Česko – Holandsko 1:3 (kon.) | Slovensko – Srbsko 2:3 (kon.)
22 25 28 26 9
Srbsko
3
25 22 30 24 15
Piatok 09.10.2015, 17:30 • Palayamamay BUSTO ARSIZIO • Majstrovstvá Európy muži • Skupina D

2:3
    Pred začiatkom zápasu by sme brali výsledok 2:3 všetkými desiatimi, no teraz sme trošku smutní. Slovenskí volejbalisti odohrali proti finalistom Svetovej ligy a bronzovým medailistom z ME 2013 skvelý zápas, z ktorého si odnášajú cenný bod. Ukázali charakter a po zbabranom treťom sete, v ktorom viedli až o 5 bodov, dokázali štvrtý set vybojovať vo svoj prospech. V tiebreaku už ukázali svoju skúsenosť Srbi, ktorí rozhodujúci set vyhrali 15:9. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (20:38:05)

9:15
    Koniec zápasu. Tomáš Kriško posiela svoj servis iba do siete.

9:14
    Tomáš Kriško ešte predlžuje dnešné stretnutie po tom, ako vytĺkol srbský jednoblok.

8:14
    Po úspešnom bloku získavajú Srbi 6 mečbalov. Hostia sa nedotkli siete, čo koniec koncov potvrdila aj videotechnika.

8:13
    Aleksandar Atanasijević v dôležitých chvíľach dokázal podržať svoj tím a inak tomu nie je ani na konci piateho setu.

8:12
    Tomáš Kriško získal pre náš tím bod, čím vykresáva iskierku nádeje. Svoj smeč oprel o srbské bloky, ktoré loptu poslali len do outu.

7:12
    Po ďalšej našej chybe prichádza slovenský oddychový čas. Už len veľmi ťažko dokážeme s dnešným zápasom niečo urobiť.

7:11
    Veľká škoda. Dobre sme pripravili trojblok, no napriek tomu išla lopta od našich hráčov do outu.

7:10
    František Ogurčák dokázal vytĺknuť srbské bloky. Stále je ale rozdiel 4-bodový.

6:10
    Peter Michalovič celý zápas podáva na hranici prešlapu. Tentokrát to vôbec nezvládol.

6:9
    Na našej strane dokázal bodovať Peter Michalovič a okamžite putuje aj na podanie.

5:9
    Ani teraz sme nezastavili srbský útok. Od našich hráčov išla lopta ďaleko do outu.

5:8
    František Ogurčák sa dokázal po dlhšej dobe presadiť a dáva nášmu tímu ešte šancu na úspech.

4:8
    Ďalšia nepríjemnosť. Po zlom reagovaní na servis loptu zaklincoval na našu polovicu ihriska Nikola Jovović.

4:7
    Nezvládli sme našu hru v obrane. Mali sme nedostatočne pripravené bloky, čo Srbi využili.

4:6
    Výborne. Peter Michalovič svojim úderom obišiel srbský trojblok a získava pre náš tím bod.

3:6
    Veľká škoda. Lopta od nášho bloku smerovala tesne do outu.

3:5
    Srbský blok bol v sieti. O ďalší slovenský bod sa na podaní bude snažiť Daniel Končál.

2:5
    Srbi si poradili útokom stredom siete. Ich akciu zakončil Srećko Lisinac.

2:4
    Dokázali sme zabodovať zásluhou Patáka. Ten šikovne nasmeroval svoj smeč na prsty srbského bloku.

Miroslav Kováčik

Slovensko: Kriško, Kohút, Kubš, Končál, Sopko, Nemec, Paták, Chrtianský, Krajčovič, Zaťko, Michalovič, Ogurčák, Prešinský, Ondrovič
    Srbsko: N. Kovačević, U. Kovačević, Petrić, Stanković, Ivović, Jojović, Atanasijević, Starović, Brdjović, Majstorović, Podraščanin, Rosić, Lisinac, Okolić

Rozhodca: Aliaksandr Piasetski a Wim Cambre