Jekaterinburg – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Omsk 3:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Novokuzneck 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Togliatti – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
Jaroslavľ – Novgorod 3:1 (kon.) | Kazaň – Čerepovec 3:1 (kon.) | Nižnekamsk – Vladivostok 2:3 (kon.)
Soči – Dinamo Minsk 4:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Amur Chabarovsk
cz Nedeľa 20.09.2015, 13:30 • Yunost Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Bude to souboj dvou celků, kterým se vůbec nedaří. Čeljabinsk je ve Východní konferenci na 12. místě tabulky, Chabarovsk na 13. příčce. Pro oba ty vítězství bylo zajisté velkou vzpruhou.

Domácí za posledních šest zápasů prohráli hned pětkrát, naposledy si ovšem spravili chuť nad Vladivostokem, který porazili po nájezdech. Hosté z osmi zápasů získali jediné tři body, a to při výhře nad Dinamem Rigou. Suma sumárum – žádný z celků se nemůže pyšnit nijak oslnivou formou.

Traktor na Amur celkově velmi dobře umí, porazil ho už pětkrát v řadě. Oba celky se ještě letos ani jednou nestřetly, pro oba bude vzájemný duel premiérou.

V domácím dresu by mohl nastoupit útočník Martin Růžička, v brance se však nepředstaví Pavel Francou, který je zraněný. Uvidíme, jestli se do hry na straně hostů objeví čeští rodáci Jan Kolář spolu s Tomášem Zohornou.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Danilišin) – Quint, Borodkin, Klimontov, Martynov, Davydov, Petrov, Žuldikov – Popov, Pestunov, Glinkin – Čistov, Kručinin, Pare – Jakucenja, Osnovin, Růžička – Kokujev, Rybakov, Gubarjov – Afonasjevskij

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Zub, Šulakov, Kolář, Čerepanov, Verjovkin, Atjušov, Tjuljapkin – Tarasov, Zohorna, Pervušin – Fajzullin, Wandell, Baškirov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Litovčenko – Achmetov, Gračjov, Železnov

Rozhodčí: Kuljov, Naumov – Majtak, Pronskich.

Stadionem v Čeljabinsku nyní zní ruská hymna, po ní by již utkání mělo naplno začít.

00:01

00:40
    V první šanci se objevil domácí Popov, který dostal na levém kruhu přihrávku zpoza branky, zamířil však jen do Metsoly.

01:10
    Traktor soupeře v úvodu zápasu hodně tlačí! Teď snad za Metsolou zazněla dokonce branková konstrukce, jakmile před ním byla velká skrumáž hráčů. Vše pro Amur dopadlo nakonec dobře.

01:40
    Růžička se dostal ke střele na pravém kruhu, jenže z celkem slušné pozice zamířil jen vedle vzdálenější tyčky.

02:05
    Chabarovsk se zatím k ničemu nebezpečnějšímu nedostal Děmčenko může být mezi třemi tyčemi naprosto v klidu.

03:15
    Hosté se dostali do útočného pásma, tam ale kombinace hodně vázne. Akci bez problémů zastavil Pestunov, který ve vlastním pásmu rozjede další útočnou akci Traktoru.

04:25
    Čtvrtá lajna nyní kroužila kolem Metsolovy branky jako supi, vystřelit ale nakonec dokázal pouze Glinkin. Domácí jsou nadále aktivnějším a lepším týmem.

04:53
    Rybakov (ČLJ) se dopustil držení a je prvním vyloučeným hráčem zápasu. Dvě minuty bude hrát Amur početní výhodu.

05:14
    Zub dostal puk na modré čáře, odtud hostující bek vypálil. Jeho pokus ale Děmčenko bez problémů jistil.

05:41
    Žádný velký tlak ze strany Amuru na soupeře nevidíme. Čeljabinsk se svému prvnímu oslabení v pohodě brání.

06:03
    Baškirov se ocitl u tyčky úplně sám a mlátlil do puku, co to šlo, aby překonal Děmčenka. Ten si ale svůj prostor v pohodě pohlídal.

06:40
    Růžička se spolu se svým spoluhráčem dostával do brejku, nakonec jeho střela nebyla přesná. Mohl přitom volit přihrávku na Osnovina.

06:53

07:13
    Rybakov naskočil z trestné lavice a řítil se do útočného pásma. Nakonec vystřelil hodně nepovedený, navíc zablokovaný pokus.

07:26
    První reklamní přestávka tohoto utkání. V dosavadních sedmi, osmi minutách byl Traktor jasně lepším týmem. Směrem dopředu byl daleko nebezpečnější než soupeř.

08:25
    Během signalizovaného vyloučení Metsola spěchal na lavičku a Amur hrál chvilku přesilovku. Nic z ní nevytěžil, přesto nyní bude mít šanci.

08:42
    Druhé vyloučení na straně Čeljabinsku. Klimontov (ČLJ) podrazil svého soupeře a také on si na 2 minuty bude muset odpočinou od hokeje.

09:40
    Skoro minuta z přesilovky je pryč. A Amur až na jednu střelu nepředvedl zhola nic.

10:15
    Domácím se podařilo vyhodit, Amur téměř nestřílí.

10:31
    Závar před Demčenkem, ten zlikvidoval obě střely

10:42

10:53
    Před Demčenkem se ocitl osamocený Ušenin, brankář Traktoru znovu odolal.

11:14
    Na druhé straně zasahuje betonem hostující Metsola.

11:47
    Metsola znovu předvedl jistý zákrok, když sklapl včas betony.

12:34
    Pestunovova rána byla zablokována, poté se k dorážce nedostal Růžička.

13:11
    Metsola sklapl včas betony po dorážce Gubareva.

13:57
    Nepřesnosti na obou stranách, zpoza vlastní branky rozehrávají hosté.

14:28
    Delší dobu se hraje bez přerušení, ani jeden celek nedokáže plynule přejít útočné pásmo.

14:52
    Čistov byl nyní čistě odzbrojen, na druhé straně nedosáhl na přihrávku Wandell.

15:21
    Pare se dostal ke střele z úhlu, ovšem Metsola znovu jistě zasáhl. Následuje komerční přestávka.

16:01
    Růžička kličkoval na pravé straně a pak vypálil! Pěkná akce českého forvarda. Metsola ale dokázal zasáhnout.

17:10
    Traktor i nadále více drží puk na hokejkách, kýžené branky se ale dočkat nemůže. Amur v posledních minutách celkem slušně brání.

17:22
    Další zbytečné vyloučení na straně Traktoru. Petrov (ČLJ) obdržel dvouminutový trest za podražení.

18:02
    Verjovkin na levé straně nezachytil přihrávku, a tak puk získali do moci domácí. Glinkin pak v útočném pásmu zkušeně pozdržel cenné vteřinky.

18:45
    Pořád se Amur nedostal do nebezpečnější možnosti. Děmčenko se může spolehnout na své obránce.

19:01
    Fajzullin (CHA) je prvním vyloučeným na straně Amuru. Tentokráte byl i on vyloučen na 2 minuty za jasné podražení.

19:22

19:50
    A velká možnost pro Traktor na závěr této třetiny! Čistov se ocitl sám před Metsolou, který vůbec nevěděl, kde má puk, až nakonec se štěstím vyletěl pryč z brankoviště.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 14:21.

Traktor je po vítězství určitě hladovější, nicméně zasloužené odměny se zatím nedočkal. Amur vypadá tak trochu ospale, nedá se ovšem říci, že by si šance nevytvářel. Bohužl pro něj nevyužil hned tři přesilovku.

20:01

20:31
    Popov měl před sebou dost prostoru, a tak vystřelil. Jeho pokus skončil ale jen nad brankou. Vhazovat se bude před Metsolou.

21:01

21:15
    Domácí kombinovali, Glinkin, Quint a Martynov byli hodně aktivní. Nakonec vypálil třetí jmenovaný, trefil však jen Metsolu.

21:50
    Další atak Čeljabinsku. Osnovin vypálil z levé strany, na pozorného hostujícího gólmana ale nevyzrál.

22:26
    Osnovin zase operoval na levé straně, snažil se po kličce dostal ke střele, tentokráte ale obrana soupeře zasáhla včas a dobře.

23:05
    Achmetov ztratil pukl u mantinelu, ovšem Traktor se do rychlého přechodu směrem dopředu nedostal.

23:45
    Kručinin (ČLJ) je už čtvrtým vyloučeným hráčem Traktoru. Amur bude hrát přesilovku díky jeho hákování.

24:36
    Wandell se objevil před Děmčenkem! A i když ten nemusí předvádět tolik zákroků, v důležitých chvílích si umí poradit. Teď polapil i všechny soupeřovy dorážky.

25:05
    Čeljabinsk vyhodil puk z vlastního pásma, Amur se bude muset znovu propracovat do útoku.

25:45

25:55
    Železnov se teď u levé tyčky dostal do obrovské příležitosti! Ale nakonec nad beton Děmčenka nezamířil.

26:09
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Hosté na soupeře mírně zatlačili a těsně po početní výhodě se ujímají překvapivého vedení. MICHAIL ŽELEZNOV před Děmčenkem tečoval nahození z levé strany od Achmetova a touš se došoural do branky. Asistence: Rafael Achmetov, Jevgenij Gračjov.
    26:09. Michail ŽELEZNOV - 0:1

27:35
    Akce teď střídá jedna druhou. Amur po vstřelené brance hodně ožil, Děmčenko musí být daleko více na pozoru. Na druhé straně naopak po brejku nedokázal skórovat Kokujev.

28:02
    Rozhodčí hru po komerční přestávce znovu přerušili. Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

29:10
    Chabarovsk ani po půlhodině hry neinkasoval, i s pomocí Metsoly si zatím vede slušně. Dnes to bude bitva o každý metr prostoru. Body prostě potřebují nutně oba týmy.

30:15
    Čeljabinsk nyní není v útoku tak kreativní, jak by měl být. Amur všechny akce dokáže zastavit už z jejích počátků.

31:24
    Ani Pare, ani Čistov toho v útočném pásmu moc nepředvedli. A Amur nakonec vyhodil puk do bezpečí.

32:05
    Růžička se řítil do šance spolu s Parem, jeho spoluhráče mu ale nepředložil přesnou přihrávku. Metsola puk v pohodě kontroloval.

33:27
    Amur hrál v šesti hráčích na ledě a to je pochopitelně nepřípustné. Dvě minuty se bude muset bránit v oslabení. Trest odsedí Vl. Ušenin (CHA).

33:40
    Metsola si připsal první zákrok v oslabení, z blízkosti na něj nevyzrál Osnovin. Vhazovat se bude stále před jeho brankou.

34:21
    Obránce Davydov během početní výhody dvakrát vystřelil od modré čáry, jednou ale zamířil vedle, podruhé byl jeho pokus zablokovaný.

35:20
    Ani Borodkinův pokus od modré čáry nepřekvapil dnes skvěle chytajícího Metsolu. A domácí mají po přesilovce.

35:27

35:53
    Další vyloučení Traktoru. Za podražení usedl na trestnou lavici Pestunov (ČLJ) a obdržel menší trest.

36:40
    Tarasov se snažil propálit hradbu těl, ale bezúspěšně. Pochopitelně že trefil stojícího protihráče.

37:15
    Růžička byl hnán domácími fanoušky, jel do brejku jeden na jednoho. Nakonec ale ani pořádně nevystřelil, jeho protihráč si proti němu vedl, co se defenzivní činnosti týče, výborně.

37:53

38:30
    Pare si vybruslil z levé strany na pravou a ze slušné pozice vypálil tahem. Lapačka Metsaly ale zasáhla s velkou hravostí.

38:55
    Martynov chtěl nyní překvapit hostujícího gólmana, jenže jeho pokus byl nepřesný. Kdyby mířil do branky, zajisté by měl Metsola problémy.

39:10
    Amur bude chtít tuhle třetinu dohrát hlavně ve zdraví. Jednobrankový náskok mu určitě dává dobrý příslib do posledního dějství.

40:00

Další třetina začne přibližně v 15:07.

Amur se zásluhou branky Železnova, hrajícího ve čtvrté lajně, ujal v Čeljabinsku vedení. Zatím je úspěchu blíže než soupeř. To ovšem neznamená, že by Traktor skládal zbraně. Rozhodně není horším týmem než soupeř, ba právě spíše naopak.

40:01

41:01
    Amur se evidentně bude snažit bráni těsný náskok. Bude to Traktor, kdo bude převážně útočit. Uvidíme, jestli se dokáže propracovat alespoň k remíze.

42:05
    První dvě minuty utkání zatím nepřinesly žádnou zajímavou situaci. Chabarovsk se soustředí na obranu, Čeljabinsk směrem dopředu nic nevymyslel.

42:55
    Gubarev ani Glinkin, pod tlakem protihráčů, u mantinelu nic nevymysleli. Amur zase v pohodě vyhodil puk do bezpečí.

43:28
    Jakucenja hledal před brankou své protihráče, jakmile za bránou zbavil protihráčů, ale na jeho přihrávku nikdo nedosáhl.

44:11
    Kručinin se dostal ke střele z pravého kruhu, ale výtečný Metsola skvěle vyjel a střelu mu zastavil. První větší loženka na straně Traktoru v této třetině.

45:10
    Popov to udělal na levé straně skvěle. Pak se puk odrazil ke Glinkinovi, ale ani on nedokázal překonat pohotového Metsolu.

45:33
    Puk se odrazil mimo hrací plochu, rozhodčí rozhodli, že vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:12
    Martynov to měl za soupeřovou brankou těžké. Byl obtěžován soupeřem, a tak se ke střele nedostal. Amur následně vyhodil puk z vlastního pásma do bezpečí.

47:25
    Po Quintově nahození se Traktor k ničemu nepropracoval. Hra je přerušená, následovat bude komerční přestávka.

48:05
    Amur se i nadále velmi dobře brání. Snad až na dvě šance Traktor k ničemu vážnějšímu nepustil.

49:25
    Marná je zatím snaha Traktoru. Metsola má paradoxně nejméně práce ze všech třetin.

49:48
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    ALEXEJ PETROV nakonec přece překonal Metsolu. Vzal všechno na sebe, objel branku a puk posunul podél betonu na vzdálenější tyčku. Asistence: Alexandr Rybakov.
    49:48. Alexej PETROV - 1:1

49:48
    Oddechový čas pro hosty.

50:30
    Utkání hned dostává jiné obrátky. Zbývá nějakých deset minut oběma týmům na to, aby ještě strhly vítězství na svou stranu.

51:25
    Děmčenko si nyní musel poradit s dorážkou Fajzullina. Neměl s ní ale ve finále větší problémy.

51:32
    Velká možnost pro domácí celek! Baškirov (CHA) je totiž vyloučen na 2 minuty za podražení.

52:19
    Traktor se sice drží v útočném pásmu. Ale Metsolu se mu výrazně ohrozit nepodařilo. Z přesilovky zbývá ještě více jak minuta.

52:48
    Pestunov v obrovské možnosti! Amur měl nyní velké štěstí. Dostal se totiž sám do mezikruží, jenže jeho pokus byl snad zablokovaný o hráče, který mu lehl do střely.

53:19
    Jakucenja dostal přihrávku na levý kruh! Jenže jeho pokus skončil pouze mimo.

53:32

54:25
    Traktor nyní svého soupeře hodně tlačí. Gubarjov se pokusil vystřelil z levé strany, jenže ani jeho pokus nebyl přesný.

55:21
    Děmčenko nyní podržel puk, radši nic neriskoval. Amur nyní přežil kruté chvíle. Dočkáme se ještě nějaké branky?

55:38
    Škoda že Popov nedostal přesnou přihrávku, byl by z toho slušný brejk. Takhle z krkolomné pozice pálil nepřesně.

56:15
    Davydovovu střelu se snažil v mezikruží tečovat jeden ze spoluhráčů, ale neúspěšně. Metsola zasahovat nemusel.

57:30
    I nadále se Čeljabinsk tlačí za vítězstvím. Zatím ale bez většího úspěchu. Amur se brání zuby, nehty.

58:08
    Tohle je velká šance pro hosty! V závěru je totiž vyloučený Kokujev (ČLJ) za hru vysokou holí.

58:37
    Traktoru se podařilo vyhodit puk do bezpečí. Teď to budou dlouhé vteřiny pro domácí celek.

59:28
    Zohorna puk předal na bližší tyčku Pervušinovi, ten ale nenašel skulinku mezi betonama Děmčenka. Do konce utkání zbývá nějakých třicet sekund.

59:34
    Nahození Tjuljapkina nedokázal nikdo tečovat, puk tak v pohodě lapil Děmčenko.