Sock – Berdych 1:2 (kon.) | Djokovič – Kližan 2:0 (kon.)
6 6
Martin Kližan
0
2 1
Streda 14.10.2015, 12:12ATP Šanghaj - Rolex Shanghai Masters (tvrdý povrch) • 2. kolo

Od začiatku zápasu Novak Djokovič kraľoval šanghajskému kurtu, súpera prakticky k ničomu nepustil a bez väčších problémov si poradil so slovenským tenistom. Srbská tenisová jednotka tak pokračuje v turnaji ďalej, keď mu k dnešnému víťazstvu stačil priemerný výkon. Náš prenos sa končí, ďakujeme za pozornosť. (13:19:32)

Koniec zápasu

6:1
    A Djokovič využíva hneď prvý mečbol a bez väčších problémov poráža slovenského tenistu Martina Kližana po výsledku 6:2, 6:1.

40-15
    Zdá sa, že Djokovič nechce nič nechať na náhodu a teraz sa prezentoval nechytateľným esom.

30-15
    Kližan to ale stále nevzdáva a znižuje na 30:15.

30-0
    A opäť výborný úder Djokoviča, Srb sa výrazne približuje k víťazstvu v zápase.

15-0
    Djokovič teraz získava výmenu na svoju stranu.

5:1
    V geme víťazí Kližan.

30-40
    A Kližan sa teraz vyhol kanáriku, získava svoje podanie a je stále v zápase.

15-40
    A teraz Kližan využil svoje výborné podanie a posiela loptu do opačnej strany kurtu, kam Djokovič nemá šancu včas dobehnúť.

15-30
    Kližan to ale nevzdáva a získava výmenu vo svoj prospech.

15-15
    Djokovič teraz predviedol výborný úder, Kližan na jeho lob nedokázal dostatočne reagovať a loptu posiela do siete.

0-15
    Djokovič posiela loptu do autu a Kližan tak má stále šancu na udržanie sa v zápase.

5:0
    A Djokovič hneď využíva príležitosť ujať sa vedenia v druhom sete 5:0 a pri Kližanovom podaní sa bude snažiť o celkové víťazstvo.

40-0
    A lopta po nádhernom údere Djokoviča do protipohybu Kližana končí po odvrátení lopty z rakety slovenského tenistu len na sieti.

30-0
    A ďalšia nevynútená chyba Kližana, Djokovič bez väčších problémov zvyšuje na 30:0.

15-0
    Djokovič získava prvú výmenu pri svojom treťom servisu v druhom sete a každou loptičkou sa výrazne približuje k víťazstvu v zápase.

4:0
    A Kližan si pripisuje na svoje konto dvojchybu, srbský favorit vedie už 4:0 a bude podávať.