Litvínov – Vienna 2:2 (po pr.) | Skellefteå – Košice 3:0 (kon.) | Tappara – Vítkovice 2:1 (kon.)
TPS – Jyväskylä 4:1 (kon.) | Kärpät – Düsseldorf 3:0 (kon.) | Linköping – Liberec 3:6 (kon.)
Växjö – Djurgården 3:3 (kon.) | Storhamar – Salzburg 3:2 (kon.) | Stavanger – Eisbären 3:3 (kon.)
Frölunda – Ingolstadt 4:1 (po pr.) | HV71 – Třinec 3:1 (kon.) | Mannheim – Blues 3:2 (kon.)
Mníchov – Rauma 0:3 (kon.) | Zürich – Sparta Praha 0:3 (kon.) | Davos – IFK Helsinky 5:2 (kon.)
Luleå – Färjestad 1:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:2 (0:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Vienna Capitals
cz Utorok 06.10.2015, 17:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Liga majstrov • 1/16 finále

Domácí tak odjíždějí s radostí postupu a Vídeň pojede domů se smutkem. Až do prodloužení došlo toto utkání ve kterém se rozhodovalo o všem až ve třetí třetině, kdy začaly padat góly. Celkový poměr střel na bránu byl velmi těsný 29:23, tudíž je jasné, že šlo o velmi vyrovnané utkání.
    Soupeř Litvínova v osmifinále je zatím nejasný a rozhodne se o něm dnes večer. (19:29:44)

65:00
    Prodloužení skončilo.
    František LUKEŠ - 2:2

64:45
    Litvínov právě vstřelil branku!
    FRANTIŠEK LUKEŠ rozhoduje o postupu Litvínova do osmifinále! Jeho střela z levého kruhu gólmanovi hostí propadla až do brány a tak se domácí mohou radovat. Asistence: Viktor Hübl.

Kubát sám s pukem před Kickertem, ale trefil pouze beton gólmana.

Hořava měl velkou šanci skórovat, ale akce se mu nepodařila.

V útočném pásmu se drží hosté a kombinují.

Probíhá prodloužení které rozhodne o vítězi tohoto utkání.

60:01

Konec třetí třetiny.

59:31
    Domácí kombinují v útočném pásmu a zbývá jim jen pár vteřin.

58:13
    Kickert se nyní musel v bráně pořádně otáčet. Létají na něj jedna střela za druhou a navíc za každou střelou následují dorážky.

57:57
    Střelu Lukeše Kickert bez problému vyrazil.

57:31
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nestřílejí.

56:41
    Hosté se snaží udržet puk alespoň ve středním pásmu, protože tento stav utkání stačí na prodloužení.

55:10
    Přímo před Kickertem dorážel střelu spoluhráče Trávníček, ale bránu hostí z blízkosti přestřelil.

54:48
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

53:27
    Probíhají neustálé souboje o puk u mantinelu.
    Derek WHITMORE - 1:2

50:46
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Hosté skórují ve vlastním oslabení a vracejí si tak vedení na svoji strau. DEREK WHITMORE projel okolo Horáka a naznačil střelu mezi betony, až byl Horák na zemi Whitmore vystřelil z velkého úhlu nad beton gólmana Litvínova. Asistence: Matthew Dzieduszycki, Troy Milam.

49:58
    Domácí se i přes přesilovou hru brání.

48:37
    Atmosféra začíná být vyhrocená. Dochází k dalšímu vyloučení. Vyloučeni současně Robin Hanzl (LIT) na dvě minuty za hákování a Andreas Nodl na dvě minuty za krosček.

48:06
    Vyloučen Daniel Bois (VIE) na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

48:06
    Strhla se šarvátka za domácí bránou. Rozhodčí uklidňují situaci.

46:42
    Po minutě využívají domácí přesilové hry a vyrovnávají skóre utkání na 1:1. PETER JÁNSKÝ dokázal tečovat střelu Pavlíka od modré. Teč Jánského prošla po zemi až do černého. Asistence: Filip Pavlík.

45:46
    Vyloučen za vražení na hrazení na dvě minuty Matthew Dzieduszycki (VIE).
    Rafael ROTTER - 0:1

45:30
    Po přihrávce z hranice pravého kruhu od Sharpa dokázal do odkryté brány RAFAEL ROTTER propálit puk. Asistence: Macgregor Sharp.

45:11
    Vídeňští kombinují v útočném pásmu.

44:20
    Fraser vystřelil z levého kruhu, ale střelu Horák srazil mimo.

44:04
    Vyloučen Kamil Piroš (LIT) na dvě minuty za vražení na hrazení.

43:52

43:30
    Po střele Pavlíka za pravého kruhu zachytil puk Schiechl a s pukem spěchá do útočného pásma Vídně.

42:52
    Jen co Litvínovští provezli puk ke Kickertovi, hosté se jej ujali a vyhodili za Horáka.

42:15
    V rohu za bránou domácích hostí drží puk a šetří si tak důležité vteřiny v oslabení.

41:52
    Vyloučen za faul loktem byl Philippe Lakos (VIE). Dvě minuty si tak domácí zahrají přesilovou hru.

41:37
    Řehoř zkoušel dorážet před bránou, ale betony Kickerta jsou nedobytné.

40:58
    Fraser nahodil od modré, ale Horák má puk v lapačce.

40:01

Ani druhá část hry nám nenabídla otevření skóre, tudíž ani jediný gól. V druhé části byli domácí ve střelbě aktivnější v poměru 12:7. Kdyby takovýto stav zůstal i dalších dvacet minut, tak se mohou domácí radovat z postupu, nesmí však obdržet ani jednu branku. Třetí třetina začne přibližně v 18:38.

40:00

39:40
    Lehké nahození na gólmana hostí zkusil Piroš, ale s tím Kickert problém vůbec neměl.

38:58
    Řehoř vystřelil z pravého kruhu, ale Kickert pokryl puk lapačkou.

38:32
    Hra se posouvá ze strany na stranu po mantinelech a tempo se hodně uklidnilo.

36:32
    Po soubojích u mantinelů za bránou Vídně se hosté ujali puku a probojovali se až do útočného pásma.

35:54

35:40
    Domácí se po delší době usadili v útočném pásmu a Kickert musí být ve střehu.

34:40
    Hübl projel úplně sám okolo brány hostí, ale místo střely poslal puk zpátky, kde mu chyběl spoluhráč k dokončení této akce.

34:05

33:35

33:30
    Dzieduszycki vypálil z levého kruhu, ale bránu minul.

32:34
    Nebezpečnou střelu poslal Fraser od levého mantinelu, ale Horák puk viděl a bez problému vyrazil.

31:52
    Domácí vyhazují puk až za Kickerta a střídají.

31:35
    Vyloučení na straně domácích. Pavel Písařík (LIT) vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

30:25
    Nečekanou střelu Skleničky od modré Kickert vyrazil betony.

29:59
    Piroš projel mezi obránci hostí, ale ke střele se nedostal.

28:59
    Zmatky před domácí bránou nakonec skončili pro Litvínov dobře, když dokázali puk poslat k mantinelu.

28:35
    Nahození Lukeše od modré vyrazil Kickert mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude po jeho levici.

28:27
    Zakázané uvolnění Litvínova.

27:56
    Dvojice Martynek a Hübl se vydali společně k hostující bráně, ale zastavili je obránci Vídně.

27:23

26:59
    Hosté dokázali ubránit dalo by se říci šestiminutové oslabení a hrají opět v pěti.

26:53
    Kubát se napřáhl za modrou čárou a vystřelil, ale Kickert je bezchybný.

26:22
    Až teď se Vídeňští osvobozují a vyhazují k Horákovi.

25:54
    Domácí kombinují v okolí brány hostí a publikum je burcuje ke gólu.

25:34
    Od modré pálí opět Pavelka, ale Kickert byl pozorný a puk má ve výstroji.

24:59
    Hráčské lavici hostí byl udělen dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si odpyká Rafael Rotter.

24:46

24:35
    Hanzla zastavili v útoku hosté už za modrou čárou.

23:51
    Další kdo to zkusil od modré byl Sklenička, ale ten těsně míjí bránu.

23:09
    Po vyhraném vhazování dostal přihrávku na modrou čáru Pavelka, ale jeho rána narazila na betony Kickerta.

22:46
    Jen co se vrátil na led, opět si bude muset odpykat trest. Za nedovolené bránění se posadí na trestnou lavici Troy Milam (VIE).

22:12

21:46
    Ani tentokrát se Litvínovu nepodařilo udržet puk v obranném pásmu Vídně a musejí se pro něj vracet do středního pásma.

21:09
    Hosté se osvobozují a nahozením si vybojovali vhazování u Horáka.

20:55
    Pavelkovu střelu Kickert viděl a bez problému ji vyrazil.

20:29
    Hostím se daří vyhodit puk do středního pásma kde jej drží na vlastních holích.

20:12
    Vyloučen Troy Milam (VIE) na dvě minuty za podražení.

20:08
    Ihned po buly se domácí dopustili zakázaného uvolnění.

20:01

V prvních dvaceti minutách nepadl jediný gól, což je příznivější pro domácí celek, kterému k postupu stačí remíza. Na hostech z Vídně byla vidět po celou třetinu snaha otevřít skóre a hlavně jako první neinkasovat. Tyč brankové konstrukce však zazvonila na obou stranách hřiště. Ani jeden z gólmanů nemá lehkou úlohu, ale prozatím drží oba dva svůj tým na 100%. Uvidíme co nám přinese druhá část hry, která začne přibližně v 17:49.

20:00

19:41
    Nodlovu křížnou střelu z levého kruhu má Horák v lapačce.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny a skóre zatím ani jeden z týmu neotevřel.

18:15
    Ibererovu střelu zastavil vlastním tělem Řehoř.

16:48
    Dzieduszycki vystřelil z vrcholu levého kruhu a za zády Horáka cinkla tyčka!

16:25
    Puk byl vyhozen mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

16:02
    Domácí tým hraje v plném počtu.

15:56
    Zakázané uvolnění hostí.

15:47
    Pretnar stál na konci kombinací a od modré vystřelil, ale jeho střelu zachytila hokejka domácích a ti se uvolňují a míří do útočného pásma.

15:14
    Vídeň se usadila v útočném pásmu a zatím kombinuje.

14:59
    Hořava se dostal ve vlastním oslabení úplně sám před Kickerta, ale střela mířila pouze do betonů gólmana hostí.

14:25
    Domácí úspěšně projíždějí s pukem mimo své obranné pásmo.

14:02
    Vyloučen Martin Kokeš (LIT) na dvě minuty za napadení.

14:00
    Hosté mají výhodu.

12:30
    Trávníček projel s pukem do útočného pásma okolo mantinelu, kde jej zkusil zastavit McLean, kterému se to nepodařilo.

12:04
    Hráči mají čas na odpočinek, probíhá komerční přestávka.

12:04
    Ofsajd zastavil kombinace Litvínova.

11:19
    Nebezpečnou skákavou střelu dokázali obránci Litvínova vyrazit a míří do útoku.

11:07
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se po pravici litvínovského gólmana.

10:10
    Fraser po přihrávce z levého kruhu vypálil, ale Horák stihl zareagovat a puk vyrazit.

09:22
    I Trávníčkova střela od modré pouze zaduněla o betony Kickerta.

08:47
    Pavlík na poslední chvíli zachytil vyhozený puk Vídeňskými a udržel tak svůj tým v útočném pásmu.

08:12
    Na druhé straně s pukem spěchal Martynek, ale ani následná dorážka jeho spoluhráče neprošla za brankovou čáru.

07:55
    Nodl byl další kdo střelou ohrozil bránu domácích, ale Horák a jeho betony byly na správném místě.

07:39
    Smolkovu nepovedenou přihrávku zachytili hosté a vracejí hru před Horáka.

07:00
    Rotterovu střelu z pravého kruhu má Horák v náručí.

06:50
    Po boji o puk za vlastní bránou domácí vyhodili až na zakázané uvolnění.

06:19
    'Probíhá komerční přestávka.

06:19
    Hra byla přerušena z důvodu hry vysokou holí.

05:08
    Na modré se napřáhl Lukeš, ale střela byla tečována.

05:02

04:10
    Vídeňští bojují o puk hlava nehlava a prováží jej do útočného pásma.

03:15
    Jánský nyní dorážel puk, ale přes betony jej nepropustil Kickert.

02:43
    Nodl měl možnost vystřelit z levého kruhu, ale puk mu ujel.

02:07
    Hosté drží puk ve svém obranném pásmu a oba týmy střídají.

01:17
    Hořava provezl puk do útočného pásma, kde zkusil vystřelit Řehoř, ale jeho střela neprošla přes obránce Vídně.

00:56
    Domácím se nepodařilo probojovat středním pásmem a musí se vracet pro puk za vlastní bránu.

00:35
    Fischer poslal první střelu z levého kruhu, Horák má puk v lapačce.

00:07
    Úvodní buly vyhráli hosté, ale puk ihned přebírají Litvínovští.

00:01

Hráči jsou již nastoupeni proti sobě, připraveni na zahájení zápasu.

HC Verva Litvínov: Horák (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Frolo, Kokeš, Gula – Lukeš, Hübl "A", Martynek – Trávníček "C", Hanzl, Jánský – Hořava, Piroš "A", Řehoř – Jurčík, Smolka, Písařík

UPC Vienna Capitals: Kickert (Lawson) – Lakos "C", Fraser, Iberer, Milam, Pretnar, Klimbacher, Peter, Nissner – McLean, Whitmore, Dzieduszycki – Rotter "A", Sharp, Gamache – Bois "A", Nodl, Fischer – Hartl, Schiechl, Grosslercher

Rozhodčí: Fraňo, Vinnerborg- Lhotský, Špůr.

Jak dnešní souboj dopadne a kdo se po jeho konci bude radovat ze setrvání v Lize mistrů, se dozvíme dnes ve večerních hodinách.

UPC Vienna Capitals

Vídenští nemají rozhodně co ztratit. Na Vervu ztrácí jeden gól a pokud by na ledě Litvínova zvítězili o jednu branku, došlo by tak na rovnost skóre a zápas by došel do desetiminutového prodloužení. Pokud by ale hosté dokázali Litvínov porazit o dvě branky či více, z postupu by se radovali právě oni. Zcela jistě tak půjde o pikantní souboj, nikdo si nenechá nic zadarmo, jde o hodně a žádný z týmů nebude chtít ustoupit. Do Litvínova navíc hokejisté Vídně cestují s novou posilou, a sice kanadským obráncem Tylerem Cumou, který mimo jiné oblékl i dres Minnesoty Wild.

HC Verva Litvínov

Hokejistům Litvínova se zatím v této soutěži daří, v první fázi CHL dokázali vyhrát ve všech čtyřech utkáních. Oba duely s francouzským Grenoblem a také s finským Espoo. Po zásluze tak Verva postoupila do play-off, kde byla znovu úspěšná, na ledě dnešního soupeře zvítězila těsně 4:3 a v dnešním utkání ji tak stačí i remíza k dalšímu postupu v CHL. Na tu však domácí Verva rozhodně nemůže spoléhat a zcela jistě udělá vše proto, aby bez větších komplikací nad vídeňským týmem zvítězila a prodloužila si tak účast v Lize mistrů.

Hezké pozdní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Hokejová Liga mistrů dospěla do vyřazovacích bojů a jeden z českých zástupců – HC Verva Litvínov se dnes v odvetě utká s rakouským týmem UPC Vienna Capitals.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Barbora Wolfová

Góly a asistencie: 47. Jánský (Pavlík), 65. Lukeš (Hübl) – 46. Rotter (Sharp), 51. Whitmore (Dzieduszycki, Milam)

HC VERVA Litvínov: Horák (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Frolo, Kokeš, Gula – Lukeš, Hübl "A", Martynek – Trávníček "C", Hanzl, Jánský – Hořava, Piroš "A", Řehoř – Jurčík, Smolka, Písařík

Rozhodca: Fraňo, Vinnerborg- Lhotský, Špůr