Koukalová – Rybáriková 0:1; 1:2; 0-0 (skreč) | Plíšková – Schmiedlová 1:2 (kon.)
Kristýna Plíšková
1
6 3 4
Anna Karolína Schmiedlová
2
3 6 6
cz Pondelok 21.09.2015, 09:24WTA Soul - Hana Bank Korea Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Ode mne je to z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek dne a těším se u dalších onlajn přenosů. (11:37:36)

A je dobojováno, byli jsme svědky hodně vyrovnaného klání. Do prvního setu vstoupila daleko lépe slovenská tenistka, která měla k dispozici brejk. Poté se ale začalo dařit i české hráčce, který si vzala svoje ztracené podání zpět a poté ještě jednou soupeřku brejkla a díky tomu zvítězila v prvním setu 6:3. Druhá sada byla velmi vyrovnaná, šťastnější v ní ale nakonec byla Schmiedlová, které se podařilo jednou ukořistit soupeřčino podání. To samé se jí povedlo i v rozhodujícím třetím setu a díky tomu tak může slavit postup do druhého kola, pro Plíškovou turnaj končí.

Konec zápasu

4:6
    Bekhendový úder Schmiedlové sedl přesně na lajnu a to znamená, že slovenská tenistka vítězí v tomto velmi vyrovnaném utkání 6:3, 3:6 a 4:6!

30-40
    A je to ta první varianta, Schmiedlová předvedla přímý bod ze servisu!

30-30
    Po dobrém returnu Plíškové přišla nevynucená chyba od Slovenky. Příjde mečbol nebo brejkbol?

15-30
    Skvělý forhendový úder křížem drží Plíškovou ve hře.

0-30
    Obě hráčky si nic nedarují, tentokrát Schmiedlová zatlačila svou soupeřku do defenzivy a ta poté chybovala.

0-15
    Bekhendový úder Plíškové zastavila páska.

4:5
    Konec přestávky, podávat bude Anna Karolína Schmiedlová.

4:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:5
    Esem zakončila Plíšková devátou hru a snižuje tak na 4:5! Po přestávce půjde Schmiedlová podávat na vítězství v utkání!

40-30
    Krásný vítězný forhend po lajně roztleskal publikum, Plíšková má gembol.

30-30
    Plíšková si dobře připravila útok a poté zakončila vítězným volejem u sítě.

15-30
    Plíškové se povedlo eso.

0-30
    Hodně těsný au po úderu Plíškové, Schmiedlová je dva fiftýny od vítězství!

0-15
    Nepovedený kraťas Plíškové zastavila síť.

3:5
    Schmiedlová nakonec uhrála tento veledůležitý game, jde do vedení 5:3! Plíšková půjde servírovat na udržení se v utkání!

40-A
    Vítězný křižný forhend z obtížné pozice znamená pro Schmiedlovou další gembol.

40-40
    Schmiedlová udělala dvojchybu a vrátila game do shody.

40-A
    Byl zahlášen těsný aut po úderu Plíškové, je tu tedy gembol.

40-40
    Ani na třetí pokus ale neproměnila brejkbol a místo toho tady tak máme shodu.

A-40
    Jenže Plíšková si vybojovala další brejkbol, když zvládla volej na síti!

40-40
    Tak teď předvedla Schmiedlová znamenitý tenis, kráným bekhendem zakončila celou výměnu a vynutila si shodu!

40-30
    Opět return na riziko, tentokrát bez úspěchu.

40-15
    Kristýna Plíšková tlačila svou soupeřku hodně k základní lajně a ta nakonec chybovala, Plíšková má dva brejkboly!

30-15
    Přímý bod ze servisu pro Schmiedlovou.

30-0
    Tak to je obrovská chyba Slovenky, která by jí mohla ještě mrzet, Plíšková zahrála velmi krátký return, Schmiedlová měla celý odkrytý kurt, ale zamířila do autu!

15-0
    Schmiedlová se vydala na síť, Plíšková se ale prezentovala skvělým prohozem.

3:4

3:4

3:4
    Plíšková i díky dobrému servisu snižuje na 3:4, stále je zde ale rozdíl brejku!

40-30
    Schmiedlová nezvládla forhendový úder v plném běhu, Plíšková tak má gembol.

30-30
    Přímý bod ze servisu pro českou hráčku!

15-30
    S hodně krátkým returnem neměla Plíšková sebemenší problém!

0-30
    Schmiedlová si došla pro další fiftýn na síť, kde předvedla další ze svých nekompromisních úderů.

0-15
    Forhendový úder Plíškové zamířil pouze do deblového koridoru.

2:4
    Schmiedlová nakonec zvládla i další game na svém servisu a vede 4:2!

30-40
    Tentokrát to vyšlo, vítězný return po lajně, Schmiedlová jen stála!

15-40
    Hodně nepovedený forhendový úder od Plíškové. Schmiedlová má dva gemboly!

15-30
    Nekompromisní smeč Schmiedlové.

15-15
    Znovu aut z returnu od Plíškové, česká hráčka se snaží hodně riskovat, ale ne vždy se to vyplatí.

15-0
    Plíšková vystartovala hned po returnu k síti a tam předvedla vítězný volej.

2:3

2:3

2:3
    Plíšková si tentokrát celkem bez potíží podržela servis a snižuje stav třetího setu na 2:3!

40-15
    Skvělý prohoz v podání Plíškové, Schmiedlová neměla šanci!

30-15
    Plíšková zkrátila hru, Schmiedlová ale míček doběhla a poslala ho přesně po lajně.

30-0
    A vzápětí další eso Plíškové!

15-0
    Eso i na druhé straně.

1:3
    Esem zakončila Schmiedlová tento game, potvrzuje tak brejk z předchozí hry a vede 3:1!

15-40
    Kraťas Schmiedlové skončil v autu.

0-40
    Špatné oko měla Plíšková, když pouštěla lob do autu, míček sedl přesně na lajnu.

0-30
    Return Plíškové skončil pouze v autu!

0-15
    Plíškové se přestává dařit a znovu hodně kazí.

1:2

1:2

1:2
    Vynikající prohoz z rakety Schmiedlové! Plíšková se jen dívala, Schmiedlová tak bere své soupeřce zkraje třetí sady servis a vede 2:1!

15-40
    A další chyba Plíškové znamená dva brejkboly pro Schmiedlovou!

15-30
    V dlouhé výměně se obě hráčky střídaly při tom, kdo bude mít navrch, nakonec to lépe skončilo pro Schmiedlovou.

15-15
    Křižný bekhend Plíškové by byl dobrý jedině pro čtyřhru.

15-0
    Přímý bod ze servisu pro Kristýnu Plíškovou.

1:1
    A je to tak, Schmiedlová srovnává v rozhodujícím setu na 1:1.

15-40
    Schmiedlová teď předvedla dvojchybu, za tohoto stavu jí ale zřejmě mrzet nebude.

0-40
    Přímý bod ze servisu pro slovenskou hráčku.

0-30
    Celou výměnu se Plíšková bránila, ale nakonec neubránila. Schmiedlová si šla tvrdě za svým cílem.

0-15
    Plíškové nevyšel forhend po lajně, to je zbraň, kterou dnes hodně trápí svou soupeřku.

1:0
    Kristýna Plíšková se dostává ve třetí sadě do vedení 1:0!

40-30
    Tak teď to byla hodně velká chyba, které se dopustila Schmiedlová, ta měla nalitý míček a zcela odkrytý kurt, ale zamířila mimo!

30-30
    Hodně vyrovnané výměny jsou vidět i na začátku třetí sady.

30-15
    Hodně dlouhá výměna nakonec končí chybou Schmiedlové, která bekhendem jen těsně zamířila do autu.

15-15
    Další fiftýn už ale patří české tenistce.

0-15
    Vstup do třetí sady vyšel lépe Schmiedlové.

3:6
    Přímým bodem z podání ukončuje Schmiedlová druhý set a o postupujícím do dalšího kola tak bude muset rozhodnout až třetí sada!

0-40
    Tři setboly pro slovenskou tenistku!

0-30
    Jen dva fiftýny dělí Schmiedlovou od zisku druhé sady!

0-15
    Plíšková se hodně snažila, ale nakonec to bylo málo, výborná ofenziva Schmiedlové.

3:5
    Plíšková zvládla tento game při svém servisu a snižuje na 3:5, teď ale půjde Schmiedlová podávat na vítězství v druhém setu.

A-40
    Ale znovu přispěchal na pomoc první servis!

40-40
    Plíšková měla svou soupeřku na lopatě, ale rozhodující úder po lajně skončil v autu.

40-30
    Plíšková si pomohla přímým bodem ze servisu.

30-30
    Pěkná výměna s vítězným koncem pro Schmiedlovou.

30-15
    Další fiftýn pro Plíškovou, ta bude chtíti jistě ještě zabojovat v koncovce setu.

15-15
    Teď ale vše napravila díky dobrému servisu.

0-15
    Jedna z delších výměn končí chybou Plíškové, ta v poslední době tahá za kratší konec.

2:5

2:5
    Schmiedlová dobrou hrou na síti potvrzuje brejk z předchozí hry a jde do vedení 5:2!

30-40
    Tentokrát ale Plíšková přepálila svůj úder, Schmiedlová má gembol.

30-30
    Výtečný return, Schmiedlová neměla nárok.

15-30
    Nevynucená chyba přišla tentokrát i z rakety Schmiedlové.

0-30
    Plíšková se pokoušela o forhend po lajně, ale trefila opět jen síť.

0-15
    Schmiedlová si pomohla dobrý prvním servisem a poté uklidila míček do volného místa.

2:4
    Ano, povedlo se, Schmiedlová bere ve druhém setu jako první své soupeřce servis a vede 4:2!

30-40
    Místo gembolu se koná brejkbol, zvládne Slovenka vzít své soupeřce servis?

30-30
    Plíškové úder zastavila síť, v poslední době je to velká přetahovaná o každý míček.

30-15
    Přímý bod z podání pro Plíškovou.

15-15
    Dlouhý výměna končí nevynucenou chybou Schmiedlové.

0-15
    Dobrý start slovenské tenistky i do další hry.

2:3
    Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.

2:3

2:3
    Plíšková trefila míček nečistě a tím tak zakončila pátý game, Schmiedlová vede 3:2!

40-30
    Schmiedlová si díky vítěznému nabíhanému forhendu vynutila gembol!

30-30
    Další fiftýn už ale patří hráčce na servisu.

30-15
    Těsný aut od Schmiedlové po křižném bekhendovém úderu.

15-15
    Třetí dnešní dvojchyba Schmiedlové.

0-15
    Nevynucená chyba Plíškové.

2:2
    Vítězný forhendový úder na závěr, Plíšková srovnává na 2:2!

40-30

30-30
    Bekhendový úder Plíškové pohltila páska.

30-15
    Přímý bod ze servisu pro českou hráčku.

15-15
    Tentokrát si fiftýn vybojovala Slovenka.

15-0
    Plíšková se na svém servisu ujímá vedení.

1:2

1:2
    Nekonečný game je u konce, přímým bodem ze servisu ho Schmiedlová ukončila a vede ve druhém setu 2:1!

40-A
    Tak po delší době tu máme opět gembol!

40-40
    Už už to vypadalo na brejk, Plíšková měla navrch, ale tentokrát jí v rozhodující chvíli zradila páska.

A-40
    Zase přišel těsný aut Slovenky, ta má dnes opravdu v některých momentech smůlu!

40-40
    Plíšková předváděla skvělou defenzivu, ale nakonec to nestačilo, znovu shoda!

A-40
    Těsný aut z rakety Schmiedlové, Plíšková tak má další brejkbolovou možnost.

40-40
    Pěkný vítězný bekhend Plíškové do rohu kurtu. Opět shoda!

40-A
    Přímý bod ze servisu zase dává Schmiedlová gembol.

40-40
    Jenže ten je vzápětí pryč, Schmiedlová si pomohla servisem a poté zatlačila svou soupeřku do defenzivy, z které se nedokázala vymanit!

A-40
    To je obrovské štěstí, Plíškové znovu pomohlo prasátko a díky tomu má brejkbol!

40-40
    Jenže Plíšková si svou bojovností došla zpět pro shodu.

40-A

40-40
    Tak teď trocha štěstí pro Plíškovou, když se míček po returnu tak tak přešel přes síť. S tím se nedalo nic dělat!

30-40
    Plíšková darovala svou další chybou Schmiedlové gembol.

30-30
    Hodně těsný aut po forhendu Plíškové.

30-15
    Pokus o kraťas tentokrát Schmiedlová nevyšel, míček se zastavil o síť.

15-15
    Další vítězný return Plíškové, někdy se vyplatí hrát na riziko!

0-15
    Nevynucená chyba Plíškové z bekhendové strany.

1:1
    Tak nakonec se Plíškové povedlo udržet si servis a srovnat tím tak na 1:1!

A-40
    Schmiedlová bekhend skončil jen v prostoru pro čtyřhru. Přetahovaná pokračuje!

40-40
    Schmiedlová zatlačila svou soupeřku do defenzivy a donutila jí chybovat.

A-40
    Schmiedlová zahrála jen do pásky a je tu tedy znovu gembol.

40-40
    Jenže znovu přišel skvělý servis a poté bezchybná smeč!

40-A
    Nevynucená chyba Plíškové znamená pro změnu brejkbol!

40-40
    Schmiedlová ještě nedovolila konec druhé hry druhého setu a tak je tu shoda.

40-30
    Jednoduchou smečí získává Plíšková gembol.

30-30
    Plíškové dnes opravdu znamenitě funguje první podání!

15-30

0-30
    Další dobré zkrácení hry od Schmiedlové.

0-15
    Na konci dlouhé výměny byl kraťas Schmiedlová, který nedokázala Plíšková doběhnout.

0:1
    Díky vítěznému úderu z forhendu se Schmiedlová dostává do vedení 1:0!

15-40
    Return Plíškové se nevešel do vymezeného území.

15-30
    Schmiedlová se snažila prohodit svou soupeřku u sítě, ale zamířila jen do deblového koridoru.

0-30
    Plíškové forhendový úder se do kurtu nevešel.

0-15
    Schmiedlová začala druhý set přímým bodem ze servisu!

6:3
    Plíšková zakončila tento set esem a zaslouženě vítězí v první sadě poměrem 6:3!

40-0
    Díky přímému bodu ze servisu disponuje Plíšková hned třemi setboly!

30-0
    Výborná práce Plíškové na síti přináší další fiftýn.

15-0
    A začíná dobře, přímým bodem ze servisu.

5:3
    Plíšková teď čekala na chybu soupeřky a té se dočkala! Česká tenistka bere své soupeřce servis a půjde podávat na vítězství v prvním setu!

A-40
    Dnes poprvé risk vyšel, vítězný úder z returnu a Plíšková má brejkbol!

40-40
    Nádherná výměna od obou tenistek končí vítězně pro Plíškovou, která jí zakončila forhendem křížem do protipohybu Schmiedlové.

30-40
    Znovu nevyšel Plíškové risk na returnu a místo brejkbolu tu tak je gembol.

30-30
    Schmiedlová přepálila svůj forhendový úder a v tomto gamu je tak srovnáno.

15-30
    Skvělý kraťas Schmiedlová, Plíšková se jen dívala!

15-15
    Return Plíškové skončil až za základní lajnou.

15-0
    Skvělý vítězný forhendový úder k lajně od Plíškové!

4:3

4:3

4:3
    Esem zakončila Plíšková tento game a poprvé v utkání se dostává do vedení, konkrétně 4:3!

40-30
    Jenže znovu přispěchal na pomoc servis a Plíšková disponuje gembolem!

30-30
    Dobrý return přesně na lajnu nadělala Češce takové problémy, že zahrála jen do zámezí!

30-15
    Plíšková nezvládla nabíhaný forhendový úder a poslala míček pouze do autu.

30-0
    A další skvělý servis, Plíšková se teď rozservírovala!

15-0
    Přímý bod ze servisu pro Plíškovou.

3:3
    Čistou hrou si bere Kristýna Plíšková zpět svůj ztracený servis a srovnává na 3:3!

40-0
    Druhá dvojchyba v tomto gamu, tentokrát je to Plíšková, kdo má tří brejkboly!

30-0
    Těsný aut od slovenské tenistky.

15-0
    První dvojchybu v utkání má na svědomí Schmiedlová.

2:3

2:3

2:3
    Plíšková se dokázala dostat ze šlamastiky, kdy čelila třem brejkbolům a nakonec celý game zvládla a snižuje tak na 2:3!

A-40
    A druhé eso v řadě znamená gembol!

40-40
    A díky esu si vybojovala shodu, Plíšková smazala všechny tři brejkboly!

30-40
    Krásný křižný forhend do protipohybu soupeřky teď vytáhla ze svého repertoáru Plíšková.

15-40
    První Plíšková odvrací vynikajícím prvním servisem!

0-40
    Pěkný stopbal Slovence vynesl hned tři brejkboly!

0-30
    A další zbytečná chyba Plíškové.

0-15
    Krásná výměna, ve které měla jasně navrch česká tenistka, ta ale v rozhodující chvíli poslala svou smeč jen do autu.

1:3
    Schmiedlová znovu zvládla bez potíží svůj servis a odskakuje do vedení 3:1!

15-40
    Plíšková zatím hraje velmi uspěchaně, to potvrdila dalším přiriskovaným returnem, který minul kurt.

15-30
    Plíškové return vymrštila páska do autu.

15-15
    Těsný aut z rakety Slovenky, už to vypadalo na další winner.

0-15
    Schmiedlová zahrála hned po returnu soupeřky vítězný úder bekhendem křížem.

1:2

1:2

1:2
    Přímým bodem ze servisu ukončila plíšková tento game a snižuje tak na 1:2!

A-40
    Další skvělý servis české hráčky znamená gembol.

40-40
    Dnes vůbec poprvé si Plíšková pomohla dobrým servisem a poté zahrála winner na síti.

40-A
    Jenže Schmiedlová má další šanci, Plíšková znovu chybovala.

40-40
    Ten však Plíšková odvrací přesným vítězným forhendem po lajně.

30-40
    Další nevynucená chyba české tenistky znamená brejkbol!

30-30

15-30
    Schmiedlová od začátku výměny tlačila svou soupeřku, poté se vydala na síť, kde celé dílo dokonala.

15-15
    Plíšková trefila nabíhaný forhend rámem rakety a míček skončil jen v síti.

15-0
    Bekhendový úder Schmiedlové nepřešel přes pásku.

0:2
    Schmiedlová ukončila druhý game přímým bodem ze servisu a vede už 2:0!

30-40
    Křižný bekhendový úder Schmiedlová skončil až v deblovém koridoru.

15-40
    Další chyba Češky rovnou z returnu.

15-30
    Plíšková se snažila přiriskovat return na druhý servis soupeřky, ale kurt přestřelila.

15-15
    Plíšková předvedla dobrý return, poté Schmiedlová chybovala a darovala tak soupeřce její dnešní první fiftýn.

0-15
    Nečistě trefený return Plíškové.

0:1
    Plíšková od základní čáry přestřelila kurt a tak přichází hned v úvodu čistou hrou o svůj servis!

0-40
    Schmiedlová má hned na úvod tři brejkboly!

0-30
    A po další nevynucené chybě Plíškové vede Schmiedlová už 0:30.

0-15
    Úvodní fiftýn patří slovenské tenistce.

0:0

Vzájemná bilance – Obě tenistky se spolu dosud na okruhu nestřetly. Vzhledem k aktuální formě a žebříčkovému postavení je ale dle bookmakerů jasnou favoritkou tenistka ze Slovenska.

Anna Karolína Schmiedlová – Čerstvě jednadvacetiletá Slovenka je v žebříčku momentálně na 32. místě, což je i jejím dosavadním maximem. V Soulu se vloni představila vůbec poprvé, ale vypadla hned v prvním kole. Naposledy se představila na US Open, kde jí vyřadila jiná Češka, konkrétně Petra Kvitová a to ve třetím kole po dvousetovém utkání. Na tvrdém povrchu letos odehrála dvacet klání a z toho dokázala hned jedenáctkrát zvítězit.

Kristýna Plíšková – Česká třiadvacetiletá tenistka zavítala na turnaj coby 118. hráčka světa. Jejím dosavadním žebříčkovým maximem je 86. místo. V Soulu startuje potřetí kariéře, vloni vypadla v osmifinále. V poslední době není její forma nikterak oslnivá, naposledy neprošla v Tokiu sítem kvalifikace, když ve druhém kole vypadla s japonskou tenistkou. V letošní sezoně odehrála na tvrdém povrchu 16 klání a z toho se sedmkrát radovala z vítězství. Dnes by jistě velice ráda přidala osmou výhru.

Dobré ráno přeji všem příznivcům tenisu. V Soulu startuje další turnaj WTA hraný na tvrdém povrchu. My se společně podíváme na utkání prvního kola, ve kterém se představí Češka Kristýna Plíšková proti Schmeidlové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.