Plzeň – Porec 27:24 (kon.) | Chambery – Hlohovec 35:12 (kon.)
Chambery Savoie Handball
35:12 (15:3)
HC Sporta Hlohovec
Nedeľa 11.10.2015, 18:00 • Le Phare • Pohár EHF

Hádzanári Sporty Hlohovec napokon podľahli Chambery Savoie Handball 35:12, keď ako nasadený tím v druhom kole kvalifikácie EHF dostali v žrebe jedného z najťažších súperov, čo sa prejavilo aj na fracúzskej palubovke. Vlaňajší štvrtý najlepší francúzsky celok od prvej minúty kontroloval zápas a napokon duel zakončil s 23-gólovým náskokom, keď svojmu súperovi dovolil streliť len dvanásť gólov, pričom Sporta sa v prvom polčase presadila strelecky len trikrát.
    Odveta tohto duelu tak bude zrejme len formalitou. Sporta Hlohovec privíta francúzskeho súpera v sobotu 17. októbra 2015 o 18:00 hod, no vzhľadom ku kvalite súpera je 23-gólové manko natoľko priepastným rozdielom, že slovenský vicemajster v odvete bude hrať len o vylepšenie svojej reputácie.
    Ďakujeme za pozornosť. Od nás je to z tohto zápasu všetko, favorizované Savoie zaslúžene deklasovalo Hlohovec 35:12. (19:38:27)

Koniec zápasu. (35:12)

60
    Gólovú bodku za dnešným zápasom ale dali paradoxne hostia, ktorí v záverečných sekundách strelili dvanásty gól zápasu a skóre kozmeticky upravili na 35:12. (35:12)

60
    Chambery Savoie je v posledných sekundách stretnutia pred bránou Sporty a snaží sa 36-krát dobyť bránu slovenského vicemajstra. (35:11)

60
    A predsa v poslednej minúte vidíme ešte jeden gól do siete Hlohovca. (35:11)

59
    Do konca zápasu ostáva posledných 70 sekúnd. (34:11)

58
    A diváci vo Francúzsku oslavujú ďalší gól. Chambery vyhráva priepastným 23-gólovým rozdielom. (34:11)

57
    A Savoie strieľa ďalší gól, Hlohovec v záverečných minútach doslova odpadol a nedokáže sa ubrániť, domáci hádzanári sympaticky naďalej bojujú a snažia sa streliť čo najviac gólov. (33:11)

57
    A lopta sa ocitla opäť v sieti Hlohovca, Chambery si značne užíva posledné minúty zápasu. (32:11)

56
    A ten prichádza necelých 5 minút pred koncom duelu, keď sa strelecky presadili domáci, ktorí opäť vyhrávajú o 20 gólov. (31:11)

55
    Ten ale nebol úspešný a hra sa tak prelína zo strany na stranu. Na 42. gól v zápase zatiaľ čakáme. (30:11)

55
    Savoie sa pred bránou Sporty nedokázalo presadiť a Hlohovec zakladá útok. (30:11)

54
    Šesť minút pred koncom stretnutia sledujeme útočnú snahu francúzskeho tímu, ktorý si dnes schuti zastrieľal na bránu slovenského tímu. (30:11)

53
    Stav 29:11 ale dlho neplatí. Brankár Hlohovca vyberá tridsiatykrát v zápase loptu zo svojej brány, Chambery v poslednej desaťminútovke vedie o devätnásť gólov. (30:11)

52
    Svoju reputáciu si ale v druhom polčase vylepšuje útok Hlohovca, ktorý strieľa už jedenásty gól Sporty v zápase. Do druhého polčasu pritom hostia vstupovali len s tromi presnými zásahmi. (29:11)

51
    Chambery Savoie po krátkom gólovom suchu strieľa ďalší gól do siete Hlohovca. Defenzíva hostí doslova horí. (29:10)

50
    V rýchlom slede sa Sporta presadzuje opäť, Chambery Savoie inkasuje v tomto zápase desiatykrát. (28:10)

50
    Hlohovec teraz využil chvíľkovú nepozornosť francúzskeho celku a znižuje na 28:9. (28:9)

50
    Chambery Savoie sa blíži k tridsaťgólovej hranici. Po rýchlom brejku strieľa 28. gól. (28:8)

49
    To už ale neplatí, pretože na druhej strane sa presadzuje slovenský tím. (27:8)

48
    Schyľuje sa k poslednej desaťminútovke a domáci hráči už vedú o dvadsať gólov. (27:7)

47
    Prichádza však rýchla odpoveď domácich, ktorí opäť vedú o devätnásť gólov. (26:7)

46
    Hlohovec si pripisuje do štatistík siedmy presný zásah. (25:7)

46
    Chambery Savoie sa zasa bude usilovať o vypracovanie si a udržanie 20-gólového náskoku, ku ktorému domácim hráčom chýba už len jeden jediný gól. (25:6)

45
    A opäť sledujeme slovenský tím v útočnom snažení, ktorý sa bude v záverečných pätnástich minútach snažiť zachovať si česť a skorigovať nepriaznivý rezultát. (24:6)

45
    A Sporta Hlohovec strieľa šiesty gól v zápase. Domáci tím to ale príliš znepokojovať nemusí, stále má pohodlný 18-gólový náskok. (24:6)

43
    V 43. minúte strieľa domáci celok ďalší gól. Do útoku sa teraz dostane Sporta Hlohovec. (24:5)

42
    Tempo hry sa po úvodných desiatich minútach druhého polčasu ustálilo, Hlohovec sa bude snažiť o dosiahnutie desaťgólovej méty. (23:5)

41
    A Chambery Savoie sa baví hádzanou, strieľa svoj 23. gól v zápase a bez väčších problémov kráča za víťazstvom. (23:5)

40
    Hlohovec strieľa po štyridsiatich minútach hry svoj piaty gól v zápase. (22:5)

38
    Chambery Savoie si pripisuje na svoje konto ďalší gól. Gólový rozdiel medzi obomi súpermi je doslova odstrašujúci. (22:4)

37
    Chambery ale nekončí s gólostrojom a strieľa už 21. gól v zápase. Savoie môže dohrať duel s náhradníkmi v tréningovom tempe. (21:4)

36
    Hlohovec sa strelecky presadil po takmer tridsiatich minútach hry. Naposledy totiž skóroval v ôsmej minúte, keď hráči Sporty znižovali stav na 6:3. (20:4)

34
    Francúzsky mančaft si hru slovenského vicemajstra zrejme veľmi dobre naštudovať. Skóre druhého polčasu je po štyroch minútach hry 4:0 a Savoie vedie už 19:3. (19:3)

33
    Je to neuveriteľné, no Chambery s obrovskou ľahkosťou odráža útoky súpera a strieľa ďalší gól. (18:3)

32
    Hostia sa nedokázali spamätať z inkasovaného gólu a opäť je lopta v sieti slovenského celku. Ak to takto pôjde ďalej, Sporta prehráva dvadsaťgólovým rozdielom. (17:3)

31
    Hosťujúci hráči ale inkasujú hneď v prvej minúte druhého polčasu a Chambery Savoie si tak zrejme skvelú formu z prvého polčasu prenieslo aj do druhého dejstva. (16:3)

31
    A druhý polčas stretnutia sa začína. Hlohovec bude v druhej polhodine hry bojovať o česť. (15:3)

31
    Začal sa druhý polčas. (15:3)

Druhý polčas sa začne približne o 18:45.

Hostia sa už do záverečnej sirény prvého polčasu nedokázali strelecky presadiť. Chambery Savoie Hanball potvrdil svoje kvality, hneď od úvodu zápasu sa zahryzol do slovenského súpera a v priebehu tridsiatich minút mu dovolil skórovať len trikrát, čo je vskutku veľmi slabučká bilancia slovenského vicemajstra. Nutno však uznať, že dnes Hlohovec nastupuje proti veľmi vyspelému súperovi z francúzskej najvyššej hádzanárskej súťaže, ktorá sa radí medzi najlepšie v Európe.
    Zápas sa tak bude zrejme v druhom dejstve len dohrávať. O víťazovi stretnutia bolo prakticky rozhodnuté po desiatich minútach hry.

30
    Prvý polčas sa skončil. (15:3)

30
    O slovo sa teraz prihlásil aj Hlohovec, ktorý sa snaží streliť svoj štvrtý gól v zápase. (15:3)

30
    Domáci svoju šancu nevyužili, no opäť ich sledujeme v útočnom snažení. Do konca prvého polčasu ostáva necelá minúta. (15:3)

29
    A v poslednej minúte polčasu môže Savoie pridať ďalší gól. Využije francúzsky celok poskytnutú šancu? (15:3)

29
    Domáci si z obrany hostí robia doslova trhací kalendár. Chamboie strieľa ďalší gól. (15:3)

28
    Je to neuveriteľné, no Chambery Savoie strieľa svoj štrnásty gól v zápase, zatiaľ čo Hlohovec má po 28 minútach na svojom konte len tri presné zásahy. (14:3)

27
    A Chambery Savoie sa po dlhom čase strelecky presadzuje a necelé tri minúty pred koncom prvého dejstva vyhráva nad Hlohovcom už o desať gólov 13:3. (13:3)

26
    Nasledovať bude oddychový čas. (12:3)

25
    Chavoie sa ale v závere prvého polčasu šetrí a v útoku už nepôsobí tak dominantne. (12:3)

24
    Savoie opäť postupuje dopredu a bude sa snažiť o vypracovanie si desaťgólového náskoku. (12:3)

23
    Napraviť to mohol francúzsky celok, no jeho akcia napokon nekončí gólom. (12:3)

22
    Momentálne sa oba tímy trápia v koncovke a nedokážu sa strelecky presadiť. (12:3)

21
    Chambery Savoie pokračuje v útočnom snažení a zdá sa, že vo svojej aktivite napriek pohodlnému deväťgólovému náskoku nehodlá poľaviť. (12:3)

20
    Hostia sú po dvadsiatich minútach hry zrelí na uterák. (12:3)

19
    Hlohovec stratil loptu v útoku, Savoie sa dostalo do rýchleho brejku a opäť skóruje. (12:3)

18
    Obrana Hlohovca nedokáže odolávať náporu ofenzívy Savoie a inkasuje ďalší gól. (10:3)

17
    Hlohovec ale opäť nebol úspešný a francúzsky favorit postupuje s loptou smerom k bráne slovenského vicemajstra. (10:3)

16
    V útočnom snažení teraz sledujeme hráčov Hlohovca, ktorí sa na palubovke trápia a zatiaľ svojmu súperovi strelili len tri góly. (10:3)

16
    Oddychový čas domácich. (10:3)

15
    Chambery Savoie si pripisuje na svoje konto desiaty gól v zápase. (10:3)

14
    Hlohovec sa v útoku opäť nepresadil a Chambery tak môže postupovať dopredu. (9:3)

13
    A francúzskemu mančaftu sa to darí. Hlohovec nezachytil úvod stretnutia a šesťgólové manko bude už len veľmi ťažko doháňať. (9:3)

12
    Chambery Savoie sa v útoku snaží o strelenie deviateho gólu. (8:3)

10
    A domáci hádzanári sa rozstrieľali. Vedú už o päť gólov, keď v rýchlom slede vďaka vydareným brejkom strieľajú svoj 7. a 8. gól a vedú už 8:3. (8:3)

8
    Hlohovec sa teraz dokázal presadiť a znižuje na 6:3. Chambery bude útočiť. (6:3)

7
    A Chambery Savoie strieľa šiesty gól zápasu a hneď v úvode zápasu si vypracoval sľubný štvorgólový náskok. (6:2)

6
    Hlohovec sa presadiť nedokázali a dopredu postupuje francúzsky mančaft. (5:2)

6
    Hlohovčanov teraz sledujeme v útočnom snažení, podarí sa Sporte streliť tretí gól v zápase? (5:2)

5
    A Savoie sa dostáva do trojgólového vedenia, keď sa presadilo vďaka poskytnutej šanci zo sedemmetrového hodu. (5:2)

4
    A Chambery Savoie sa teraz dokázalo presadiť cez obranu slovenského klubu a francúzsky klub si prinavrátil dvojgólové vedenie. (4:2)

4
    A Hlohovec využíva poskytnutú šancu zo sedemmetrového hodu a strieľajú kontaktný gól. (3:2)

3
    V útočnej snahe teraz sledujeme hostí z Hlohovca, ktorí budú mať k dispozícii sedemmetrový hod. (3:1)

2
    Zápas sa začal. Francúzsky celok sa okamžite dostal do vedenia a od úvodu stretnutia potvrdzuje rolu favorita. (0:0)

1
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

Už o malú chvíľu sa začne dlho očakávaný zápas Pohára EHF, v ktorom francúzsky celok Chambery Savoie Handball privíta slovenský mančaft HC Sporta Hlohovec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Lech

Chambery Savoie Handball: Diot, Genty – Traore, Panič, Gille, Francisco Da Silva, Richardson, Basič, Feutrier, Paty, N'Guessan, Marescot, Matulič, Paturel, Detrez, Bicanič. Tréner: Ivica Obrvan
    HC Sporta Hlohovec: Kašták, Žernovič – Takáč, Guzy, Kozík, Hriňák, Laho, Holdoš, Ďuriš, Janíček, Ivanov, Zaťko, Dudáš, Majbik. Tréner: Martin Lipták

Rozhodca: Mitrevski, Todorovski