Čeljabinsk – S.Moskva 2:1 (po pr.) | Togliatti – Riga 1:2 (2:3 po s.n.) | Jaroslavľ – Viťaz 3:1 (kon.)
Nižnekamsk – Petrohrad 3:4 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Omsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Dinamo Minsk – Barys 6:2 (kon.)
Soči – D. Moskva 4:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
Neftechimik Nižnekamsk
3:4 (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
SKA Petrohrad
cz Pondelok 05.10.2015, 18:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Utkání je u konce a v nájezdech vyválčili bonusový bod hosté z Petrohradu a to díky Alexandru Barabanovi, jenž jako jediný svůj nájezd proměnil. (20:48:03)

Alexandr BARABANOV - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým SKA Petrohrad.
    ALEXANDR BARABANOV si položil a obhodil gólmana! Tím rozhodl tento zápas!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo, následují nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Hra se drží za bránou Sudnicina, ale nikomu se nedaří vybojovat puk.

64:14
    Polygalovovo zakončení z úhlu trefilo boční síť.

63:26
    Čudinov drží kotouč a s rozvaho vyráží do útoku.

62:58
    Domácí drželi puk ve svém pásmu a následně vyrazili na steč. Donutili gólmana k rychlému zákroku.

Oddechový čas pro domácí.

62:26
    Ježov zastavil další nahození.

62:02
    Rjasenskij zakončoval z modré a Ježov vyrážel vyrážečkou.

61:35
    Kotouč padal až do lapačky Ježova, který přerušuje.

60:56
    Kitarov dojel odražený puk. Jeho střela nebyla nejlepší, řekněme že umí vystřelit i lépe.

60:19
    Milovzorov střílel z ostrého úhlu. Kotouč se odrazil před bránu, kde nebyl nikdo z domácích.

60:01

Zajímavá třetí třetina nepřinesla rozuzlení. Zápas tedy rozhodne prodloužení, po případně nájezdy.

60:00

59:24
    Petrohrad zůstává aktivní. Burdasov zamířil těsně vedle tyče.

58:37
    Koskiranta zakončil jen do vyrážečky gólmana.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
    Alexandr KITAROV - 3:3

57:02
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    ALEXANDR KITAROV překročil pásmo a tvrdou ranou překvapil gólmana.

56:53
    Koskirantova střela minula bránu.

56:06
    Polygalovo zakončení minulo bránu, z následného protiútoku vytěžil Šipačov zakončení z blízkosti. Zamířil ale mimo.

55:44
    Nahození od modré má Sudnicin v lapačce.

55:27
    Lepenkov ostře pálil od modré. Trefil jen nohu obránce.

54:57
    Dadonov přenechal Burdasovovi. Ten nestihl zakončit a ztratil puk.

54:24
    Šipačjovův pokus se dostal pod gólmana, jenž drží puk a nepustí ho až do přerušení hry.

53:56
    Čudinov sám proti všem vybojoval pásmo a zkusil zakončit. Jeho pokus ale zastavil obránce.

53:12
    Lindströma zastavil těsně před zakončením z hranice kruhu Rjasenskij.

52:37
    Lapenkov dostal kotouč mezi kruhy, ale jeho zakončení mířilo zcela vedle.

51:53
    Hosté nebezpečně ohrozili Sudnicina, ale gólman zvládl zasáhnout holí.

51:19
    Další icing Petrohradu.

50:29
    Nadějný útok Buradsova zastavuje ofsajd.

50:04
    Ježov podržel nebezpečný pokus Rybina.

49:41
    Koskirantovo zakončení z modré zamířilo zcela mimo bránu.

49:09
    Nyní zastavuje postup domácího týmu ofsajd.

48:27
    Hra se hodně kouskuje. Petrohrad se dopustil zakázaného uvolnění.

48:16
    Tvrdá střela Kulikova končí na hrudi gólmana.

47:59
    Žokov zakončoval bekhendem jen do výstroje gólmana.

47:27
    Kutějkin zakončil do betonů Sudnicina, který své spodní chrániče vytasil vysoko do vzduchu.

46:51
    Ježov zastavuje nahození od modré.

46:39
    Icing přerušuje hru, hra se stěhuje před Ježova.

46:33
    Milovzorov vyslal projektil od modré. Puk zastavila noha jeho spoluhráče.

46:19
    Ostrá střela Kalinina zaduněla o hrudní výstroj brankáře.

Petrohrad právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ DADONOV vystřelil z hranice kruhu a posílá svůj tým zpět do vedení! Asistence: Jarno Koskiranta.

44:54
    Nižněkamsk nyní zastavil v přechodu do pásma ofsajd.
    Pavel KULIKOV - 2:2

44:15
    Po první střele se ujal odraženého puku PAVEL KULIKOV a dostal ho za gólmana. Asistence: Alexandr Kitarov, Alexandr Jevsejenkov.

43:39
    Domácí jsou nyní v útočné třetině. Kitarov zamířil vedle.
    Ilja KOVALČUK - 1:2

42:55
    Dadonov našel přes šířku kluziště ILJU KOVALČUKA, který se v této situaci nemýlil a poslal puk za přesunujícího se gólmana. Jevgenij Dadonov.

42:12
    Zajímavou střelu Ketova zastavil gólman lapačkou.

41:48
    Kalininovu střelu vyrazil Sudnicin před sebe. Nikdo následně puk nedorážel.

41:27
    Domácí v plném počtu. Puk skončil mimo kluziště.

41:04
    Domácí se osvobozují vyhozením.

40:40
    Šipačjov byl příliš sobecký s pukem a tak ho také ztratil.

40:09
    Po rozehrání nahodili puk o pásma hosté. Petrohrad se musí dostávat zpět.

40:01

V úvodu druhé dvacetiminutovky zvládli domácí vyrovnat a skóre je tak až do začátku třetí periody 1:1.

40:00

39:43
    Prudká střela od modré skončila v náručí Sudnicina.

39:37
    Za nedovolené bránění dostává trest Jevsejenkov (NIZ).

39:33

39:23
    Koskiranta projel pásmem a zakončil do lapačky gólmana.

38:35
    SKA si samo zamotalo rozehrávku a přišlo o pásmo.

37:58
    Domácí zvládli bez problémů vyhodit puk.

37:33
    Za hákování si posedí Bryncev (NIZ).

37:10
    Nebezpečné zakončení Kovalčuka končí mimo bránu.

36:37
    Z velmi ostrého úhlu střílel Jevsejenkov. Mířil mezi betony gólmana, který je ale včas srazil k sobě.

35:58
    Skákavý kotouč si ze vzduchu stáhl do náruče Sudnicin.

35:13
    Šipačjov vystřelil z mezikruží do náruče gólmana.

34:48
    Obklíčení hráči Neftěchemiku vyřešili svazující situaci vyhozením na zakázané uvolnění.

34:18
    Rjasenskij vyslal kotouč přes obránce. Gólman jej pohodlně vyrazil.

34:01
    Dadonovův protiútok řeší zákrokem Sudnicin.

33:23
    Stasovo bekhendové zakončení skončilo skákajícím pukem v brankovišti. Poblíž ale nebyl nikdo, kdo by puk dorazil do brány.

33:10
    SKA se nepodařilo rozehrát a puk opět končí v pozici pro zakázané uvolnění.

32:59
    Sudnicin zakročil proti nahození a přerušil svým zákrokem hru.

32:31
    Špatná rozehrávka hostů končí icingem.

31:58
    Sergejevův pokus raději zachytil Ježov.

31:30
    Kutějkin zůstal sám v pásmu a stíhán obráncem zvolil zakončení těsně vedle!

30:41
    Kuzminova střela nadělala starosti Ježovovi.

30:04
    Odražený kotouč skončil na hokejce Lindströma, jenž zakončil vedle vzdálenější tyče.

29:37
    Puku se zmocnili domácí ale jen nahodili a odešli střídat.

29:10
    Polygalov zakončil z ostrého úhlu. Jako prevenci proti dorážkám Ježov podržel kotouč v rukavici.

28:52
    Úmyslný ofsajd Nižněkamsku, puk se stěhuje před Sudnicina.

28:15
    Icing Neftěchemiku.

28:07
    Skákavý kotouč zastavil před bránou obránce Nižněkamsku.

27:39
    Na druhé straně se k hezké střele dostal Zdunov. Ježov jeho pokus chytá do připravené náruče.

26:43
    Burdasov obklíčil branku a několika dorážkami zkoušel překonat Sudnicina. Gólman je ale připraven.
    Igor POLYGALOV - 1:1

26:15
    Tak tentokráte již branka platí! Milovzorov našel IGORA POLYGALOVA, který zvedl puk mimo dosah Ježova a vyrovnal tak utkání. Asistence: Jegor Milovzorov.

25:57
    Petrohrad kontroluje puk ve vlastním pásmu a pomalu rozehrává.

25:25
    Koskiranta prošel mezikružím jako duch a zakončení zamířil do betonu připraveného brankáře.

24:46
    Ježov zastavil rychlý protiútok soupeře.

24:37
    Ketov dostal namazáno do výhodné pozice. Jeho střela se otřela o beton brankáře.

23:55
    Na druhou stranu hřiště vyvezl puk Kalini a nyní bojuje o kootuč za bránou.

23:17
    Milovzorovi byl zablokován kotouč v okamžiku střelby, jeho tým ale dále drží útočné pásm.

22:39
    Burdasv zabránil obránci v zakončení a vyrazil do protiútoku.

22:19
    Po buly vystřelil obránce Rjasenskij jen do náruče gólmana.

22:11
    Nahození SKA se mění v icing.

21:34
    Puk již dlouhou dobu drží domácí, ale stále se jim nedaří projít do útočné třetiny.

20:34
    Grigorenko vstřelil branku, ale ta nebyla uznána pro postavení hráče v brankovišti.

20:10
    Po vhazování se kupředu vrhli domácí, ale byli posláni nazpět do svého pásma.

20:01

V úvodní třetině se po krásné teči Burdasova ujali vedení Petrohradští, a do druhé periody budou vstupovat s jednogólovým náskokem.

20:00

19:55

19:33
    Domácí nyní zastavuje v postupu na branku ofsajd.

19:05
    Šipačjov zamířil do dalšího úniku, tentokráte ho zastavuje ofsajd.

18:14
    Šipačjov vytáhl puk až do útočné třetiny a zakončením donutil Sudnicina k zákroku.

18:02
    Jevsejenkovo střelecký pokus chytá Ježov do náruče.

17:55
    Držení se dopustil Koskiranta (PET)

17:34
    Další střelecký pokus SKA chytá Sudnicin.

17:25
    Burdasov vystřelil přes obránce jen do rohu kluziště.

16:30
    Sudnicin již ležel na zemi, ale špatně si nahrávající hosté této šance nevyužili.

15:55
    Obránce Neftěchemiku v poslední chvíli odzbrojil Kovalčuka, který zůstal sám před gólmanem.

15:47
    Petrohrad zastavuje ofsajd.

15:39
    Střela Taffeho je sražena do ochranné sítě. Vhazuje se vedle Ježova.
    Anton BURDASOV - 0:1

14:36
    Od modré vystřelil po ledě Kovalčuk. Těsně před bránou zvedl puk nad rameno brankáře ANTON BURDASOV a jeho zásluhou se dostává Petrohrad do vedení. Asistence: Ilja Kovalčuk.

14:01
    Domácím se krátce po buly podařilo vyhodit.

13:52
    Za držení dostane trest Kuzmin (NIZ).

13:16
    Šipačjov byl obrán o kotouč při překročení útočné modré.

13:05
    Hosté v plném počtu. Následně střílel Grigorenko z mezikruží a Ježov puk podržel na hrudi.

12:21
    Odražený puk z hokejky Lapenkova skončil v ochranné síti. Vhazuje se ve střední třetině.

11:47
    Domácím se nedaří usadit v pásmu, Petrohrad bez problémů vyhazuje.

11:35
    Nahození Petrohradu končí v ochranné síti a následuje vhazování ve střední třetině.

11:15
    Špatná rozehrávka domácích připravila je samé o pásmo.

11:05
    Za sekání si posedí Ketov (PET)

10:50
    Rychlý protiútok domácích zastavil Jakovlev.

09:54
    Polygalov souboji jeden na jednoho neprošel přes obránce a ztratil kotouč.

09:17
    Domácí nahodili kotouč do pásma, vybojoval ho Kalinin a obránce hostů obrací hru.

08:45
    Hostům se nyní nedaří dostat z pásma. Vše řešili nahozením do útoku a následným bojem o puk.

08:15
    Rybinovo nahození lapil do lapačky Ježov.

07:51
    Bělov vyvážel puk z pásma ale nedostal se přes půlící čáru.

07:22
    Kitarov vystřelil z otočky jen do lapačky pozorného brankáře hostů.

06:37
    Polygalov zůstal zcela sám před Ježovem a stačilo přesně zamířit! Zmíněný útočník ale netrefil bránu.

05:45
    Domácí vyrazili do útoku. Stasovo zakončení skončilo v lapačce Ježova.

05:37

05:34
    Po buly se kotouč odrazil ke Šipačjovovi a ten neváhal se zakončením. Sudnicin se stihl přesunout a zastavit puk.

05:31
    Kablukov se dostal přes modrou a ihned zakončil. Jeho střela končí v náručí gólmana.

04:47

04:35
    Koskiranta si sjel před bránu pro puk a svým zakončením prověřil pozornost gólmana, jenž zastavil puk svou hrudí.

04:16
    Jakovlav získal puk po odrazu a neváhal se střelou. Puk ale Sudnicin dobře viděl a kotouč zastavil.

03:58
    Ofsajd je nyní odpískán Nižněkamsku a bude se vhazovat ve střední zóně.

03:33
    Do útoku se probil Žukov a jeho střelu srazil obránce do ochranné sítě.

03:20
    Ofsajd Petrohradu.

03:07
    Kovalčukova táhlá střela skončila za zády Sudnicina, který ale zvládl puk zalehnout.

03:01
    SKA se zatím odhodlalo jen k nahození na bránu.

02:47
    Za podražení zamířil na trestnou Kulikov (NIZ)

02:38
    Od modré zamířil nahozený puk až do Sudnicinovi lapačky. Gólman Nižněkamsku přerušuje hru.

01:29
    Průnik domácích se nevydařil. Rukavišnikov obral útočícího hráče o puk a obrací hru.

00:56
    Čudinov začal novou akci svého týmu zpoza brány. Při přechodu modré byl ale připraven o kotouč.

00:30
    Zápas je zahájen a K první akci vyrazili domácí. Byli ale zastaveni na modré.

00:01

Taktéž zazni hymna Tatarstánu.

Týmy již míří na led a nyní zazní hymna Ruské federace.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Koval) – Rjasenskij, Sergejev, Berezin, Ogurcov, Ljamin, Bryncev, Jevsejenkov, Kuzmin – Žukov, Milovzorov, Polygalov – Lapenkov, Rybin, Stas – Taffe, Grigorenko, Zdunov – Kitarov, Kulikov, Chajrulin.

SKA Petrohrad: Ježov (Koskinen) – Judin, Jakovlev, Čudinov, Bělov, Rukavišnikov, Kalinin, Kutějkin – Kovalčuk, Šipačjov, Barabanov – Dadonov, Burdasov, Koskiranta – Lindström, Kablukov, Ketov – Ponikarovskij, Chochrjakov, Dergačjov – Tkačjov.

Rozhodčí: Odins, Rogačjov – Tomilov, Gordenko.

SKA Petrohrad, loňský vítěz Gagarinova poháru, se nachází na sedmé příčce tabulky Západní konference. Po sedmnácti zápasech má rovněž jako jeho aktuální soupeř pětadvacet bodů. V posledních pěti střetnutích zvládlo SKA porazit své rivaly Jokerit (6:3) a CSKA (2:1). V prodloužení padlo s Čeljabinskem (1:2) a bez bodu odešlo z odvety s Jokeritem (2:3) a ze zápasu s Rigou (1:4).

Neftěchemik Nižněkamsk se po sedmnácti zápasech nachází na sedmé příčce tabulky Východní konference KHL. V současné chvíli má na svém kontě pětadvacet bodů. V posledních pěti střetnutí se Nižněkamsku podařilo vyhrát nad Spartakem (3:0) a Bratislavou (3:0). V prodloužení padli se Záhřebem (2:3) a bez bodů odešli z utkání s moskevským Dinamem (0:3) a Podolskem (0:1).

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Je před námi zajímavé střetnutí v rámci Kontinentální hokejové ligy. Utkají se týmy Neftěchemik Nižněkamsk a SKA Petrohrad.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Antonín Domanický

Góly a asistencie: 27. Polygalov (Milovzorov), 45. Kulikov (Kitarov, Jevsejenkov), 58. Kitarov – 15. Burdasov (Kovalčuk), 43. Kovalčuk (Dadonov), 46. Dadonov (Koskiranta), rozh. náj. Barabanov