Třinec – Zlín 1:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 2:4 (kon.) | Chomutov – Pardubice 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Olomouc 1:2 (0:1 po s.n.) | Hradec Králové – Litvínov 6:4 (kon.) | Sparta Praha – Vítkovice 6:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
BK Mladá Boleslav
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC Olomouc
cz Piatok 18.09.2015, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 3. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Jediným úspěšným exekutorem byl TOMÁŠ MIKÚŠ, který rozhoduje o bonusovém bodu pro Olomouc.
    58:49. Lukáš ŽEJDL - 1:1

58:49
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Neskutečné! Přeci jen to Bruslařskému klubu vyšlo, skoro za pět minut dvanáct. Před branku dostal přihrávku LUKÁŠ ŽEJDL, který poslal puk do prostoru mezi pravou tyčí a betonem brankáře Konráda, který je tak poprvé v zápase překonán. Asistence: Tomáš Hyka, Marek Trončinský.

56:31
    Vyloučení na straně hostí. Za podražení dostává dvě minuty Martin Vyrůbalík (OLO). Využijí Bruslaři jednu z posledních šancí na vyrovnání, nebo si Kohouti dokráčí pro důležité tři body do tabulky?

55:05
    Jsme svědky dalšího vyloučení. Tomáš Voráček (MBL) dostal dvě minuty za vysokou hůl. Toto může být velmi značná kombinace pro Bruslaře, kteří potřebují pro zisk bodů vyrovnat.

53:30
    Dnešní utkání sleduje 3 663 diváků.

53:28
    Boleslavští střídali, díky tomu měl spoustu prostoru Mikúš, který se snažil co to šlo "vykoupat" Ritticha v brankovišti. Boleslavský gólman ale další branku nepřipustil. Následně je ještě vychýlená branková konstrukce a domácí brankář leží na ledě, je nejspíše otřesený. Doufejme, že bude pokračovat ve hře.

48:48
    Na trestnou lavici odjíždí Marek Laš (OLO, který dostal dvě minuty za podražení. Podaří se Mladé Boleslavi konečně vstřelit branku, nebo i z této početní výhody vyjde s nulou?

45:22
    Za podražení si odpyká dvouminutový trest Jiří Řípa (OLO). Dokáží domácí vyrovnat?

45:17
    Obrovskou šanci měli na druhé straně Boleslavští. Lenc poslal puk na Hyku, jenže ten se nedokázal trefit, navíc byl podražen, a tak si Bruslaři zahrají početní výhodu.
    44:30. Martin VYRŮBALÍK - 0:1

44:30
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté se pohotově prosazují po chybě mladoboleslavské obrany, která nechala trestuhodně nepokrytého MARTINA VYRŮBALÍKA, jenž se z blízkosti nemohl mýlit a poslal puk po zemi za Rittichova záda. Asistence: Jan Knotek.

43:44
    Konrád chtěl vyrazit puk, jenže se mu to nepovedlo a namazal Žejdlovi, který ale trestuhodně nedokázal poslat kotouč do zčásti odkryté branky!

40:44
    Solidní rychlost nabral Martin Látal, který jel sám na Konráda, mezi betony jej ale nepřekonal. Olomoucký brankář následně přerušil hru.

40:25
    Je tady ale další vyloučení. Na trestné lavici je Michal Bárta (MBL), který dostal dvouminutový trest za hákování.

39:29
    Bude se vylučovat. Robin Staněk (OLO) poslal v obranném pásmu Olomouce nevybíravě k ledu Dominika Pacovského. Zaslouženě si tedy odpyká dvě minuty za podražení.

37:56
    Od modré čáry střílel důrazně Valenta a Rittich byl následně poněkud nejistý, jenže puk vyrazil jeden z domácích hráčů.

36:19
    Pozor! Boleslavští jdou do tří! Na trestné lavici sedí Jan Holub (MBL) – verdiktem sudího je vysoká hůl. Následují velmi krušné chvíle pro Bruslařský klub – 106 sekund pět na tři!

36:05
    Tomáš Hyka (MBL) byl vyloučen na dvě minuty. Odpyká si trest za hákování.

34:16
    Po delší době měli opět obrovskou šanci Boleslavští, Bárta však z blízka nedokázal poslal puk mezi tři tyče.

29:39
    Výborně se chopil puku exboleslavský Petr Kafka, který si najel až k brance, kde mohl mít snadnou práci, protože byl nikým nehlídaný. David Rittich jej však výtečně vychytal!

24:57
    Následuje první vyloučení Olomouce. Robin Staněk (OLO) byl vyloučen na dvě minuty za vystřelení puku mimo hrací plochu.

24:57
    Na modré čáře se dostal k osamocenému kotouči Látal, který jel sám na branku, ale kotouč do branky propasovat nedokázal.

22:19
    Na trestnou lavici putuje Jiří Kučný (MBL) za držení protihráče. Využijí Hanáci druhou početní výhodu v zápase?

20:35
    V obrovské šanci byl Martin Látal, který ale smolně z blízka nepropasoval kotouč mezi tři tyče.

18:13
    Přeci jen se bude vylučovat. Lukáš Žejdl (MBL) si odsedí na trestné lavici dvě minuty za podražení.

14:18
    Povedná souhra Olomouce! Hezkou přihrávku dostal přímo před branku Jan Eberle, který se snažil poslat kotouč mezi Rittichovými betony, jenže boleslavský gólman se nenechal překvapit a přerušuje hru.

10:07
    Látal – Urban – Klimenta. Tato trojice úřadovala před olomouckou brankou, avšak poslední jmenovaný se nedokázal tváří v tvář Konrádovi prosadit.

05:39
    Před brankou Mladé Boleslavi byl nikým nehlídaný Petr Kafka, který mohl poslat kotouč do odkryté branky. Byl ale nepřesný.

Vojtěch Drbohlav

Góly a asistencie: 59. Žejdl (Hyka, Trončinský) – 45. Vyrůbalík (Knotek), rozh. náj. Mikúš