Vladivostok – Chabarovsk 2:0 (kon.) | Jekaterinburg – Novosibirsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Novokuzneck 3:2 (2:1 po s.n.)
Helsinki – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Záhreb – Ufa 2:3 (kon.) | HC Slovan – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Metallurg Novokuzneck
cz Nedeľa 04.10.2015, 13:30 • Arena Jugra • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Příjemné nedělní odpoledne přejeme všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém další porci atraktivních duelů, v tomto textovém online přenosu vám podrobně zprostředkujeme utkání Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Novokuzněck. Úvodní buly střetnutí je naplánováno na 13:30 a jste na něj srdečně zváni!

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Gelašvili) – Antonov, Ugolnikov, Kalašnikov, Želdakov, Vasilčenko, Pogorišnij, Selezňov – Panov, Bortnikov, Gusev – Ševčenko, Jašin, Ivanov – Buljanskij, Sitnikov, Jacenko – Michnov, Taratuchin, Varfolomějev

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Manuchov, Fairchild, Postnikov, Kuklev, Škutar, Amirov, Glebov, Ljamkin – Kaprizov, Kazakov, Stoa – Zemčenko, Orlov, Komaristij – Kousal, Drugov, Romanov – Jažkov, Musin, Razumov

Rozhodčí: Vasiljev, Oskirko – Koršak, Černyšev.

Na led arény Jugry se již vydali hostující hokejisté, jenž budou chtít získat hodně cenné body.

Oba celky jsou již seřaděny na modré čáře a arénou aktuálně zní ruská hymna.

00:01

00:05
    Úvodní buly dnešního utkání vyhráli hosté, jenž nastupují v bílých dresech.

00:34
    Do prvního útoku se dostali domácí, ale ani jedna ze střel nebyla zakončena brankou.

00:40
    Cade Fairchild zahákoval pronikajícího Bortnikov a bude tak prvním vyloučený hráčem zápasu.

01:30
    Poprvé se domácí dostali ke střele, ale ani ta neskončila první brankou.

01:41
    Následovala ještě jedna tvrdá střela od modé čáry, ale ta nyní skončila jen vedle branky.

02:40
    V momentě, kdy se Fairchild vracel z trestné lavice, ocitl se ve velké šanci jeden z domácích. Ten dostával přihrávku z levé strany, ale brankově se mu jí zakončit nepovedlo.

03:51
    Následně se domácí prodrali opět do zakončení. Želdakov si najel do útočného pásma a propagační střelou vybojoval pásmo.

04:05
    Hostující brankář Karejev opět v pohotovosti. Nyní musel zachytit střelu hned po buly.

05:14
    Hosté z Novokuzněcku se ještě k ničemu nedostali. Sledujeme urputný souboj o každý metr ledu.

06:05
    Stále sledujeme nepřesnou hru bez šancí, či něčeho, co by stálo za zmínku.

06:54
    Brankář Karejev musel být nyní v pozoru. Do útočného pásma se totiž vydal domácí Jacenko, jenž rychlou střelou nechal vyniknout práve brankáře Metallurgu.

07:05
    Na druhé straně se do zakončení dostával Nikita Jažkov, ale ten v záklonu nedokázal zblízkosti překonat domácího brankáře.

07:40
    Mettalurg nyní klidní hru kombinací ve své obraně. Následně se ale bude chtít prodratse dopředu.

08:03
    Nakonec se před brankou objevil hostující Postnikov. Ten se z pravé strany prodral až před branku, odkud se mu ale nepovedlo zasunout puk za Fokina.

08:14
    Čehož mohli následně využít domácí. Jeden z hráčů ujel po levé straně, ale z této pozice se mu nepovedlo svou akci zakončit gólově.

08:54
    První stoprocentní šance pro domácí. Sám před brankou se zjevil jede z hráčů, kterému se ovšem nepovedlo zasunout puk do branky.

10:00
    Tempo zápasu se v polovině zápasu začíná zvedat. Oba celky mají zasebou pár solidních šancí, ale na úvodní branku stále čekáme.

10:26
    Tu nyní mohli z protiútoku vsítit domácí, ale nepřesný přihrávka v prostoru před brankou vše zhatila.

11:36
    Pozorný nyní musel být domácí brankář, jenž musel řešit ukrytou střelu od modré čáry.

11:49
    Domácí v tomto utkání snad počtvrté zahrozili po rychlém protiútoku. Celou akci ovšem vždy zhatí nepřesná přihrávka či střela.

13:00
    Rychlý útoku Novokuzněcku, jenž byl zakončován střelou od modré čáry, byl posouzen jako ofsajd.

13:55
    Metallurg hraje hodně z obrany. Jugra je zase nebezpečná z protiútoků.

14:11
    Před branku Karejeva se prodral jeden z domácích, kterému se ale nepovedlo zblízkosti překonat připraveného brankáře. Následná dorážka se neskutečnila.

15:39
    Další útok domácích zakončen nebyl. S pukem na hokejce kvrdlá jeden z hokejistů za brankou.

16:30
    Udeřit nyní mohli hosté. Ve velmi dobré pozici, nikým nehlídaný byl Jevgenij Orlov. Ten se odhodlal ke střele, ale trefil jen připraveného Fokina!

16:50
    Domácí hokejisté zase vyzkoušeli pozornost Karajeva z poloviny hřiště. Autorem střely byl obránce Antonov.

17:16
    Další snažení hostů přerušeno poté, co se jeden z hráčů nacházel v ofsajdovém postavení.

19:00
    Právě se rozeběhla poslední minuty hry v první třetině.

19:50
    Buljanskij poslal milimetrový pas před branku na SItnikova, který ovšem puk ve výborné pozici nedokázal zachytit!

20:00

První třetina je minulostí. Sledujeme vyrovnaný souboj, občas mají na vrch domácí hokejisté, kteří měli i více šancí. Hraje se ovšem na branky a tu nedali ani jednu. Druhá třetina začne ve 14:20.

20:01

20:20
    Ryan Stoa se prodral skrz celé hřiště a následně z levé strany střílel na branku Fokina. Ten proti němu zasahovat nemusel.

21:29
    Arťom Buljanskij dostal přihrávku skrz celé hřiště a hnal se sám na branku. V poslední chvíli se ovšem vrátil jeden z bránících hráčů a jeho pokus zblokoval.

22:50
    Hraje se nahoru dolů, ale žádná branka ve vzduchu zatím nevisí. Snad se postupem času dočkáme.

23:34
    Jugra právě vstřelila branku!
    Nyní se ovšem již domácí hokejisté prosazují. NIKITA GUSEV si najel po levé straně do pásma, následně se prodral do středu hřiště, odkud střelou tahem otevřel skóre. Asistence: Stanislav Kalašnikov.
    GUSEV - 1:0

24:11
    Další rychlé snažení domácí Jugry je přerušeno poté, co se hokejisté nedomluvili a puk skončil jen za brankou. Píská se zakázané uvolnění.

25:01
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté ovšem po hodně povedené akci vyrovnávají. Zpoza branky se dostal puk na hokejku naprosto volného VIKTORA POSTNIKOVA, jenž si najel před branku a přízemní střelou skóroval! Asistence: Alexandr Romanov.
    POSTNIKOV - 1:1

25:50
    Hra má nyní neskutečný spád. Hraje se ze strany na stranu a obrany jsou nyní více prostupné.

26:14
    Nikita Gusev se nyní prezentoval naprosto totožnou akcí, jako před pár minutami, když se mu povedlo otevřít skóre. Nyní střílel mezi betony, ale svým pokusem Karajeva nepřekonal.

26:55
    Po delším obléhání domácí branky se odhodlal jeden z hostů ke střele z dálky, která ovšem branku Fokina neohrozila.

27:29
    Další střela hostujícího Novokuzněcku. Nyní střílel Robert Kousal, který ale branku nedokázal trefit.

29:14
    Po delší době jsme opět viděli zmínkyhodnou akci. Ryan Stoa se prodral do útočného pása, odkud střelou zápěstím nechal vyniknout domácího brankáře.

29:40
    Střela Ivanova na druhé straně skončila jen nad brankou pozorného Karajeva.

30:30
    Aktivnějším celkem je v posledních minutách hostující Novokuzněck. Ta vyrovnávací branka pořádně nabudila.

31:42
    Fokin nyní musel zasahovat proti střele od modré čáry. Chytil jak první střelu, tak dorážku.

32:34
    Domácí si mohli své vedení vzít zpět. Nikita Gusev se obtočil kolem branky a pokoušel se překonat Karajeva, ale nyní neuspěl!

33:28
    Michail Kuklev to zkoušel od modré čáry. Jeho střela tahem skončila jen v lapačce Fokina, který puk celou dobu viděl.

34:16
    Další snažení hostů bylo zakončováno Romanovem z levé strany. Puk se ocitl v lapačce brankáře Fokina.

34:26
    Rychlá akce i na druhé straně. Po levé straně se prodral Varfolomějev, který svou střelou nepřekonal pozorného Karajeva.

35:19
    Jeden z domácích prošel troufale přes obranu hostů. V ideální pozici již mohl střílet, ale místo toho vše šperkoval ještě jednou kličkou. V ten moment byl zastaven.

36:46
    Novokuzněck se dostával do přečíslení. Robert Kousa předával puk do dobré pozice na svého parťáka, ale ten puk nezasáhl. Byl tísněn.

37:37
    Nikita Ljamkin dostal na modré čáře přihrávku a vydal s k brance, obehrál bránícího hráče a z levého kruhu střílel. Jeho rána byla ovšem přizvednutá nad branku.

37:52
    Ilja Musin se dostal do útočného pásma po levé straně a pokoušel se trefit pravý růžek Fokinovo branky. Neúspěšně.

39:00
    Hraje se poslední minuta hry ve druhé dvacetiminutovce. Stále není utkání rozhodnuté.

39:28
    Hosté jdou celkem zaslouženě do vedení po hodně šťastné brance. RYAN STOA obkroužil branku a trefil brusli bránícího hráče. Od něj se puk odrazil do sítě a skončil brankou! Vše musel ještě potvrdit videorozhodčí. Asistence: Cade Fairchild, Jevgenij Orlov.
    STOA - 1:2

40:00

Druhá dvacetiminutovka byla o stoprocent lepší, jak ta první. Lépe do ní vstoupili domácí, kteří dokonce dali branku. Novokuzněck ovšem rychle srovnal a poté diktoval tempo utkání. V poslední minutě se jim povedlo vstřelit vedoucí branku, která byla naprosto zasloužená, ačkoliv hodně šťastná.

Další třetina začne přibližně v 15:10.

40:01

40:12
    Krásná individuální akce Maxima Kazakova byla zakončena střelou, která skončila jen zákrokem Fokina. Hosté do úvodu třetiny vlétli.

41:00
    Jugra se poprvé v této periodě dostává k puku a kombinuje za ní. Bude se určitě chtít pokusit vyrovnat, přecijen na tom lépe v tabulce.

42:06
    Ar'tom Buljanskij měl na hokejce vyrovnání. Nacpal se před Karajeva, ale následně jej nadvakrát nedokázal pokořit!

43:49
    Hraje se nahoru dolů, ale v zakončení se nedaří ani jednomu z týmů.

44:25
    Nyní ovšem kobmbinovali domácí, ale následně se jim nepodařilo svou akci zakončit vstřeleným gólem.

45:24
    Sledujeme obranný zápas. Novokuzněck si váží aktuálního stavu a nechce jej ztratit.

45:56
    Další rozehra hostů končí jen na zakázaném uvolnění.

46:35
    Hodně rychlá střela k levé tyčce od Varfolomějeva. Brankář Karejev byl na jeho střelu připraven a vyrazil jí.

47:26
    Další pokus domácích hokejistů z pravé strany vyrazil Karejev mimo. Domácí jsou hodně aktivní, hosté zase pasivní.

48:17
    Kirill Kaprizov ujel sám na brankáře Fokina. Hostujícímu útočníkovi se ovšem nepovedlo ideálně zakončit. Fokin předvedl dobrý zákrok.

48:50
    Teprve podruhé se v tomto čistém utkání bude vylučovat. Dvě minuty dostává hostující Ignat Zemčenko.

50:50

Omlouváme se za technické potíže způsobené na ruské straně.

51:56
    Domácí jsou i nadále aktivní. Čas na vyrovnání se jim ovšem hodně rychle tenčí.

52:41
    Ilja Musin opět posílá svůj celek do čtyř. Zalehl puk a nikdo se k němu nemohl dostat.

53:34
    Po krasné akci domácích vidíme vyrovnávací branku, která nakonec skončila vlastní brankou. IGOR BORTNIKOV posla puk před branku, kde trefil jednoho z hráčů do brusle. Puk se odrazil do sítě. Asistence: Nikita Gusev.
    BORTNIKOV - 2:2

54:19
    Na druhé straně střílel od modré čáry hodně nebezpečně jeden z hráčů, jehož ránu ale Fokin pohotově kryje.

54:27
    Varfolomějev se hodně rychle prodíral před branku Karejeva, ale nakonec byl zastaven bránícími hráči.

54:33
    Následně střílel Andrej Taratuchin nad branku. V momentě střely byl zasažen do obličeje. Domácí chtějí trest pro hosty.

54:33
    Michail Kuklev je nakonec potrestán a dokonce opuští ledovou plochu. Jde o větší trest na 5+20 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Pětiminutová přesilovka pro domácí!

55:07
    Tvrdá střela od modré čáry, kterou vyslal Nikita Gusev, skončila jen výborným zákrokem brankáře Karejeva!

57:40
    Jugra je stále v tlaku, ale vedoucí branku se jim nedaří vsítit. Novokuzněck čekají ale ještě krušné chvilky.

58:56
    Domácí se objevili před brankou, ale z této pozice se jim nepovedlo vstřelit branku.

59:32
    Tlak i přesilovka domácích vrcholí. Nejspíše uvidíme prodloužení. Domácí měli hodně šancí, ale všechny zůstaly nevyužity.

60:00

Třetí třetina je za námi. Domácí měli obrovský tlak, který se jim povedlo zakončit jen vyrovnávací brankou. Jugra měla k dispozici i pětiminutovou přesilovku, kterou ovšem nevyužila. Jde se tedy do prodloužení.

60:01

60:34
    Pohledná kombinace Jugry byla zakončena střelou Alexandra Ugolnika, kterému se nepovedlo překonat brankáře Karejeva.

61:14
    Po levé strany zaútočili i hosté, ale těm se nepovedlo překonat pozorného brankáře Fokina.

62:26
    Robert Kousal se zpoza branky prodíral do zakončení, ale nakonec se mu nepovedlo poslat puk do branky.

62:44
    Následně českého útočníka našel Ryan Stoa. Robert Kousal byl před brankářem, ale z této pozice se mu jej nepovedlo překonat!

63:31
    Novokuzněck se nyní v útočném pásmu pohyboval hodně nebezpečně, ale nakonec se mu nepovedlo svou akci dotáhnout do brankového konce.

64:00
    Hraje se poslední minuta prodloužení.

64:57
    Domácí sice kombinují, ale jejich snažení nikam nevede. Utkání rozhodnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Jako první se rozjel Ryan Stoa, který bekhendem nedokázal překonat brankáře.
    STOA

1. séria
    1:0
    Arťom Bulanskij krásným bekhendem dává branku!
    BULANSKIJ

2. séria
    1:1
    Alexandr Komaristij nádherně vykoupal brankáře a dal krásnou branku!
    KOMARISTIJ

2. séria
    2:1
    Nikita Gusev uspěl střelou mezi betony brankáře Karejeva!
    GUSEV

3. séria
    2:1
    Ignat Zemčenko nepřekonává Fokina, domácí vítězí.
    ZEMČENKO

V samostatných nájezdech zvítězil tým Jugra Chanty-Mansijsk.
    Autorem vítězné branky je NIKITA GUSEV.
    Nikita GUSEV - 3:2

V samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí hokejisté, kterým se povedlo proměnit oba nájezdy. Já se s vámi loučím, přeji krásný zbytek dne. (16:04:19)

David Panuška

Góly a asistencie: 24. Gusev (Kalašnikov), 54. Bortnikov (Gusev), rozh. náj. Gusev – 26. Postnikov (Romanov), 40. Stoa (Fairchild, Orlov)