Litvínov – Vienna 2:2 (po pr.) | Skellefteå – Košice 3:0 (kon.) | Tappara – Vítkovice 2:1 (kon.)
TPS – Jyväskylä 4:1 (kon.) | Kärpät – Düsseldorf 3:0 (kon.) | Linköping – Liberec 3:6 (kon.)
Växjö – Djurgården 3:3 (kon.) | Storhamar – Salzburg 3:2 (kon.) | Stavanger – Eisbären 3:3 (kon.)
Frölunda – Ingolstadt 4:1 (po pr.) | HV71 – Třinec 3:1 (kon.) | Mannheim – Blues 3:2 (kon.)
Mníchov – Rauma 0:3 (kon.) | Zürich – Sparta Praha 0:3 (kon.) | Davos – IFK Helsinky 5:2 (kon.)
Luleå – Färjestad 1:3 (kon.)
Stavanger Oilers
3:3 (1:1, 2:2, 0:0)
Eisbären Berlín
cz Utorok 06.10.2015, 19:00Liga majstrov • 1/16 finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý úterní večer vážení hokejoví fanoušci. Vítejte u odvety 1. kola playoff hokejové Ligy mistrů. Dnes proti sobě nastoupí norští Stavanger Oilers a němečtí lední medvědi Eisbären Berlin.

Borci z Norska do zápasu nastupují s 3 brankovým deficitem a mají co dohánět! Hrají doma a určitě se budou snažit postoupit do dalšího kola Ligy mistrů. V posledních zápasech ligové soutěže brali výhru 4x (prohra v prodloužení). V ligové tabulce se tento tým nachází na špičce tabulky.

Eisbären Berlin
    V prvním utkání 1. kola playoff brali výhru právě Eisbären Berlin, kterým se podařilo na domácí půdě vyhrát 3:0. V domácí soutěži se Medvědům také daří. V posledních pěti zápasech vyhráli 4x (z toho jednou v prodloužení) a momentálně okupují 2 místo ligové tabulky. Dnes ale může být všechno jinak!

Stavanger Oilers: Holm (Opsahl) – Sertich, Solberg, Dahl-Andersen, Soares, Kristiansen – Bruneteau, Sveum, Kissel, Lorentzen, Balcers – Johannessen, Mostue, Trettenes, Johansson, Forsberg – Hjelm, Talge, Røste Fossen, Henriksen, Medhus

Eisbären Berlin: Nastiuk (Cuepper) – Haase, Dupont, Tallackson, Olver, Noebels – Hoerdler, Baxmann, Mahacek, Filin, Talbot – Mueller, Wissmann, Mulock, Rankel, Pohl – Braun C., Braun L., Kuji, Ziegler

Rozhodčí: Rantala (SWE), Hansen – Dahl, Bakli (všichni NOR)..

Hráči jsou již připraveni na ledě a hra začne za několik málo okamžiků, dobrý večer!

00:01

1:30
    Domácí hráči rozehráli výbornou akci směrem k bráně, bohužel pro ně byl Nastiuk připraven.

2:30
    Domácí opět u puku ve středu hřiště, zatím mají na hřišti převahu.

3:02
    Domácí hrají v oslabení.

3:35
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Hosté otevírají gólový účet a v přesilovce se trefuje MARCEL NOEBELS. Asistence: Dupont.
    3:35 Marcel NOEBELS - 0:1

4:40
    Domácí vyhráli buly ve svém obranném pásmu.

6:00
    Hosté se opět propracovali do útočného pásma, ovšem obrana domácích je důsledná a odehrává puk pryč.

6:50
    Další výpad domácích na branku končí neúspěchem a naopak mohou jít na bránu hosté.

07:11
    Buly vyhráli ve svém obranném pásmu hosté, u puku už ale domácí.

07:28
    Opět se bude vhazovat poblíž brány Nastiuka.

08:08
    Vhazování v obraném pásmu domácích vyhráli Medvědi, kteří se snaží o přidání dalšího gólu.

8:35
    Stavanger právě vstřelil branku!
    Po nezdařené střele hostů se k puku dostal PETTER ROSTE FOSSEN, kterému se podařil krásný únik po přihrávce Solberga a hravě překonává Nastiuka a srovnává tak skóre dnešního zápasu. Asistence: Solberg
    8:35 Petter FOSSEN - 1:1

9:10
    Velkou šanci pro Medvědy drží Holm ve své lapačce!

10:45
    Hra se přelevá z jedné strany na druhou, sledujeme opravdu pohledný hokej!

11:30
    Série šancí pro Olejáře, 2 střely z modré.

13:30
    Hra se po gólu domácích zrychlila a přibývají gólové šance na obou stranách, je na co se dívat!

15:01
    Domácí opět předvedli v útočném pásmu několik nebezpečných střel, Nastiuk svou bránu ale chrání statečně.

15:38
    Balcersovi teď bohužel také střela nevyšla, buly v obranném pásmu Medvědů.

16:18
    Před bránou hostů to začíná vřít! Domácí Oilers se nechtějí s remízou smířit a pořádají další a další útoky na Nastiukovu bránu. Tu se jim ale nedaří překonat.

17:27
    Hosté se také snaží o změnu skóre, snaží se Holma překvapit prudkou střelou z pravé strany ledové plochy.

19:00
    Poslední minuta 1. třetiny bude nejspíš v režii hostů. Snaží se neztrácet puk a probojovávají se k bráně soupeře.

19:32
    Pokud na malou chvíli překažen, ale opět okupují domácí bránu.

20:00

První třetina je u konce. Zejména po vyrovnávacím gólu Pettera Fossena hra nabrala na obrátkách. Oba týmy se snaží útočit a nechtějí dát soupěři nic zadarmo. Myslím, určitě bude na co se dívat! Hra je nicméně vyrovnaná, poměr střel v první třetině byl 16:14.

Celkové skóre je tedy momentálně 1:4.

Další třetina začne přibližně v 19:47.

Hráči obou mužstev už nastupují na led, druhé dějství dnešního utkání může začít!

20:01

20:16
    Buly vyhráli domácí ve svém obranném pásmu a mohou zakládat útok.

20:51
    Vyloučen Tallackson (EIS) – 2 minuty za hákování.

21:55
    Přesto, že domácí hrají přesilovku, nikam se neženou. Hosté dobře brání.

22:51

22:55
    Autorem branky je LAURIN BRAUN. Asistence: Ziegler.
    22:55 ZIEGLER - 1:2

23:16
    Olver (EIS) vyloučen na 2 minuty. Domácí hrají další přesilovku.

25:16
    Hosté v plném počtu. Ani teď se domácím bohužel nepodařilo přesilovku využít.

25:56
    Hra je agresivnější a agresivnější. Rozhodčí už museli dokonce od sebe hráče odtrhávat, aby nedošlo ke rvačce.

26:15
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, ale byli o puk připraveni faulem. Kissel vyloučen na 2 minuty.

27:02
    Další faul. Tentokrát bude vyloučeným Hoerdler (EIS). Bude se hrát 4 na 4.

28:15
    Domácí v plném počtu. Mají 47 vteřin přesilové hry.

28:52
    Domácím se podařilo vstřelit na samotném konci přesilové hry gól! Podařilo se jim obelstit brankáře a CHRISTIAN ANDERSEN střílel po přihrávce Soarese do prázdné brány. Asistence: Soares.
    28:52 Christian ANDERSEN - 2:2

30:33
    To domácím ale stále nestačí k postupu do dalšího kola play-off! Musí pořádně zabrat. Celkové skóre je nyní 2:5.

31:21
    Domácí se pokusili o další akci a povedlo se! DAN KISSEL pokličkoval přes téměř celé kluziště a přímo dotlačil kotouč za brankovou čáru! Bez Asistence.
    31:21 Dan KISSEL - 3:2

32:25
    Domácí jsou nahecovaní a jdou do hry tvrdě a útočně. To je jediná šance, jak urvat celkové vedení na svou stranu. Základají další a další útoky a jen se štěstím se daří Nastiukovi kotouče vyrážet.

33:49
    Celkové skóre v tuto chvíli 3:5.

34:46
    Jakoby se hosté přestávali snažit! Nehrají zdaleka tak aktivně, jak tomu bylo v první třetině a nechávají Oilers podnikat nebezpečné útoky na jejich bránu.

36:00
    Puk stále na hokejkách domácích.

36:09
    Zbavit je puku musel až faulující Baxmann, který je vyloučen na 2 minuty.

36:47
    Za nelibosti diváků, kterým se zdál zákrok k odebrání puku domácím příliš tvrdý, mohli jít dopředu hosté. Jejich střelu ale drží Holm.

37:09
    Ještě minuta prodloužení, domácí si posílají puk v útočném pásmu.

37:13
    Střela jen do ramene Nastiuka.

38:09

38:25
    Zakázané uvolnění domácích. Bude se rozehrávat v jejich obranném pásmu.

38:27
    Podařilo se jim puk získat a drží ho ve středu hřiště.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Teď opět jen se štěstím Nastiuk uchránil svou bránu přes téměř jasným gólem z dorážky!

39:59
    Přímo při závěrečné siréně se podařilo TRAVISU MULOCKOVI vystřelit na bránu a je z toho gól! V hale už zhasínali světla před přestávkou a příjezdem vozů pro úpravu ledu! Stihl to opravdu za vteřinu 12! Rozhodčí se byl ještě ujistit hovorem s video rozhodčím, ale je to opravdu tak, gól musel uznat.
    39:59 Travis MULOCK - 3:3

40:00

I když se to na první pohled nemusí zdát pravdivé, druhá třetina nepřinesla tak pohledný hokej, jako třetina první. Kluziště ovládli jednoznačně domácí, kteří celý zápas tlačili na Medvědy a výsledkem byly 2 góly. Od gólu Berlíňanů ve 23. minutě toho hosté už moc nezvládli, až do konce třetiny, kdy se hráči chystali do šaten a Mulock vystřelil na bránu domácích, kde se Holm pro puk téměř ani nenatáhl.

Další třetina začne přibližně v 20:38.

Hráči se vracejí na led, což znamená brzký začátek třetí třetiny, která bude, dle mého názoru, nejzajímavější částí zápasu! Pojďme se na ní společně podívat.

40:01

40:01
    Buly vyhráli hosté, u puku už jsou ale domácí.

40:21
    Rozehrálo se v útočném pásmu domácích a ti neváhají ani vteřinu a atakují bránu soupeře. Tentokrát byl Nastiuk pozorný a pokus chytil.

40:40
    Znovu výpad směrem na bránu hostů.

40:58
    Zakázané uvolnění hostů.

41:02
    A další.. Další rozehrávka v útočném pásmu Oilers.

41:23
    Vyloučení na straně domácích. Faulem skončil pokus hostů o průnik jednoho hráče, mezi 3 domácí. Johannsen vyloučen na 2 minuty.

42:28
    Domácí vyhodili puk do pole, ale Medvědi se vracejí do jejich útočného pásma a čekají na vhodnou pozici ke střele.

42:46
    Těch jim ale Oilers moc nedávají.

43:16
    Puk má ve své moci v bezpečí Holm.

43:23

44:00
    Hra je teď nemastná, neslaná.. Ani jeden z týmů momentálně na hřišti nemá přavahu.

44:55
    Hosté neriskují, hrají více na jistotu. Tohle skóre jim k postupu bohatě stačí. Celkové skóre je 3:6.

45:25
    Na ledě proběhla úprava branky. Hra je opravdu taková "utahaná". Žádné rychlé přihrávky, akce, ani střely.

48:03
    Pořádnou střelu jsme neviděli již pěknou řádku minut. Hráči se do ničeho neženou. Vypadá to, jakoby se Oilers smířili s porážkou.

48:58
    První nebezpečná akce domácích v této třetině!

49:20
    Na druhé straně to teď také zavánělo gólem! Útočník stál před brankářem takřka sám.

49:41
    Hra se zase začíná přesouvat z jednoho konce na druhý a začíná i trochu zrychlovat.

50:15
    Hra opět trochu přitvrzuje a hosté teď byli rozjetí na další dobrou akci. Vhazovat se bude před brankou domácích.