Qäbälä – Dortmund 1:3 (kon.) | Lazio – Rosenborg 3:1 (kon.) | Dnipropetrovsk – Saint-Étienne 0:1 (kon.)
Lok. Moskva – Besiktas 1:1 (kon.) | Lisabon – Skenderbeu 5:1 (kon.) | Bazilej – Belenenses 1:2 (kon.)
Fiorentina – Lech Poznań 1:2 (kon.) | Monaco – Karabach 1:0 (kon.) | Anderlecht – Tottenham 2:1 (kon.)
Schalke – Sparta Praha 2:2 (kon.) | APOEL – Asteras 2:1 (kon.) | Alkmaar – Augsburg 0:1 (kon.)
Partizan – Bilbao 0:2 (kon.) | Molde – Celtic 3:1 (kon.) | Fenerbahce – Amsterdam 1:0 (kon.)
Liverpool – Kazaň 1:1 (kon.) | Bordeaux – Sion 0:1 (kon.) | Solún – FK Krasnodar 0:0 (kon.)
Légia Varšava – Brugge 1:1 (kon.) | Midtjylland – Neapol 1:4 (kon.) | Villarreal – Minsk 4:0 (kon.)
Rapid Viedeň – Plzeň 3:2 (kon.) | Braga – Marseille 3:2 (kon.) | Liberec – Groningen 1:1 (kon.)
Rapid Viedeň
3:2 (1:1)
FC Viktoria Plzeň
Štvrtok 22.10.2015, 21:05 • Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń • Európska liga • Skupina E

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.

Po reprezentačnej prestávke pokračuje aj Európska liga. Vo štvrtok je na programe v poradí tretie kolo, ktoré prinesie rozhodne zaujímavé súboje. Jedným z nich je bezpochyby aj duel Rapidu Viedeň s Viktoriou Plzeň.

Skupinu E, v ktorej hrajú práve títo dvaja súperi, sú na prvom mieste práve hráči Rapidu. Na druhom mieste je Plzeň, takže rozhodne pôjde o dôležité body do tabuľky.

RAPID VIEDEŇ
    Ako sme spomínali, Rapid mal v E-skupine najlepší štart do skupinovej fázy Európskej ligy. Na svojom konte má dve víťazstvá a najmä to z prvého kola možno považovať za veľmi cenné. Mužstvo z Rakúska totiž zdolalo na svojom trávniku španielsky celok Villareal. V ďalšom kole si priviezlo body z horúceho bieloruského trávnika, keď Rapid zvíťazil nad Dinamom Minsk 1:0.

FC VIKTORIA PLZEŇ
    Český celok nemá takú úspešnú bilanciu ako jeho štvrtkový protivník. Do skupinovej fázy síce vstúpil domácim víťazstvom nad Dinamom Minsk, pred tromi týždňami už Viktorka toľko radosti nezažila a prehrala v Španielsku s Villarealom najtesnejšie 1:0.

Zápas možno nazvať aj slovenským súbojom. Na oboch stranách budú hájiť svätyne reprezentační gólmani. Na strane Rapidu Ján Novota , na druhej zasa Matúš Kozáčik. Okrem nich obliekajú dres Plzne aj Patrik Hrošovský a Michal Ďuriš. Máme sa teda na čo tešiť.

Duel sa začína vo štvrtok o 21.05 a my vás už teraz naň pozývame.

Rapid Viedeň: Novota – Pavelić, Dibon, M. Hofmann, Stangl – Petsos, Schwab – Schaub, S. Hofmann (C), Kainz – Prosenik.
    Náhradníci: Knoflach – Sonnleitner, Huspek, Auer, Grahovać, Alar, Jelić.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik (C) – Rajtoral, Baránek, Hejda, Limberský – Hrošovský, Vaněk – Kopic, Hořava, Kovařík – Ďuriš.
    Náhradníci: Bolek – Matějů, Kolář, Kučera, Petržela, Holenda, Mahmutovič..

-5
    Ešte raz pekný večer milí futbaloví priaznivci. Duel sa nám začína o päť minút. My sme už pripravení, rovnako ako hráči, ktorí o chvíľu vybehnú na trávnik.

-4
    V základnej zostave oboch tímov budú až traja Slováci, ako už bolo aj spomenuté. Ešte si povedzme, že na lavičke Rapidu je pripravený aj Matej Jelič, ešte nedávno útočník MŠK Žilina.

-3
    Na úvod krásne choreo domácich fanúšikov. Do Viedne pricestovalo aj niekoľko desiatok priaznivcov hostí.

-1
    Kapitánom hosťujúcej Plzne je v dnešnom zápase Matúš Kozáčik!

1

1
    Výkop mal domáci celok, ktorý začína prvú útočnú akciu dnešného stretnutia.

2
    Rapid začal aktívne a dostával sa čoraz bližšie k šestnástke. Hostia sa bez problémov ubránili.

3
    Hra sa odvíja na polovici Plzne, avšak všetko je v bezpečnej vzdialenosti od Matúša Kozáčika.

4
    Prvý útok hostí sa rýchlo skončil. Navyše bol odpískaný aj faul, takže pri lopte bude znovu tím z hlavného mesta Rakúska.

5
    Viktorka je prvýkrát dlhšie na polovici súpera. Sledujeme sériu autových vhadzovaní.

6
    Nádejnú akciu Rapidu ukončil hvizd rozhodcu. Jeho kolega na čiare totiž odmával ofsajd.

7
    Zatiaľ sledujeme opatrný úvod bez šance či strely. Oba tímy sa akoby oťukávali.

8
    Petsos centroval do veľkého vápna, ale v šestnástke bol pripravený Novota, ktorý bez problémov skryl loptu do svojho náručia.

9
    Rapid je o čosi aktívnejší, dopredu ich ženú aj fanúšikovia, ktorí sú fantastickí.

10
    Prosenik dostal prihrávku do voľného priestoru, ale lopta bola pridlhá. Následne prišla ďalšia chyba, Stangl vstrelil spoza šestnástky, Kozáčik s problémami vyrazil.

11
    Tak, po desiatich minútach sme videli prvú strelu na bránu a rozhodne nešlo o márny pokus. Bola z toho najväčšia šanca doterajšieho priebehu.

12
    Viktoria Plzeň dala gól! Tak toto je šok pre domácich. Hostia sa dostali z ničoho nič do útoku. Kovařík z ľavej strany našiel v pokutovom území MICHALA ĎURIŠA. Slovenský reprezentant vložil do prihrávky špičku kopačky a pomedzi nohy prekonáva bezmocného Novotu.
    12. Michal ĎURIŠ - 0:1

13
    Diváci pískajú. Gólu totiž predchádzal hraničný zákrok v strede poľa. Rozhodca to ale pustil.

14
    Rapid je zaskočený, domácim viazne kombinácia.

15
    V prvej štvrťhodine boli aktívnejší domáci, no udreli hostia. Rapid sa ťažko dostáva za pozornú obranu českého tímu.

16
    Kainz centroval, obranné povinností si výborne splnil autor jediného gólu Ďuriš a získal pre svoj tím loptu.

17
    Po minútach vzruchu sa nám hra trošičku upokojila.

18
    Matúš Kozáčik predviedol skvelý zákrok. Stangl sa dostal za Kopica, reprezentačná jednotka Slovenska vytiahla výborný zákrok.
    18.

19
    Následne prišiel ďalší strelecký pokus, tentokrát z kopačky Hofmanna. Lopta letela vysoko nad.

20
    Rapid túži po vyrovnaní, jeho hráči zvyšujú aktivitu, ale skóre sa nám nemení. Zatiaľ však sledujeme vynikajúci zápas.

21
    Plzeň dlhšie drží loptu na svojich kopačkách. Dlhá nakopnutá lopta smerom dopredu bola nepresná.

22
    Rapid to znovu skúsil kolmicou, tentokrát si dal Kopic väčší pozor.

23
    Hofmann centroval, situáciu si v päťke postrážil a center chytá.

24
    Viedenčania si teraz nerozumeli a lopta je až pri Kozáčikovi. Pred chvíľou sme sledovali tvrdý faul Limberského. Zaobišlo sa to iba ústnym dohovorom od rozhodcu.

25
    Rapid znovu oblieha šestnástku, obranné rady Čechov sú pozorné a súpera nepúšťajú prakticky do ničoho.

26
    Stangl to urobil výborne, pripravil streleckú parketu pre Schauba. Ten však z hranice šestnástky páli vysoko nad bránu a drží sa za hlavu.

27
    Ďuriš srdnato bojoval o loptu, ale nezískal ju. Naopak, Rapid podniká ďalší nebezpečný útočný výpad.

28
    Možno to hraničí až s kuriozitou, ale hostia boli počas takmer 30-tich minút v šestnástke iba raz a hneď aj skórovali. Rapid je aktívnejší, ale prekonať Kozáčika sa mu stále nedarí.

29
    Diváci reklamujú ruku v šestnástke, ale Pawson je pokojný.

30
    Hneď na to prišla ďalšia dobrá šanca domáceho mužstva, no obrana Plzne to ustála. Tlak domácich stúpa.

31
    Plzeň sa stále úspešne bráni, lopta je teraz ďaleko od Kozáčika.

32
    Atmosféra je počas celého prvého polčasu skutočne skvelá. Diváci skandujú, spievajú a aj za nepriaznivého stavu neúnavne povzbudzujú svoj tím.

33
    Kozáčik sa dopustil chybičky. Center Schwaba z veľkého uhla brankár Plzne vyrazil iba na roh.
    33.

34
    Rapid Viedeň dala gól! Domáci zahrali roh nakrátko, Kainz priťukol loptu STEFFENOVI HOFMANNOVI a ten prízemnou strelou spoza šestnástky prekonáva brankára FC, ktorý nedokázal vôbec reagovať. Spomalený záber ukázal, že lopta bola mierne tečovaná.
    34. Steffen HOFMANN - 1:1

36
    Michal Ďuriš sa dostal do obrovskej šance! Limberský priťukol loptu slovenskému útočníkovi, ktorý z vnútra šestnástky nechal vyniknúť Novotu v bráne. Bol to nádherný zákrok.

37
    Hra sa poriadne rozbehla. Hrdinami predošlých minút sú hráči Rapidu Hoffmann a Novota.

38
    Rapid bude zahrávať ďalší rohový kop.

39
    Z tohto mráčika nezapršalo a tak pokračujeme za nezmeneného stavu.

40
    Vaněk stratil loptu, ale napokon to hostia ustáli. Do útoku mieri Plzeň

41
    Rapid urobil chybu v šestnástke, Plzeň vybojovala rohový kop. Diváci mohutne pískajú.

41
    Ján Novota predviedol ďalší skvelý zákrok. Po rohovom kope sa k hlavičke dostal Lukáš Hejda, ale reprezentant Slovenska chytil.

42
    Nuž, rozhodne sa máme na čo pozerať, čo je pre nezainteresovaného fanúšika výborné konštatovanie.

43
    Hráči idú naplno do posledných sekúnd. Prvý polčas sa nám blíži k svojmu záveru.

44
    Plzeň čoraz viac vystrkuje rožky a budeme svedkami ďalšieho rohového kopu. Loptu si postavil Kovařík.

45
    Limberský sa dostal do súboja s M. Hofmannom, hráč Rapidu ostáva na zemi. Mal by byť však v poriadku.

45+1
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

45+1
    V nej sa už nezmení, je tu hvizd hlavného rozhodcu.

45+1

Je za nami prvých 45 minút zatiaľ výborného stretnutia, ktorému prakticky nič nechýba. Plzeň sa z ničoho nič dostala do vedenia, domáci svoju aktivitu pretavili na vyrovnanie v 34. minúte. Druhý polčas je určite lákadlom, takže zostaňte s nami, po prestávke sme tu znova. Druhý polčas sa začne približne v čase 22:06.

46

47
    V úvode druhého dejstva sledujeme tvrdý súboj o loptu v strede ihriska.

48
    Plzeň začala nebojácne. Kopic bol na pravej strane zdvojený, a tak nedokázal poslať center, na ktorý už čakali jeho spoluhráči.

49
    Okrem súbojov sledujeme aj viacero nepresností na oboch stranách.

50
    Kopic váhal s centrom a keď sa už k nemu odhodlal, trafil iba Petsosa. Jeho spoluhráči mu to vyčítajú.

51
    Rapid podnikol brejk, v útoku bolo viacej hráčov v zelenom, ale Plzenčania sa stihli sformovať a zabrániť nebezpečenstvu pred Kozáčikom.

52
    Rapid Viedeň dala gól! Rapid dal gól, ktorý zrejme pre ofsajd platiť nemal. Presnému zásahu predchádzal nevydarený center, ktorý našiel iba Pavelića. Ten v šestnástke vypálil z voleja, ale napokon lopta trafila LOUISA SCHAUBA, ktorý sa dostal ku gólu ako slepé kura k zrnu, no aj to sa vo futbale stáva.
    52. Louis SCHAUB - 2:1

53
    Plzenčania zrejme budú pociťovať krivdu. Druhý gól v sieti Kozáčika bol prinajmenšom diskutabilný.

54
    A fanúšikovia oslavujú vedenie svojho tímu.

55
    Na ťahu je tím zo západu Čiech. Rapid je však pri chuti a nepúšťa súpera do ničoho.

56
    A tak Viktorka začína znova až od Kozáčika.

57
    Obrovská šanca Plzne. Hořava sa dostal po chybe až zoči-voči Novotovi, no loptu z čistej šance prepálil.

58
    Plzeň sa odhodlala k dvojitému striedaniu. Z trávnika odišli Hořava a Kopic, na ihrisku sa objavili Kolář a Petržela.

59
    Plzeň môže šanca Hořavu poriadne mrzieť. Zakončenie českého futbalistu bolo viac ako nevydarené.

60
    Hostia vybojovali rohový kop, väčšina hráčov je už v šestnástke.

61
    Roh úspech neslávil, Plzeň sa dostala na malú chvíľu k lopte, ale Rapid sa úspešne ubránil.

62
    Autor vyrovnávajúceho gólu Hofmann dnes končí, prichádza Grahovać.

63
    Diváci mohutne pískajú. Pri lopte sú totiž hráči Plzne, no ťažo sa dostávajú cez prehustenú obranu.

64
    Schwab fauloval Petrželu, pri lopte stále hostia. Rapid sa zatiahol a urputne bráni najtesnejší náskok.

65
    Rajtoral vletel do súboja so Stanglom, center nebol ideálny. No v bráne stál pozorný Novota, ktorý poľahky chytil loptu do svojho náručia.

66
    Trošku nám pribúda nervozity a sledujeme aj viac faulov. Divákom sa to nepáči, čo dávajú jasne najavo.

67
    Rapid Viedeň dala gól! Plzeň inkasovala ďalší gól a rozhodne bol z kategórie lacných. THANOS PETSOS poslal pravačkou center do šestnástky, loptu nikto netečoval a tá na prekvapenie všetkých končí v bráne. Tento gól ide jednoznačne na vrub Matúša Kozáčika.
    67. Thanos PETSOS - 3:1

68
    Na ihrisku sa objavil Matej Jelić, ktorý vymenil Prosenika.

70
    Rapid má jednoznačne nakročené k víťazstvu. Plzeň má už len niečo viac ako 20 minút na zvrátenie skóre.

71
    Viktoria to skúša teraz nakopávanými loptami, no tie neslávia žiaden úspech.

72
    Rapid však kontroluje priebeh, drží loptu na svojich kopačkách a Plzeň sa trápi.

73
    Obrovská šanca Rapidu. Domáci sa dostali do otvorenej obrany, Kozáčik vybehol z brány. Hejda musel ratovať svoj tím, skĺzačkou si takmer loptu vrazil do vlastnej siete. Tá však končí mimo.

74
    Plzni sa čas kráti, no aktívnejší sú stále domáci.

75
    A ďalšia veľká možnosť Viedne. Hostia sú v týchto chvíľach úplne odovzdaní. Plzeň sa ubránila iba so šťastím.

76
    Viktoria Plzeň dala gól! Krásny futbalový moment. Plzeň sa z ničoho nič dostala do útoku, k strele spoza veľkého vápna sa odhodlal PATRIK HROŠOVSKÝ a nádhernou technickou strelou po zemi prekonáva Novotu.

77
    Kovařík je prvým potrestaným hráčom dnešného duelu.

78
    Záverečné minúty nám rozhodne sľubujú veľkú drámu.

79
    Schaub sa pokúsil vystreliť spoza šestnástky, trafil iba Baránka, lopta je v bezpečí.

80
    Z ihriska odchádza na ošetrenie Vaněk. Zakrvavenú tvár mu utierajú lekári.

80
    Tak Vaněk dohral, prichádza Holenda. Striedajú aj domáci, Schauba mení Huspek.

81
    Hra je trošku rozkúskovaná, čakáme na ďalší vzruch pred jednou či druhou bránou.

82
    Obaja tréneri sú na nohách. Do konca nám ostáva okolo desať minút.

83
    Rajtoralov center našiel iba Hofmanna, domáci sa ubránili. Lopta v strede poľa, stav sa nemení.

84
    Petržela sa už-už rútil do brejku, no ozval sa hvizd rozhodcu, ktorý signalizoval útočný faul. Spomalený záber ukázal, že to bolo diskutabilné rozhodnutie hlavného arbitra.

85
    Matej Jelić sa zatiaľ nedokázal presadiť počas svojho pobytu na trávniku.

86
    Črtal sa rýchly výpad domácich, hráči si však vôbec nerozumeli.

87
    Hrošovský sa šikovne prebil, k zemi ho nekompromisne poslal Dibon a je to zaslúžená žltá karta.

88
    Hrošovský hľadal Kovaříka, napokon sa k hlavičke dostal Holenda, ale lopta je mimo. Rapid môže nazbierať ďalšie sekundičky.

89
    Jelić zabojoval, ale nepresne prihral. O pár okamihov sa snažil trošku naivne strieľať, no trafil len prvého hráča a prakticky odovzdal loptu súperovi.

90
    Beží nám posledná minúta riadnej hracej doby. Momentálne čakáme na štvrtého rozhodcu s tabuľkou, ktorá nám napovie, koľko sa ešte bude nadstavovať.

90+1
    Hrať budeme ešte štyri minúty!

90+2
    Prvú minútu nadstavenia máme za sebou. Pri lopte hráči z Čiech. Holenda sa po centri dostal k hlavičke, pre Novotu to bola ľahká práca, nakoľko lopta mierila do stredu brány.

90+3
    Plzeň vrhla všetko do útoku. Všetci hráči sú na polovici Rapidu. Črtal sa nám rýchly brejk, ale Rapid to zdržal.

90+4
    Ďuriš vyrobil v snahe o zisk lopty faul pri rohovej zastávke. Rozohrávať bude Rapid. Plzeň už nebude mať čas na vyrovnanie.

90+4

Skončil sa nám zápas medzi Rapidom Viedeň a Viktoriou Plzeň. Výborný duel priniesol víťazstvo domáceho celku, ktorý sa tešil až trikrát. Na opačnej strane sa presadili dvaja Slováci – Ďuriš a Hrošovský. To bolo však málo. Rapid si pripísal tretie víťazstvo a je blízko postupu do ďalšieho kola. Naopak, Plzeň prehrala druhé stretnutie a o postup sa ešte musí popasovať.
    Od nás je to na dnes všetko, zostaňte so stránkou Onlajny.eu aj naďalej. Prajeme pekný večer. (23:00:54)