Strýcová – Babosová 2:0 (kon.) | Svitolinová – Hantuchová 2:0 (kon.)
Daniela Hantuchová (WC)
0
4 4
Nedeľa 27.09.2015, 08:32WTA Wu-chan - Wuhan Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Slovenka Daniela Hantuchová končí v prvom kole WTA Wuhan po prehre 0:2, jej dnešná súperka z Ukrajiny Elina Svitolinová postupuje do semifinále.

S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime a prajeme vám krásny zvyšok víkendu. (10:01:15)

Koniec zápasu

6:4
    Elina Svitolinová sa teraz nemýlila a svoj mečbol využíva!

40-0
    Svitolinová pri svojom srvise získava tri mečboly!

30-0
    Hantuchová natiahla odpal iba za základnú čiaru a jej súperka vedie v desiato geme tohto setu už 30:0.

15-0
    Svitolinová teraz podáva na víťazstvo. Začala dobre, pretože Hantuchová jej servis odvrátila iba do siete.

5:4
    Hantuchová dokonale zaskočila svoju súperku, odvrátila jej tri mečboly v rade a v druhom sete znížila na 4:5!

40-A
    Daniela Hantuchová predvádza perfektný obrat a teraz vybojovala dokonca výhodu.

40-40
    Svitolinová zakončila výmenu iba do siete! Hantuchová odvracia tretí mečbol a máme tu zhodu.

40-30
    Hantuchovej počas hry mierne pomohla sieť, následne slovenská tenistka zakončila popri postrannej čiare a odvrátila aj druhý mečbol súperky.

40-15
    Prvý mečbol odvrátila Daniela Hantuchová prudkým servisom.

40-0
    Hantuchová teraz na podaní úspešná vôbec nebola a Elina Svitolinová získava tri mečboly v rade!

30-0
    Svitolinová získava aj druhú loptičku v rade a má naozaj dobre nakročené k triumfu v celom zápase.

15-0
    Svitolinová je teraz na príjme a aj tak začína ziskom fiftínu.

5:3
    Svitolinová napálila loptu z hry iba do siete a brejkbol slovenskej tenistky je využitý! Hantuchová ešte odmieta ukončiť tento zápas.

30-40
    Hantuchová si vybehla pod sieť, odkiaľ nekompromisne zakončila do odkrytej časti súperkinej poovice. Slovenská tenistka získava brejkbol.

30-30
    Hantuchová dokázala vyrovnať, na kurte je to teraz poriadne zaujímavé.

30-15
    Svitolinová dobre prečítala hru a získava svoj druhý fiftán v ôsmom geme druhého setu.

15-15
    Svitolinová ustála výborné zakončenia svojej súperky a napokon donútil Hantuchovú poslať loptu iba mimo vyznačenej hracej časti.

0-15
    Hantuchová si uvedomuje vážnosť situácie a loptu po podaní svojej súperky nekompromisne odvracia.

5:2
    Elina Svitolinová využila hneď prvý brejkbol a v druhom sete vedie už 5:2. Ukrajinská tenistka bude teraz podávať na triumf v celom zápase.

40-0
    Svitolinová poslala svoje zakončenie na stranu, kde stála jej súperka, ale Hantuchová nezareagovala. Ukrajinská teniskta získava tri brejkboly.

30-0
    Svitolinová stále dobre bojuje. Teraz od základnej čiary poslala dobrý behkend, na ktorý Hantuchová ani nezareagovala.

15-0
    Hantuchová poslala svoj servis dvakrát v rade iba do siete. Na dvojchyby je to v tomto zápase zatiaľ 2:2.

4:2
    Svitolinová gembol pri svojom servise využíva, pretože jej súperka napálila loptičku iba za postrannú čiaru.

40-30
    Hantuchová predviedla opäť prisilný úder a bodík smeruje na konto jej súperky.

30-30
    Hantuchová svoje zakončenie smerujúce do rohu kurtu poriadne presilila a loptičku napokon opslala až za čiaru.

15-30
    Svitolinová pri základnej čiare zachránila veľmi ťažkú loptu, na ktorú Hantuchová odpovedala odvrátením mimo priestoru hracej plochy.

0-30
    Hantuchová teraz opäť výborne prečítala hru a súperke nedovolila zachytiť ťažkú loptu. Daniela začala v šiestom geme druhého setu veľmi dobre.

0-15
    Hantuchová začala pri servise svojej súperky dobre a donútila ju zahrať iba do siete.

3:2
    Svitolinová ak druhú výmenu v rade zakončila iba do siete a Hantuchovej sa podarilo v druhom sete znížiť na 2:3.

40-A
    Svitolinová chcela loptu stredom kurtu poslať na súperkinu polovicu, ale zastavila ju sieť. Výhoda pre Hantuchovú.

40-40
    Svitolinová odvrátila podanie súperky iba za základnú čiaru. Opäť tu máme zhodu.

A-40
    Svitolinová ustála pokus svojej súperky a napokon prudko zakončila popri ľavej ruke Hantuchovej. Svitolinová má ďalšiu výhodu a s ňou aj ďalší brejkbol.

40-40
    Hantuchovej pomohla sieť, od ktorej asa loptička so šťastím odrazila na polovicu jej súperky. Máme tu ďalšiu zhodu.

A-40
    Hantuchová loptu z hry zakončila iba do siete a súperke tak darovala výhodu v piatom geme druhého setu.

40-40
    Na opačnej strane už ale podávajúcej hráčke tento pokus nevyšiel. Daniela poslala loptičku iba za postrannú čiaru a máme tu zhodu.

30-40
    Hantuchová výborne zakončila do protiľahlého rohu a získava gembol!

30-30
    Daniela Hantuchová si uvedomuje vážnosť situácie a vyrovnáva na 30:30. Tento gem je zatiaľ nerozhodný.

30-15
    Ukrajinská hráčka si tentokrát dala pozor a opäť sa ujíma vedenia.

15-15
    Pridlhá lopta od Svitolinovej znamená vyrovnanie.

15-0
    Svitolinová súperku poriadne potrápila a aj keď Hantuchová zachránila ťažkú loptu na základnej čiare, na nasledujúce zakončenie už nemala nárok.

3:1
    Svitolinová výhodu pri svojom servise využila a svoje vedenie zvyšuje na 3:1.

A-40
    Hantuchová poslala na súperkinu polovicu opäť iba pridlhú loptu. Svitolinová získava výhodu.

40-40
    Hantuchová mala výmenu veľmi dobre rozohranú, ale loptu napokon napálila iba za postrannú čiaru. Máme tu zhodu.

30-40
    Hantuchová získava svoj tretí fiftín v tomto geme a s ním aj brejkbol!

30-30
    Svitolinová dvakrát v rade chybovala pri servise a fiftín tak smeruje na konto jej súperky. Na dvojchyby je to v tomto zápase zatiaľ 1:1.

30-15
    Svitolinová ukázala svoju silu a svoj prehľad a po nechytateľnom krížnom zakončení sa ujíma vedenia 30:15.

15-15
    Druhý fiftín už Hantuchová nezískala, pretože prepálila hraciu plochu. Je vyrovnané.

0-15
    Svitolinová začala štvrtý gem tohto setu podaním, ale po ňom loptičku odrazenú od siete napálila iba mimo hracej plochy.

2:1
    Svitolinová nestihla prudkú loptu a v rýchlosti ju poslala iba mimo vymedzenej časti kurtu. Hantuchová v druhom sete znižuje na 1:2.

40-A
    Hantuchová vôbec prvýkrát v zápase získava výhodu!

40-40
    Svitolinová odvrátila loptu vysokým padáčikom iba mimo postrannej čiary, máme tu tretiu zhodu v tomto geme.

A-40
    Svitolinová si vytiahla Hantuchovú na sieť a popri jej ľavej ruke nekontrolovateľne zakončila. Ďalšia výhoda pre ukrajinskú tenistku.

40-40
    Hantuchová ale dokázala zabrať a aj tretí brejkbol svojej súperky v tomto geme odvracia.

A-40
    Svitolinová výborne zahrala pri sieti, odkiaľ zo zeme vyškriabala loptičku od Hantuchovej a podobratím ju dostala na opačnú polovicu. Výhoda pre Ukrajinku.

40-40
    Svitolinová sa sama pripravila aj o druhý brejkbol, keď loptu napálila iba za základnú čiaru na opačnej polovici. Máme tu druhú zhodu v zápase.

40-30
    Hantuchová ale zabrala, dobre zakončila do strany a jej súperka pri pokuse o zachránenie výmeny triafa iba sieť.

40-15
    Svitolinová forhendom dobre zakončila do protipohybu svojej súperky a získala dva brejkboly.

30-15
    Svitolinová to teraz so silou zakončenia prehnala a roh na súperkinej poovici úplne prepálila. Bodík pre Hantuchovú.

30-0
    Hantuchová opäť nepochodila a loptičku zakončila iba mimo hracej plochy. Svitolinová získava druhý fiftín.

15-0
    Svitolinová začala tretí gem toht setu dobrým príjmom a ujíma sa vedenia.

2:0
    Ukrajinka Elina Svitolinová predviedla z 0:40 perfektný obrat, ktorý zakončila výhrou po vlastnej výhode. V druhom sete vedie už 2:0!

A-40
    Hantuchová zakončila svoju loptu iba do siete a prvú výhodu v zápase získava Svitolinová.

40-40
    Hantuchová zakončila až za základnú čiaru a prichádza aj o tretí brejkbol! Toto môže našu tenistku ešte poriadne mrzieť.

30-40
    Svitolinová opäť donútila slovenskú tenistku chybovať a odvracia aj druhý brejkbol v rade.

15-40
    Prvý brejkbol Hantuchovej dokázala jej súperka odvrátiť.

0-40
    Hantuchová padáčikom odvrátila takmer stranenú loptu, ale vymerala to perfektne a jej pokus dopadol iba pred základnú čiaru na opačnej polovici! Hantuchová získava tri brejkboly.

0-30
    Svitolinová teraz nedokázala zareagovať na ďalšiu loptu a pri svojom servise prehráva už 0:30!

0-15
    V druhom geme tohto setu začína lepšie hráčka na príjme, Hantuchová sa ujíma tesného vedenia.

1:0
    Hantuchová chcela zakončiť na voľnú časť kurtu, ale minula priestor vyznačený čiarami. Svitolinová teda berie jej servis a v druhom sete sa ujíma vedenia 1:0.

40-30
    Prvý brejkbol je odvrátený, pretože loptičku do siete poslala aj Ukrajinka Svitolinová.

40-15
    Hantuchová napálila loptičku iba do siete a jej súperka získava dva brejkboly.

30-15
    Hantuchová sa pri vlastnom servise konečne chytila a znižuje.

30-0
    Hantuchová teraz loptičku z hry zahrala iba za základnú čiaru a prehráva už 0:30.

15-0
    Druhý set sa začal podaním Hantuchovej, po ktorom Ukrajinka nechytateľne zakončila do protipohybu našej hráčky.

0:0
    Ukrajinka Elena Svitolinová podľa papierových predpokladov zvíťazila v prvom sete, ale musíme uznať, že Hantuchová je jej zatiaľ vyrovnanou súperkou a podáva dobrý a bojovný výkon. V druhom sete môžeme opäť očakávať tuhý boj.

6:4
    Perfektna práca Eliny Svitolinovej! Tá po rýchlom šprinte jednou rukou výborne odvrátila takmer stranenú loptu, ktorú následne Hantuchová nekontrolovateľne odpálila iba za postrannú čiaru.

40-30
    Hneď prvý setbol slovenská tenistka odvrátila, bojovať ale musí aj naďalej.

40-15
    Teraz už ale Svitolinovej loptučka sadla lepšie a získava dva setboly!

30-15
    Svitolinová teraz prudký odpal z hry poslala iba do stredu siete, aktuálne má už iba náskok jedného fiftínu.

30-0
    Opäť nepresné zakončenie zo strany našej reprezentantky, jej súperka vedie už 30:0.

15-0
    Hantuchová v geme nezačína dobre, loptu od svojej základnej čiary forhendom odpálila iba mimo ihriska.

5:4
    Hantuchová zahrala loptičku z hry tesne za sieť, na čo jej súperka nestihla zareagovať. Daniela znižuje stav na 4:5 zo svojho pohľadu, ale teraz bude jej ukrajinská súperka podávať na víťazstvo v prvom sete.

30-40
    Hantuchová predviedla prudký servis, po ktorom jej súperka loptu odvrátila iba mimo hracej plochy.

30-30
    Opäť je vyrovnané! Svitolinová si teraz nepočínala dobre pri svojej základnej čiare, odkiaľ loptičku poslal iba za ihrisko.

30-15
    Hantuchová chcela zachrániť ťažkú loptu, ale odpal jednou rukou jej nevyšiel a trafila iba sieť.

15-15
    Svitolinovej teraz pokus o zakončenie vôbec nevyšiel a nepochopiteľne prepálila hraciu plochu. Je vyrovnané.

15-0
    Hantuchová napálila prudkú loptu od základnej čiary iba do siete, vedenia v geme sa teda ujíma ukrajinská hráčka.

5:3
    Svitolinová teraz dokázala lepšie zapracovať pri sieti a ukončila tým tento gem. Vedie už 5:3 a ak teraz vezme Hantuchovej servis, zvíťazí v celom sete.

40-15
    Tentokrát už slovenskej tenistke sadla loptička lepšie a získava prvý fiftn v tomto geme.

40-0
    Hantuchová si vymenila raketu, ale zjavne jej to nepomohlo. Svoje odvrátenie teraz poslala mimo kurtu popri postrannej čiare.

30-0
    Svitolinová zachránila ťažkú loptu vo veľkom uhle, na čo Hantuchová zareagovala iba odvrátením za základnú čiaru.

15-0
    Svitolinová začala pri svojom servise dobre a loptičku z hry nechytateľne napálila k postrannej čiare.

4:3
    Svitolinová zabrala a statočne vzdorovala, ale posledný úder tohto gemu poslala krížne príliš ďaleko, loptička totiž skončila iba za postrannou čiarou. Hantuchová znižuje na 3:4 zo svojho pohľadu.

15-40
    Vynikajúce eso zo strany Hantuchovej. Svitolinová teraz ani nemohla pomýšľať nad odvrátením prudkej loptičky.

15-30
    Hantuchová sa zdá sa chytila, teraz dokázala získať ďalší fiftín a pri svojom podaní už vedie.

15-15
    Hantuchová si vybehla na sieť, odkiaľ pomaly padajúcu loptičku smečom nemohla minúť! Je vyrovnané, 15:15.

15-0
    Svitolinová pokračuje dobre aj pri súperkinom podaní, teraz zakončila iba pár desiatok centimetrov pred ňu.

4:2
    Svitolinová si v pravom rohu svojej polovice počkala na pomaly letiacu loptičku a krížne ju veľi tvrdo zakončila na opačnú stranu.

40-0
    Aj do tretice v rade tu máme bodík pre podávajúcu Svitolinovú. Tento gem je zatiaľ plne pod jej kontrolou.

30-0
    Svitolinová zahnala súperku až ku postrannej čiare, odkiaľ Hantuchová loptičku nešťastnej odrazila iba mimo kurtu.

15-0
    Hantuchová chcela zakončovať od základnej čiary, ale jej prudká lopta skončila iba mimo hracej plochy.

3:2
    Svitolinová chcela podobrať loptičku pri sieti, ale jej pokus napokon zasiahol iba spomínanú sieť. Daniela Hantuchová nestratila pri svojom servise ani dobík a znižuje na 3:2.

0-40
    Tretíkrát v rade chyba na strane Svitolinovej. Hantuchová môže získať čistý gem.

0-30
    Opäť veľmi dobrá lopta od slovenskej tenistky, Svitolinová opäť nezahrala dobre.

0-15
    Hantuchová sa potrebuje chytiť a toto je správna cesta! Daniela predviedla prudký servis, ktorý jej súpera odvrátila iba do siete.

3:1
    Svitolinová napokon predviedla prudké podanie a svoj gem si zobrať nenechala. Stav v prvom sete je už 3:1 pre ukrajinskú hráčku.

40-15
    Daniela Hantuchová sa ešte nevzdáva. Teraz dokázala zabojovať na základnej čiare a znižuje na rozdiel dvoch fiftínov.

40-0
    Opäť nepresnosť na strane Hantuchovej.S vitolinová vedie už 40:0 a môže ukončiť tento gem.

30-0
    Slovenská tenistka tentokrát podanie súperky odvrátila iba za základnú čiaru a prehráva už 0:30.

15-0
    Svitolinová začala prudkým servisom, ktorý Hantuchová odvrátila iba za postrannú čiaru.

2:1
    Po nepresvedčivom servise Hantuchovej zakončovala Svitolinová k základnej čiare, na čo slovenská tenistka vôbec nezareagovala. Ukrajinka teda berie našej reprezentantke jej podanie a ujíma sa vedenia 2:1.

40-0
    Slovenská tenistka napálila iba sieť a Svitolinová získava tri brejkboly v rade!

30-0
    Hantuchovej opäť loptička nesadla a pri sovjom podaní prehráva už 0:30. Svitolinová berie duel plne do svojich rúk.

15-0
    Svitolinová naznačila úder na ľavú stranu, kam Hantuchová rýchlo šprintovala, ale ukrajinská hráčka si napokon vybrala opačnú polovicu slovenskej časti kurtu.

1:1
    Napokon je to tak! Svitolinová nestratila pri tomto svojom servise ani jediný bodík a výmenu zakončila prudkým úderom na pravú stranu Hantuchovej polovice kurtu.

40-0
    Tretíkrát v rade fiftín pre súperku našej reprezentantky. Toto vyzerá na rýchly gem.

30-0
    Aj druhý bodík v tomto geme smeruje na konto mladej Ukrajinky. Tá postupne ukazuje svoju obrovskú silu.

15-0
    Hantuchová chcela kratšiu výmenu zakončiť forhendom od základnej čiary, ale jej loptičku zastavila iba sieť.

0:1
    Hantuchová napokon pri svojom servise ukázala pevnejšie nervy a víťazí v prvom geme. Hra je zatiaľ plná nepresností, obe hráčky sa iba "oťukávajú".

30-40
    Hantuchová zahrala teraz veľmi dobre, ale na konci výmeny bola jej súperka blízko siete a loptu mohla napáliť kam len chcela. Ukrajinská hráčka ale netrafila a zasiahla iba sieť.

30-30
    Je vyrovnané! Svitolinová nedokázala dobre zareagovať na prudké podanie a loptu odvrátila iba mimo kurtu.

30-15
    Slovenka Hantuchová to skúšala forhendom, ale loptička jej vôbec nesadla. Svitolinová otáča stav prvého gemu vo svoj prospech.

15-15
    Svitolinová teraz výborne prečítala našu reprezentantku, rozpohybovala ju a nechytateľne zakončila do jej protipohybu.

0-15
    Na prvé podanie potrebovala Hantuchová až dva pokusy, ale potom zahrala veľmi dobre a prudkým úderom na pravú stranu súperkinej polovice nekompromisne bodovala.

0:0

Prvé podanie zápasu bude mať Slovenka Daniela Hantuchová. Držíme palce!

V čínskom Wuhane je už všetko pripravené na začiatok stretnutia. Obe tenistky sú na kurte a duel sa o malý moment začne.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní 1. kola WTA Wuhan. V rámci tohto turnaja o čo najlepší výsledok zabojuje aj Slovenka Daniela Hantuchová, ktorú na úvod čaká súboj s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

Pôjde iba o historicky druhé vzájomné stretnutie týchto hráčok. Prvýkrát proti sebe Svitolinová a Hantuchová nastúpili v máji tohto roku, kedy v 2. kole WTA Madrid ukrajinská tenistka zvíťazila hladko 2:0 (po setoch 6:0 a 6:3).

Jasnou favoritkou zápasu je Elina Svitolinová. Na jej víťazstvo vypísali stávkové kancelárie kurz iba približne 1.17, zatiaľ čo na triumf Daniely Hantuchovej je to až 4.7.

Podarí sa 32-ročnej Slovenke pokoriť papierovú favoritku? Ostaňte s portálom Onlajny.eu a určite sa to dozviete.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 08:33.