Fenerbahce – Molde 1:3 (kon.) | Amsterdam – Celtic 2:2 (kon.) | Bordeaux – Liverpool 1:1 (kon.)
Sion – Kazaň 2:1 (kon.) | Qäbälä – Solún 0:0 (kon.) | Dortmund – FK Krasnodar 2:1 (kon.)
Midtjylland – Légia Varšava 1:0 (kon.) | Neapol – Brugge 5:0 (kon.) | Rapid Viedeň – Villarreal 2:1 (kon.)
Plzeň – Minsk 2:0 (kon.) | Liberec – Braga 0:1 (kon.) | Groningen – Marseille 0:3 (kon.)
Dnipropetrovsk – Lazio 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Rosenborg 2:2 (kon.) | Lisabon – Lok. Moskva 1:3 (kon.)
Skenderbeu – Besiktas 0:1 (kon.) | Fiorentina – Bazilej 1:2 (kon.) | Lech Poznań – Belenenses 0:0 (kon.)
Anderlecht – Monaco 1:1 (kon.) | Tottenham – Karabach 3:1 (kon.) | APOEL – Schalke 0:3 (kon.)
Asteras – Sparta Praha 1:1 (kon.) | Partizan – Alkmaar 3:2 (kon.) | Bilbao – Augsburg 3:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
3:1 (2:1)
FK Karabach
Štvrtok 17.09.2015, 21:05 • White Hart Lane, London • Európska liga • Skupina J

Je za nami prvé stretnutie skupiny J, v ktorom si merali sily Tottenham Hotspur – FK Karabach. Celky nastúpili do druhého polčasu za stavu 2:1. V druhom polčase sme sa dočlai len jediného gólu, o ktorý sa postaral smoliar Lamela. Tomu sa konečne podarilo vyhnúť ofsajdu, netrafiť tyč a vsietiť gól. Favorit tak potvrdil rolu favorita a Karabach sa síce nebezpečne ale bez šance díval.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prejem príjemný zvyšok dňa. (22:57:28)

90+3

90+3
    Skúšal to aj Alli, no ani tento futbalista nedostal loptu v závere zápasu za chrbát gólmana Karabachu.

90+2
    Winksova kolmica na Lamelu bola pridlhá. Gól s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíme ani na jednej strane.

90+1
    Rohový kop nepriniesol ani gól na 3:2. Tottenham sa oslobodil a my už smerujeme rýchly protiútok.

90+1
    Žltú kartu dostáva Míchel (FK Karabach).

90+1
    Nadstavujú sa +3 minúty.

90
    V závere polčasu uvidíme ešte rohový kop Karabachu po Reynaldovom snažení a následnom zblokovanom centri.

88
    3:1. Pochybujem, že Karabach výkonom aký vidíme v druhom polčase dokáže zmeniť stav.

87
    Nervy pracujú a rozdávajú sa ďalšie žlté karty. Na domácej strane ju vidí Alli a za hostí Sadiqov.
    86. Érik LAMELA - 3:1

86
    Tottenham dal gól!
    ÉRIKOVI LAMELOVI sa to konečne a dá sa povedať, že zaslúžene podarilo. Tentokrát sa po Kaneovej kolmici nejednalo o ofsajd a Lamela tak mohol poľahky prelobovať gólmana Karabachu.

85
    Žltá karta aj pre nedočkavého Šehića.

84
    Tak v závere druhého polčasu vidíme dve žlté karty za nejaké tie postrkovačky. Jednu vidí domáci Lamela a druhú Medvedev.

83
    Na opačnej strane to bol Armenteros. Ten nie moc razantne zakončil. Lopta nenašla priestor medzi troma žrďami.

82
    Lamelova kľučka a následné zakončenie bolo úplne zbytočné. Stredový hráč Tottenhamu sa nachádzal v tesnom ofsajde.

81
    Harry Kane poslal do šance Roseho. Ten nečakane takmer od rohovej zastávky krížne vypálil a treba podotknúť, že jeho strele chýbali len centimetre.

80
    Do konca riadnej hracej doby ostáva niečo menej ako 10 minút a Karabach má pred sebou ťažkú úlohu.

80
    Striedanie v tíme FK Karabach: z ihriska odchádza Dani Quintana, prichádza Míchel.
    Striedanie v tíme FK Karabach: z ihriska odchádza Afran Ismajilov, prichádza Alharbi El Jadeyaoui.

79
    Posledné minútky je to skôr futbalová nuda. Cýba tomu to správne korenie v podobe strely/gólu.

77
    Pri lopte po dlhej dobe aj Lloris. Z kopačky Reynalda sa jednalo skôr o malú domov ako o poriadnú strelu.

76
    Winks sa napokon zapojil do zostavy Tottenhamu. Momentálne si loptu vymieňa s Kaneom, no druhý menovaný pokračovať nemohol. Ďalší ofsajdový verdikt.

75
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Eric Dier, prichádza Harry Winks.

75
    Krásnu strelu teraz ponúkol divákom Dier. Ten sa do lopty oprel síce razantne, no z hranice vápna pálil len do priestoru, kde stál Šehić.

73
    Pochváliť treba aj druhého stopéra Tottenhamu Wimmera, ktorý vyhráva väčšinu vzdušných súbojov v dnešnom stretnutí.

72
    Na trávnik sa chystal Winks, no Dier to napokon rozchodil a tak striedanie nebude nutné.

71
    Bolestivá grimasa v jeho tvári vyzerá na striedanie. Toto by Pochettinovi mohlo narobiť problémy.

70
    Hra je prerušená. Na trávniku ostáva ležať Erik Dier.

70
    Kombinuje sa stále pred vápnom hostí. N´Jieho je pri lopte vidieť takmer každú chvíľku, no Tottenham je posledné minútky stále bez strely.

69
    Priamy kop kohútov zahrala čerstvá posila a to N´Jie, ktorý bohužiaľ loptu málo zdvihol a tak nenašiel spoluhráčov.

68
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Son Heung-min, prichádza Harry Kane.
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Andros Townsend, prichádza Clinton N'Jie.

67
    Striedanie v tíme FK Karabach: z ihriska odchádza Džavid Taghijev, prichádza Samuel Armenteros.

66
    Hrá sa zo strany na stranu. Nepresnosti máme k dispozícii na jednej či druhej strane. Momentálne okupuje Tottenham vápno súpera.

65
    Ismayilov teraz poskrúcal obranu Tottenhamu. Rose síce padol na zadok, no spomínaný hráč Karabachu sa k zakončeniu nedostal.

64
    Na strane Tottenhamu sa chystá dvojité striedanie. Vyzerá to na Kanea a Njieho.

63
    Townsend hľadal za obranou Lamelu. Lopta sa však nedostala k adresátovi. Domáci si ešte pýtali ruku, no hlavný arbiter píšťaľku nepoužil.

62
    Znovu sa hrá pred Šehićom. tentokrát majú loptu vo svojej moci jeho spoluhráči. Quintana smeruje s loptou vpred.

61
    K zakončeniu sa po tomto rohovom kope dostal Ismayilov. Ten sa napriahol najlepšie ako vedel no Huga Llorisa vôbec táto strela neohrozila

60
    Ani center od vlajočky však nepriniesol dorovnávajúci gól. Hostia majú možnosť zahrať ďalší z opačnej strany.

60
    Do lopty sa však podarilo oprieť Quintanovi, ktorý mieril nepresne. Lopta však mala kontakt s Rosem a tak uvidíme rohový kop.

59
    Svoje chcel povedať aj Richard. Ten sa pokúšal prekľučkovať cez Trppiera, no to sa mu nepodarilo.

58
    Townsend pripravil kohútov o loptu nepresným centrom. Teda center to bol presný, no nenašiel adresáta.

57
    Ďalšia nádherná výmena lopty medzi Lamelom a Sonom. K lopte sa dostal druhý menovaný, ktorý neprekonal tretíkrát v zápase gólmana Karabachu. Pochváliť treba lamelu, ktorý to vymyslel naozaj krásne.

56
    Sonov center z pravej strany smeroval priamo do rukavíc pripraveného Šehića. Štvrtý gól tak nie a nie prísť.

55
    Tempo hry oproti prvému polčasu upadlo. Tottenham je síce pri lopte, no je to skôr o narážačkách ako o strelách.

54
    Alli si individuálne poradil z dvojicou hráčov Karabachu. Predral sa až na krídlo. Zvyšok roboty je teraz na kopačke Townsenda.
    53.

53
    Po Dierovom nákope sa ocitol v úniku Lamela ,ktorý mal pred sebou už len Šehića. Loptu vyslal na bránku z hranice vápna, no tá len opečiatkovala žrď. Smola na kopačkách Erika Lamelu sa tak od prvého polčasu neodlepila.

52
    Mimo hracej plochy sa rozcvičuje Fazio s Kaneom. Otázkou zostáva, ktorý z hráčov naskočí na ihrisko ako prvý.

51
    Výborná práca Alliho. Podobne ako Rose sa predral do vápna, no lopta mu odskočila od nohy a tak si pomohol v rozpore s pravidlami.

50
    Rose sa predral cez dvojicu hráčov v čiernom. Vo vápne Karabachu však padá, no tentokrát to nebude penalta. Loptu do bezpečia posiela samotný gólman Karabachu.

49
    Hostia vstúpili do druhého polčasu trochu akčnejšie. Ak to pôjde takto ďalej dorovnávajúceho gólu sa možno dočkáme čoskoro.

48
    Rohový kop sa však hosťom vôbec nepodaril. Lopta smerovala priamo do rúk Huga Llorisa, ktorý bez váhania posiela loptu na polovičku Karabachu.

48
    Rýchly brejk hosťujúceho celku. Center pri zemi odvracia stopér Alderweireld na rohový kop.

47
    Son nemohol pokračovať v útočení. Kolmica od Townsenda mala prívlastok ofsajdová.

47
    Pri lopte as na malý moment zohrial Reynaldo. Loptu mu však ukradol Dier, ktorý si loptu vymieňa s Rosem.

46
    O výkop do druhého polčasu sa postarali futbalisti Tottenhamu. Tí kombinujú zatiaľ pred vlastným gólmanom. V druhom polčase sme zatiaľ bez striedania.

46

Je za nami prvý polčas zápasu medzi Tottenham Hotspurs a FK Karabach. V prvom polčase nám hráči oboch celkov ponúkli až trojicu gólov. V 7. minúte sa dostali do vedenia futbalisti Karabachu, ktorý z bieleho bodu prekonali Llorisa. Odpoveď prišla až v 28. minúte po rohu, kedy sa presadil Son. O dve minútky znovu udrel rovnaký hráč.

Druhý polčas začne približne o 22:05

45

45
    Lamela dnes kazí jednu šancu za druhou. Jednalo sa síce o milimetrový ofsajd, ktorý nebol odmávaný, no tento skvelý futbalista kohútov si loptu nedokázal spracovať pred odkrytou bránkou Karabachu.

44
    Rose nemohol pokračovať v útočení. Jednalo sa o ofsajd.

43
    Nádhernú kombináciu nám teraz ponúkli futbalisti z Azerbajdžanu. Lopta sa dostala až na krídlo odkiaľ ju poslal Tagiev na hlavu Reynalda. Reynaldo zakončuje razantne len kúsok nad brvno.

42
    Oslobodili sa aj domáci futbalisti. Tí loptu síce dostali za stredový kruh, no ihneď ju strácajú a do brejku ide Karabach.

41
    Reynaldo verzus Alderweireld. Vyhral domáci stopér, ktorý následne loptu odkopol mimo hraciu plochu.

40
    Tempo hry pomaly ale isto upadá a vyzerá to tak, že zvyšných 5 minút prvého polčasu sa dohrá bez nejakej vážnejšej šance. Lopta je na kopačkách hostí, ktorí kombinujú blízko Šehića.

38
    Rose teraz zaváhal a ponúkol obrovskú šancu Ismayilov, ktorý si chcel vychutnať vybehnutého Llorisa a jednoducho ho prelobovať. Loptu však poslal o kúsok vyššie ako chcel a tá samozrejme nekončí v sieti

37
    Z opačnej strany to skúšal zakrútiť do vápna Lamela. Tomu sa to nepodarilo podľa očakávaní a tak ďalší gól nevidíme.

36
    Krásny center a ďalšie krásne zakončenie. Vo vápne najvyššie vyskočil Alderweirelder, ktorý razantne zakončuje len kúsok nad brvno hostí.

36
    Towndsend si chystá loptu na ďalší rohový kop.

35
    Tak toto je škoda. Zápas mohol byť oveľa zaujímavejší. Po rýchlej kombinácii hostí sa k zakončeniu dostal Quintana, no ten zakopol a tak loptu poslal inde ako chcel.

34
    Townsendov nadýchaný center smeroval na hlavu Lamelu. Ten skákal úplne zbytočne. Šehić si loptu stiahol do svojich rúk a Lamelovi tak nedal najmenšiu šancu.

33
    Kombinujú už aj hosťujúci futbalisti. Tí majú však veľký problém prepašovať loptu už len za poliacu čiaru.

32
    Lamela si nechal škôlkarsky ukradnuť loptu. K tej sa však dostal ešte Rose, ktorý ju zakrúti pred Šehića.

31
    Tottenhamu však dvojica gólov v priebehu dvoch minút nestačila. Nápor naďalej pokračuje. Tento polčas bude ešte zaujímavý.
    30. Son HEUNG-MIN - 2:1

30
    A ten prišiel veľmi rýchlo. Po nádhernej kombinácii sa k lopte dostal Rose. Ten našiel vo vápne nikým nebráneného SON HEUNG-MINA, ktorý pridáva svoj druhý gól stretnutia. Tento projektil bol doslova nechytateľný.

29
    Polku roboty si Tottenham už spravil. Ak však chcú body ostať doma je potrebné streliť ešte jeden gól.
    28. Son HEUNG-MIN - 1:1

28
    Nápor na súperovú bránku napokon priniesol ovocie v podobe streleného gólu. Po Townsendovom centri sa lopta prepadla na SONA HEUNG-MINA, ktorý loptu dokázal dostať za chrbát Šehića a pripisuje si tak prvý gól v novom drese.

27
    Townsend sa cez Sadiqova nepresadil, no jeho zblokovaný center opustil ihrisku. Uvidíme rohový kop.

26
    Stále sa hrá na kopačkách domácich. Skúšal to už aj Carrol, no ani tento futbalista nedokázal prekonať hradby Karabachu.

25
    Nátlak Tottenhamu sa stupňuje. Dorovnávajúci gól mohlo priniesť aj zakončenie Roseho, no domáci fanúšikovia sa radovali predčasne. Gól nepadol.

24
    Son konal teraz trošku unáhlene. Vo vápne sa mu ponúkal Lamela, no spomínaný hráč sa rozhodol zobrať strelu na vlastné triko.Strela však nemala potrebnú mierku.

23
    Roseho prízemný center smeroval na Sona. V putovaní ho však zastavil Guseynov, ktorý razantne odkopáva ďaleko od vlastnej bránky.

22
    Tagiev zobral na seba priveľké sústo. Cez trojicu hráčov v bielom sa nepresadil. K lopte sa dostal ešte jeho kolega Richard, no ani ten zo strednej vzdialenosti nepriniesol druhý gól v sieti kohútov.

21
    Spurs kombinuje v tesnej blízkosti súperovho vápna. Stále je to bez strely. Domáci čakajú na napádanie, no to stále neprichádza.

20
    Domáci futbalisti sa na malý moment zapotili, no hra sa konečne presunula za poliacu čiaru. Tu sa už snaží niečo vymyslieť Townsend.

20
    Richardov center sa prepadol až pred Quintanu, no ten z bezprostrednej blízkosti neprekonal húf hráčov stojacích pred ním.

19
    Rohový kop uvidíme aj na opačnej strane po zbytočnom zákroku Diera.

18
    Lamelov pokus ihneď ovrátený hlavou Sadiqova do bezpečia.

18
    Priamy kop pre Tottenham. Lopta je vzdialená dobrých 35 metrov od bránky hostí. Loptu si už stavia Lamela.

17
    Po centri od rohovej zástavky sa do lopty oprel hlavou Alderweireld. Ten mohol dorovnať, no razantný projektil poslal vysoko nad bránku Karabachu.

16
    Son sa napriahol zo strednej vzdialenosti. Do jeho strely sa ihneď položil jeden zo stopérov Karabachu a tak uvidíme prvý rohový kop stretnutia.

15
    Štvrťhodina hry je za nami. Domáci stále prehrávajú, no pozične hrajú oveľa lepšie ako ich azerbajdžánsky náprotivok.

13
    Medvedev si urobil krásny výlet až pred Huga Llorisa. nenašiel však dostatok síl aby pokračoval sám cez štvoricu v bielom a tak sa rozhodol pre prihrávku smerom dozadu. Momentálne operuje s loptou Quintana.

12
    Erik Dier veľmi nepresne na Lamelu. Lopta sa v sekunde ocitá na polke Totenhamu, no pri lopte sú stále domáci futbalisti. Karabach len dokopáva.

11
    Na White Hart Lane sa momentálne ozýva hlasité. TO-TTEN-HAM. Divákom však chýba strela. Domáci držia loptu pred vápnom. Hostia sa snažia brániť.

10
    Son sa síce vymotal cez trojicu hráčov hostí. Loptu však nedokázal vyslať na Šehića. K tej sa však dostal Townsend, no ani ten nestrieľal.

8
    Po rozohrávke sú ihneď pri lopte domáci, ktorí ako vždy kombinujú z vlastnej polovičky. Diváci hlasným potleskom posúvajú svojich hráčov na polku Karabachu.
    7. Richard ALMEIDA - 0:1

7
    FK Karabach dáva gól!
    Loptu si na biely bod postavil ALMEIDA RICHART, ktorému síce Hugo Lloris vystihol smer, no na loptu bol prikrátky. Domáci futbalisti majú po tejto situácii pred sebou ťažkú úlohu.
    6.

6
    Ajajáj. Karabach zahrá penaltu po nedovolenom zákroku Trippiera.

5
    Dnes v zostave kohútov chýba veľa hráčov. Zranení je Vertonghen s Masonom. Na lavičke sedí Harry Kane.

4
    Krásna práca Sona na hranici vápna, ktorý posunul loptu na nikým nebraneného Lamelu. Lamela sa bohužiaľ k lopte nedokázal dostať skôr ako gólman hostí – Sahić.

3
    V úvode zápasu vidieť, že Karabach neprišiel do Londýna brániť. Hrá sa síce v strede hracej plochy ale stretnutie sa ešte len rozbieha.

2
    Pozrime sa však na opačnej strane na Reynalda. Tomu sa podarilo predrať cez dvojicu stopérov v bielom. Prišla aj prvá strela zápasu, no s tou si Lloris poradil bez problémov.

2
    Alli sa predral až pred vápno Karabachu. S loptou však nič nevymyslel. Podarilo sa mu vybojovať len vhadzovanie.

1
    O úvodný výkop sa postarali hostia. Tí sa rozhodli pre výkop na vlastnú polovičku. Rozohrávku naháňal Lamela, no k lopte sa nedostal a tak si Tottenham musí počkať na prvý dotyk s loptou.

1

Hráči oboch celkov sú pripravení na hracej ploche, stretnutie sa o malý okamžik začne. Hostia nastúpia v čiernych a domáci naopak v bielych dresoch.

Tottenham Hotspur: Lloris – Trippier, Wimmer, Alderweireld, Rose – Carroll, Dier – Lamela, Alli, Townsend – Son Heung-min.
    Náhradníci: Vorm – Kane, Davies, N'Jie, Fazio.

FK Karabach: Šehić – Medveděv, B. Gusejnov, R. Sadygov, Agolli – Ismajilov, Quintana, Garajev, Almeida, Taghijev – Reynaldo.
    Náhradníci: Velijev – Dinijev, Míchel, Armenteros, El Jadeyaoui, Junuszade, Gurbanov..

Vážení priaznivci futbalu! Vítam Vás pri sledovaní prvého kola skupinovej fázy Európskej ligy. V dnešnom dueli si zmerajú sily celky zo skupiny J a toTottenham (Anglicko) a FK Karabach (Azerbajdžan).

Skupina J:

Monako
    FK Karabach
    Anderlecht

Pre oba celky to bude premiéra. História si nepamätá žiaden vzájomný zápas týchto celkov.

Tottenham Hotspur Domáci sa dostali do skupiny J vďaka piatej priečke v Premier League v sezóne 2014/2015. V tohtoročnej sezóne sa však kohútom moc nedarí. Momentálne im patrí 12. priečka so 6 bodmi so skóre 4:4. Tottenham dokázal zvíťaziť len v jednom súťažnom dueli, tri dopadli remízou a jeden prehrou. Trojbodový zisk zaznamenali Spurs v poslednom kole, kedy si z pôdy Sunderlandu odniesli po góle Masona všetky body. V nedeľu čaká Tottenham šiesty Crystal Palacu.

FK Karabach v tejto sezóne odohral dve predkolá ligy majstrov. V tom prvom sa podarilo Karabachu zdolať Rudar výsledkom 1:0. V druhom to už nebolo až tak jednoduchá. Hostia napokon vypadli po prehre 1:0 s Celtikom. Azerbajdžanského majstra však čakala play-off Európskej ligy. V tom Karabach jednoducho prešiel cez Young Boys Bern po výsledkoch 0:1 a 3:0.
    V lige to vyzerá zatiaľ veľmi dobre. Po štyroch kolách patrí FK prvá priečka s 10 bodmi a so skóre 7:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.