Jekaterinburg – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Omsk 3:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Novokuzneck 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Togliatti – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
Jaroslavľ – Novgorod 3:1 (kon.) | Kazaň – Čerepovec 3:1 (kon.) | Nižnekamsk – Vladivostok 2:3 (kon.)
Soči – Dinamo Minsk 4:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Severstaľ Čerepovec
cz Nedeľa 20.09.2015, 16:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům, především všem příznivcům Kontinentální hokejové ligy! Dnes se společně zaměříme na zápas mezi domácími Ak Bars Kazaň a hostujícím týmem Severstal Čerepovec. Zápasem vás provede David Augustin.

Severstal Čerepovec

Hostům se vstup do nové sezóny dvakrát nedáří. Po prvních 10 zápasech má Čerepovec na svém kontě 10 bodů za 2 výhry v základní hrací době a za 2 výhry po prodloužení. Zaujímají tak poslední místo v Západní konferenci. Hosté vyrazili před dvěma dny na třízápasový trip. První zápas, který sehráli na ledě Lady vyhráli 2:0. Dokáží bodovat i v druhém zápasu jejich tripu proti silné a ambiciózní Kazani?

Domácím hokejistům Kazaně také nevyšel začátek sezóny úplně podle představ. Elitní tým KHL má za sebou 11 zápasů se ziskem 15 bodů, a zaujímá tak v tabulce 7. místo ve Východní konference. Z posledních čtyř zápasů si Kazaň odnesla pouze 4 body, na druhou stranu 3 body z posledního duelu, který sehrála se špičkovou CSKA Moskva. Využije Kazaň výhody domácího prostředí a prodlouží svoji vítěznou šňůru?

Ak Bars Kazaň: Garipov (Jaroslavlev) – Denisov, Tokranov, Rylov, Jarullin, Zacharčuk, Musin – Goluběv, Ďaloga, Michejev – Azevedo, Sjogren, Moller – Mirnov, Tkačjov, Lukojanov – Obuchov, Malychin, Archipov

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Blaťák, Němec, Šefer, Lukin, Karlsson, Koněv, Kudako – Kagarlickij, Trubačjov, Bučněvič – Skorochodov, Černov, Monachov – Nikoncev, Kovyršin, Trunjov – Kupcov, Berdnikov, Vicharev

Rozhodčí: Komarov, Tsyplakov – Otmakhov, Raming.

Oba týmy už jsou na ledě, zápas začne za malou chvíli.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:22
    O úvodní střelu zápasu se postaral Goluběv, Štěpánek si však s touto střelou s lehkostí poradil.

00:33
    Domácí si zahrají první přesilovku utkání. na trestnou lavici míří Trubačjov za podražení.

01:53
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! O parádní akci se postaral trojice Rylov, Azevedo a Moller. Na konci cele akce stál JAKOV RYLOV, který skvělou tečí procpal puk za záda bezmocného Štěpánka! Asistence: Justin Azevedo, Oscar Moller.
    Jakov RYLOV - 1:0

02:24
    Hosté jsou po inkasovaném gólu opaření, dopouští se plno chyb a nepřesností.

03:02
    Ofsajd domácích.

03:38
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se přesouvá před Garipova.

04:25
    Domácí drží Čerepovec neustále pod tlakem, uvidíme jestli Kazaň tlaku využije a své vedení navýší.

05:22
    Domácí budou mít k dispozici druhou přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Maxim Trunjov za krosček.

05:52
    Kazaň se usadila v útočném pásmu a zaujímá formaci.

06:18
    Čerepovec se po nepřesné přihrávce dostal k puku a hned ho vyhazuje přes všechny čáry.

06:43
    Hosté se opět osvobozují a jejich hráči střídají.

07:11
    Kazaň rychle přešla střední pásmo a operuje s pukem ve své útočné třetině.

07:22
    Toto oslabení domácí už přežijí. Trunjov se vrací zpět na hrací plochu.

08:02
    První přesilovku si zahraje i Čerepovec. Dvouminutový trest si jede odpykat Archipov za hákování.

08:38
    Hostům se zatím tato přesilová hra vůbec nedaří. Domácí se už podruhé v řadě osvobozují.

09:14
    Čerepovec se opět nemůže usadit v útočné třetině. Kazaň opět vyhazuje puk až ke Štěpánkovi.

10:02
    Domácí toto oslabení zahráli co se týče obranné stránky skvěle. Jsou v plném počtu.

10:27
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude po pravici Garipova.

11:09
    O pěknou akci se postarala první útčoná formace domácích. Goluběv zavezl puk až před Štěpánka, kde se snažil nalézt úplně volného Ďalogu, ten však neposedný puk nedokázal zpracovat a akce tak končí.

11:48
    Další ofsajd Kazaně.

12:27
    Týmy bojují o puk ve středním pásmu.

13:17
    Sražená střela Bučněviče končí v hledišti. Vhazovat se bude před Garipovem.

13:52
    Černov se pokusil ohrozit Garipovu bránu nahozením od modré čáry, avšak nikdo z jeho spoluhráčů toto nahození nedokázal tečovat.

14:10
    Skákající puk v brankovišti si Štěpánek raději přidrží.

14:58
    Kazaň opět operuje s pukem v útočném pásmu, nemůže se ale dostat ke střele. Čerepovec teď dobře brání.

15:28
    Ofsajd Severstalu.

16:18
    Nahození Ondry Němce končí na holích hráčů Kazaně.

16:37
    O vynikající střelu z mezikruží se postaral Azevedo, ale i s touto jedovatou dělovkou si Štěpánek ještě lepším zákrokem poradil!

17:29
    Komerční přestávka.

18:07
    Domácí kombinují ve svém obranném pásmu a střídají.

18:37
    Denisov řídil rozehrávku domácích, vše vyústilo jen k zakázanému uvolnění.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:37
    V závěru třetiny předvedli hráči Čerepovce špatné střídání, a tak si domácí zahrají přesilovku za špatné střídaní.

19:53
    Hosté se osvobozují.

20:00

V první třetině se dostali domácí zaslouženě do vedení. Velkou část první třetiny operovali v útočném pásmu, a drželi si tak Čerepovec pod tlakem. Hosté působí zaskočeně z tempa které domácí nastolili. Uvidíme, jestli dokáží s vývojem zápasu něco udělat.

Střely v první třetině : 9 – 5

20:01

20:06
    Hned po úvodním buly se dopustil Mattias Sjogren faulu, míří na dvě minuty za podražení.

20:23
    Po pár sekundách hry 4 na 4 zde máme další faul, který předvedl Kagarlickij, a tak si zahrají domácí přesilovku 4 na 3.

20:57
    Kazaň se nemůže dostat do útočného pásma, hosté teď dobře brání a vyhazují puk přes všechny čáry.

21:24
    Další vyhození Čerepovce.

22:24
    Všichni hráči co si odpykávali tresty už jsou zpět na ledové ploše. Hraje se opět 5 na 5. Domácím se tato přesilovka oproti přesilovkám v první třetině vůbec nepodařila.

23:12
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po levici Garipova.

23:57
    Hráči bojují o puk v rohu kluzišti, za Štěpánkem.

24:19
    Miroslav Blaťák nahodil puk do útočného pásma, řítil se za pukem ale v rohu kluziště ho ztratil.

25:13
    Domácí si zahrají další přesilovou hru. Za vysokou hůl jede na trestnou lavici Trunjov.

25:28
    Čerepovec se osvobozuje vyhozením touše přes všechny čáry.

25:48
    Hráči Kazaně se usadili v útočném pásmu a nahrávají si puk za brankou Štěpánka.

26:03
    Michejev si šikovně obkroužil bránu a zkusil sám zakončit, Jakub Štěpánek ale pohotově zasahuje svým betonem, a tak se skóre zápasu nemění!

27:53
    Domácí kombinují s pukem v obranném pásmu a čekají až jejich spoluhráči vystřídají.

28:04
    Sražená střela Mirnova končí v ochranné síti. Vhazování před Štěpánkem.

28:35
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazování po levici Štěpánka.

29:04
    Hosté se po dlouhé době dostali do útočného pásma, ale hned kousek za modrou čárou o puk přicházejí.

29:34
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté dávají gól a překvapivě vyrovnávají! DIMITRIJ KAGARLICKIJ se dostal k nepřesné přihrávce a vyvezl kotouč do útočného pásma, rozhodl se, že sám zakončí a následně se prosadil krásnou střelou do pravého rohu branky! Asistence: Pavel Bučněvič, Pavel Černov.
    Dimitrij KAGARLICKIJ - 1:1

30:24
    Zakázané uvolnění hostů.

30:59
    Oba týmy teď předvedly několik nepřesností. Puk mají v moci domácí.

31:26
    Ofsajd první formace domácích.

31:48
    Miroslav Blaťák se pokusil o střelu z mezikruží, bohužel pro hosty bránu netrefuje.

32:38
    Vhazování před Štěpánkem.

33:17
    Zdá se, že Čerepovec nabral nové síly po vyrovnání a drží teď opařené domácí pod tlakem.

33:32
    Icing domácích.

34:23
    Komerční přestávka. Poté se bude vhazovat ve středu hřiště.

34:47
    Domácí operují s kotoučem za svoji brankou.

35:16
    Severstal teď skvěle napadá rozehrávku soupeře a je díky tomu více u puku.

35:33
    Ofsajd druhé útočné formace Čerepovce.

36:14
    Nahození Zacharčuka český brankář raději přidrží.

36:48
    Souboj o kotouč v rohu kluziště.

37:34
    Černov přešel rychle do útočného pásma, poté se snažil najít svého spoluhráče před bránou, toho si však Denisov zkušeně pohlídal a puk si přebírá do své moci.

38:00
    Probíhají poslední 2 minuty druhé třetiny.

38:26
    Kazaň nahazuje puk do útočného pásma.

38:47
    Zakázané uvolnění Severstalu.

39:11
    Obránci Kazaně drží puk za svoji klecí a chystají se na závěrečný pokus o útočnou akci.

40:00

Druhá třetina skončila. Z pohledu domácích to nebyla dvakrát podařená perioda oproti té první. Na druhou stranu Čerepovec jakoby dostal novou čerstvou krev do žil, a dokázal tak srovnat vývoj zápasu na 1:1! Jak zápas nakonec dopadne? To se dozvíme v závěrečné části zápasu, která začne přibližně v 17:42.

40:01

40:01
    První buly ve třetí třetině vyhráli hosté.

40:22
    Hosté drží puk ve svém obranném pásmu.

40:49
    Hosté dlouho vymýšlí, jak se dostat do útočné třetiny.

41:13

41:49
    Lukojanov zavezl puk do útočného pásma, ale následně puk po nepřesné přihrávce ztrácí.

42:37

43:08
    Hosté operují s pukem kolem Garipovy branky.

43:41
    Severstal dostává domácí pod menší tlak, uvidíme, zda-li toho využijí.

44:13
    Icing Kazaně.

44:53
    Domácí se ujímají po druhé v zápase vedení! ARTIJOM MICHEJEV si najel do skvělého prostoru, do kterého mu nahrál Igor Mirnov a skvělou střelou dostal puk mezi tři tyče. Asistence: Igor Mirnov.

45:27

46:11
    Denisov nahazuje puk do útočného pásma a jeho spoluhráči se za ním řítí.

46:58

47:14
    Garipov raději puk přidrží.

47:57
    Nikoncev vypálil na Garipova ze střední vzdálenosti, jeho střela však neměla dostatečnou přesnost ani rychlost na to, aby ho ohrozila.

48:22
    Icing hostů.

49:03
    Domácí drží puk za svoji bránou.

49:40

50:43
    Koněv nahodil puk od modré čáry do brankoviště brankáře Garipova, ten si však nezbedný puk raději přidrží, vhazování po jeho levici.

51:20
    Další ofsajd domácích.

51:48
    Nahození Ondřeje Němce končí jen u Denisova. Puk tak hosté ztrácí.

52:31
    Hosté budou mít k dispozici přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Marek Ďaloga za hákování.

52:57
    Hráči Severstalu se usazují v útočném pásmu.

53:11
    Hosté neustále operují s pukem v útočném pásmu, ke střele se však zatím nedostali.

53:37
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

54:29
    Kazaň dokázala i v oslabení vstřelit gól a navyšuje svoje vedení o dvě branky! JUSTIN AZEVEDO ujel v osalbení obraně Čerepovce a následným blafákem a povedenou střelou překonává bezmocného Štěpánka!
    Justin AZEVEDO - 3:1

55:44

56:18
    Čerepovec drží puk a snaží se vymyslet, jak se dostat do útočného pásma. Zatím se jim tak nedaří.

56:50
    Pavel Bučněvič se z ničeho nic objevil sám před Garipovem, jeho samotného to překvapilo zřejmě natolik, že nedokázal v souboji pouze s brankářem ani zakončit.

57:33

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:59
    Hosté mají v poslední minutě zápasu k dispozici přesilovou hru, na trestnou lavici míří Jarullin za podražení. Severstal si bere oddechový čas.

59:01
    Hosté zkoušejí hru bez brankáře!

59:26
    Kazaň se dostala k puku a vyhazuje ho přes všechny čáry, což jim určitě vyhovuje.

59:39
    Tento přechod přes střední pásmo se hráčům Čerepovce opět nepovedl.

Je dobojováno. Domácí vítězí nad Čerepovcem v poměru 3:1 a připisují si druhé vítězství řadě. Hokejisté Severstalu byli dnes o něco horším týmem než jejich soupeř, v zápase se jim podařilo vstřelit pouze jednu branku a to jim na vítězství nestačilo. To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost, na shledanou!

Československá stopa v utkání

Jakub Štěpánek – odchytal celý zápas, inkasoval 3 góly z 29 střel, úspěšnost 89,66%

Buly: 33 – 27 (18:35:17)

Góly a asistencie: 2. Rylov (Azevedo, Moller), 45. Michejev (Mirnov), 55. Azevedo – 30. Kagarlickij (Bučněvič, Černov)

Severstaľ Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Blaťák, Němec, Šefer, Lukin, Karlsson, Koněv, Kudako – Kagarlickij, Trubačjov, Bučněvič – Skorochodov, Černov, Monachov – Nikoncev, Kovyršin, Trunjov – Kupcov, Berdnikov, Vicharev

Rozhodca: Komarov, Tsyplakov – Otmakhov, Raming