Jihlava – Litoměřice 10:1 (kon.) | Most – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Třebíč – Šumperk 2:3 (1:2 po s.n.)
Slavia – Kladno 2:3 (1:2 po s.n.) | Prostějov – Benátky n/J 3:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
cz Streda 14.10.2015, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Maxa Liga (CZ) • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ve velmi rychlém tempu nyní pokračuje WSM Liga a tak je na programu již 14. kolo, kterým začne již druhé setkání jednolitých soupeřů, tedy odvety. V rámci toho doma Horácká Slavia přivítá Salith Šumperk. Tito soupeři se utkali v Šumperku v rámci úvodního kola tohoto ročníku WSM ligy a Třebíč si přivezla 2 body za vítězství 2:3 po samostatných nájezdech.

Salith Šumperk
    Drakům se úvod ligy zatím hrubě nedaří. Nyní se nacházejí až na předposledním místě tabulky, kdy z dosavadních 13 zápasů dokázali posbírat pouhých 10 bodů. V pondělí prohráli velmi těsně v Kadani 4:3 a o kolo předtím podlehli doma vysoko Slavii Praha 0:6.
    Nejlepším v kanadském bodování je z draků Jiří Půhoný, který posíral zatím 10 bodů (4+6). Nejlepším střelcem je Tomáš Fořt s pěti přesnými zásahy. V bráně dostává nejčastěji příležitost Filip Šindelář s úspěšností zákroků lehce přes 90 %.
    Celkově Šumperk inkasoval již 53 branek, což je vůbec nejhorší obrana ligy.
    Sestava Salith Šumperk v minulém kole: Šindelář – Petira, Roupec, Bažant, Sedlák, Prokop, Zráhal – Haas, Plášek, Moučka – Milfait, Šimun, Fořt – Brunec, Vrdlovec, Půhoný – Ostřanský, Voženílek, Hroch – Půlpán.

Bílé hvězdy jsou na tom s výkony jako na houpačce. Velmi dobré výsledky se silnými soupeři ostře rezonují s vysokými prohrami a také s faktem, že Třebíč již dvakrát za sebou prohrála před vlastními diváky. Naposledy v pondělí a to v poměru 3:5 s Ústím nad Labem. Horáci by tak měli již doma zabrat. Nyní jim patří 8. příčka ve vyrovnaném středu tabulky. Třebíč tápe v útoku, když nastřílela zatím pouze 31 branek. Nejlepší z Horáků jsou v tomto ohledu Petr Polodna, David Dolníček a Peter Zuzin, kteří se shodně trefil zatím čtyřikrát.
    Dobré výkony předvádí v brankovišti Karel Vejmelka, který nastoupil již v 11 případech od první minuty.
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém kole: Vejmelka – Bilčík, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Šaur, Krejčiřík – T. Svoboda, Dolníček, Raška – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Pokorný, Kusko – Čech, Abdul, Šik.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Vejmelka) – Bilčík, Malena "A", Niko, Čejka, Dujsík, Šaur, Bartoň – Švec, Dolníček "C", Zuzin – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Zohorna, Kusko – Přibyl, Pokorný, Šik – Abdul.

Salith Šumperk: Šindelář (Zelenka) – Roupec, Petira, Sedlák "A", Bažant, Zdráhal, Prokop – Moučka, Plášek "C", Haas "A" – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Půhoný, Voženílek, Brunec – Hroch, Ostřanský.

Rozhodčí: Kubičík – Zídek, Polák.

Dobrý podvečer z Třebíče. Domácí hlasatel nyní čte úvodní sestavy obou soupeřů a za pár minut tak začne dnešní utkání.

V brance domácích dnes dostane přednost Martin Falter, před Karlem Vejmelkou a také poprvé v této sezoně uvidíme domácího Jakuba Bartoně, který se vrací po zranění.

Na hrací plochu nyní přichází domácí borci, kteří se staví na modrou čáru, aby tak pozdravili hosty.

Hostů se však zdá se na led nechce, jelikož přichází s mírným zpozděním až nyní...utkání začne za malou chvilku.

00:01

00:07
    Jako první se do útoku ženou domácí, ale k zakončení se nedostávají a hosté vyhazují na icing.

00:39
    První nahození na Šindeláře bylo nepřesné a puk je nyní v hledišti, buly ve středním pásmu.

01:04
    Psota se dobrým pohybem uvolnil, ale jeho střelu zablokovala obrana.

01:43
    A po další střele Šindelář ukryl puk do rukavice a bude se tak vhazovat po jeho levici.

01:57
    Nyní se do útoku dostávají také Draci ze Šumperku, ale k zakončení je domácí obrana nepustila.

02:54
    Ofsajd hostů. Buly ve středním pásmu.

03:12
    Třebíč se snaží napadat rozehrávku Šumperku už v hloubi pole, ale k zisku kotouče to zatím nevede.

04:06
    Kusko se dostal ke střele v dobré pozici, ale Šindelář se stihl přesunout a jeho střelu vyrazil.

04:36
    Útočící hráč v brankovišti v podání hostů, buly ve středním pásmu.

04:52
    V útoku nyní opět Třebíč a Šindelář musí řešit další nahození, ale příliš starostí mu nenadělalo a zapsal si tak další klidný zákrok.

05:14
    Sražená střela Švece si cestu k brance také nenašla. Třebíč je zatím aktivnějším týmem, ale do velkých šancí se jí zatím nedaří dostat.

05:42
    Šindelář nyní dobře odhadl situaci a vyjel si pro puk daleko z vlastního brankoviště a kotouč přikryl.

06:20
    Milfait nyní neohroženě z vlastního pásma zavezl puk do útočné třetiny, ale tam už jej domácí obrana o puk připravila.

07:12
    Kusko s Psotou se teď dostali do dobré pozice, ale ani na několikátý pokus se jim nepodařilo dobře vystřelit.

08:00
    Hostující zakázané uvolnění.

08:24
    Nyní však sledujeme spíše hlušší pasáž hry, kdy ani jedno z mužstev si nedokáže dobře a přesně nahrát a hra je tak plná nepřesností.

09:43
    A nepřesnosti bohužel pokračují...

10:02
    Vše končí zakázaným uvolněním Draků.

10:28
    Po delší době dobrá kombinace domácích, která vedla k nebezpečné střele od modré čáry, puk po ní poskakoval na brankovišti, ale hostující obrana jej dokázala dostat do bezpečí.

11:15
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Krásně to nyní provedl nakonec nahrávající Peter Zuzin, který obkroužil branku a dokázal i vystřelit, k odraženému puku se dostal DAVID DOLNÍČEK a dopravil puk do branky. Asistence: Peter Zuzin.
    DOLNÍČEK - 1:0

12:27
    Hosté se nyní snaží odpovědět, ale Třebíč jejich nájezdy chytá už velmi brzo ve středním pásmu.

13:00
    Nyní si po zmatku, sám obránce Šumperku srazil puk do vlastní sítě, ale naštěstí pro něj to bylo vedle.

13:55
    Třebíč kontroluje puk a hledá místo kudy zaútočit.

14:04
    Vyloučen Sedlák (SUM) na 2 minuty za vysokou hůl. Uvidíme tak dnešní první přesilovku.

14:33
    Třebíč vyslala zatím 2 střely, ale nyní se sama špatnou rozehrávkou vyhnala z pásma.

15:10
    Zuzin se dostal k další dorážce, ale nedokázal puk dostat za Šindelářovi záda.

15:46
    Hostující Voženílek se nyní velmi obětavě vrhl do střely od modré čáry a puk se od něj odrazil mimo hřiště.

16:12

16:53
    Hosté se po ubráněné přesilovce snaží také ohrozit Faltera, ale domácí obrana je k tomu zatím nepouští.

18:14
    V útoku dobře kombinuje především první formace Třebíče, nyní si puk dobře vyměnil Zuzin s Dolníčkem, ale ke střele to nevedlo.

19:01
    Zakázané uvolnění domácích, bude se vhazovat před Falterem.

19:12
    Vyloučen Čejka (TRE) na 2 minuty za držení. Šance pro hosty na závěr třetiny vyrovnat. Navíc mu rozhodčí udělují ještě osobní 10 minutový trest za nesportovní chování.

19:49
    Třebíč se zatím v oslabení brání dobře.

20:00

V první třetině jsme viděli zatím pouze jednu branku a postaral se o ni domácí kapitán David Dolníček, kdy těžil z dobré práce Zuzina a dorazil puk do odkryté brány. Domácí byli během první třetiny lepším týmem, ale převahu dokázali vyjádřit pouze jednou brankou a to může být málo. K tomu, aby domácí vedli o více branek jim zatím chybí klid v koncovce a také více přesnosti. V domácí bráně se zatím příliš nezapotil Falter, hosté toho totiž zatím v útoku příliš nepřevedli.

Další třetina začne přibližně v 18:18 .

20:01

20:14
    Pozor, jeden z hostujících hráčů zůstal ležet u vlastní střídačky, ale vypadá to, že bude v pořádku.

20:16
    Hra už pokračuje, a hosté se ve vlastní přesilovce logicky tlačí do útoku. Třebíč však brání zatím dobře.

21:10

21:32
    Draci se evidentně daleko více tlačí do útoku a Falter tak musí být na pozoru.

22:17
    Hostující snahu v útoku však ukončuje přihrávka rukou, bude následovat buly ve středním pásmu.

22:54
    Vyloučen Dujsík (TRE) 2 minuty za sekání.

22:58
    Na úvod oslabení domácí vyhazují přes všechny čáry.

23:29
    A nyní znovu, hosté se zatím ke střele nebo ohrožení branky nedostali.

23:42
    A teď ofsajd Draků.

24:09
    A další vyhození Třebíče, ale v mezitím však již Falter musel vyrazit jednu střelu od modré čáry.

24:56

25:10
    Další přesilovka Draků je fuč, ale na jejím konci však musel Falter řešit další zmatky před vlastní bránou.

25:54
    A teď pro změnu musel zasahovat Šindelář na druhé straně, ale se zákrokem neměl větších problémů.

26:04
    Zakázané uvolnění Šumperku.

26:26
    Nyní opět pasáž hry, kde se hraje především ve středním pásmu bez výrazné převahy jednoho z týmů.

27:09
    A další vyloučení na straně domácích. Přibyl (TRE) si odpyká 2 minuty za hákování.

27:34
    Velmi nebezpečná střela naštěstí pro Faltera přeletěla jeho bránu.

28:10
    Domácí mají už daleko větší problémy s přesilovkou hostů, než v úvodu.

28:34
    Navíc se budou muset bránit jen ve třech. Vyloučen Ján Niko (TRE) na 2 minuty za zdržování hry.

28:36
    Hned po buly domácí vyhazují, ještě je čeká cca 20 sekund ve třech.

29:10
    Domácí už jsou ve čtyřech, ale musí se bránit.

29:21
    A další vyhození puku přes všechny čáry, domácí si dávají na obraně nyní záležet.

30:18
    Střela od modré těsně vedle Falterovy branky.

30:46

30:55
    Domácí se dokázali ubránit, ale hosté jim připravili horké chvilky.

31:25
    Falter musel nyní opět zasahovat po střele z levého kruhu.

31:39
    Domácí se po sérii oslabení nyní snaží dostat také na chvíli do útoku, ale k ohrožení Šindeláře se zatím nedostávají.

33:05
    Icing domácích. Hosté jsou v této třetině daleko aktivnější než v úvodu a tlačí se za vyrovnáním.

33:14
    Draci právě vstřelili branku!
    A skoro jako bych to přivolal. Sám před Falterem se k puku dostal TOMÁŠ FOŘT a takovou nepovedenou střelou dostal puk do branky. Asistence: Jan Milfait, Daniel Vrdlovec.
    FOŘT - 1:1

34:27
    Hosté ožili a naopak nad domácích je nyní evidentně deka.

35:05
    Po delší době zakázané uvolnění hostů, které pramenilo z tlaku Třebíče.

35:21
    Nahozeni ze středního pásma Šindelář ukryl do lapačky.

35:45
    Třebíč se snaží vzít si vedení zpět na svou stranu, další icing hostů.

36:04
    A do třetice icing. Hosté na ledě nemohou střídat.

36:21
    Ale stejně se rychle dostali ke střele a Falter tak musel zasahovat, ale zvládl to poměrně jistě.

37:15
    Zohorna si nyní vzal příliš velký krajíc, a místo aby uvolnil někoho ze spoluhráčů, dlouho držel puk až o něj nakonec přišel.

38:22
    Třebíč zakládá další útok od vlastní branky. Hosté však čekají ve středním pásmu a útoky domácích rychle zastavují.

39:08
    Domácí nemají přesnost na to nyní překonat obranu domácích.

39:39
    Icing hostů, buly před Šindelářem.

40:00

Ve druhé třetině hosté evidentně přidali a začali z toho pro ně plynout přesilové hry. Ikdyž žádnou z nich neproměnili dostali se do hry a nakonec dokázali vyrovnat. Domácí i přes pár šancí, tahali téměř celou třetinu za kratší konec. Třetí třetina tak rozhodne.

Další třetina začne přibližně v 19:07.

40:01

40:27
    Domácí se ženou do útoku, ale Šindelář zatím může být v klidu, protože k zakončení se nedostali.

41:17
    Pekr se už ke střele dostal, ale Šindelář vyrazil puk do rohu hřiště.

42:20
    Vyloučen Ostřanský (SUM) na 2 minuty za podražení.

42:55
    Malena nyní trefuje od modré krásnou střelou tyčku!

43:41
    Polodna střílel chytře na teč, ale puk prošel až do rohu.

44:20

44:33
    Hosté se ubránili a nyní mají sami puk na hokejkách, ale nedokázali přejít modrou čáru, zastavil je hvizd rozhodčích, byl to ofsajd.

45:11
    Plášek do dostal o krok před obránce a na nic nečekal a vyslal tvrdou ránu na Faltera, ten ji však ukryl v náručí.

Dnešní utkání sleduje 1090 diváků.

45:17
    Nyní další vhazování před Falterem.

46:02
    Domácím opět chybí přesnost při založení útoku, daleko častěji volí pouhé nahození puku to si však hostující obrana dokáže pohlídat.

46:47
    Pokorný si nyní dobře sjel, dostal i hezkou nahrávku, ale jeho střela však dost vedle.

47:54
    Nyní v útoku Šumperk, snaží se kombinovat, ale obrana si to dokáže pohlídat.

48:35
    Další volný puk před Šindelářem, domácí jej však do branky dotlačit nedokázali.

48:51
    Nyní buly před hostujícím gólmanem.

49:16
    Ofsajd hostů. Hra je však nyní velmi rozházená na obě strany, chybí přesnost.

50:06
    Falter si nyní pohrál s nervovou soustavou domácích diváků, kdy se snažil rozehrát puk hokejkou, ale namazal jej přímo soupeři, ten jej však nedokázal zpracovat a tak doklouzal do středního pásma.

51:10
    Zuzin vystřelil přímo do prostředku branky a Šindelář tak vyrazil.

51:45
    Vyloučen Zdráhal (SUM) na 2 minuty. Šance pro domácí rozhodnout.

52:15
    Třebíč využívá přesilovku. RADIM ZOHORNA se dostal k puku před brankou a dokázal přehodit Šindelářův beton. Asistence: Petr Polodna.
    ZOHORNA - 2:1

54:00
    Čejka dostal hezkou nahrávku a střílel dobře od modré, jeho střelu však tečovala hostující obrana mimo ohrožení Šindeláře.

55:15
    Hosté teď uzamkli domácí před jejich brankářem, ale ke střele se nedostali, až nakonec Třebíč dostala puk do středního pásma.

56:25
    Pekr to udělal skvěle zbavil se obránce a pak předložil puk spoluhráči, ten však minul v velmi dobré pozici.

57:20
    Další zákrok Šindeláře, domácí se ženou za pojišťující brankou.

57:41
    Nyní u puku hosté, nedaří se jim však projít střední pásmo.

58:42
    A je vyrovnáno. Nádherná individuální akce DANIEL VRDLOVEC, který si udělal z domácích obránců kužely, prokličkoval se až před Faltera a nekompromisně zavěsil do levého rohu branky. Bez asistence.
    VRDLOVEC - 2:2

59:15
    Hra nyní ve středním pásmu, nejspíš uvidíme prodloužení.

60:00

Tak ani třetí třetina nerozhodla, kdy hosté vyrovnali cca minutu a půl před koncem a tak uvidíme pěti minutové prodloužení.

60:01

60:17
    Na začátku prodloužení jsou u puku domácí, kteří vyslali také střelu na Šindeláře, ten bezchybně zakročil.

61:55
    Čejka si dobře najížděl sám až před Šindeláře, ale hostující obránce jej nakonec vytlačil za branku.

62:15
    Ofsajd hostů, buly ve středním pásmu.

62:26
    Celkový obraz hry se příliš neliší od třetí třetiny, domácí jsou sice více na puku, ale do nebezpečných situací se nedostávají.

63:26
    Hosté se také pokouší probojovat ke střele, ale domácí obrana je dokáže vytlačit do rohu hřiště, kde nejsou nebezpeční.

64:11
    Další zblokovaná střela, které tedy nedoletěla na Šindeláře. Dnes hosté zablokovali už několik dobrých pokusů Třebíče.

64:49
    Puk v obraném pásmu domácích.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení dnešního vítěze neurčilo a tak po úpravě ledu uvidíme samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    1:0
    Matěj Pekr si zkušeně poradil a podél betonu Šindeláře skóruje.
    PEKR

1. séria
    1:0
    Půhoný neproměnil.

2. séria
    1:0
    Dolníček mířil mezi betony ale neproměnil.

2. séria
    1:0
    Falter dobře vybruslil pohyb střelce a uzavřel branku.

3. séria
    1:0
    Polodna také nedává.

3. séria
    1:1
    Sedlák se trefil mezi betony a nájezdy budou pokračovat.
    SEDLÁK

4. séria
    1:2
    Sedlák opět skóruje mezi Falterovy betony.
    SEDLÁK

4. séria
    1:2
    Pekr nedává, je konec, Šumperk vítězí.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Salith Šumperk.
    Autorem vítězné branky je SEDLÁK.

Zápas nám dnes dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byl Šumperk úspěšnější. Domácí tak prohráli už třetí zápas v řadě na domácím hřišti. Sice dnes berou jeden bod, ale to je pro ně patrně málo. Já se s vámi po dnešek loučím a přeji Vám hezký večer. U další online přenosů se těším opět na počtenou. (19:57:18)

Matěj Peška

Góly a asistencie: 12. Dolníček (Zuzin), 53. Zohorna (Polodna) – 34. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 59. Vrdlovec, rozh. náj. Sedlák