Columbus – Nashville 7:1 (kon.) | Ottawa – Montreal 5:4 (kon.) | Toronto – Detroit 1:2 (kon.)
Florida – Tampa Bay 2:3 (kon.) | Chicago – Dallas 4:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 5:1 (kon.)
Calgary – Winnipeg 2:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 3:2 (po pr.) | LA Kings – Colorado 4:0 (kon.)
Washington – NY Islanders 6:2 (kon.)
Ottawa Senators
5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
Montreal Canadiens
cz Nedeľa 04.10.2015, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Príprava NHL

S konstatováním, že doplňkové powerplay 3 na 3 vyhrál zásluhou Toma Gilberta hostující Montreal, se s Vámi loučím a budu se na Vás těšit u dalších on-line přenosů. Dobrou noc! (03:43:21)

3. Mike Hoffman (OTT) 1+1

Utkání je u konce a Ottawa si připisuje skalp Montrealu podruhé během tří dnů. Ve třetí třetině se sice dal očekávat tlak hostů. Ti na začátku třetiny prohrávali o jeden gól, nicméně z ojedinělé akce se prosadili Senátoři, kteří zásluhou Ceciho odskočili na rozdíl dvou branek. V závěru sice Habs snížili v powerplay, avšak gól Paciorettyho bylo také to poslední, co stihli.

59:49
    Lazar měl puk ve středním pásmu, ale místo střely jen tak posunul kotouč dál a našetřil několik cenných vteřin.

59:22
    Tokarski míří hned po buly opět a střídačku a Montreal pokračuje v powerplay.
    59:20 Max PACIORETTY - 5:4

59:20
    Montreal právě vstřelil branku!
    Že by drama? Hosté se usadili v útočném pásmu, před bránou fantasticky zaparkoval Devante Smith-Pelly a domácí gólman tak vůbec neviděl nahození MAXE PACIORETTYHO, které končí v bráně. Asistence: Devante Smith-Pelly, Nathan Beaulieu

58:52
    Poněkud neuspořádaný pokus o založení útoku v podání Montrealu končí ztrátou a vyhozením domácích, kteří puk poslali do středního pásma.

58:28
    Sražená střela od modré čáry končí v ochranné síti za bránou domácího celku.

57:35
    Pageauovo zakončení ze středního pásma už už mířilo do odkryté brány, ale nakonec kotouč ještě před brankovištěm zastavil jeden z hostujících hráčů.

57:32
    Hosté to velmi brzy zkouší v šesti!

56:16
    Tvrdou ránu Paciorettyho bez větších problémů lapil Matt O'Connor. Mladý brankář Ottawy dnes předvádí velmi jistý výkon.

55:50
    Hoffmanovi sice ujel kotouč, avšak Fleischmann ho následně poslal nataženou hokejkou pouze do středního pásma, kde si ho přebral opět domácí útočník.

55:19
    Hra je přerušena a to znamená čas na zřejmě poslední komerční přestávku.

54:53
    Po inkasované brance trochu opadla aktivita hostujícího Montrealu. Ten pět minut před koncem třetí třetiny ztrácí dvě branky a bude to mít již velmi těžké.

54:12
    Z velkého úhlu to zkoušel Chiasson, nicméně jeho střela skončila na boční části tyče.
    52:59 Cody CECI - 5:3

52:59
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Fantastická produktivita Ottawy! Domácí vypustili ve druhé třetině snad teprve druhou střelu a radují se z gólu na 5:3. Mike Hoffman zavezl kotouč do útočného pásma, zakombinoval s Turrisem a poté výbornou přihrávkou našel CODYHO CECIHO, který důraznou ranou prostřelil brankáře Montrealu. Asistence: Mike Hoffman, Kyle Turris

52:00
    Eller rozjížděl útok Montrealu příliš rozvážně a již ve středním pásmu přišel o kotouč. Zibanejad jej však poslal jen na hokejky obránců hostujícího celku.

51:29

50:38
    Domácí muž s maskou, Matt O'Connor, drží puk v náruči. Montreal hraje přesilovou hru opět velmi dobře, ale nějaká vyložená gólovka zatím nepřišla.

50:20
    MIlan Michálek se ocitl na ledové ploše v trochu nezvyklé pozici, ale faul se i přes nevůli domácího publika nepíská.

49:56
    Po sražené střele hostujícího celku se kotouč ocitl až na střídačce Ottawy. Následuje buly ve středním pásmu.

49:29
    Galchenyuk se zjevil před domácím gólmanem, ale v rozhodujícím momentě ho zahákoval Zack Smith (OTT) a právě ten odjíždí na trestnou lavici.

49:18
    Kotouč poskakoval u modré čáry a zničehonic na O'Connora vylétla nenápadná střela, která domácímu brankáři přidělala práci.

48:28
    Až nyní se Sens na delší dobu dostali do pásma soupeře, jenže vše bylo zhaceno ztrátou u mantinelu, kterou se prezentovali hráči domácího celku.

47:57
    Michálek pouze protečoval kotouč do útočného pásma. Ottawa pro tuto chvíli naprosto rezignovala na útok.

47:29
    Po výborné práci Ellera, který vybojoval kotouč, se ke střele z dobré pozice dostal Alex Galchenyuk, nicméně jeho rána šla po zákroku O'Connora do ochranné sítě.

46:43
    Matt O'Connor chtěl za bránou pomoct svým spoluhráčům, avšak místo toho se musel rychle vracet do brány a u tyče likvidovat šanci jednoho z hostujících hráčů.

46:07
    Po posunutí Tokarskiho brány se do křížku dostalo několik hráčů. Z konfliktu mezi Smithem a Petrym nic většího nebude a ani Neil s Jemelinem se do bitky příliš nemají.

45:37
    Ofsajd Lazara a po dlouhé době je hra přerušena.

45:06
    Lazar nasunul puk před brankoviště odkud zakončoval Pageau, ale jeho bekhendový pokus mezi tři tyče nemířil. Osobně bych čekal větší aktivitu Montrealu.

44:28
    Habs dělají naprosto zbytečné chyby a připravují se o kotouč již ve středním pásmu. Další akci Ottawy však pokazila Michálkova pětka.

43:07
    Obrovská šance Ottawy! Dva domácí hráči ujeli obraně Montrealu, Kyle Turris dostal přihrávku před odkrytou bránu, ale Tokarski se fantasticky přesunul a zastavil kotouč.

42:49
    Poněkud nevýrazný začátek třetí periody. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale po většinu času se puk pohybuje u mantinelů.

41:15
    O'Connor betonem zastavil dělovku Smithe-Pellyho a domácí pak vyhodili puk až k Tokarskimu. Icing z toho nebude a brankář Montrealu musí hrát.

40:53
    Jenže Senátorům se bez větších problémů podařilo vymanit ze sevření a hra se přesunula do středního pásma.

40:22
    Hosté začínají třetí třetinu aktivně a usazují ve v pásmu Ottawy.

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:58.

Čtyřicet minut zápasu je minulostí a do kabin jdou opět o něco málo spokojenější domácí. Ti sice kvůli brankám Galchenyuka a Gallaghera přišli o vedení, avšak v čase 36:53 využil přesilovou hru Mark Stone a stav utkání je tak před třetí třetinou 4:3. Sledujeme opravdu pohledný hokej.

40:00

39:46
    Ani jednomu týmu se již nedaří prodrat do pásma soupeře. Zdá se, že i po této třetině povedou domácí.

38:49
    Jenže hosté si nepočínali o nic lépe a kotouč domácím vrátili ještě ve vlastním pásmu. Toho využil Michálek, který dostal puk mezi kruhy a z otočky bekhendem protáhl Tokarskiho.

38:28
    Zibanejad podél mantinelu zavezl kotouč do útočného pásma, ale za bránou ho poté ztratil Bobby Ryan.
    36:53 Mark STONE - 4:3

36:53
    Přesilovka domácích vypadala opět hodně nepovedeně, ale vše je změněno gólem na 4:3. Trojice domácích zaútočila do rozhozenější obrany Habs a vše vzal na sebe MARK STONE, který přesnou ranou zpoza obránce překonal Dustina Tikarskiho. Asistence: Erik Karlsson

35:55
    Ottawa dnes ještě nevystřelila v přesilové hře a to se bude snažit napravit nyní. Na trestnou lavici totiž zamířil Dale Weise (MTL), který podrazil Erika Karlssona

35:44
    Po Jemelinově střele měl malé problémy s odraženým kotoučem brankář Ottawy, ale tomu pomohla obrana a potíže byly zažehnány.

35:21
    Ani ne pět minut před koncem druhé třetiny je odpískán ofsajd Montrealu a to je čas pro komerční přestávku.

35:04
    Wierciochovo nahození od modré rozhodně nemělo gólové parametry a na druhé straně musel opět zasahovat domácí strážce svatyně.

33:55
    V posledních vteřinách je k vidění poměrně velké množství nepřesností. Kotouč se přelévá ze strany na stranu.

33:05
    Zack Kassian to vzal na sebe, tlačil se mezi dva hráče Ottawy a přišel o kotouč. Na druhé straně tak rychlého přečíslení mohla využít Ottawa, což se však bohužel pro fanoušky Senátorů nestalo.

32:42
    Další střelecký pokus hostujícího celku likviduje pravým betonem O'Connor. Následně je Ottawě odpískáno zakázané uvolnění.
    31:02 Brendan GALLAGHER - 3:3

31:02
    Zápas se nám přelil do své druhé poloviny a Montreal vyrovnává. Hosté se zcela jednoduše dostali do útočného pásma a výsledkem byla střela od modré čáry, které sice nemířila mezi tři tyče, avšak šikovnou tečí se prezentoval BRENDAN GALLAGHER, jenž puk neomylně usměrnil do sítě. Asistence: Nathan Beaulieu, Tom Gilbert

30:41
    Tak až nyní se kotouč dotkl i jeden ze Senátorů. Byl jim domácí brankář, který puk schoval v lapačce.

30:22
    Desharnais sice střelou netrefil bránu, ale hosté se i tak usazují v útočném pásmu a nepouští soupeře k puku.

29:40
    Další pokus Ceciho, další zákrok Tokarskiho a další buly v útočném pásmu Ottawy.

29:20
    Okamžitě po vyhraném vhazování ohrozil Tokarskiho Cody Ceci. Jeho rána však brankáři Montrealu moc vrásek nepřidělala.

29:15
    Petry zakombinoval s Jemelinem, ale poté z hole vypustil nepřesnou přihrávku, která končí zakázaným uvolněním.

28:50
    Hra již znovu pokračuje a Montreal se opět tlačí do útoku. Výsledkem je zatím jen vhazování po levici domácího gólmana.
    27:18 Alex GALCHENYUK - 3:2

27:18
    Bleskově využitá přesilovka hostujícího celku. Montreal se hned po buly usadil v útočném pásmu a po několika přihrávkách u modré čáry skončil kotouč na holi ALEXE GALCHENYUKA, který kus černé gumy poslal svižnou ranou za záda Matta O'Connora. Asistence: Narhan Beaulieu, Jeff Petry

27:07
    Přesilovou hru si ve druhé třetině zahraje i Montreal, který početní výhodu vytěžil z držení Chrise Neila (OTT).

26:39
    Velká šance Montrealu! Naprosto rozhozená obrana Ottawy nedokázala reagovat na rychlou kombinaci soupeře a ta byla zakončena výbornou střelou Petryho, kterému puk přistrčil Pacioretty. Matt O'Connor stojící v bráně Ottawy se stačil rychle přesunout a drží svůj stav inkasovaných branek na čísle 1.

25:58
    Obránci Montrealu nechali Tokarskiho na holičkách, když si nehlídali jednoho z domácích, ale ten v souboji za bránou neuspěl a ztratil puk.

25:12
    Místo Ottawy nyní zaútočili v oslabení hosté. Dale Weise byl trefen střelou od modré čáry a poté se sám dostal do úniku. Bohužel pro hosty však nenabral dostatečnou rychlost a výsledkem byla jen střela z ne příliš dobré pozice.

24:34
    Domácí zahajují přesilovou hru stejně špatně jako v první třetině a to ztrátou kotouče, který letí až k jejich brankáři.

24:21
    V souboji u mantinelu si Tom GIlbert (MTL) přidržel Marka Stonea a je potrestán dvěma minutami.

23:47
    Po Borowieckiho ráně od modré se kotouč před bránu rychle snažil dostat Mark Stone, avšak jeho pohotové zakončení mezi tři tyče nemířilo.

22:56
    Tři domácí hráči šli teď na dva obránce Montrealu a Tokarski musel likvidovat Smithův pokus z levé strany. Otřesený Clarke MacArthur mezitím zamířil do kabin.

22:19
    Alex Galchenyuk se snažil v souboji jeden na jednoho prodrat přes Marka Frasera, ale to se mu nepovedlo a nic na tom nezměnila ani srážka MacArthura s vlastním obráncem.

21:38
    Domácí opět posílají puk jen do pásma Montrealu, kde však sami nemají jediného hráče. O icing se však tentokrát nejedná a Montreal musí hrát.

20:49
    Zakázané uvolnění domácího celku. Vhazuje se však ve středovém kruhu a Matt O'Connor si tak může oddechnout.

20:09
    Velmi záhy po zahájení druhé třetiny se hosté provinili ofsajdem. Následuje vhazování ve středním pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:04.

Je za námi první třetina posledního přípravného zápasu Ottawy a Montrealu. Hostující Canadiens sice na střely vedou 19 ku 8, ale domácí jsou dnes neuvěřitelně produktivní. Po ubráněné přesilovce Habs se Ottawě podařilo skórovat a již v páté minutě šla do vedení zásluhou Neila. V minutě desáté se sice Weiseovi podařilo srovnat, jenže už za 19 sekund vrátil Senátorům vedení Hoffman. Dílo zkázy pak dělovkou v 18. minutě dokonal Chris Wideman, který stanovil skóre první periody na 3:1. Nejlepším hráčem první dvacetiminutovky pak byl jednoznačně Matt O'Connor, který v bráně Sens dokázal zlikvidovat několik velkých šancí soupeře.

20:00

19:45
    Hoffmanova jedovatá střela zpoza obránce zamířila nad břevno. Zdá se, že v této třetině již gól neuvidíme.

19:02
    Jenže záhy se Senátoři hned dvakrát dostali do dobré střelecké pozice a Dustin Tokarski musel předvést své umění, kterému se dosud naučil.

18:38
    Domácí se snaží trochu uklidnit hru a vrací puk až do vlastního pásma.

17:52
    Tvrdou střelu od mantinelu zastavuje Matt O'Connor, který zatím chytá velký zápas a ještě se nedopustil ani jediné menší chyby.
    17:04 Chris WIDEMAN - 3:1

17:04
    Senátoři jsou dnes neskutečně produktivní. Hosté jsou střelecky jasně aktivnější, ale na začátku 18. minuty domácí vedou 3:1. Přečíslení dvou na jednoho a zakončení Turrise dokázal Tokarski zlikvidovat, ale poté se kotouč dostal ke zcela volnému obránci CHRISI WIDEMANOVI a jeho dělovku zastavila až síť v Tokarskiho svatyni. Asistence: Mark Stone, Kyle Turis

16:35
    Zakázané uvolnění domácích znamená vhazování po pravici domácího gólmana.

16:06

16:02
    Čtyři vteřiny před koncem přesilovky se až k domácí bráně natlačil Devante Smith-Pelly, jehož zakončení u tyče zastavil O'Connor.

14:58
    Až nyní se domácím podařilo zásluhou Karlssona proniknout do útočného pásma, ale výsledkem bylo jen sražené nahození, které poskakovalo před hostujícím brankářem. Obrana Montrealu puk odpálila pryč.

14:25
    Tohle není zrovna nejpovedenější začátek přesilovky. Nejprve Habs vyhodili kotouč až k O'Connorovi a následně se domácí provinil icingem.

14:06
    Přesilovka pro Sens. Tomáš Fleischmann (MTL) s v souboji s Chiassonem pomohl háčkem a Ottawa bude hrát v početní výhodě.

14:02
    Kotouč končí v ochranné síti. Výsledkem je přerušení a další komerční přestávka.

13:21
    Na druhé straně se musel činit Matt O'Connor, který zlikvidoval de la Roseovi střelu z velkého úhlu. K dorážce se již nikdo z hostů nedostal.

13:03
    Nahození Marka Borowieckiho končí v lapačce brankáře Montrealu. Ten tímto přerušuje hru.

12:50
    Montreal se dopustil další chyby v rozehrávce, nicméně tentokrát ji domácí zatím potrestat nedokázali. Na vině je špatná zadovka ve středním pásmu.

11:36
    Max Pacioretty se na pravé straně protáhl kolem obránce, natlačil se před O'Connora, ale toho již překonat nedokázal. Brankář ottawské farmy chytá opravdu výtečně.

11:13
    Po komerční přestávce se opět pokračuje ve hře. Další útok vezla Ottawa, ale domácí skončili jen za bránou hostujícího brankáře.
    09:36 Mike HOFFMAN - 2:1

09:36
    Neskutečné! Uběhlo pouhých 19 sekund a domácí si berou vedení zpět. Po chybě v rozehrávce Montrealu propasíroval Turris u mantinelu kotouč na Stonea a ten již finální přihrávkou našel volného MIKEA HOFFMANA, který již si s hostujícím brankářem poradil na jedničku s hvězdičkou. Asistence: Mark Stone, Kyle Turris
    09:17 Dale WEISE - 1:1

09:17
    Je vyrovnáno! Tlak Montrealu byl prakticky k ničemu, ale hostům se podařilo skórovat ze snad nejmenší šance, kterou měli. Fleischmann zabojoval mezi kruhy, kotouč se dostal k DALEU WEISOVI a jeho tečované nahození propadlo do sítě. Bez asistence.

09:02
    Přesilové hry Montrealu jsou opravdu nebezpečné. Habs se jednoduše dostávají do útočného pásma a zde se bez potíží drží.

07:48
    Výbornou kombinaci hostujícího týmu se ještě Plekanec snažil vyšperkovat přihrávkou na volného Gallaghera, ale ten s tím již nepočítal a před prázdnou bránou puk netrefil.

07:20
    Výsledkem tlaku Montrealu je aspoň další vyloučení domácích. Za hrubost je dvěma minutami potrestán Zack Smith (OTT).

07:20
    Obrovský závar před domácí bránou! Hosté šli dva na jednoho, Gallagher si střelou vylámal zuby na O'Connorovi, ale poté měl ještě puk na čepeli Max Pacioretty, který mohl a měl vyrovnat! Domácí brankář je zatím naprosto fantastcký.

06:50
    Smith-Pelly prověřil O'Connora nahozením ze středního pásma. Tento pokus snad ani nemohl projít do sítě.

06:17
    Hosté nyní nemohli hrát, nebo´t by se vystavili ofsajdu a ke kotouči se tak zcela zadarmo dostávají hráči Sens. Ti okamžitě rozjíždí útočnou akci.

06:02
    Nahození Borowieckiho končí na hrudi hostujícího brankáře, který si tak připisuje první úspěšný zákrok zápasu.
    04:43 Chris NEIL - 1:0

04:43
    Montreal vyslal v přesilové hře celkem pět střel, avšak gólem končí až první pokus domácího celku. De la Rose ztratil puk na útočné modré a výsledkem byl rychlý protiútok Ottawy, který tak trochu z nouze zakončoval CHRIS NEIL. Jeho důrazná rána z pravé strany však prošla Tokarskimu až do brány. Asistence: Kyle Turris, Milan Michálek

04:03

03:51
    Hosté to nyní trochu překombinovali a Chiasson odpaluje kotouč k Tokarskimu Přesilová hra Montrealu bude za chvíli u konce.

03:19
    Senátorům se sice dvakrát podařilo vyhodit kotouč, ale Montreal už je opět usazený v útočném pásmu.

02:52
    Znovu skvělý O'Connor, který se stačil přesunout proti dorážce a u tyče zastavil puk betonem!

02:10
    Hned dvě střely nyní mířily na O'Connora. Především ta druhá, dorážka z hranice brankoviště, byla velmi nebezpečná a brankář Ottawy sklidil zasloužený potlesk.

02:03
    Navíc přichází první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedne Mark Fraser (OTT), který se provinil krosčekem.

01:43
    Senátorům se zatím nepodařilo proniknou přes střední pásmo až za modrou čáru a dostat se k ohrožení montrealského gólmana.

00:52
    Až nyní se domácí vymanili z vlastního pásma a nahazují kotouč k Tokarskimu. Obě první pětky střídají.

00:19
    První pokus o střelu zaznamenal hostující Max Pacioretty. Jeho rána byla zblokována prvním obráncem Ottawy.

00:01

Kanadská státní hymna je za námi. Vše je připraveno na úvodní buly střetnutí.

Vítejte u online přenosu ze zápasu mezi Ottawou a Montrealem. Utkání, jehož start byl naplánován na jednu hodinu ranní, se zřejmě o pár minut opozdí.

Ottawa Senators: O'Connor (Anderson) – Ceci, Wideman, Wiercioch, Fraser, Karlsson, Borowiecki – Ryan, Turris, Michálek, Smith, MacArthur, Neil, Lazar, Pageau, Stone, Hoffman, Chiasson, Zibanejad

Montreal Canadiens: Tokarski (Condon) – Pateryn, Tinordi, Petry, Beaulieu, Jemelin, Gilbert – Kassian, Gallagher, Plekanec, Fleischmann, Mitchell, Smith-Pelly, Weise, de la Rose, Galchenyuk, Desharnais, Pacioretty, Eller

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Marc Joannette – Mark Wheler, Steve Barton.

MONTREAL CANADIENS

Hostující Habs došli v loňském playoff jako jedni z největších favoritů pouze o kolo dále než Ottawa a v konferenčním semifinále podlehli silné Tampě. Letos bude Montreal patřit opět k favoritům na zisk Stanley cupu.

V dosavadních šesti přípravných zápasech si Montreal připsal prohru Torontem, Washingtonem i Chicagem. Pak sice Canadiens porazili Toronto a Pittsburgh, avšak v posledním zápase prohráli i přes vedení 2:0 s Ottawou (2:5).

OTTAWA SENATORS

Ambiciózní mladý tým z hlavního města Kanady se loni na poslední chvíli prodral do playoff, ve kterém hned v prvním kole narazil na svého dnešního soupeře. Montrealu Ottawa podlehla po boji v šesti zápasech a letos se Sens budou jistě snažit poslední sezónu ještě vylepšit.

Přípravných zápasů pak Ottawa odehrála zatím sedm a v pěti zápasech odešla jako poražený tým. Naposledy se předevčírem utkala právě s Montrealem, který dokázala porazit 5:2.

Vítáme vás u on-line přenosu z přípravného zápasu NHL, ve kterém Ottawa Senators přivítá na svém ledě Montreal Canadiens. Utkání začíná v 01:00.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 5. Neil (Turris, Michálek), 10. Hoffman (Stone, Turris), 18. Wideman (Stone, Turris), 37. Stone (Karlsson), 53. Ceci (Hoffman, Turris) – 10. Weise, 28. Galchenyuk (Beaulieu, Petry), 32. Gallagher (Beaulieu, Gilbert), 60. Pacioretty (Smith-Pelly, Beaulieu)

Rozhodca: Justin St. Pierre, Marc Joannette – Mark Wheler, Steve Barton

Diváci: 17.912