Zlín – Sparta Praha 5:7 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 4:3 (kon.) | Třinec – Hradec Králové 3:2 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 7:2 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 2:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
HC Dynamo Pardubice
cz Sobota 17.10.2015, 17:00 • MFH Vítkovice • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dnešní pouť mládežnických zápasů ukončíme zápasem NOEN Extraligy juniorů mezi týmy HC VÍTKOVICE STEEL a HC DYNAMO PARDUBICE.

STATISTIKY TÝMŮ
    Nyní nás čekají čísla.

HC VÍTKOVICE STEEL
    Společně s Jáchymem je se třinácti body v čele DOMINIK KAFKA (11 gólů, 2 asistence), po něm již zmíněný TOMÁŠ JÁCHYM (2 plus 11), na třetím místě jest TOMÁŠ GŘEŠ (7 bodů, 2 góly, 5 asistencí).
    Nejvíce minut na trestné lavici si odpykal TOMÁŠ JÁCHYM, celkem 51 trestných minut.
    Více zápasů ve Vítkovické brance odchytal MICHAL WANECKI, osm zápasů a procentuálnost 94,93 procent. KAMIL ŠIMEČEK odchytal pět zápasů – jeho procentuálnost je 90,55 procent.

HC DYNAMO PARDUBICE
    Svou produktivitu nejvíce uplatňuje TOMÁŠ PIPEK s patnácti body (5 plus 10), za ním jest FILIP ZADINA, dvanáct bodů, osm branek, čtyři asistence a na třetím místě je MARTIN KRAJŇÁK (12 bodů, 7 plus 5).
    Nejvíce minut na trestné lavici si odseděl ONDŘEJ PANNA s 35 trestnými minutami.
    Co se týče brankářů, aktivní jsou tři, nejvíce PATRIK ČERVENÝ s devíti odchytanými zápasy a úspěšností 91,75 procent, tři zápasy odchytal OTAKAR HUSÁR, úspěšnost 85,45 procent a do jednoho zápasu zasáhl MILAN KLOUČEK, 93,33.

Vítkovicím zatím patří 22 bodů, tím pádem jsou ostravští čtvrtí a ztrácejí čtyři body na první Chomutov. Pardubice jsou deváté s 18-ti body.

Včera se odehrálo 13. kolo , ve kterém Vítkovice hostily Hradec Králové, který porazily 3:2, Pardubice prohrály v Třinci v prodloužení 3:4.

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Wanecki) – Adamík, Charvát, Čechman, Ďurkáč, Gabrhelík, Krčmář, Hartmann, Spratek – Kurovský, Malina, Žiak, Ollender, Danielčák, Kmošek, Kafka, Jáchym, Kuťák, Gřeš. Trenér: Pavel Trnka.

HC Dynamo Pardubice: Husár (Červený) – Beran, Horyna, Kučera, Faltys, Rudy – Benýšek, Panna, Hlaváček, Hoskovec, Velinský, Barakóci, Krajňák, Dušek, Zadina, Růžička, Kusý, Rohlík. Trenér: Václav Badouček.

Rozhodčí: Vepřek L., Holibka D., Zedník M..

00:01

01:33
    Při úvodním vhazování byli úspěšnější hostující, Zadina to dokonce zkoušel na Šimečka, střela šla mimo.

01:34
    Horyna střílel, ale Šimeček si s ním poradil a lapačkou si vychutnal zákrok.

02:13
    Dušek pokoušel své štěstí po chybě vítkovického zadáka, Šimeček připraven.

02:18
    Další pokus pardubických, puk v ochranné síti.

02:21
    Po vyhraném buly střílel pardubický Rudy, avšak do svého protihráče.

02:38
    Adam Charvát (VIT) – 2 minuty, hákování.

03:05
    Pardubice se usadily v pásmu, z modré pálil Horyna, minul, Vítkovice se osvobodily a oba týmy střídají.

03:36
    Pardubice začínají svou práci od svého brankáře.

04:22
    Hosté využívají svou přesilu, a vyvíjejí na vítkovickou bránu tlak.

04:42
    Vítkovičtí vyhrávají vhazování, Kafka krouží s pukem okolo brány, nahrává Jáchymovi, který ztratil svůj puk.

05:32
    Kafka střílel na Husára, jeho betony připraveny.

05:46
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

05:51
    Rohlík posunul před bránou šikovně na Růžičku, puk však bránu minul.

06:19
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice vytěžily z tlaku gól, MARTIN KRAJŇÁK dokázal puk přecpat do brány a hosté jdou do vedení – 0:1. Asistence: Lukáš Kučera, Vojtěch Faltys.

07:10
    Pardubice se drží ve svém obranném pásmu, ale Vítkovice jim puk vzaly. Akce Vítkovických je ukončena vyloučením.

07:33
    Martin Hlaváček (PCE) – 2 minuty, hákování

08:00
    Vítkovice se drží v pásmu, teď měli dokonce velkou šanci, kterou promrhal Jáchym, hosté vyhazují.

08:33
    Vítkovicím se sice dařilo se v pásmu udržet, ale jednou nepřesnou přihrávkou se dostali z pásma ven. Musí od začátku.

09:02
    Pardubice se opět osvobozují.

09:22
    Ollender začíná další akci Vítkovic, hosté v plném počtu.

09:54
    Faltys hledal svého spoluhráče, ale jeho přihrávka mířila na hůl domácího zadáka.

10:19
    Další akce Pardubic, u které byl Růžička, Šimečkovy betony připraveny.

10:40
    Pardubice načínají svou akci od své brány.

11:04
    Spratkova střela zablokována, vhazování po Šimečkovy pravici.

11:05
    Rudy pálil od modré, puk šel mimo tři tyče, Pardubice začínají od své brány.

11:32
    Zakázané uvolnění Pardubic, Vítkovice se po buly usadily v pásmu, ale výborně zabojoval Panna, který puk z pásma dostal.

12:29
    Adamík začíná vítkovickou akci za bránou, ale moc dlouho akce nevydržela, hosté se vzepjali puku a jdou vstříc Šimečkovi. O puk ale také přicházejí, takže Vítkovice šly do akce, ze které nic nebylo. Je to hokej nahoru dolů.

13:14
    Kučera nahazuje puk od modré čáry, vítkovičtí u puku.

13:39
    Adamík nedosáhl na přihrávku svého spoluhráče a tak Pardubice mají puk a jdou za Šimečkem.

14:01
    Faltys netrefil puk, ten se odrazil šťastně k Velinskému, který Šimečka nepřekonal. Vítkovice se dostaly k puku a střílel Žiak, do Červeného.

14:23
    Malina skvěle zapracoval vprostřed kluziště, ale Horyna jej o puk obral ve své třetině.

14:55
    Žiak chtěl najít Malinu, neúspěšně, k puku se dostali pardubičtí a na Šimečka to zkoušel Rohlík, Šimeček pokryl puk.

15:24
    Pardubice jdou do dvougólového manka! Zadina našel skvěle zpoza brány najíždějícího MARTINA KRAJŇÁKA, který překonává Šimečka – 0:2. Asistence: Filip Zadina, Václav Beran.

16:21
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí dávají hned kontaktní branku! Ďurkáč našel ideálně SAMUELA OLLENDERA, který snižuje – 1:2. Asistence: Jakub Ďurkáč.

17:29
    Růžička se pokoušel překonat Šimečka, jeho betony připraveny.

17:45
    Samuel Rudy (PCE) – 2 minuty, podražení.

18:05
    Vítkovice mají převahu o jednoho hráče a v obranném pásmu kombinují. Jáchym teď našel Kafku, ten ale promáchl.

18:41
    Kafka teď dostal skvělou přihrávku, ale z voleje minul!

18:42
    Václav Beran (PCE) – 2 minuty, vražení na hrazení.

19:03
    Vítkovice kombinují, Adamík střílel a jeho střela minula Červeného klec.

19:29
    Velice aktivní v přesilovce je Tomáš Jáchym, který vyprodukoval dvě střela, jedna mimo, druhá do Červeného.

19:48
    Po skvělé kombinaci střílel Adamík, Červený připraven.

20:00

Máme po první třetině a zdá se, že Vítkovice začínají nabírat dech. Ale zatím vedou Pardubice, v sedmé minutě otevřel skóre Krajňák, který se prosadil i podruhé v 16. minutě. Domácím vykřesal naději Ollender. Vítkovice teď prohrávají 1:2, ale uvidíme, jak vše nakonec dopadne. Další třetina začíná v 17:46.

20:01

20:13
    Vítkovice mají ještě půl minuty přesilovku a uvidíme, zda ji dokážou využít.

20:44

21:04
    Hoskovec našel skvěle Růžičku, jeho střela u Šimečk.a

21:36
    Pardubice jdou opět do protiakce, pálil Růžička div nepropálil plexisklo, Vítkovice teď ale jsou u puku a Žiak se dostal až k bráně, kde ho zastavili hostující zadáci.

22:57
    David Barkóci (PCE) – 2 minuty, podražení.

23:10
    Nenápadná akce skončila gólem. Jáchym našel skvěle DOMINIKA KAFKU, pro kterého zasunout puk do odkryté brány nebyl problém – 2:2. Asistence: Tomáš Jáchym.

24:19
    Pardubice jdou do útoku, Růžička však ztrácí puk na úkor Kuťáka, který střílel, Červený připraven.

24:40
    Spratek s Velinským bojujou o puk, na chvíli jej měli hosté v moci, teď již však Vítkovice jdou do akce. Daniel Spratek však už nemůže a akce neskončila zrovna nejlépe.

25:38
    Ofsajd hostů.

25:44
    Dušek nachází Rudyho, ten pálí, ale betony Šimečka jsou proti, aby puk šel do brány, Vítkovice puk dostaly do pásma a Pardubice musí dopředu.

26:16
    Ofsajd domácích.

26:22
    Pardubičtí jdou dopředu, ale přihrávky po mantinelu nejsou správným řešením.

27:15
    Kafka se pokoušel zahýbat pardubickou obranou, Vítkovice jsou teď aktivnější. Střílel Ďurkáč, puk se odrazil ke Kuťákovi, ten ale puk minul.

28:00
    Oba týmy střídají, Ďurkáč zakládá novou akci. Puk se dostává k Ollenderovi, který nahrál Kuťákovi, ten s těsné blízkosti minul!

28:47
    Pardubice nerozehrály dobře, ale vítkovičtí z toho nic nevydolovali.

29:36
    Rudy nahrál na Malinu, ten posunul na Gabrhelíka, který si drží puk, nakonec jej odstavil Rudy.

30:14
    Charvát načíná novou akci a chce se vyhnout Rohlíkovi, neúspěšně.

30:40
    Zakázané uvolnění domácích.

30:44
    Pardubice vyhrávají vhazování, ale při boji u mantinelu puk ztrácí.

31:00
    Akci domácích zastavuje ofsajd.

31:08
    Jáchym nahazuje puk do pásma, kde jej vítkovičtí prohrávají. Hosté jdou do protiútoku, ale Zadina si na vítkovické zadáky nevystačil.

31:41
    O puk se bojuje u mantinelu, Gabrhelík posílá přesně na Kafku, ten ale padá, naštěstí pro domácí akce pokračuje, pálil Kurovský, střela zblokována.

32:29
    Krčmář střílel z modré lehkou střelu, Šimeček připraven.

32:42

32:48
    Velinský bojuje o puk s Charvátem, ten ho přitiskl na mantinel, Vítkovice se uvolňují zakázaně.

33:13
    Vítkovice vyhrávají vhazování, Kurovský našel přesně Ollendera, ale ten ztrácí puk. Pardubice se snaží o útok, zatím marně.

33:46
    Růžička je masírován u mantinelu Spratkem, Adamík posílá puk do pásma Pardubic a jde střídat.

34:18
    Pardubice jdou na do útoku, Benýškova střela, pravděpodobně ještě tečována, minula bránu.

34:54
    Od Zadiny se puk dostal k Rudymu, ten pálí vedle.

35:17
    Zadina byl odstaven pravděpodobně Malinou, hraje se ale dál.

35:40
    Pardubice se teď drží v pásmu.

35:52
    Josef Danielčák (VIT) – 2 minuty, podražení.

36:10
    Vítkovice vyhrávají vhazování, Adamík, byť jen těsně, vyhodil alespoň do středního pásma.

36:35
    Jáchym zavezl puk k bráně hostů, skvělou práci teď při oslabení odvádí Kafka, který vezl puk zpět a ušetřil tím drahocenné sekundy.

37:23
    Ba co víc, hosté se sami dostávají z pásma ven. Ale jak jednoduše se z něj dostali, tak se opět dostávají, ale tentokrát vyhazuje Krčmář.

38:11
    Vítkovice v plném počtu.

38:26
    Zadinova snaha předejít obránce se nepovedla, hra šla na druhou stranu, kde pálil Adamík, přesně do Červeného lapačky.

38:45
    Kafka drží společně s Hartmannem pásmo, od modré střílí Adamík – střela těsně minula Červeného klec!

39:25
    Pardubice začínají akci od své brány, ale k puku se dostává Charvát, který pomocí mantinelu posouvá na Adamíka. Kafka se ještě pokoušel o akci, ale díky nedostatku času asi z toho nic nebude.

40:00

Druhá dvacetiminutovka ukázala, že Vítkovice se herně zvedly. Hodně nepřesností na obou stranách, domácím se podařilo vyrovnat zásluhou Kafky. Ve třetí třetině je tedy vše otevřené. Poslední perioda začne přibližně za 12 minut.

40:01

40:06
    Z buly, které načalo třetí třetinu, se k puku dostal FILIP ZADINA, jehož střela přeskočila Šimečkovu lapačku a Pardubice hned z kraje vedou! – 2:3. Asistence: Martin Krajňák.

40:31
    Hra začíná od Šimečka, ale ten nahrál špatněm od modré pálil Horyna, Šimeček připraven.

42:05
    Žiak pálí pod nátlakem hostujícíh obránců, Červený s jeho střelou neměl problém.

42:27
    Danielčákova střela zblokována a onen hráč se dostal k puku podruhé, nahrál Charvátovi, jehož střela byla zblokována do ochranné sítě.

42:59
    Vítkovice začínají od začátku, Charvát poslal puk na Gřeše, který ale padá. Oba týmy střídají.

43:37
    Kafka se ujímá puku, ale je odstaven Beranem, možná i za hranicí pravidel. Vítkovice však stále drží Pardubice v pásmu.

44:10
    Zakázané uvolnění Pardubic.

44:10
    Beran vystřelil na Šimečka a potom odstavil Kurovského.

44:43
    Ollender nenašel přesně Kurovského, ten spěchá za pukem, ale byl obrán pardubickým hráčem.

45:11
    Růžička pálil, Šimeček nejistě odráží puk.

45:20
    Josef Horyna (PCE) – 2 minuty, podražení.

45:46
    Jáchym to nevědomky brankáře Červeného vyzkoušel z rohu a nebyl to vůbec špatný pokus.

46:00
    Pardubice se osvobozují, domácí musí odznova.

46:15
    Ďurkáč posunul na Jáchyma, ten nahrává Kafkovi, Kafka posílá jedovatou střelu na Červeného, ale brankář Pardubic připraven.

46:57
    Rudy zkušeně zajel do svého pásma, podíval se na hodiny a vystřelil puk, vyhazuje.

47:21

47:39
    Kuťák nezpracoval puk na modré, naštěstí se vrátil, ale Pardubice se dostávají k puku, po skrumáži se ale nic závratného neděje.

48:17
    Růžička jede podél mantinelu, ale je zastaven jedním z vítkovických zadáků, na druhé straně Hartmann, který posílá Kmoškovi, jehož pokus šel mimo.

49:00
    Zadina prochází vítkovickou obranou jako po másle, ale střela neměla takovou razanci.

49:19
    Spratek posílá na Čechmana, ten lehkou střelou prověřil Červeného.

49:33
    Zakázané uvolnění hostů.

49:44
    Krčmář střílel nad, poté Vítkovice ztrácí pásmo, ale to jen díky zakázanému uvolnění Pardubic.

50:00
    Vítkovice teď zamíchaly hostující obranu, jen tak to zahučelo na ochozech.

50:24

50:32
    Kuťák udělal chybu a ztratil puk, střílel Kučera, ale nic z toho. Pardubice ale stále jsou v akci.

51:03
    Ollender teď ve skrumáži těsně minul pardubickou klec!

51:20
    Růžička pálí z mezikruží, Šimeček střelu kryje. Poté se hraje u vítkovické střídačky, miniboj vyhráli domácí.

52:04
    Rohlík se přes vítkovické zadáky neprosadil, ale Pardubice stále napadají. Střela Horyny zblokována.

52:38
    Horyna ztratil puk a nabídl možnost Spratkovi, střílí, Červený připraven.

53:05
    Vítkovice ztrácejí pásmo a musí to zkusit od Šimečka.

53:22
    Jáchym se skvěle uvolnil, Charvát nabíjí Kafkovi, jemu ale padá hokejka na led, takže nic z to ho není.

54:00
    Jáchym na Ďurkáče, ten střílí, Červený předvedl excelentní lapačkový zákrok.

54:12
    Kuťák poslal puk na Červeného, ten našel své hráče.

54:28
    Pardubice jdou opět do dvougólového trháku. Kusý skvěle poslal puk k bráně, kde se jej chopil JAKUB HOSKOVEC – 2:4. Asistence: Denis Kusý, Adam Růžička.

55:17
    Pardubice vyhrávají vhazování a opět chtějí vsítit gól.

55:49
    Kafka po chybě utekl obraně, ale Červeného nepřekonal! Na druhé straně sólo Zadiny, Šimeček zastavil. Obrany obou týmů teď zcela zaspaly!

56:30
    Kusý z behkendu chtěl překonat Šimečka, ten puk odrazil.

56:50

56:53
    Čtveřice hráčů rovnoměrně na obou stranách bojují o puk u mantinelu, k puku se dostává Rohlík, který nahazuje.

57:35
    Ďurkáč poslal střelu na Červeného, puk minul bránu.

57:55
    Kafka poslal na Adamíka, ale pardubický hráč byl přeci jen rychlejší. Ale všechno haló můžeme odvolat, vše bylo totiž v ofsajdu.

58:02
    Oddechový čas pro domácí.

58:02
    Vítkovice hrají v šesti, bez brankáře!

58:12
    Kuťák vystřelil na Červeného, ale mimo. Vítkovice ztrácí pásmo.

58:33
    ONDŘEJ PANNA získal puk, přesprintoval půlku hřiště a do prázdné brány se trefil s bravůrou – 2:5. Asistence: Filip Zadina.

59:19
    Žiak měl krátkou hůl na přihrávku od svého spoluhráče.

59:43
    Tento zápas se již jen dohrává.

Vítkovický mládežnický program počínaje devatenáctou hodinou končí. Vítkovická juniorka nestačila na tu pardubickou a v poměru 2:5 prohrávají.
    Skóre otevřel v sedmé minutě Martin Krajňák, který se prosadil i u druhého gólu Pardubic. Kontaktní branku vstítil v 17. minutě Ollender. Vítkovice na začátku druhé třetiny dokázaly vyrovnat, autorem byl Dominik Kafka.
    Poslední třetina ale byla lekcí pro vítkovickou obranu. V šesté sekundě třetí třetiny se prosadil Zadina, na kterého navázal Hoskovec. Vítězství potvrdil gólem do prázdné brány Ondřej Panna.
    Vítkovice tak prohrávají s Pardubicema 2:5.

Jak jsem již předeslal, práce pro mládežníky ve Vítkovicích pro dnešek končí. Ode mne je to vše, přeji Vám krásný zbytek soboty, ale také krásnou neděli a zase někdy s Vámi, napočtenou. (19:01:25)

Patrik Martiník

Góly a asistencie: 17. Ollender (Ďurkáč), 24. Kafka (Jáchym) – 7. Krajňák (Kučera, Faltys), 16. Krajňák (Zadina, Beran), 41. Zadina (Krajňák), 55. Hoskovec (Kusý, Růžička), 59. Panna (Zadina)

HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Adamík "C", Charvát, Čechman, Ďurkáč, Gabrhelík, Krčmář, Hartmann, Spratek – Kurovský, Malina, Žiak, Ollender, Danielčák, Kmošek, Kafka"A", Jáchym"A", Kuťák, Gřeš. Trenér: Pavel Trnka.
    HC Dynamo Pardubice: Červený (Husár) – Beran, Horyna, Kučera, Faltys, Rudy – Benýšek, Panna"C", Hlaváček, Hoskovec, Velinský, Barakóci, Krajňák "A", Dušek, Zadina, Růžička, Kusý, Rohlík. Trenér: Václav Badouček.

Rozhodca: Vepřek L., Holibka D., Zedník M.