Litvínov – Vienna 2:2 (po pr.) | Skellefteå – Košice 3:0 (kon.) | Tappara – Vítkovice 2:1 (kon.)
TPS – Jyväskylä 4:1 (kon.) | Kärpät – Düsseldorf 3:0 (kon.) | Linköping – Liberec 3:6 (kon.)
Växjö – Djurgården 3:3 (kon.) | Storhamar – Salzburg 3:2 (kon.) | Stavanger – Eisbären 3:3 (kon.)
Frölunda – Ingolstadt 4:1 (po pr.) | HV71 – Třinec 3:1 (kon.) | Mannheim – Blues 3:2 (kon.)
Mníchov – Rauma 0:3 (kon.) | Zürich – Sparta Praha 0:3 (kon.) | Davos – IFK Helsinky 5:2 (kon.)
Luleå – Färjestad 1:3 (kon.)
Växjö Lakers
3:3 (0:1, 2:0, 1:2)
Djurgårdens IF
cz Utorok 06.10.2015, 19:00 • Vida Arena • Liga majstrov • 1/16 finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Djurgårdens IF bude dnes na ledě Växjö bránit těsnou výhru 4:3. Blíže k postupu tedy má Djurgårdens IF, ale na druhou stranu jeho náskok není nijak výrazný, takže lze očekávat vyrovnanou bitvu. Velkou šanci na postup má jistě i Växjö, kterému stačí vyhrát o dvě branky.

Play-off CHL k sobě svedlo dva celky ze švédské ligy. Oba soupeři se tedy dobře znají z ligové soutěže a těžko se ještě něčím mohou překvapit.

Växjö je úřadujícím mistrem švédské ligy a i letos bude patřit k favoritům nejen domácí soutěže, ale celé Ligy Mistrů. Tradiční stockholmský Djurgårdens IF však bude také chtít zaznamenat úspěch.

Úvodní zápas:

Djurgårdens IF – Växjö Lakers 4:3.
    Branky a nahrávky: 6. Sorensen (Hultstrom), 15. Ljungh (Alvarez), 35. Brodin (Alvarez, Ljungh), 46. Forsberg (Brodin, Anderson) – 15. Hennessy (Kiiskinen), 45. Josefsson (Reddox), 48. Hillding (Reddox).

Växjö Lakers: Steen (Nihlstorp) – Murphy, Heikkinen, Varakas, Larsson, Laakso, Martinsson, C. Rosén – Hennessy, A. Johansson, Hillding – Gynge, Kiiskinen, R. Rosén – Josefsson, Lundh, Reddox – Rydahl, Söderqvist, Fröberg – M. Johansson

Djurgårdens IF: Tellqvist (Armalis) – Högström, Holm, Hultström, Norell, Englund, Press, Ollas Mattsson – Brodin, Sallinen, Thoresen – Anderson, Sörensen, Lundberg – Rundqvist, Vejdemo, Alvarez – Eriksson, Ahlén, Hage – Heinero

Rozhodčí: Leppänen (FIN), Holm – Malmqvist, Lundgren (vš. SWE).
    Hokejisté obou celků při předzápasovém rozcvičení

00:01

00:50
    Domácí vyprodukovali střelecký pokus z pravé strany, ale Tellqvist puk letící na zadní tyč vyrazil.

01:19
    Hokejistům Växjö bylo odpískáno zakázené uvolnění a hra se tak stěhuje před jejich gólmana.

01:50
    Branář hostujícího celku si připsal úspěšný zákrok, když do lapačky chytil puk po střele Reddoxe.

02:32
    Hráči teď svádějí souboje o puk v rohu kluziště, hraje se v obranném pásmu Djurgårdens.

03:37
    Momentálně se puk nachází na hokejkách hráčů stockholmského týmu, kteří se pokusí založit útočnou akci z vlastní poloviny.

04:27
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení hry, která plyne převážně ze strany na stranu.

05:08
    Domácí vyprodukovali střelecký pokus od levého mantinelu, nicméně Tellqvist střelu k bližší tyči zneškodnil.

05:47
    Zasahovat musel na opačné straně také Steen, který nejprve vyrazil střelu před sebe a poté lapil také dorážku Lundberga.

06:12
    Gólman domácího celku si připsal další úspěšný zákrok, ve své výstroji ukryl puk po ráně vyprodukované z hole Sallinena.

06:35
    Hokejisté Djurgårdens obkroužili bránu a poté se dostali do zakončení, ale také se střelou z bezprostřední blízkosti si Steen poradil.

07:27
    Překonat brankáře hostujícího týmu zkoušel Anderson, jeho ránu ale Tellqvist vyrazil.

08:45
    Domácí nahodili kotouč podél mantinelu do útočného pásma, to však z jejich strany bylo vše.

09:03
    Ofenzivní tažení hokejistů Växjö Lakers zastavilo ofsajdové postavení. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

10:04
    Prvním vyloučeným hráčem je Gynge (Växjö Lakers), který se provinil podražením.

10:11
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Přesilovou hru rychle využil DANIEL BRODIN, který tak svůj celek poslal do vedení! Střelec gólu dorazil puk za Steenova záda z bezprostřední blízkosti. Asistence: Tomi Sallinen a Robin Press.
    Daniel BRODIN - 0:1

11:37
    Na trestnou lavici odchází za podražení Rydahl (Växjö Lakers).

12:45
    Poměr sil na ledě se vyrovná, jelikož Djurgårdens IF hrál se šesti hráči v poli.

13:37
    Växjö Lakers už je kompletní a bude hrát krátkou přesilovku.

14:20
    Hráči v modrých dresech se snaží usadit v útočném pásmu, což se jim však zatím příliš nedaří.

14:45
    Také hostující celek je v plném počtu.

15:56
    Momentálně drží puk na svých holích hokejisté Lakers, kteří se pokusí rozvinout útočnou akci od vlastní brány.

16:48
    Hra je teď poněkud mdlá, žádné z mužstev si nedokáže vypracovat střeleckou pozici.

17:23
    Nakonec se to podařilo hostům, se střelou z ostrého úhlu však Steen příliš práce neměl.

17:45
    Na druhé straně vypálil bekhendem Josefsson, ale ani on puk za brankovou čáru dostat nedokázal.

18:26
    Žádný ze švédských celků ten druhý výrazně nepřevyšuje, k vidění je tak poměrně vyrovnané utkání.

18:50
    Tellqvist před dojíždějícím útočníkem přikryl puk a vhazovat se tak bude po jeho levici.

18:57
    Obráncům domácího celku ukázal záda Alvarez. zezadu byl však tísněn a na Steena si tak v samostatném nájezdu nepřišel.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:52
    V závěru úvodního dějství se bojuje o puk v rohu kluziště, vypadá to, že tam se první část už i dohraje.

20:00

V úvodní periodě jsme zaznamenali jednu branku, kterou v 11. minutě vsítil Brodin, jenž tak využil přesilovou hru. Navýšit vedení svého klubu mohl v závěru první části Alvarez, toho však v samostatném úniku vychytal Steen. Do kabin tak spokojeněji odchází hokejisté Djurgårdens IF.

Druhá třetina začne přibližně v 19:48.

Hráči obou celků už se vrací na hrací plochu, druhá třetina tak bude co nevidět zahájena.

20:01

20:18
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté a hned po zisku kotouče se vrhli kupředu.

21:09
    Teď už ale s pukem hrají domácí, kombinují však zatím jen ve středním pásmu.

21:43
    Hra se přelévá ze strany na stranu, týmy se střídají v držení touše, který často mění svého majitele.

22:06
    Proti Tellqvistovi letěla střela od modré čáry, kterou gólman celku z hlavního města pohotově lapil.

23:20
    Hráči Växjö nahodili kotouč podél mantinelu a teď o něj bojují za brankou.

23:29
    Heikkinen napřáhl k razantní střele od modré čáry, gólman Djurgårdenu však jeho jedovatou ránu svým levým betonem zneškodnil.

24:15
    Další ofenzivní výpad hráčů v modrém končí zakázaným uvolnením, hra se tak stěhuje před Steena.

24:23
    Puk vybojovali domácí a ihned založili útočnou akci, při které z pravé strany pálil Kiiskinen, ale gólman hostujícího celku jeho ránu z ostrého úhlu za svá záda nepustil.

25:19
    Tellqvistovu pozornost prověřil střelou od modré také Reddox, ani on však puk za jeho záda nedostal.

25:44
    Po Sallinenově tečované střele skončil puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Steenem.

26:20
    Znovu bylo týmu Växjö Lakers odpískáno zakázané uvolnění.

27:09
    Hokejisté Djurgårdenu drží puk na svých holích, ale ke střele se nedostávají.

27:42
    Při přerušené hře přichází na řadu komerční pauza.

28:14
    Robert Rosen vyšťoural puk pod gólmanem Tellqvistem a z bezprostřední blízkosti vyrovnal. Hlavní arbitr jel ale celou situaci konzultovat s videorozhodčím a branku neuznal.
    Neuznaná branka Rosena

29:21
    Froberg přihrávkou oslovil Rydahla, který si najel až před brankáře, ale Tellqvist puk stihl přikrýt včas.

30:11
    Po Englundově přihrávce pálil z prostoru mezi kruhy Brodin, Steenovy betony však sklaply velmi rychle k sobě.

31:01
    Hlavní arbitr zdvihl pravici a hodlá vylučovat, hosté si zahrají v oslabení.

31:09
    Za nedovolené bránění byl vyloučen Lundberg (Djurgårdens IF).

31:34
    Växjö právě vstřelila branku!
    Přesilovou hru využil ILKKA HEIKKINEN, který se prosadil přesnou střelou od modré čáry. Asistence: Cory Murphy a Robert Rosen.
    Ilkka HEIKKINEN - 1:1

33:06
    Domácí byli v obrovské šanci, když jeli dva na brankáře, ale Tellqvist si připsal bravurní zákrok a svůj tým pro tuto chvíli podržel!

34:19
    Žádný z týmů si teď nedokáže vytvořit střeleckou příležitost.

35:04
    Martinsson pořádně zavařil svému brankáři, když chtěl puk ve vlastním pásmu poslal na druhou stranu mantinelu, přičemž z úhlu trefil Steena do výstroje.

36:38
    U kotouče jsou nyní hosté, kteří se snaží najít skuliny v defenzivě Växjö Lakers.

36:53
    Domácí se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

37:40
    Anderson projel přes modrou čáru dříve než puk a Djurgården byl tak odpískán ofsajd.

38:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:38
    Hokejisté ve žlutých dresech jsou stále u puku, defenziva Lakers však pracuje na výbornou.

39:11
    Teď se kupředu vydali i domácí, jejich průnik byl však v souladu s pravidly zastaven.

39:28
    Bekhendové zakončení přes obránce zvolil Johansson, nicméně gólman celku z hlavního města Švédska se překvapit nenechal.

39:56
    Za krosček v závěru druhé třetiny inkasoval dvě minuty Ahlen (Djurgårdens IF).

39:59
    Téměř současně se sirénou ohlašující konec třetiny vsítil branku ILKKA HEIKKINEN, který se v přesilové hře prosadil po vyhraném vhazování. Tento hráč tak má zaděláno na hattrick. Asistence: Robert Rosen.
    Ilkka HEIKKINEN - 2:1

40:00

Vydařenou třetinu mají za sebou hokejisté Växjö, kteří ji ovládli dvěma brankami. Domácí rozvlnili síť už ve 29. minutě, gól Rosena však nebyl uznán. A tak se prosadil jiný domácí borec, konkrétně Heikkinen, který po polovině základní hrací doby nejprve vyroval a v poslední vteřině druhé periody z přesilové hry otočil nepříznivý vývoj ve prospěch Lakers, zatím je tak ústřední postavou zápasu.

Třetí třetina začne zhruba ve 20:41.

Hráči už jsou zpět na ledové ploše, třetí dějství tak za malou chvíli začne.

40:01

40:35
    Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, kde se ho však zmocnili hráči hostujícího celku.

41:17
    Gyngeho nepříliš razantní střelu spolehlivě lapil Tellqvist, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

42:21
    Celek z hlavního města Švédska vyrovnává! V pravém kruhu se puku zmocnil HENRIK ERIKSSON a z ostrého úhlu ho poslal do brány s přispěním vzdálenější tyče. Asistence: Tobias Hage.
    Henrik ERIKSSON - 2:2

43:38
    S pukem hrají hokejisté hostujícího mužstva.

43:52
    Hosté dvěma slepenými góly získávají vedení zpět! Střelou švihem se prosadil MATT ANDERSON. Bez asistence.
    Matt ANDERSON - 2:3

45:11
    Ofsajd hráčů Djurgårdenu.

45:25
    Ke kotouči se poté dostali domácí, ti se pro změnu provinili icingem.

46:42
    Tým Växjö obléhá bránu soupeře, ke střeleckým příležitostem se však jeho hráči nedostávají.

47:44
    Hráči na ledové ploše svádějí urputné souboje o kotouč, který každým okamžikem mění majitele.

48:01
    Střídání brankářů v týmu Djurgårdens IF: Tellqvista nahradí Armalis.

48:48
    Armalis si připsal první zákrok, když chytil střelu od modré čáry.

50:00
    Před námi je závěrečných deset minut, domácí by vzhledem k prvnímu duelu museli vstřelit dvě branky a neinkasovat, aby se šlo do prodloužení.

50:38
    Ekipa Djurgårdenu si nedokázala přesně přihrát a je pískáno zakázané uvolnění.

51:55
    Je znovu vyrovnáno! Zpoza brány vyjel CALLE ROSÉN a gólmana hostujícího týmu překvapil pohotovou přesnou střelou letící pod horní tyč. Asistence: Richard Gynge.
    Calle ROSÉN - 3:3

53:43
    Domácí jsou u puku a pokusí se co nejdříve vsítit čtvrtý gól, který by jim zajistil prodloužení.

55:10
    Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu, oba brankáři jsou v plné permanenci.

56:24
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry a byl jim tak odpískán icing.

57:29
    Johansson předvedl odvážný individuální průnik, při kterém se dostal za záda obránců, ale na gólmana hostí si v zakončení z bezprostřední blízkosti nepřišel.

57:52
    Brankář Djurgårdenu se musel znovu činit, tentokrát chytil střelu Reddoxe.

58:33
    Växjö Lakers zkouší hru bez brankáře.

58:52
    Johansson zpoza brány přihrávkou oslovil Gyngeho, jehož razantní pokus z předbrankového prostoru zneškodnil Armalis, před kterým se uskuteční buly.

59:01
    Hosté vyhodili kotouč takřka přes celé hřiště a puk se zastavil až o tyč.

59:53
    Hokejisté Lakers si vytvořili mírný tlak, ale ohrozit Armalise už nedokázali.

Je dobojováno! Ve třetí třetině si hosté vzali jednobrankový náskok zpět, který se hokejistům domácího klubu sice podařilo dorovnat, ale jednogólové manko z úvodního vzájemného duelu ani přes odvolání brankáře v závěru základní hrací doby nesmazali. Do 2. kola Play-off tak postupuje stockholmský celek Djurgårdens IF. (21:21:50)

Lukáš Jasoněk

Góly a asistencie: 32. Heikkinen (Murphy, Rosén), 40. Heikkinen (Rosen), 52. Rosén (Gynge) – 11. Brodin (Sallinen, Press), 43. Eriksson (Hage), 44. Anderson

Djurgårdens IF: Tellqvist (49. Armalis) – Högström, Holm, Hultström, Norell, Englund, Press, Ollas Mattsson – Brodin, Sallinen, Thoresen – Anderson, Sörensen, Lundberg – Rundqvist, Vejdemo, Alvarez – Eriksson, Ahlén, Hage – Heinero

Rozhodca: Leppänen (FIN), Holm – Malmqvist, Lundgren (vš. SWE)
    22.09.2015
    Djurgården - Växjö 4:3

Góly a asistencie: 6. Sorensen (Hultstrom), 15. Ljungh (Alvarez), 35. Brodin (Alvarez, Ljungh), 46. Forsberg (Brodin, Anderson) – 15. Hennessy (Kiiskinen), 45. Josefsson (Reddox), 48. Hillding (Reddox)