza, no v ideálnej poícii zaváhal a loptu sa jednoducho nechal pripraviť.

90+2
    Ausburg si s najväčšou pravdepodobnosťou pripíše prvú výhru v skupine L. A ak to nebude výhra budú to aspoň prvé body.

90+1
    Hayeho rohový kop sa prepadol na jedného zo spoluhráčov. ten si loptu spracoval na prsia, no následným halfvolejom nerozvlnil sieť.

90
    V druhom polčase sa nadstavujú +4 minúty.

89
    Tak tejto lopte chýbali naozaj len centimetre na to aby skončila v sieti Ausburgu. Po centri z ľavej strany sa na zadnej tyčke dostal k zakončeniu Gouweleeuw, ktorý bohužiaľ prekopáva.

89
    Žltú kartu dostáva Paul Verhaegh (FC Augsburg).

88
    Menšie postrkovačky na ihrisku v podaní Henriksena s Verhaeghom.

86
    Tankovićov tvrdý projektil zo strednej vzdialenosti nenarobil Hitzovi problémy. Ten loptu chytá a má možnosť získať ďalšie cenné sekundy.

85
    Esswein v ďalšom úniku. tento raz dostal loptu priamo na hranicu vápna, no o tú ho včas pripravil van der Linden bravúrnym zákrokom.

83
    Esswein sa ocitol sám za obranou Alkmaaru. Nechcel pokračovať sám na Coutinho a tak počkal na svojich spoluhráčov vďaka čomu získal ďalšie cenné sekundy.

82
    Až šestica hráčov v čiernom stojí na hranici vápna pred Hitzom. Našťastie si Ausburg môže vydýchnúť. Haye sa previnil útočným faulom.

81
    Do konca riadnej hracej doby ostáva niečo menej ako 10 minút a stav sa nám od záveru prvého polčasu stále nezmenil. Na svetelnej tabuli svieti 0:1 v prospech Ausburgu.

80
    Striedanie v tíme FC Augsburg: z ihriska odchádza Raúl Bobadilla, prichádza Alexander Esswein.

79
    Na opačnej strane sa k strele odhodlal Luckasen, ktorý z dobrých 18 metrov páli razantne ale nepresne.

78
    Ausburg pomaly ale isto využíva rýchle brejky. Momentálne sa do ďalšieho dostal kapitán hostí Verhaegh, ktorý centrom našiel hlavičku Tobiasa Wernera. Tobias loptu posiela len kúsok od ľavej tyčky.

77
    Striedanie v tíme AZ Alkmaar: z ihriska odchádza Mattias Johansson, prichádza Guus Hupperts.

76
    Ťažko povedať čo týmto chcel Bobadilla povedať. Spomínaný hráč sa totiž ocitol sám s loptou vo vápne a mal dosť času na strelu. Bobadilla však nezmyselne vypálil a lopta letí a letí vysoko nad.

75
    Žltú kartu dostáva Dominik Kohr (FC Augsburg).

75
    Žltú kartu dostáva Derrick Luckassen (AZ Alkmaar).

74
    Pozor však na opačnej strane. K lopte sa dostal Bobadilla, ktorý z hranice vápna aj vypálil. Lopta samozrejme letí len do rúk Coutinha.

73
    Domáci futbalisti hrajú nazoaj vysoko. Momentálne si vymieňa loptu Haye s Tankovićom, no ani jeden z týchto futbalistov sa k strele zatiaľ neodhodlal.

71
    Tankovičov prvý kontakt s loptou nedopadol podľa predstáv. Ocitol sa totiž s lotpou pred vápnom a skúšal to technicky obstreliť, no loptu poslal úplne iným smerom.

70
    Striedanie v tíme FC Augsburg: z ihriska odchádza Piotr Trochowski, prichádza Markus Feulner.

70
    Striedanie v tíme AZ Alkmaar: z ihriska odchádza Dabney dos Santos Souza, prichádza Muamer Tanković.

69
    Tempo hry pomaly ale isto upadá. AZ Alkmaar má pred sebou ešte ťažkú úlohu.

68
    Bobadillov prienik zastavený. Kolmica za obranu mala prívlastok ofsajdová. Alkmaar môže poďakovať pozornému postrannému arbitrovi.

66
    K strele sa na opačnej strane odhodlala aj čerstvá posila a to Haye, no ten napálil len pred sebou stojaceho stopéra Ausburgu.

65
    Svoje chcel povedať aj Bobadilla, ktorý z hranice veľkého vápna žiaľ prestrelil bránku o pár metrov.

64
    Kohr sa zapojil do útočného snaženia. Do 16-tky domácich poslal prízemný center, no žiaden zo spoluhráčov sa k lopte jednoducho nedostal.

63
    Hostia sa po dlhšej dobe dostali k lopte. Samozrejme sa nikam neponáhľajú a čakajú kým hráči Alkmaaru začnú napádať.

62
    A mohlo byť dorovnané! Pochváliť treba Johanssona, ktorý poslal center priamo na kopačku Markusa Henriksena. Markus neváhal a loptu poslal priamo na Hitza, no ten vez problémov chytá.

61
    Striedanie v tíme AZ Alkmaar: z ihriska odchádza Ben Rienstra, prichádza Thom Haye.

60
    Po rýchlej kombinácii domácich sa k lopte na hranici vápna dostal Janssen. Ten vypálil síce presne, no nie moc razantne a tak si Hitz pripisuje ďalší zákrok.

59
    Striedanie sa chystá aj na domácej strane. Pravdepodobne sa bude jednať o posilnenie ofenzívy Alkmaaru.

59
    Striedanie v tíme FC Augsburg: z ihriska odchádza Daniel Baier, prichádza Dominik Kohr.

58
    Habs trošku zbytočne dohrával súboj s Callsen-Brackerom a môže byť rád, že nevidel kartu žltej farby.

57
    Ani z rohového kopu neprišlo potrebné gólové ovocie. Hra sa ihneď presunula na stred ihriska. Lopta je samozrejme v moci domácich.

56
    Janssen nám ponúkol strelu silnejšou nohou z malého vápna. Projektil by zrejme našiel miesto za chrbtom Hitza, no jeden zo stopérov zakročil včas a odvracia na rohový kop.

55
    Futbalisti Ausburgu však nechcú hrať obranne. Dokázali to aj teraz výpadom Caiubyho, ktorého projektil bol zblokovaný.

54
    Na polovičke Alkmaaru ostáva len jediný futbalista a to práve zadák Haps. Domáci chcú čím skôr dorovnať.

53
    Hlavný arbiter teraz ukľudňuje situáciu na hracej ploche. Wernerove postrkovačky s Henriksenom sú zatiaľ bez karty.

52
    K strele sa zo strednej vzdialenosti odhodlal aj ďalší z futbalistov Alkmaaru. tento raz to bol Henriksen, ktorý pálil tvrdo ale vysoko nad.

51
    Futbalisti AZ Alkmaaru vstúpili do druhého polčasu veľmi aktívne. Lopta je prevažne v ich moci. Cesta cez hradby Ausburgu však zatiaľ nie je.

50
    Hru oživil tvrdou ale prízemnou strelou Luckassen, ktorý z hranice vápna neprekonal Hitza. Gólman Ausburgu na dvakrát ale predsa loptu chytá.

49
    Lopta znovu lieta ponad poliacu čiaru. Nie je jasné, ktorý z celkov je pri lopte. Množstvo nepresností už hneď v úvode polčasu.

47
    Druhý polčas sa hrá bez striedania. Pri lopte sú už aj futbalisti AZ, konkrétne je to Gouweleeuw, ktorý hrá v druhom polčase veľmi vysoko.

46
    O výkop do druhého polčasu sa postarali futbalisti hostí. Tí sa rozhodli pre kombináciu smerom k vlastnému gólmanovi a začnú pekne od základov.

46

Je za nami prvý polčas zápasu medzi AZ Alkmaarom a FC Ausburgom. V prvom polčase sme videli dve vyložené šance Alkmaaru, ktoré bohužiaľ ostali nevyužité. Na to samozrejme zareagoval Ausburg z priameho kopu v 43. minúte, keď sa dostal do vedenia 1:0 zásluhou Trochowskeho. Ausburg má tak nakročené k prvému víťazstvu. Určite si nenechajte újsť druhý polčas, ktorý začne približne o 20:02

45+1

45
    V prvom polčase sa bude nadstavovať +1 minúta.

44
    Žltú kartu dostáva Dabney dos Santos Souza (AZ Alkmaar).
    43. Piotr TROCHOWSKI - 0:1

43
    FC Augsburg dal gól!

Tak tomuto sa vraví senzácia. Do lopty sa oprel PIOTR TROCHOWSKI, ktorý bez problémov obstrelil múr a loptu následne poslal do ľavého horného rohu bránky Alkmaaru. Coutinho na túto loptu jednoducho nemal nárok.

42
    Lopta sa stále drží pred gólmanom Coutinhom ,ktorý je v prvom polčase zatiaľ stále bez práce. Teraz si však bude musieť dať pozor po faule na Bobadillu.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva niečo okolo 5 minút. Pri lopte je Ausburg, ktorý operuje na ľavom krídle. Strela nie a nie prísť.
    39. Vincent Janssen (ALK)

39
    Čo si viac Janssen pýta? Toto malo jednoznačne skončiť v sieti. Krásnu loptu poslal priamo na kopačku spomínaného hráča Ridgeciano Haps, ktorý sa právom hnevá. Janssen z ideálnej pozície strieľa nad.

38
    Na opačnej strane to skúšal nadýchaným centrom Bobadilla. Ten hľadal zbiehajúceho Wernera, no loptu poslal privysoko.

37
    Janssen si zbytočne ťahal loptu do vápna Ausburgu. Český arbiter nekompromisne píska útočný faul. Futbalisti hostí si môžu vydýchnúť.

36
    Hra sa prevažne v blízkosti stredového polkruhu. Lopta je na kopačkách domácich, no tí sa nie na nie dostať cez múry Ausburgu.

35
    Po signále sa napokon oprel do lopty Janssen, ktorý trošku nepresne hľadal Henriksena. Domáci sa tak vytlačili spred vápna Ausburgu.

33
    Máme tu prvú žltú kartu stretnutia, ktorú vidí hosťujúci Baier za faul kúsok od 16-tky Ausburgu.

33
    Center hosťujúcich futbalistov sa síce dostal k Bobadillovi, no tomu bol prisúdený ofsajd. Po opakovanom zázname vidieť, že sa jednalo o chybný verdikt.

32
    Priamy kop môžu zahrať aj hostia po faule Jansena. Lopta je dostatočne ďaleko od bránky a tak zrejme neuvidíme priame ohrozenie.

31
    van Overeem ukázal, že má naozaj prehľad v hre. Loptu z pravej strany poslal do vápna kde si zbiehal Janssen, no útočníkovi Alkmaaru chýbali len centimetre na to, aby loptu dostal do siete.

30
    Van der Linden to skúšal technicky. Podarilo sa mu síce prekonať dobre postavený múr, no loptu zakrútil priamo do rukavíc pripraveného Hitza.

29
    Tobias Werner poslal trošku tvrdo k zemi van Overeema. Protesty sú zbytočné. Alkmaar má k dispozícii priamy kop zo sľubnej pozície.

28
    Lopta lieta vzduchom zo strany na stranu. Momentálne hľadal Janssona vo vápne van der Linden. samozrejme bez úspechu.

27
    Werner poslal loptu do vápna z prvej. Center to bol síce pekný, no žiaden z hráčov Ausburgu sa vo vápne v ten moment nenachádzal.

26
    Domáci sa ja tento raz ubránili a loptu ihneď na poliacu čiaru vyváža Luckassen, ktorý je navyše faulovaný a tak sa môže hra ukľudniť.

25
    Ďalší priamy kop pre Ausburg. Teraz je však lopta veľmi ďaleko od bránky a tak sa bude len centrovať.

23
    Janssen síce stihol loptu v ihrisku, no hodil si ju ďaleko od nohy a tak mu ju Max poľahky kradne. Lopta sa bez váhania presúva na opačnú polovičku.

22
    Svoje chcel povedať aj Piotr Trochowski, ktorý zakončil kombináciu Ausburgu na jeden dotyk strelou tesne nad brvno. Coutinho je tak stále bez práce.

21
    Tak azda najväčšiu šancu doterajšieho priebehu už poznáme. Venujme sa hre. Alkmaar je samozrejme nabudený a drží súpera vo vlastnom vápne.

20
    Následný rohový kop nepriniesol gólové ovocie.
    19. Dabney dos Santos Souza (ALK)

19
    Tak takáto šanca sa naozaj premieňa. Nádherný center od Henriksena padol presne na kopačku dos Santosa Souzu, ktorý zoči voči Coutinhovi neuspel. Ani následná dorážka od van Overeema nenašla priestor za chrbtom gólmana hostí.

18
    Medzičasom sa lopta dostala aj k brankárovi Coutinhovi. Ten znovu jednoducho chytá center od jedného zo záložníkov Ausburgu.

17
    Janssen v súboji 1 na 1 neuspel. Obrovská smola pre Alkmaar. Ak by sa to útočníkovi domácich podarilo stál by pred ním už len gólman Hitz.

16
    Centrom to skúšal aj Werner, no ani jeho pokus vzduchom nenašiel žiadného zo spoluhráčov v čiernom drese.

15
    Po štvrť hodine hry sme ešte nevideli poriadnú strelu na bránku. Úvod je tak nemastný neslaný. Navyše zakončenie nepriniesol ani Maxov centrovaný pokus od vlajočky.

14
    Momentálne sa k lopte dostali aj futbalisti Ausburgu, ktorí ju zatiaľ držia pred vápnom, no strela nie a nie prísť. Namiesto tej uvidíme po zblokovanom centri aspoň rohový kop.

13
    van Overeemov center odvracia hlavou pred Hitzom kapitán hostí Verhaegh. Alkmaar naďalej búši do hradieb Ausburgu.

12
    Posledné minútky je to množstvo nepresností v blízkosti poliacej čiary. Nechýbajú tomu ani fauly.

11
    Max poslal do vápna AZ naozaj nadýchaný center. Lopta dokonca našla hlavičku Caiubyho, no ten z ťažkej pozície hlavičkuje nepresne.

10
    K lopte sa po dlhej dobe dostali aj futbalisti Ausburgu. Momentálne s ňou operuje Ja-Cheol na krídle.

9
    Haps si teraz pádom vo vápne vypýtal faul proti Baierovi, no hvizd neprichádza. Obranca domácich neprotestuje a bez problémov sa stavia na vlastné.

8
    FC Ausburg sa ubránil tejto štandartke. Gól tak v úvode stretnutia stále chýba. Domáci napriek nepresnému centru naďalej okupujú vápno súpera.

7
    Toto muselo Hapsa naozaj bolieť. Dostal kopačku priamo do tváre od kapitána Ausburgu. lekár už je na hracej ploche, no s Hapsom to nevyzerá až tak vážne.

6
    dos Santos Souza teraz loptu ťahal k rohovej zástavke. Nepodarilo sa mu síce vybojovať rohový kop, no uvidíme aspoň vhadzovanie kúsok od vápna.

5
    Lopta z priameho kopu síce prekonala múr, no miesto za chrbtom Coutinha nenašla. Domáci gólman si loptu pripravuje na odkop.

4
    Ausburg má teraz k dispozícii priamy kop dobrých 20 metrov od bránky Alkmaaru. Loptu si stavia Trochowski.

3
    Trochowski zahral prvý rohový kop stretnutia. Gól však z tejto štandartky neprišiel a my sa tak venujme zápasu.

2
    Pri lopte sú zatiaľ domáci futbalisti. Tí kombinujú v blízkosti vlastného gólmana, ktorý sa taktiež zapája do kombinácie. Prechod za polku sa zatiaľ nekoná.

1
    O úvodný výkop stretnutia sa postarali domáci futbalisti -AZ Alkmaar. tretie kolo skupinovej fázy sa tak začalo a my sme zvedaví, ktorý z tímov zvíťazí.

1

AZ Alkmaar: Coutinho – M. Johansson, Gouweleeuw (C), van der Linden, Haps – Luckassen, B. Rienstra – van Overeem, Henriksen, Souza – V. Janssen.
    Náhradníci: Rochet – Brezančić, T. Haye, Hupperts, Mühren, Ortiz, Tanković.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Klavan, Max – Baier, Trochowski – Bobadilla, Ku Ča-čchol, Werner – Caiuby.
    Náhradníci: Manninger – Esswein, Feulner, Janker, Kohr, Matavž, Altintop..

Vážení priaznivci futbalu! Vítam Vás pri sledovaní 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy – UEFA. Na programe máme zápas zo skupiny L, v ktorom si zmerajú sily AZ Alkmaar proti FC Ausburgu.

Skupina L:

Partizán 6:3 6b
    At. Bilbao 4:3 3b
    Alkmaar 4:4 3b
    Ausburg 2:6 0b

AZ Alkmaar sa momentálne v skupine L nachádza na predposlednej a teda tretej priečke s 3 bodmi a so skóre 4:4. V prvom kole to víťazne nedopadlo. Po gólovej prestrelke napokon odišli futbalisti Alkmaaru bez bodu z pôdy Partizánu(3:2). O góly domácich sa vtedy postarali van der Linden s Henriksenom. Druhý zápas bol o čosi lepší. Domáci futbalisti prekvapivo zdolali Bilbao 2:1 gólom Henriksena a vlastencom Boveda.

V domácej súťaži to nie je t pravé ružové. AZ sa momentálne nachádza v strede tabuľky a to na 10 priečke s 12 bodi a so skóre 12:12.

FC Ausburg na opačnej strane máme zástupcu najvyššej nemeckej súťaže – Bundesligy. Ausburgu patrí v skupine L posledné miesto s 0 bodmi a so skóre 2:6. Hne´d na úvod skupinovej fázy dostali hostia ťažkého súpera a to Atl. Bilbao, ktorému podľahli 3:1. Domáci zápas proti Partizánu však nepriniesol prvé body a po zhodnom výsledku 3:1 si Ausburg na prvé body bude musieť ešte počkať.

Poďme sa pozrieť na domácu súťaž. V tej patrí hosťom momentálne posledná priečka s 5 bodmi a so skóre 8:15. Z posledných zápasov len jeden dopadol trojbodovým ziskom a to proti Hannoveru. Jedná sa o jediný vyhratý zápas v sezóne 2015-2016.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.