Tatran Prešov – Meshkov Brest 20:30 (kon.)
Tatran Prešov
20:30 (11:14)
HC Meshkov Brest
Sobota 26.09.2015, 15:00 • Tatran Handball Arena • Liga majstrov

A počujeme záverečnú sirénu. Tatran Prešov si vo svojom druhom vystúpení v C-skupine Ligy majstrov nedokázal poradiť s favoritom stretnutia z Brestu. Bieloruský celok predovšetkým v druhom polčase dominoval na palubovke a nebyť domáceho brankára Čuprynu, desaťgólový rozdiel medzi klubmi mohol byť ešte vyšší. Najlepším strelcom stretnutia sa stal Radoslav Antl s piatimi gólmi. Za hostí sa štyrmi gólmi prezentovali Vukič a Nikulenkau.
    Na slovenský celok čaká náročný týždeň, keď hneď v utorok si v rámci SEHA ligy zmerajú sily s Vardarom Skopje na macedónskej pôde a o týždeň sa "trtíkovci" 3. októbra v rámci Ligy majstrov predstavia na španielskej palubovke Natourhouse La Rioja.
    Ďakujeme za pozornosť. Dnešný prenos sa končí, Prešov v dnešnom stretnutí nestačil na súpera z Brestu a zaslúžene prehral desaťgólovým rozdielom 20:30. (16:41:54)

Koniec zápasu. (20:30)

60
    Nasleduje technická chyba Prešovčanov, Brest sa dostáva k lopte. (20:30)

60
    A Shumak teraz strelil tridsiaty gól svojho tímu. Zápas sa v poslednej minúte už len dohráva a Prešovčania sú v útoku pasívni. (20:30)

59
    A Číp sa napriek tomu, že bol tiesnený, dokázal presadiť cez nového brankára medzi tromi žrďami Brestu. (20:29)

59
    Maxim Baranau sa chopil príležitosti streliť gól a poskytnutú šancu premieňa. (19:29)

58
    V závere zápasu budeme svedkami sedemmetrového hodu. (19:28)

58
    Hra je prerušená pre problémy s loptou. Brest strieda brankárov, Pešiča vystrieda Vitalij Charapenka. (19:28)

57
    Po Radčenkovej nepresnej prihrávke na Petra sa Brest dostal do protiútoku a Čupryna vyberá loptu zo svojej brány. (19:28)

57
    Ivkovič bol zastavený Shumakom. Prešov má naďalej loptu vo svojej moci. (19:27)

57
    Čas bol na chvíľu zastavený, Prešov sa práve snaží o strelenie svojho dvadsiateho gólu. (19:27)

56
    Kristopans sa vracia do hry. (19:27)

56
    Manojlovič sa odhodlal k strele, no Pekár ho dokázal zneškodniť. (19:27)

56
    Čo nedokázal Číp, napravil Lukáš Urban a strieľa gól. (19:27)

56
    Číp si teraz z krídla nabehol pred bránu Brestu, no Pešič nedovolil českému krídelníkovi skórovať. (18:27)

55
    Petro sa dokázal presadiť z pivota a Prešovčania budú v závere stretnutia bojovať o strelenie dvadsiateho gólu v zápase. (18:27)

54
    Na trestnú lavicu si sadá Kristopans, ktorý je po nedorozumení rozhodcov odmenený "dvojkou" za spoluhráča Stojkoviča. (17:27)

54
    A Prešovčania sa dostávajú k lopte, snažili sa o rýchly protiútok, no Pekár si vypýtal faul. (17:27)

54
    Pekár teraz tvrdo zneškodnil v útočnej snahe Stojkoviča, ktorý je na prešovského hráča riadne napálený. (17:27)

53
    A ďalší úspešný zákrok Pešiča, hosťujúci brankár je dnes postrachom prešovských zakončovateľov. (17:27)

53
    Tioumencev zastavil Urbana, čas je zastavený, na palubovke je už služba, ktorá upravuje hraciu plochu. (17:27)

53
    Prešov sa snaží o strelenie ďalšieho gólu, Petro bol zastavený nedovoleným spôsobom, Prešov bude rozohrávať. (17:27)

52
    Tioumencev teraz ukázal svoje individuálne kvality a svojmu tímu prinavracia desaťgólové vedenie. (17:27)

52
    Petro sa dopustil útočného faulu, Brest postupuje do útoku, lopta je ale ďaleko od prešovskej brány. Bieloruský mančaft v záverečnej desaťminútovke len kontroluje hru. (17:26)

51
    Čupryna parádne vychytal Atmana, no Razgor sa z dorážky nemýlil a strieľa ďalší gól. (17:26)

50
    Urban je už späť v hre, Ivkovič sa snažil prestreliť obranu Brestu, no lopta smerovala vysoko nad bránu. (17:25)

50
    Lukáš Urban teraz po strele Shyloviča zinkasoval tvrdý úder do tváre a je ošetrovaný priamo na palubovke. (17:25)

50
    Oddychový čas sa skončil. Brest je pri lopte. (17:25)

50
    Oddychový čas hostí. Po dvoch góloch domáceho tímu si tréner Brestu vyžiadal time-out. (17:25)

49
    Lukáš Urban sa teraz presadil krásnou strelou z diaľky, 17:25. (17:25)

49
    V útočnom snažení už ale sledujeme Kristopansa, no ten minul prešovskú bránu a pri lopte je domáci brankár Čupryna. (16:25)

49
    Radčenko naskočil na palubovku za Antla a hneď to bolo vidieť, skúsený matador našiel Petra na pivote, ktorý ponúknutú šancu využíva a strieľa gól. (16:25)

48
    Prešov má ale veľké problémy s presadením sa proti dôrazne a fyzicky výborne stavanej obrany súpera. (15:25)

48
    Atman stratil loptu a Prešov môže útočiť. (15:25)

47
    A ďalší úspešný Pešičov zákrok, brankár bieloruského tímu hrá dnes vynikajúci zápas. (15:25)

47
    Petro sa teraz ocitol zoči-voči Pešičovi, z tohto mikrosúboja vyšiel víťazne hosťujúci brankár. (15:25)

47
    Prešovskí priaznivci na tribúnach sa snažia prebudiť domácich hráčov, no v druhom polčase na palubovke dominuje len jeden tím... (15:25)

46
    Atman našiel parádnou prihrávkou Stojkoviča a Prešov prehráva už o desať gólov. (15:25)

46
    Strela Radčenka zo spojky nebola úspešná, Pešič si s jeho pokusom poradil. Brest strieda a pomaly postupuje do útoku. (15:24)

45
    A ďalší gól bieloruského tímu, ktorý za polovicu druhého polčasu stihol streliť súperovi desať gólov. (15:24)

44
    Hrstka napálil loptu len do Pešiča, ktorý po zákroku založil útok a odišiel sa k striedačke občerstviť. (15:23)

44
    A Ivkovičova strela z diaľky bola zblokovaná, Prešovčania sú v druhom polčase v koncovke bezradní. (15:23)

43
    Čípa teraz zastavil Pavel Atman, Prešovčania budú rozohrávať. (15:23)

43
    Kristopans teraz strieľa svoj tretí gól v zápase, Brest v druhom polčase diktuje tempo hry. (15:23)

42
    Strela Prešovčanov opäť skončila na istom brankárovi Brestu a bieloruský tím môže postupovať dopredu. (15:22)

42
    Sadovyi bol teraz tvrdo zastavený, nasleduje povrchová úprava palubovky. (15:22)

41
    Prešov sa už hodnú chvíľu nedokáže cez kvalitnú obranu presadiť. (15:22)

40
    A Babičev sa opäť rútil sám na prešovskú bránu, tentoraz sa ale vyznamenal Čupryna výborným zákrokom. (15:22)

40
    Hra je na chvíľu prerušená, Prešov útočí, no opäť stráca loptu! (15:22)

40
    Je to neuveriteľné, no Brest sa opäť dostal do brejku, Vukič postupoval sám na bránu, no loptu napálil len do žrde. (15:22)

40
    A Babičev strieľa gól z rýchleho brejku. Domáce tribúny v posledných minútach úplne stŕpli. (15:22)

39
    A Sadovyi teraz minul bránu, nasleduje identická situácia ako predtým a Brest ide do protiútoku. (15:21)

39
    Prešovčania sú v útoku a snažia sa dodržať pokyny svojho trénera. Peškov bol ale nedovolene zastavený, nasleduje deväťmetrový hod. (14:21)

38
    Po úprave palubovky a vypršanom timeoute sa pokračuje v hre. (14:21)

38
    Oddychový čas domácich. A domáci kouč Trtík sa nedokáže pozerať na bezbrannosť svojich zverencov a vypýtal si timeout. (14:21)

38
    A Vukič bez väčších problémov využíva poskytnutú strelu a strieľa gól. (14:21)

38
    Sadovyi teraz nezakončil presne a prichádza ďalší rýchly brejk Brestu. (14:20)

38
    Vukič sa dostal do rýchleho protiútoku a sám proti Čuprynovi sa nemýlil. Brest odskakuje Prešovu na rozdiel šiestich gólov. (14:20)

37
    Kristopans ukázal svoj prehľad, našiel úplne voľného Nikolenkaua a ten zoči-voči Čyuprynovi strieľa gól. (14:18)

36
    Antl sa z ľavého krídla snažil zakončiť, no Pešič teraz preukázal svoje kvality a pokus Prešovčanov kryje. (14:18)

36
    No Čupryna sa vyznamenal perfektným zákrokom a Prešov môže postupovať dopredu. K dispozícii má ešte polminútovú výhodu o jedného muža. (14:18)

35
    V postupnom útoku sú teraz hostia, ktorí umne držia loptu a čakajú na otvorenie prešovskej obrany. (14:18)

35
    Peškov sa teraz prezentoval parádnou delovkou a znižuje na rozdiel štyroch gólov. (14:18)

34
    A Babičev dostáva dvojminútový trest za nedovolené bránenie Petra. (13:18)

34
    Prešovčania upokojujú postupným útokom hru, no Sadovyi bol Babičom zastavený a končí na zemi. Nasleduje povrchová úprava palubovky. (13:18)

34
    A Brest v rýchlom slede strieľa ďalší gól zásluhou Vukiča. (13:18)

33
    Petro dokázal zblokovať strelu Kristopansa, no lotyšský obor nadruhýkrát dopravil loptu do brány. (13:17)

33
    Radčenko sa teraz prezentoval krásnou strelou, keď oporu Prešova nedokázal zastaviť ani bývalý spoluhráč Kristopans. (13:16)

32
    Pasívna obrana Prešova teraz dovolila Nikulenkauovi streliť šestnásty presný zásah Brestu. (12:15)

32
    Gólom sa ale prezentuje taktiež Alexej Peškov a znižuje na 12:15. (12:15)

31
    Naznačená bola pasívna hra a po protiútoku Rutenku domáci inkasujú. (11:15)

31
    Prešovčania hrajú už v šestici, Petro sa vracia na palubovku. (11:14)

31
    Prešovčania už rozohrali loptu a usadili sa v útoku. (11:14)

31
    Začal sa druhý polčas. (11:14)

V druhom polčase bude loptu rozohrávať slovenské mužstvo.

Aktéri dnešného súboja sú už na palubovke, čoskoro sa začne druhý polčas.

V prvom polčase sme videli súboj dvoch vyspelých hádzanárskych tímov, ktoré si na palubovke nič nedarovali. Brest do kabín odchádza s trojgólovým vedením. Hráči bieloruského mančaftu potvrdili vysokú hernú i fyzickú vyspelosť, no domáci hráči sa snažia držať krok s favoritom stretnutia, čo sa zatiaľ zverencom Rastislava Trtíka celkom darí. Trojgólový rozdiel je zmazateľný a tak neostáva nič iné len veriť, že sa v druhom dejstve podarí Prešovčanom znepríjemniť hosťom život a zabojovať o prvý bodový získ v novej edícii Ligy majstrov.

Druhý polčas sa začne približne o 15:56.

30
    Prvý polčas sa skončil. (11:14)

30
    No v závere prvého polčasu sa presadil Radoslav Antl, ktorý pár sekúnd pred koncom prvého polčasu strieľa svoj piaty gól v zápase. (11:14)

30
    Oddychový čas hostí. (11:14)

30
    Na druhej strane sa presadil Hrstka, no gól nebol uznaný pre signalizáciu time-outu. (11:14)

30
    V poslednej minúte sa o presný zásah snažil Nikulenkau, no Čupryna jeho strelu vykryl. (10:14)

29
    A Jakub Hrstka sa zo sedemmetrového hodu nedokázal presadiť, keď loptu nasmeroval len do žŕdky. V bráne už stál vystriedaný Charapenka. (10:14)

29
    Dvomi minútami bol za faul odmenený Tioumencev. (10:14)

29
    Krásna akcia Prešovčanov, Číp sa dostal do streleckej pozície, no bol faulovaný. (10:14)

29
    Razgor svoj pokus premenil a zvyšuje na 14:10 v prospech hostí. (10:14)

29
    Razgor si už vzal loptu do svojej moci a kráča k bráne. (10:13)

29
    Na druhej strane vidíme vylúčenie Radovana Pekára a nasledovať bude taktiež 7-metrový hod. (10:13)

29
    Alexej Peškov strieľa gól a znižuje na 10:13. (10:13)

28
    Prešovčania sa v závere prvého polčasu budú snažiť o strelenie desiateho gólu v dnešnom zápase. (9:13)

28
    Kristopans sa teraz prezentoval krásnou individuálnou akciou a povestnou delovkou strieľa gól. (9:13)
    27
    A Hrstka dokázal dostať loptu za chrbát Pešiča. Pre českého hráča je to prvý gól v dnešnom stretnutí. (9:12)

27
    Andrej Petro bol na pozícii pivota faulovaný a Prešovčania dostanú šancu skórovať zo sedemmetrového hodu. (8:12)

27
    Pavel Atman ale nedokázal prelobovať Čyprynu a sedemmetrový hod nepremenil. (8:12)

27
    A bude sa vhadzovať sedmička. (8:12)

26
    Nasleduje deväťmetrový hod pre Brest. Kristopans je pri lopte, no neodhodlal sa k strele. (8:12)

26
    Na palubovke sa po Petrovom zákroku ocitol Šumak. Brest bude rozohrávať. (8:12)

26
    Prešovčania stratili loptu po Peškovovej nepresnej prihrávke. (8:12)

25
    Razgor strieľa dvanásty gól Brestu z ľavého krídla. (8:12)

24
    Strela Lukáša Urbana skončila v náručí Pešiča. Brest postupuje do útoku. (8:11)

24
    Tréner Trtík sa snaží vštepiť rafinovanú taktiku a na palubovku posiela 19-ročný prešovský talent Ľuboša Šarpatakyho. (8:11)

24
    Oddychový čas domácich. (8:11)

24
    Sadovyi tvrdo vystrelil, no jeho strela bola zblokovaná. (8:11)

23
    Prešov sa snaží dobyť bránu bieloruského tímu, no prešovský celok je bez Radčenka na palubovke, ktorý odpočíva na striedačke. Osobnosť skúseného 42-ročnej spojky domácim hráčom citeľné chýba. (8:11)

23
    Rutenka ale prinavracia Brestu trojgólový náskok. (8:11)

23
    Rado Antl strieľa vďaka pekne akcii z ľavého krídla pekný gól k ľavej žrdi. (8:10)

22
    Hra bola na chvíľu prerušená, momentálne sú pri lopte hráči Brestu. (7:10)

22
    Sadovyi sa prezentoval krásnou akciou, no nedokázal dostať loptu do siete. (7:10)

22
    Číp strelil krásny gól, no previnil sa prešľapom, jeho presný zásah nemôže byť uznaný. (7:10)

21
    Tioumencev ale skvelou strelou strieľa desiaty gól svojho tímu. (7:10)

21
    Na druhej strane mal obrovskú šancu Kristopans, no svoju šancu nepremenil. (7:9)

21
    Peškov strelil pekný gól a znižuje na 7:9 (7:9)
    20
    Atman strelil gól zo sedemmetrového hodu, 6:9 (6:9)

17
    Nikolenkau sa teraz odhodlal k strele, no prestrelil bránu. Kristopans sa vracia na palubovku. (6:7)

17
    Hra je prerušená. Pekár je výrazne otrasený. (6:7)

17
    Stojkovič napálil po prešľape Pekárovi loptu z jedného metra priamo do tváre. Tréner Trtík si žiada dvojminútový trest, toto zaváňalo červenou kartou! (6:7)

17
    Naznačená bola pasívna hra Brestu. Bieloruský celok bude musieť zakončovať. (6:7)

17
    Nikolenkau sa neprebojoval cez skalopevnú obranu Prešova. Brest bude mať loptu. (6:7)

16
    Sadovyi sa odhodlal k strele. Vynikajúco si nadskočil nad brániacich protihráčov, no Pešič jeho strelu chytá. (6:7)

16
    Rozhodcovia komunikujú s poľským delegátom stretnutia Szajnom. Nasleduje upozornenie pre divákov, aby nepoužívali píšťalky, čo metie hráčov na palubovke. (6:7)

16
    Atman bol odzbrojený Hrstkom a Prešov sa dostal do protiútoku, no rozhodcovia pozastavujú hru. (6:7)
    16
    Antl opäť premieňa sedemmetrový hod a Prešov strieľa kontaktný gól. (6:7)

15
    Na dve minúty je vylúčený Dainis Kristopans, ktorý bol nútený "zrušiť" prešovský protiútok. (5:7)

15
    No stratili loptu a Brest môže ísť dopredu. (5:7)

15
    Prešovčania sú v plnom počte a momentálne sú v útoku. (5:7)

15
    Stojkovič potvrdil svoje kvality a strelil siedmy gól Brestu. (5:7)

14
    A opäť sa presadzuje Radoslav Antl, ktorý sa dostal do rýchleho protiútoku a poskytnutú šancu využil. (5:6)
    14
    Babičevov faul bol potrestaný Radoslavom Antlom gólom zo sedemmetrového hodu. (4:6)

13
    Žltá karta pre Maxima Babičeva. (3:6)

13
    Atmanovu delovku perfektne vykryl Pavel Atman, ktorý si na svoje konto pripisuje ďalší úspešný zákrok. (3:6)

13
    No Prešov bude opäť oslabený. Na trestnú lavicu si na dve minúty odchádza nútene oddýchnuť Andrej Petro. (3:6)

12
    Presilová hra Brestu sa už skončila. (3:6)

12
    A Čupryna vychytal Stojkoviča, Prešovčania môžu ísť dopredu. (3:6)

12
    Nasledovať bude sedemmetrový hod. Exekútorom bude Stojkovič. (3:6)

11
    Číp svojou strelou minul bránu a Brest, ktorý má početnú výhodu o jedného hráča postupuje dopredu. (3:6)

11
    Radčenko hľadal na pozícii pivota Antla, ktorý bol faulovaný. Prešovčania si opäť zopakujú deväťmetrový hod. (3:6)

11
    Antl sa snažil vytvoriť priestor Radčenkovi pre strelu, no ten bol faulovaný Kristopansom. Nasledovať bude 9-metrový hod. (3:6)

10
    Jakub Hrstka si odchádza odpykať dvojminútový trest (3:6)

10
    Shylovič strelil gól a navyše sa bude vylučovať. (3:6)

10
    Prešovčania si dali veľký pozor na bývalého spoluhráča Kristopansa a jeho úmysel brániaca šestica predvídala. (3:5)

9
    Peškov sa dopustil útočného faulu, Brest sa dostáva k lopte. (3:5)

9
    Shylovič strieľa gól a do hry sa dostáva brankár Čupryna, ktorý v domácej bráne vystrieda Božiča. (3:5)

8
    A Radčenko nádherne uvoľnil Sadovyiho, ktorý sa presadil perfektnou delovkou do horného rohu brány. (3:4)

7
    Strela Peškova bola zblokovaná, Prešovčania majú loptu vo svojej moci. (2:4)

7
    A opäť sa strelecky presadil Atman krásnou strelou do protipohybu Božiča z deviatich metrov. (2:4)

6
    A tentoraz vynikajúco zapracoval Sadovyi, ktorý opäť zastavil útočné snaženie hostí. (2:3)

6
    Pekár si teraz výborne splnil svoje defenzívne povinnosti a zastavil útok Brestu. (2:3)

5
    A opäť sa na domácej strane presadil Sadovyi, ktorý znižuje na 2:3. (2:3)

5
    A Brest sa opäť presadil vďaka Astmanovi. (1:3)

5
    A Sadovyi peknou ďalekonosnou strelou otvára strelecký účet Prešovčanov v dnešnom súboji. (1:2)

4
    Potvrdilo sa nedáš-dostaneš po tom, čo Prešovčania nepremenili svoju veľkú šancu, na druhej strane padol gól. (0:2)

4
    A fantastická akcia Prešovčanov neskončila gólom po parádnom zákroku Pešiča. (0:1)

3
    A opäť počujeme píšťalku rozhodcu v prospech snažiacich sa Prešovčanov. (0:1)

3
    Hneď v úvode stretnutia bol žltou kartou odmenený Dainis Kristopans. Prešovčania získavajú loptu. (0:1)

3
    Pri lopte je momentálne Prešov, no strela Prešovčanov bola zblokovaná a pri lopte je opäť bieloruský celok. (0:1)

2
    A Nikulenkau sa tentoraz nemýlil a strieľa prvý gól dnešného stretnutia. (0:1)

2
    Prvá minúta zápasu sa skončila bez gólu, hoci Nikulenkau dopravil loptu do siete, pred jeho strelou sme počuli hvidz rozhodcu. (0:0)

1
    Začal sa prvý polčas dnešného stretnutia. Brest sa momentálne snaží dobyť prešovskú bránu. (0:0)

1
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

Kapitáni oboch tímov sa už stihli pozdraviť s rozhodcami. Úvodná rozohrávka bude patriť favoritovi zápasu z Brestu.

Tatran Prešov: Božič, Čupryna – Kopčo, Hrstka, Wilga, Sadovyi, Ľ. Šarpatáky, Radčenko, Urban, Pekár, Číp, Peškov, Antl, Ivkovič, Petro. Tréner: Rastislav Trtík

HC Meshkov Brest: Pešič, Charapenka – Rutenka, Babičev, Manojlovič, Kristopans, Kamyshyk, Nikulenkau, Stojkovič, Tioumencev Babarash, Atman, Shumak, Vukič, Baranau, Razgor, Shylovič. Tréner: Sergej Bebeško

Rozhodca: Stark, Stefan.

Už o päť minút budú hádzanárski priaznivci v Tatran Handball Aréne svedkami súboja druhého kola C-skupiny Ligy majstrov. Oba fanúšikovské tábory sú pripravené hlasivkami podporovať svojich miláčikov, hráči sa už pomaly zbiehajú na palubovke a diváci momentálne vítajú domácich hráčov, ktorí jeden po druhom nastupujú hraciu plochu.

V Prešove sa v sobotu koná hádzanársky sviatok. Prešovský Tatran bude na svojej palubovke hostiť v C-skupine Ligy majstrov 2015/2016 Meškov Brest.

Slovenský majster v prvom kole azda najsledovanejšej hádzanárskej súťaže podľahol Portu 33:23 a vo svojom druhom vystúpení sa bude usilovať o zisk prvých dvoch bodov. Prešovčania si v úvode sezóny v SEHA lige držia stopercentnú úspešnosť, keď po troch dueloch so Strumicou (31:24), Vojputom (42:23) a Nexe Našicami (32:31) majú zverenci v tabuľke na konte plný bodový zisk. Výborné výsledky podávajú Prešovčania už tradične aj na domácej scéne, kde po štyroch kolách vedú tabuľku bez straty bodu.

Bieloruský Meškov Brest vedie po prvom kole skupinu C Ligy majstrov po tom, čo zdolali Vojvodinu 34:22. Účastník SEHA ligy má v nadnárodnej hádzanárskej súťaži rovnaký počet bodov ako Prešov – 9. Zatiaľ čo však slovenský mančaft odohral len tri zápasy, Brest odohral už päť stretnutí, keď podľahol Veszpremu a Záhrebu a porazil Vojvodinu, Strumicu a Vojput.

Dnešný zápas bude atypický pre hosťujúcu spojku, Lotyša Dainisa Kristopansa, ktorý v prešovskom Tatrane strávil šesť úspešných rokov. 213 centimetrov vysoký hádzanár bude jedným z najnebezpečnejších hráčov súpera na palubovke. Jeho delovky z pravej spojky sa bude snažiť zastaviť Vladimir Božić, ktorý v rokoch 2011-2013 pôsobil práve v Breste. Zápas je naplánovaný na 15:00 hod a sprevádzať ním budeme všetkých fanúšikov hádzanej priamo z komentátorského stanovišťa.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.