Litvínov – Vienna 2:2 (po pr.) | Skellefteå – Košice 3:0 (kon.) | Tappara – Vítkovice 2:1 (kon.)
TPS – Jyväskylä 4:1 (kon.) | Kärpät – Düsseldorf 3:0 (kon.) | Linköping – Liberec 3:6 (kon.)
Växjö – Djurgården 3:3 (kon.) | Storhamar – Salzburg 3:2 (kon.) | Stavanger – Eisbären 3:3 (kon.)
Frölunda – Ingolstadt 4:1 (po pr.) | HV71 – Třinec 3:1 (kon.) | Mannheim – Blues 3:2 (kon.)
Mníchov – Rauma 0:3 (kon.) | Zürich – Sparta Praha 0:3 (kon.) | Davos – IFK Helsinky 5:2 (kon.)
Luleå – Färjestad 1:3 (kon.)
EHC Red Bull Mníchov
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Lukko Rauma
cz Utorok 06.10.2015, 19:30 • Olympia-Eisstadion, Mnichov • Liga majstrov • 1/16 finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Dobrý večer u hokejové Ligy mistrů. Dnes se společně podíváme na odvetu prvního kola play off, ve kterém se střetnou EHC Red Bull Mnichov z Německa a Lukko Rauma z Finska.

První utkání

Ve Finsku začal lépe domácí tým, který se vteřinu před koncem první třetiny dostal do vedení, když se trefil Filip Riska. Po druhé třetině už to bylo 4:1 a vypadalo to na vcelku jasnou výhru. Ve 48. minutě dal navíc Lahteenmaki na 5:1. Jenže v úplném závěru se Mnichov zvedl a po gólech Sparreho a Kettemera hosté upravili na konečných 5:3 pro Raumu. Pokud chce tedy německý celek pomýšlet na postup, musí dnes bezpodmínečně vyhrát o dvě branky a udeřit v nastavení, či nájezdech, nebo vyhrát o tři góly a postoupit ihned.

Statistiky

Nejlepšími střelci jsou za Mnichov Michael Wolf s pěti góly a u Raumy Janne Niskala a Toni Koivisto s třemi trefami Co se kanadského bodování týká, tam jsou na tom nejlépe Michael Wolf 5 (5+0) a Dominik Kahun 5 (2+3) na straně Mnichova a Janne Lahti 9 (1+8) u finského týmu.

Zápas uvidí mnichovský Olympia-Eisstadion a úvodní buly padne v 19:30. Rozhodně si tak na tuto dobu nic neplánujte a sledujte náš přenos. Jste k němu všichni zváni.

Hala je potemnělá, na ledovou plochu nastupují za zvuků písně Hells Bells od AC/DC domácí hokejisté.

A nyní už i hosté.

EHC Red Bull Mnichov: Aus den Birken (Lang) – Regehr, Dehner, Söderholm, Boyle, St. Denis, Kettemer – Jaffray, Aucoin, Wolf – Christensen, Kahun, Pinizzotto – Sparre, Kastner, Samson – Ramoser, Maurer, Herpich. Trenér: Donald Jackson.

Lukko Rauma: Zapolski (Rinne) – Mikkola, Virtanen, Niskala, Ahonen, Hyvärinen, Jäätinen, Tommila – Suuronen, Gagnon, Vahalahti – Lahteenmaki, Asplund, Koivisto – Koivistoinen, Zajac, Piitulainen – Nurmi, Riska, Sipilainen. Trenér: Risto Dufva.

Rozhodčí: Bauer (GER), Warschaw (AUT) – Kohlmüller, Lajoie (oba GER).

00:01

02:00
    Hostující tým poprvé před gólmanem Mnichova, ten si ale dobře pokryl tyče a akci zastavil.

02:52
    Domácí Dehner vyváží puk z vlastního pásma, akce Red Bullu ale skončila ještě před střeleckým pokusem.

04:02
    Akce domácích končí na modré čáře, kde obranným zákrokem zasáhl Ahonen.

04:37
    Lukko se dostalo do rychlého brejku, přihrávka mířila na najíždějícího Sipilainena, tomu ale jeden z obránců zablokoval hokejku.

05:15
    Branky Raumy je posunutá, ze svého postavení ji vychýlil postrčený Christensen. Vhazuje se po pravici gólmana Zapolskiho.

06:46
    Postavení mimo hru hostujícího týmu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:46
    Předtím ale ještě komerční přestávka.

07:21
    Tvrdou ranou od modré se prezentoval domácí Regehr, jeho bombu vyrazil pozorný brankář Raumy.

08:17
    Na opačné straně se už k ráně chystal Virtanen, puk však k němu pro dobrou práci domácí obrany nedoputoval.

08:56
    Od modré nahazoval Kahun a Zapolski byl hodně překvapen, když se puk objevil u jeho pravé tyčky. Nakonec se mu zvládlo tuto situaci pokrýt.

10:25
    Domácí jsou v první třetině nebezpečnější, zatím to ale nedokáží přetavit v přesné zakončení.

11:06
    Hostující Ahonen chtěl uklidnit situaci, jenže se ocitl pod tlakem a nakonec raději Zapolski přerušil hru.

11:38
    Bomba Boyleho skončila na chráničích hostujícího brankáře.

12:36
    Po dlouhé době si zachytal i domácí Aus den Birken, musel si poradit s nájezdem z levé strany.

12:42
    A další jeho zákrok. Nyní lapil tvrdou ránu Niskaly od modré čáry.

12:57
    Obrovská šance domácího týmu! Do sóla se dostal Kahun, snažil se rozhýbat brankáře, jenže ten se nachytat nenechal a na zakončení z forhendu si dokázal počíhat.

13:43
    Hostující Virtanen zachytil na modré pokus o vyhození a okamžitě vrátil puk do centra dění před Aus den Birkena.

14:36
    Wolfovo nahození na branku skončilo u Zapolskiho, ten pro jistotu přerušil hru.

15:23
    Je tu první přesilovka utkání, na trestnou lavici za napadení míří domácí Steven Pinizzotto.

15:30
    Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
    A hosté nabídnutou přesilovku bleskurychle využili. Vahalahtiho nahození ještě Aus den Birken ztlumil, ale KELLY ZAJAC dokázal vydolovat puk zpod jeho lapačky a po ledě zasunout. Asistence: Ville Vahalahti, Toni Koivisto.
    Jesse VIRTANEN - 0:1

16:42
    Přesilovka pro domácí, dvě minuty za sekání vyfasoval Kelly Zajac.

17:07
    Domácí pětice si zatím pouze přihrává, střelba nepřichází.

17:35
    Regehr si hezky sjel z modré na levý kruh pro vhazování a snažil se technickou střelou překvapit Zapolskiho, puk skončil v rohu.

18:42
    Hosté jsou v plném počtu, ale stále se brání.

18:50
    Opět z levého kruhu zakončoval Boyle a Zapolski chvíli nevěděl, kde puk má. Nakonec si mohl oddechnout, dokázal jej vytěsnit.

19:33
    Menší strkanice v obranném pásmu Mnichova, vypadá to, že se to celé obejde bez vylučování.

20:00

Je za námi první dvacetiminutovka a k postupu do další fáze jsou hráči hostující Raumy. Ti nejenže neztratili nic ze svého náskoku z prvního utkání, dokázali jej dokonce navýšit o jednu branku. V 16. minutě se v přesilové hře trefil Zajac. Mnichov bude muset hodně zabrat, jinak to pro ně bude dnes konečná.

21:12
    Domácí Christensen musí pro puk přes všechny čáry, akce Mnichova začíná od Aus den Birkena.

22:06
    Hosté se dostali do rychlého brejku, k ráně už napřahoval Riska, puk se k němu ale nakonec vůbec nedostal.

22:50
    Nyní už Riska vystřelil, jeho pokus přes obránce ovšem gólmana Red Bullu neohrozil.

23:38
    Samson si s pukem sjel za vlastní branku a čeká na spoluhráče. Obrana Raumy je už připravená.

24:49
    Zakázané uvolnění Raumy, vhazovat se bude po Zapolskiho levici.

25:48
    Hraje se takový hokej bez šťávy, akce nemají spád a gólmani tak nemají mnoho práce.

26:27
    Pokus o vysunutí domácího Wolfa nevyšel, přihrávka na pravé křídlo byla hosty pokryta.

28:19
    Jaffray si hezky obhazoval protihráče, jenže při manévru mu vypadla hůl z rukou...

29:01
    Závar před Zapolskim, před brankovištěm bojovalo o puk asi šest hráčů, nejvíce se o vydolování snažil Samson, ale neuspěl, stejně jako Sparre a Kastner.

30:10
    Středem si to k brance domácích namířil Piitulainen, dokázal se uvolnit i přes dva obránce, zakončení ovšem postrádalo razanci.

31:12
    Zapolski chvíli přidržel puk, aby jej pak uvolnil pro Mikkolu. Dotírající hráč Mnichova však způsobil, že hostující gólman hru definitivně přerušil.

31:59
    Boyle nahazoval puk po ledě, Zapolski celou akci pouze kontroloval pohledem.

33:35
    Hrálo se dlouho bez přerušení. O to se postaral až gólman Aus den Birken, když krotil bombu Jäätinena od modré čáry.

34:08
    Domácí zamkli soupeře v pásmu a vybojovali si přesilovou hru. Zatím mají výhodu.

34:14
    Na trestnou lavici zamířil Ilkka Mikkola, který se provinil faulem loktem.
    Dnešní utkání sleduje i známý německý fotbalista Mario Gomez

34:28
    Rána Soderhölma od modré čáry byla zblokovaná, puk vyskotačil do středního pásma.

35:56
    Akce domácích od levého mantinelu nebyla úspěšná, nahození Christensena hosté vystihli a zvládli ubránit.

36:14
    Hosté už jsou v plném počtu, oslabení přečkali celkem bez problémů.

36:34
    A nyní si sami budou moci zahrát přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Daryl Boyle.

37:00
    Jaffray vyhodil puk přes všechny čáry, Lukko začíná od nuly.

37:40
    Aus den Birken vyrazil tvrdou střelu z pravého kruhu pro vhazování, o zbytek se pak postarala obrana Mnichova.

38:34
    Domácí jsou v plném počtu.

38:41
    Gagnon dobře sklepával přihrávku z levé strany, jeho zakončení ale skončilo vedle.

39:50
    Domácí tým rozjel ještě jednu útočnou akci, jenže času je už málo.

40:00

Skončila druhá část hry a skóre se nám nezměnilo. Mnichov se sice snaží o vyrovnání a vykřesání naděje na obrat, jenže i nadále se domácí trápí v koncovce. Zapolski si v poklidu hlídá čisté konto a Rauma je už pouze dvacet minut hry od postupu do další fáze.

41:35
    Pěknou ránu švihem předvedl hostující Nurmi, puk skončil v Aus den Birkenově postoji a ten přerušil hru.

42:21
    Mikkola čeká, až mu vystřídají spoluhráči. Zatím je s pukem za vlastní brankou.

42:48
    Tak tohle byla obrovská chyba domácího týmu. Gólman byl zcela mimo branku, protože měl mylně pocit, že je signalizovaná výhoda, u modré ztratil puk Sparre a hostující EETU KOIVISTOLAINEN měl jednoduchou práci – musel trefit prázdnou branku. Bez asistence.
    Eetu KOIVISTOINEN - 0:2

43:30
    Nyní je už pro domácí situace velmi vážná, pokud chtějí zápas dotáhnout do prodloužení, musí ve zbývajícím čase čtyřikrát skórovat.

44:41
    Christensenovo nahození kryla hostující obrana, Mnichov pokračuje v náporu.

44:59
    Před Zapolskim se strhla potyčka, sudí má ruku nahoře, bude se vylučovat.

44:59
    Na straně domácích jde pykat Toni Söderholm za vysokou hůl a u hostů je to Rony Ahonen za hrubost.

45:04
    Další vyloučení, hosté si zahrají přesilovku. Prakticky ihned po buly se Keith Aucoin dopustil podražení a už je také na trestné lavici.

45:39
    Niskala nahazoval před branku, hosté však puk neudrželi a Mnichov vyjíždí do středního pásma.

47:00
    Zápas je teď docela nervózní, přibývá tvrdších zákroku a také vyloučení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal hostující Sami Lähteenmäki.

47:06
    No a další faul. Pro domácí se otevírá výborná možnost korigovat skóre, neboť dvě minuty za držení protihráče obdržel Filip Riska.

47:06
    Mnichov si před celou akcí vzal oddechový čas.

47:06
    Danny Aus den Birken zůstává na střídačce je tu ještě znásobená přesilovka.

48:27
    Domácí ostřelují Zapolskiho, ten je ale zatím v klidu, rány Mnichova postrádají přesnost.

48:52
    A nyní už jsou domácí dokonce vytlačeni do středního pásma.

49:06
    Rauma se ubránila a je už v plném počtu.

49:14
    Tohle je pro domácí další nepříjemnost, přichází totiž dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Steven Pinizzotto.

50:17
    Rauma se už nikam nežene, ví, že náskok je dostačující.

51:14
    Mnichov se hravě ubránil a hraje opět v plném počtu.

51:14
    Domácí tým opět zkouší hru bez brankáře, už nemají co ztratit.

53:51
    Aucoin neudržel puk na holi a na obranné modré jej přenechal soupeři. Rauma už ale opravdu nepospíchá, stačí ji držet hru co nejdál od vlastní branky.

54:58
    Ofsajd domácích a v něm zachycený Pinizzotto.

54:58
    Ještě jedna komerční přestávka. Závěr utkání se nám docela natahuje.

55:20
    Sipilainen držel puk za brankou Mnichova a ušetřil tak dalších několik vteřin. Útočná hra Red Bullu je teď v troskách.

56:21
    Jednoduchý Zapolskiho zákrok proti nahození od modré, nic, co by jeho lapačka nevyřešila.

56:33
    Zakázané uvolnění Raumy. Netřeba připomínat, že branka domácích je opět prázdná.

57:11
    Tvrdou ránu golfákem vyslal domácí St. Denis, ani on ale Zapolskiho čisté konto nezrušil.

57:22
    Na prázdnou branku Mnichova se řítil TONI KOIVISTO, při akci byl podražen a i když nedostal puk do branky, rozhodčí ukazují, že se jedná o technický gól. Bez asistence.

59:00
    Zápas se už dohrává, poslední otázkou zůstává, jestli Zapolski udrží čisté konto. Vypadá to, že ano.

59:49
    Ještě jedno vhazování v pásmu Raumy, hosté se ale zmocnili puku a už nedopustí žádnou akci.

Utkání je u konce a z postupu mezi nejlepších šestnáct týmů si vybojovala finská Rauma. Ta dokázala zvítězit i v odvetě na mnichovském ledě. V poslední třetině se hostům podařilo skórovat hned ve třetí minutě, to se trefil Koivistoinen a gól tak udal, jak bude vypadat zbytek zápasu. Domácí se mohli pokusit o zázračný obrat ve dvojnásobné přesilovce, při které navíc gólman opustil bránu, ale bez úspěchu. V úplném závěru si ještě Koivisto připsal technický gól po faulu při úniku na prázdnou branku a bylo rozhodnuto. Rauma dnes porazila Mnichov 3:0 a celkovým skóre 8:3.

Statistiky

Střely na branku: 39:30
    Zásahy brankářů: 27:39
    Trestné minuty: 10:10

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:48:33)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 16. Zajac (Vahalahti, Koivisto), 43. Koivistoinen, 58. Koivisto

EHC Red Bull Mníchov: Aus den Birken (Lang) – Regehr, Dehner, Söderholm, Boyle, St. Denis, Kettemer – Jaffray, Aucoin, Wolf – Christensen, Kahun, Pinizzotto – Sparre, Kastner, Samson – Ramoser, Maurer, Herpich. Trenér: Donald Jackson.

Rozhodca: Bauer (GER), Warschaw (AUT) – Kohlmüller, Lajoie (oba GER)
    22.09.2015
    Rauma - Mníchov 5:3

Góly a asistencie: 20. Riska (Koivisto), 30. Lahti (Lähteenmäki, Niskala), 33. Niskala (Koivisto, Lahti), 36. Koivisto (Lahti, Niskala), 48. Lähteenmäki (Ahonen, Lahti) – 21. Wolf (Regehr, Boyle), 59. Sparre (Pinizzotto, Aucoin), 60. Kettemer (Kahun)