Jekaterinburg – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Omsk 3:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Novokuzneck 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Togliatti – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
Jaroslavľ – Novgorod 3:1 (kon.) | Kazaň – Čerepovec 3:1 (kon.) | Nižnekamsk – Vladivostok 2:3 (kon.)
Soči – Dinamo Minsk 4:1 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Admiral Vladivostok
cz Nedeľa 20.09.2015, 16:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemné nedělní odpoledne u sledování hokejové KHL. V rámci tohoto textového přenosu budeme sledovat duel mezi Nižněkamskem a Vladivostokem. Mírným favoritem budou domácí hráči.

Nižněkamsku patří v tabulce Východní konference se dvaceti body výborná druhá příčka. Vladivostok má o sedm bodů méně a uzavírá elitní desítku. Dá se říci, že oba celky hrají aktuálně v naprosto rozdílné formě. Zatímco Neftěchimik vyšel z posledních pěti zápasů čtyřikrát jako vítěz, Admiralu se to podařilo pouze jednou, a to hned v prvním utkání. Aktuálně tak Vladivostok "tahá" sérii čtyř utkání bez vítězství.

Oba týmy odehrály v posledním kole vyrovnaná střetnutí. Nižněkamsk si doma poradil v poměru 3:2 s Chabarovskem, Vladivostok padl po nájezdech v Čeljabinsku (1:2).

Poslední vzájemný soutěžní duel skončil v únoru letošního roku vítězstvím Nižněkamsku 3:2. Oba celky se poté utkaly ještě v přípravném utkání, ve kterém zvítězil opět Nižněkamsk, a sice 6:5 po prodloužení.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin – Jevsejenkov, Bryncev, Ogurcov, Berezin, Sergejev, Rjasenskyj, Pujacs – Polygalov, Milovzorov, Lapenkov – Rybin, Stas, Žukov – Grigorenko, Taffe, Kennedy – Chajrullin, Kulikov, Kitarov

Rozhodčí: Bulanov, Bondar – Šichanov, Golovljov.

00:01

00:15
    Hned po úvodním vhazování se k puku dostali domácí hokejisté, ale před Nalimovem nic nevymysleli. Naopak do první útočné akce nyní míří hosté z Vladivostoku.

01:40
    Lapenkov vyslal na Nalimova jedovatou střelu, která končí na pozorném brankáři. Ten proti Lapenkovovi vytasil efektní semafor.

02:34
    Vladivostok operoval před domácí brankou, ale střela Makarova v brance Sudnicina neskončila. Nicméně bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

03:38
    Nižněkamsk vyhrál buly ve středním pásmu a bude pokračovat v útoku.

04:30
    Následně se Neftěchimik dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje znovu před brankáře Sudnicina.

05:24
    Hosté z Admiralu se čím dál více tlačí před domácí branku, tentokráte se neujala střela Lugina, který poslal kotouč přímo do připraveného Sudnicina.

06:02
    Jedovatou střelu Taffeho likviduje dalším přesným zákrokem Nalimov a ani domácí hokejisté se prosadit v pásmu soupeře nedokázali.

06:54
    Po levé straně mantinelu najížděl jeden z hráčů Vladivostoku, následná rána z levé části kruhu končí na boční konstrukci hostující svatyně.

08:01
    Znovu o sobě dali znát hosté, kteří nebezpečně opět pálili na Sudnicina. Ten opět svým zákrokem domácí tým podržel.

08:47
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí se nakonec ujímají vedení, když po pěkné akci skóruje za záda Nalimova IGOR POLYGALOV. Nižněkamsk se tak ujímá vedení v tomto utkání. Asistence: Michael Žukov, Jegor Milovzorov.

10:14
    Hosté se snažili na inkasovanou branku zareagovat nebezpečným průnikem do domácího pásma, ale Sudnicin byl proti.

12:26
    Vladivostok neustále útočí a vyrovnávací branka je na spadnutí. Dočkají se hosté vyrovnání ještě v této části hry?

12:35
    Další šance Admiralu. Bartulis pálil od modré čáry, puk se ještě snažil tečovat Blum před domácí klecí, ale ani tentokráte se z branky neradují.

13:38
    Domácí dostávají dvouminutový trest a je tu přesilovka pro Admiral. Kulikov se dopustil hákování a už sedí na trestné lavici.

14:08
    Hosté už roztáhli přesilovkové rozestavení a pálí na Sudnicina. Jemu však pomohla pozorná obrana, která vyhazuje kotouč do bezpečí.

15:05
    Ve vlastním oslabení se dostali domácí ke střele a Nalimov tak musel zasahovat.

15:38
    Nižněkamsk je v plném počtu a je tak po přesilovce Admiralu.

16:13
    Další střela domácích ohrozila Nalimovovu branku, ten se však stihl včas vrátit a podržel svůj tým.

17:25
    Fisenko provětral lapačku Sudnicina, který si znovu připisuje veledůležitý zákrok.

18:00
    Po něm to zkoušel ještě Pelletier, ale ani on domácího brankáře nepřekonal. Hosté zatím marně hledají recept na výborně chytajícího brankáře domácích a také na pevnou obranu.

18:26
    Domácí obrali o kotouč hosty ve vlastním pásmu a uhánějí znovu do útoku.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:17
    Admiral vybojoval útočné pásmo a znovu se tlačí před Sudnicina. Nic z toho ale opět nebylo. První dějství pomalu ale jistě spěje do svého konce.

19:30
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Tak přeci jenom se nakonec hosté dočkali a třicet sekund před koncem první třetiny srovnávají s domácím Neftěchimikem krok. MAXIM MAMIN svou přesnou střelou překonává Sudnicina a gólem do šatny tak vrací svůj tým do hry. Asistence: Arťjom Podšendjalov.
    19:30. Maxim MAMIN - 1:1

20:00

Máme za sebou první třetinu tohoto utkání. Domácí Nižněkamsk se nejprve ujal v deváté minutě vedení zásluhou Polygalova, ale na inkasovanou branku našli hosté recept až třicet vteřin před koncem první třetiny, kdy poslal puk za záda Sudnicina Mamin. Před druhým dějstvím je tak utkání srovnané a začíná se znovu od začátku. Druhá třetina začne přibližně v 16:55.

20:01

20:36
    Pozornost Nalimova otestoval po změně stran Ogurcov, hostující brankář je však úspěšný.

21:02
    Útok na druhé straně už ale končí gólem! Fisenko vypálil od modré čáry a Sudnicin kotouč vyrazil pouze před sebe, kde se jej zmocnil dojíždějící DMITRIJ LUGIN, jenž jej pohotově zasunul do odkryté svatyně. Asistence: Michajl Fisenko, Konstantin Makarov.
    21:02. Dmitrij LUGIN - 1:2

22:02
    Další střelecký pokus vyslal na Sudnicina Osipov, domácí brankář byl ale tentokrát pozorný.

23:06
    Admiral je v úvodu třetiny aktivnějším týmem, což se zřejmě jen tak rychle nezmění. Jevsejenkov vyhodil kotouč mimo kluziště a domácí se budou muset bránit přesilové hře soupeře.

23:43
    Početní výhoda hostů nakonec neměla dlouhého trvání. Pascal Pelletier se provinil hákováním a hrát se tak bude ve čtyřech mužích na obou stranách.

24:01
    Druhou střelou se dnes prezentoval autor zatím vedoucí branky Dmitrij Lugin. Tentokrát jeho pokus skulinku mezi tělem brankáře a brankovou konstrukcí nenašel.

25:06
    Neftěchimik hraje v plném počtu a začíná tak jeho zkrácená přesilová hra.

25:43
    Zpátky na ledě je už i Pelletier.

27:06
    Prostřední perioda zatím nenabízí žádný strhující hokej. Teprve druhou střelu domácích v této části hry obstaral Lapenkov, avšak Nalimov si s ranou tohoto útočníka poradil.

30:18
    Hra již přeci jen nabírá tempo. Na domácí straně zkoušeli bez úspěchu štěstí Kulikov, Taffe a Bryncev, na té hostující třeba Voronin s Mnacjanem. Stav se i přes zvýšenou aktivitu obou celků ale nezměnil.

30:55
    Hned dvěma střeleckými pokusy pozlobil Sudnicina Alexander Kuzněcov, vyrovnání se ale nerodí.

31:59
    Na druhé straně odpovídal Andrej Stas. Rovněž bez úspěchu.

32:10
    Na střely je druhá perioda zatím vyrovnaná, oba celky si připsaly po devíti ranách.

32:19
    Hostující Lugin putuje na trestnou lavici, Nižněkamsk si zahraje přesilovou hru.

32:58
    Pujacs si na Nalimova nepřišel, stejně dopadl také jeden z jeho spoluhráčů.

33:20
    Vyrovnání nepřinesla ani snaha Milovzorova.

34:19
    Vladivostok oslabení přečkal bez újmy na skóre a může se opět vydat útočit.

34:31
    Tak to je neskutečné! DMITRIJ LUGIN se rovnou po svém návratu z trestné lavice zapojil zpět do hry a po několika vteřinách na ledě zaznamenává svou druhou dnešní branku! Asistence: Samvel Mnacjan.
    34:31. Dmitrij LUGIN - 1:3

35:24
    Domácí dostávají možnost na korekci stavu. Corey Trivino si za svůj nedovolený prohřešek půjde odpykat dvouminutový trest. Hákoval.

36:45
    Také tentokrát se bude nějakou tu chvíli hrát ve čtyřech. Za podražení je potrestán Jevgenij Lapenkov z Nižněkamsku.

37:24
    Admiral je v plném počtu.

38:45
    Domácí tým již také.

38:54
    Rovnovážný stav hráčů na ledě neměl dlouhého trvání. Dalším vyloučeným hokejistou je Oskars Bartulis (Vladivostok), jenž si odpyká dvě minuty za hákování.

39:00
    Ohlášena poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:29
    Již svou čtvrtou střelu v této části vyslal na Nalimova domácí Lapenkov, gól mu dnes ale zřejmě není přán.

40:00

Druhá třetina přinesla dvě přesné trefy a v obou případech se o ně postaral aktivní Dmitrij Lugin. Zejména jeho zásluhou tak Vladivostok dokonal na ledě Nižněkamsku obrat a vede již dokonce rozdílem dvou branek. Domácí po vlažném vstupu do druhé dvacetiminutovky postupně vyslali na brankáře Nalimova sedmnáct střel, ani jednu z nich však strážce svatyně Admiralu za svá záda nepustil.

40:01

40:26
    Domácí tým začíná třetí dějství ve zkrácené početní výhodě. Proti pokusu Kennedyho se vytáhl Nalimov.

40:54
    Přesilová hra Neftěchimiku je u konce.

42:02
    Jakovljev si dělal zálusk na navýšení gólového rozdílu, Sudnicin ale definitivu nepřipustil.

43:22
    Mezi autory branek se nezapsal ani domácí Milovzorov.

45:06
    Registrovali jsme další dva neúspěšné střelecké pokusy. Na domácí straně to zkoušel Grigorenko, na té druhé Trivino. Stav se nemění.

45:58
    Nižněkamsk by ještě rád utkání zdramatizoval. Tentokrát se do kotouče opřel Berezin, Nalimov ale připisuje další zákrok. V krátkém sledu podruhé okusil pozornost hostujícího gólmana také Grigorenko.

47:06
    Domácím útočným choutkám je na nějaký čas zřejmě učiněna přítrž. Bryncevova hůl vylétla až příliš vysoko, což nezůstalo u pánů v pruhovaných dresech bez povšimnutí. Přesilovka pro Admiral.

47:36
    Rána Niclase Bergforse změnu skóre nepřinesla.

48:16
    Do černého nezamířil ani obránce Blum.

49:06
    Nižněkamsk je zpátky v plném počtu hráčů.

49:18
    Domácí ihned převzali iniciativu a vyrážejí do útoku.

49:43
    A máme tu zápletku! JEGOR MILOVZOROV vykřesává pro domácí celek naději, když snižuje na manko jediné branky. Asistence: Georgijs Pujacs.
    49:43. Jegor MILOVZOROV - 2:3

51:06
    Hráči Nižněkamsku jsou stále aktivní, hosté to budou mít s plným bodovým ziskem ještě hodně těžké.

52:49
    Milovzorov je v této třetině při chuti, tentokrát však na Nalimova nevyzrál.

54:16
    Neprosadil se ani obránce Berezin. Neftěchimik vyslal v této dvacetiminutovce na Nalimova už dvanáct střeleckých pokusů a je v tomto směru opět aktivnějším mančaftem.

55:38
    Na straně Admiralu hýří aktivitou zejména Niclas Bergfors, který před chvílí zaznamenal již svou sedmou střelu v utkání. Ani jedna však gól neznamenala.

57:06
    Neudeřilo ani na druhé straně. Vladivostok necelé tři minuty před koncem stále drží těsná jednogólový náskok.

57:23
    Nyní si hostující střídačka vyžádala oddechový čas.

57:24
    Hra pokračuje, vhazování vyhrál Vladivostok.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:58
    Oddechový čas tentokrát na přání Nižněkamsku. Domácí to po jeho skončení zřejmě vyzkouší v šesti.

58:59
    Pokračuje se ve hře. Sudnicin je zatím ve své bráně.

59:12
    Teď už ji ale opouští! Nižněkamsk hraje bez gólmana!

Utkání s dramatickým závěrem je u konce. Vladivostok své těsné vedení uhájil a odváží si tak z Nižněkamsku všechny body. Domácí sice od 9. minuty vedli, hosté ale dokázali třemi góly vývoj duelu otočit ve svůj prospěch. Blýskl se zejména Lugin, který vsítil v prostřední části dva góly.

Oba týmy se k dalším zápasům vydají na stadiony soupeřů. Nižněkamsk změří síly s Podolskem, Vladivostok pro změnu s Magnitogorskem.

Od nás je to pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek neděle. (18:26:13)

Filip Lefenda

Vendula Zdražilová

Góly a asistencie: 9. Polygalov (Žukov, Milovzorov), 50. Milovzorov (Pujacs) – 20. Mamin (Podšendjalov), 22. Lugin (Fisenko, Makarov), 35. Lugin (Mnacjan)

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin – Jevsejenkov, Bryncev, Ogurcov, Berezin, Sergejev, Rjasenskyj, Pujacs – Polygalov, Milovzorov, Lapenkov – Rybin, Stas, Žukov – Grigorenko, Taffe, Kennedy – Chajrullin, Kulikov, Kitarov
    Admiral Vladivostok: Nalimov – Bartulis, Glazkov, Osipov, Blum, Mnacjan, Lisov – Bergfors, Trivino, Pelletier – Fisenko, Lugin, Makarov – Mamin, Podšendjalov, Kuzněcov – Alševskyj, Voronin, Sajustov – Jakovljev

Rozhodca: Bulanov, Bondar – Šichanov, Golovljov