Boston – Winnipeg 2:6 (kon.) | Buffalo – Ottawa 1:3 (kon.) | Tampa Bay – Philadelphia 3:2 (po pr.)
St. Louis – Edmonton 3:1 (kon.) | Nashville – Carolina 2:1 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 3:0 (kon.)
Colorado – Minnesota 4:5 (kon.)
Dallas Stars
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Pittsburgh Penguins
cz Piatok 09.10.2015, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Tak jsme se konečně dočkali! Nejlepší hokejová soutěž na světě, tedy kanadskoamerická NHL, konečně otevřela brány nové sezóny a v noci ze čtvrtka na pátek je na programu už druhý hrací den. Já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím utkání mezi Dallasem Stars a Pittsburghem Penguins. Pens budou opět patřit k aspirantům na nejvyšší příčky a Texasané, kteří mají k dispozici hodně zajímavý, a talentovaný kádr, se zase budou snažit konečně postoupit do play-off. Očekávat tak můžeme hodně atraktivní zápas.
    Nejaktuálnější informace o nejlepší lize světa najdete na facebookové stránce NHL.cz.

LA Kings jednají s Mikem Richardsem o mimosoudním vyrovnání..;)

Posted by NHL.cz on 8. říjen 2015

Pittsburgh Penguins:
    Tým, který je postaven kolem hvězdných útočníků Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina, ani loni neudělal v play-off díru do světa. Tým, pod vedením kouče Mika Johnstona, vypadl hned v prvním kole poměrem 1:4 na zápasy s New Yorkem Rangers. Podle expertů Pens doplatili také na to, že největší hvězdy týmu spolknou velkou část platového rozpočtu, a na další kvalitní hokejisty už nezbývají peníze. Vedení klubu v létě udrželo tradiční opory v čele s brankářem Fleurym, obráncem Letangem nebo oběma výše zmíněnými centry. Z letních posil nejvíce zaujme jméno Phila Kessela, který přišel z Toronta a v Pittsburghu si od něho hodně slibují. Novými tvářemi v ofenzivě jsou také Nick Bonino (naposledy Vancouver), nebo veterán Matt Cullen (Nashville). Český útočník Dominik Simon se v přípravě do prvního týmu neprosadil a sezónu zahájí na farmě.

V předsezóně se Tučňákům moc nedařilo. V rámci přípravy sehráli hned osm zápasů, ale dokázali zvítězit pouze ve třech. V generálce na nový ročník prohráli 1:2 na ledě Caroliny.
    "Chci se každý zápas zlepšovat. Jsem nadšený, že tu můžu být. Chceme držet puk v útočném pásmu, to je způsob, jak nemůžeme inkasovat," řekl před utkáním obránce Pens Olli Määttä.

Dallas Stars:
    Hvězdy z Dallasu se loni nedostaly do play-off. V základní části nasbíraly 92 bodů, což na nejlepší osmičku v rámci Západní konference nestačilo. Hokejisté Dallasu přitom praktikovali pohledný ofenzivní hokej, který se divákům musel líbit. To samé od nich můžeme očekávat i letos, vždyť kádr mužstva vypadá na papíře opravdu velmi dobře. Vše začíná už od vyrovnané brankářské dvojice z Finska. Kariho Lehtonena totiž v létě doplnil Antti Niemi, jenž ukončil své působení v San Jose. Obranu bude řídit především Alex Goligovski, kterému vypomůže posila z Chicaga Johnny Oduya. Právě z celku Blackhawks přišel také renomovaný kanonýr Patrick Sharp. Když k tomu přidáme loňského vítěze produktivity celé soutěže, Jamieho Benna, šikulu Tylera Seguina, nebo dalšího kvalitního útočníka Jasona Spezzu, budí ofenziva Stars mezi soupeři velký respekt. V kádru zůstal i český útočník Aleš Hemský.

V přípravě na sezónu to však texaskému týmu dosti drhlo, když ze sedmi zápasů zvítězil pouze jednou. V posledním utkání předsezóny vyšli svěřenci kouče Ruffa střelecky naprázdno, když na ledě Chicaga prohráli 0:4.
    "Ten pocit nikdy nezevšední," kouč Stars Lindy Ruff o nadšení před prvním zápasem sezóny.

Vzájemné zápasy z loňské sezóny:
    17.10. 2014: Pittsburgh – Dallas 2:3
    20.03. 2015: Dallas – Pittsburgh 2:1

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski (A), Demers, Oduya, Jordie Benn, Jokipakka – Seguin, Eakin, Jamie Benn (C) – Sharp, Spezza, Ničuškin – Hemský, Janmark, Rousell – Eaves, Fiddler (A), Moen. Trenér: Lindy Ruff

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Cole, Lovejoy, Määttä, Scuderi, Dumoulin – Kessler, Crosby (C), Kunitz (A) – Hornqvist, Malkin (A), Plotnikov – Perron, Bonino, Bennett – Sprong, Cullen, Farnham. Trenér: Mike Johnston

Rozhodčí: Kowal, Skilliter – Heyer, Gibbons.

V Dallasu probíhá předzápasová show. Fanouškům Stars bude představen tým, který bude texaský tým reprezentovat v této sezóně.
    Nástup domácích hráčů na předzápasové rozbruslení.

Zazněla hymna USA.

00:01

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrál hostující Malkin.

00:48
    Z ostrého úhlu vypálil Kessel. Niemi má puk v lapačce.

01:33
    Prudká střela Bennetta skončila na zadním mantinelu.

01:39
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí se prosazují z rychlého protiútoku! Aleš Hemský našel před brankou MATTIASE JANMARKA, který zblízka propasíroval puk skrz výstroj Fleuryho. Asistence: Aleš Hemský a Antti Niemi.
    Mattias JANMARK - 1:0

03:41
    Letang trefil ukázkovým hitem domácího Ničuškina.

04:17
    Domácí začali zápas velmi aktivně a zatím jsou lepším týmem.

05:00
    Hosté jen nahodili puk za branku, kde hrací předmět vybojovali hráči Hvězd.

05:41
    Pens zahráli na icing. Vhazuje se před Fleurym.

06:25
    Hornqvist objel domácí branku, ale jeho snaha vedla jen ke zblokované ráně Dumoulina.

07:07
    Střela obránce Goligoského končí ve Fleuryho lapačce. Následuje reklamní přestávka.

08:06
    Kessel nahrával obránci na modrou čáru, ale Niemi si připisuje úspěšný zákrok.

09:04
    Scuderiho nahození se snažil tečovat Hornqvist, puk končí v rohu kluziště.

09:46
    Kotouč skončil na střídačce Pens. Vhazuje se v obranném pásmu Stars.

10:15
    Od modré pálil Letang, Niemi vyráží.

10:45
    Tučňáci přebírají iniciativu a snaží se srovnat skóre.

11:16
    Spezzova střela skončila na břevně hostující klece! Fleury měl velké štěstí!

11:16

11:24
    Tučňáci v postavení mimo hru.

11:42
    Rozjetého Malkina zastavil faulem Jason Demers (DAL). Nedovolené bránění.

12:34
    Letangovu střelu vyrazil Niemi a domácí následně vyhodili.

13:14
    Přesilovkový nápor Pens přerušil Niemi, který lapil střelu Plotnikova.

13:37
    Määttova střela nedoletěla až k Niemimu. Domácí vyhazují.

14:10
    Stars v plném počtu. Máme tu reklamní přestávku.

14:39
    Goligoski nedokázal ani nadvakrát odehrát kotouč z domácího obranného pásma, ale Kessel ani Crosby toho nevyužili.

15:24
    Bennettova střela trefila jen obránce Jokipakku.

15:38
    Tentokrát už Bennettova rána na Niemiho prošla, domácí brankář si však připsal jistý zákrok.

16:16
    Střela Hornqvista skončila v Niemiho výstroji. Hosté tak nemohli dorážet.

16:24
    Sprong vypálil z pravé strany mimo.

17:36
    Crosby přenechal puk do tandemu Scuderimu, jehož střela od modré čáry končí v lapačce pozorného Niemiho.

17:51
    Kotouč skončil v ochranné síti za brankou Stars. Buly ve středním pásmu.

18:35
    Hosté jsou aktivnější, ale celek Dallasu velmi dobře brání.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:20
    Fleury raději přidržel nahozený puk. Bude se tedy vhazovat před jeho klecí.

19:36
    Jamie Benn obral o puk Scuderiho, ale tváří v tvář Fleurymu neuspěl!

20:00

Po první třetině mohou být spokojenější hráči Dallasu, kteří vedou nad Penguins 1:0. Skóre utkání otevřel už po 99 sekundách Mattias Janmark, kterému připravil gólovou šanci Aleš Hemský. Tučňáci byli poté střelecky aktivnější, ale se všemi jejich pokusy si hravě poradil brankář Antti Niemi.

Střely na branku v první třetině – 4:10.

Další třetina začne přibližně ve 3:36.
    První třetina vyšla o něco lépe domácím.

20:01

20:14
    Zakázané uvolnění Dallasu.

20:38
    Střelu Hemského vyrazil Fleury. Pokus českého útočníka byl spíše propagační.

21:15
    Na modré se dostal ke kotouči Kunitz. Niemi jeho střelu vytěsnil do rohu.

21:42
    Fleury si přidržel puk v lapačce po střele Ničuškina z levé strany.

22:28
    Määttä nahodil puk za branku, kam si pro něj vyjel Niemi.

23:11
    Malkinovi byla odpískána přihrávka rukou. Rozhodčí tedy přerušili hru.

23:29
    Od modré pálil Goligoski a puk skončil ve výstroji Fleuryho.

23:35
    Pens se dostali do postavení mimo hru.

23:57
    Střelu Kessela zblokoval Goligoski.

24:20
    Rána Seguina skončila vedle hostující svatyně.

24:56
    Při signalizovaném vyloučení na straně Pittsburghu zahrozil Ničuškin. Fleury si jeho zakončení pohlídal.

24:57
    Nick Bonino vyloučen za hákování.

25:33
    Hosté vyhazují.

25:42
    Domácí využívají přesilovku a vedou 2:0! ALEŠ HEMSKÝ přebral ve středním pásmu puk od Goligoského a střelou přes obránce Scuderiho zaskočil Fleuryho. Puk zapadl do horního růžku na straně, kde brankář Pens drží vyrážečku. Asistence: Alex Goligoski a Antti Niemi.
    Aleš HEMSKÝ - 2:0

25:50
    Hned po buly se dostal ke střele Fiddler. Fleury má puk ve výstroji.

26:01
    Domácí Alex Goligoski je vyloučen za vysokou hůl. Přesilovku si vyzkoušejí i Tučňáci.

26:21
    V oslabení ujel po levé straně Fiddler, branku netrefil.

26:29
    Letang nahrál na pravý kruh Kunitzovi, jeho střelu pokryl zatím velmi jistý Niemi.

26:57
    Niemi opět přerušuje hru. Finský brankář Dallasu chytá velmi dobře.

27:07
    Nyní už domácí vyhazují.

27:33
    Sprong od modré branku netrefil.

28:01
    V momentě, kdy skončil Goligoského trest, Niemi přerušil hru.

28:23
    Z ostrého úhlu střílel Letang, Niemi si svou tyčku pohlídal.

28:47
    Další dobrý zákrok Niemiho, který vyrazil puk svou holí.

28:59
    Protiútok Pens zakončoval Kessel. Niemi puk vyrazil do ochranné sítě.

29:18
    Perron přebral puk už v ofsajdovém postavení.

29:59
    Jsme v polovině utkání, Dallas vede nad Pittsburghem 2:0.

30:10
    Po pravém křídle hezky pronikl Fiddler, s jeho bekhendovým pokusem si poradil Fleury.

31:12
    Kunitz hledal od brankové čáry najíždějícího Crosbyho, ale hostující kapitán na puk nedosáhl.

31:36
    Drobná strkanice, ve které se angažoval hostující Kunitz, nerezultovala ve vyloučení. Pokračujeme v plném počtu.

31:41
    Po buly vypálil Dumoulin a Niemi přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

32:27
    Goligoski chyboval, když nedokázal zkrotit puk před napadajícím Hornqvistem. Švédský útočník však Niemiho nepřekonal!

33:21
    Nahození Lovejoye způsobilo před Niemim závar, který ale brankář Stars ustál.

33:53
    Hosté vedou na střely 21:12, ale zatím jim to není nic platné.

34:31
    Letang přenechal puk do tandemu Sprungovi, jeho střela však byla zblokována.

34:45
    Kunitz srazil pokus jednoho z domácích hráčů mimo hrací plochu. Následuje komerční brejk.

34:54
    Hosté v postavení mimo hru.

35:02
    Dopředu se řítili Benn a Seguin, ale jejich spolupráci překazil Olli Määttä.

35:42
    Zakázané uvolnění Hvězd.

36:23
    Bekhendový pokus Malkina vyrazil Niemi, za jehož zády neskončila ani dorážka Hornqvista. Niemi puk nakonec odpálil vyrážečkou!

36:34
    Na druhé straně vyrazil pokus Hemského Fleury.

37:40
    Střelu Goligoského od červené čáry vyrazil Fleury do rohu.

38:16
    Janmark se už dostal do hodně ostrého úhlu. Ještě však stačil vystřelit bekhendem a Fleury musel schovat kotouč do rukavice.

38:39
    Nahození Demerse srazil Dumoulin do ochranné sítě. Vhazuje se před Fleurym.

38:44
    Puk z hole Bonina skončil v hledišti, buly v obranném pásmu Pens.

38:56
    Od pravého mantinelu střílel Fiddler, Fleury přerušil hru.

40:00

Druhá třetina nabídla podobný obraz hry, jako úvodní část. Pens jsou sice střelecky aktivnější, ale opět se prosadili jen domácí, když se ve 26. minutě trefil v přesilovce Aleš Hemský, jenž překonal Fleuryho střelou přes obránce Scuderiho. Zajímavostí je, že druhou asistenci u obou branek Dallasu si připsal brankář Antti Niemi.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:13, celkem – 15:23.

Třetí třetina začne přibližně ve 4:37.
    Fanoušci Stars zatím mohou být spokojeni.

Hráči obou celků jsou již zpět na ledě. Za malou chvíli začne třetí třetina.

40:01

40:26
    Lovejoy má puk za brankou a vyhlíží, komu by rozehrál.

40:51
    Seguina přibrzdila obrana hostí a útočník Stars se dostal do postavení mimo hru.

42:29
    Niemi v pohodě pokryl nahození ze středního pásma.

42:38
    Crosby nahrál na levý kruh Kesselovi, jehož střela skončila v lapačce výborného Anttiho Niemiho!

42:46
    Na druhé straně přerušil Fleury hru po střele Eakina.

43:38
    Hostující Beau Bennett si přidržel Spezzu a dostává dvouminutový trest.

44:28
    Dobrá přesilovka domácích. Střely Spezzy a Sharpa si však cestu do sítě nenašly.

45:05
    Teď už hosté vyhodili.

45:23
    Také nyní se Pens osvobozují.

45:39
    Po hrubce domácí obrany se ocitl sám před Niemim Malkin, ale gólman Dallasu svůj tým podržel!

45:58
    V další dobré příležitosti se ocitl Kessel, ale Niemi byl opět na místě.

46:15
    Další přesilovka Dallasu! Za hákování je vyloučen Matt Cullen.

46:21
    Hosté hned po buly vyhazují.

46:43
    Seguin zamířil z levého kruhu jen do hrudi Fleuryho. Hostující brankář přerušil hru.

46:49
    Domácí dostali puk do sítě, ale gól neplatí! Clonící Benn totiž přistrčil obránce Lovejoye!

46:49
    Jamie Benn je dokonce vyloučen za nedovolené bránění!

47:08
    Kessel střílel z bezprostřední blízkosti branky, ale Niemi byl výborný! Domácí brankář pak vyrazil i střelu Letanga.

48:14
    Ostrou střelu Sharpa zastavila Fleuryho lapačka, nyní začne krátká přesilovka Pens.

48:36
    Po Letangově střele přerušil hru Niemi.

48:41
    Jevgenij Malkin se diví, ale bude vyloučen. Ruský útočník střílel bekhendem a při dokončení pohybu nešťastně zasáhl do tváře Goligoského. Šlo o neúmyslný zákrok, ale podle pravidel musí následovat trest.

48:50
    Domácí jsou kompletní a hrají přesilovku.