Fenerbahce – Molde 1:3 (kon.) | Amsterdam – Celtic 2:2 (kon.) | Bordeaux – Liverpool 1:1 (kon.)
Sion – Kazaň 2:1 (kon.) | Qäbälä – Solún 0:0 (kon.) | Dortmund – FK Krasnodar 2:1 (kon.)
Midtjylland – Légia Varšava 1:0 (kon.) | Neapol – Brugge 5:0 (kon.) | Rapid Viedeň – Villarreal 2:1 (kon.)
Plzeň – Minsk 2:0 (kon.) | Liberec – Braga 0:1 (kon.) | Groningen – Marseille 0:3 (kon.)
Dnipropetrovsk – Lazio 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Rosenborg 2:2 (kon.) | Lisabon – Lok. Moskva 1:3 (kon.)
Skenderbeu – Besiktas 0:1 (kon.) | Fiorentina – Bazilej 1:2 (kon.) | Lech Poznań – Belenenses 0:0 (kon.)
Anderlecht – Monaco 1:1 (kon.) | Tottenham – Karabach 3:1 (kon.) | APOEL – Schalke 0:3 (kon.)
Asteras – Sparta Praha 1:1 (kon.) | Partizan – Alkmaar 3:2 (kon.) | Bilbao – Augsburg 3:1 (kon.)
ACF Fiorentina
1:2 (1:0)
FC Bazilej 1893
Štvrtok 17.09.2015, 21:05 • Stadio Artemio Franchi (Florencia) • Európska liga • Skupina I
    Gonzalo Rodríguez (FIO)

Zápas vo Florencii sa skončil. Hostia dokázali v druhom polčase otočiť stav zápasu z 0-1 na 2-1 zásluhou gólov z 71. a 79. minúty. Dôležitým momentom bolo vylúčenie kapitána Fiorentiny Gonzala v 66.minúte. Hlavný rozhodca v dnešnom zápase udelil 4 žlté karty, z toho 3 na strane hostí.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte dobrú noc. (23:00:34)

90+4

90+4
    V poslednej minúte predĺženia majú loptu hostia, ktorí si ju len prihrávajú v strede ihriska a získavajú posledné sekundy zápasu.

90+3
    Tretia minúta predĺženia prináša rovnaký scenár. Domáci bez ohrozenia brány Bazileja.

90+2
    Ani v druhej minúte sa domáci nedostávajú do šancí. Hostia bez problémov držia loptu na svojich kopačkách, a zdá sa, že dnešný zápas vyhrajú.

90+1
    V prvej minúte nadstaveného času sa dostal do šance Embolo, ale jeho strela minula ľavú žrď domácej brány.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú domáci, ktorí sa zúfalo snažia dostať pred bránu Bazileja.

89
    Babacar sa snažil dostať k centrovanej lopte do 16ky Bazileja, ale tam bol skôr brankár Vaclík.

88
    Blíži sa úplný záver zápasu. Domáci majú loptu na svojich kopačkách, ale do útoku smerujú z vlastnej polovice.

87
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Janko, a nahradí ho Callá.

86
    Alonso bol v útoku príliš dôrazný, a akcia Fiorentiny sa tak končí útočným faulom.

85
    Domáci sa dostávajú do záverečného tlaku. Chýba im však jeden hráč, a tak obranu tvoria iba dvaja hráči.

84
    Domáci si pýtali penaltu po zákroku na Babacara, ale hlavný rozhodca to videl inak, a celá akcia Fiorentiny končí odkopom od brány Bazileja.

83
    Janko vidí žltú kartu za faul na hráča Fiorentiny.

82
    Hostia s loptou na kopačkách znova mieria pred bránu Fiorentiny. Domáci to budú mať v závere zápasu ešte dosť ťažké.

81
    Faul Bazileja a priamy kop pre domácich. Pasqual posielal do 16ky hostí dobrú loptu, ale tam kraľovali hráči v bielych dresoch.

80
    Útok Fiorentiny zastavil ofsajd, a domáci sa tak musia stiahnuť na vlastnú polovicu. Vylúčenie kapitána Fiorentiny bolo zrejme veľmi vážnym zásahom do tímu, a Bazilej otočil nepriaznivé skóre za niekoľko minút.
    79. Mohamed ELNENY - 1:2

79
    FC Bazilej dal gól! Hostia otáčajú stav zápasu zásluhou gólu, ktorý zaznamenal MOHAMED ELNENY. Útočník Bazileja strelou z 20 metrov do pravého horného rohu nedal šancu brankárovi domáceho tímu.

77
    Bjarnason sa ocitol v ofsajde, a domáci si môžu znova na chvíľu vydýchnuť.

76
    Po niekoľkých minútach zaútočili aj hráči Fiorentiny, ale brankár Vaclík nemal žiadne starosti. Loptu už majú hostia a smerujú do útoku.

75
    Hostia sú stále aktívni, a snažia sa dostať čo najbližšie k bráne Fiorentiny. Domáci sa len bránia, a čakajú na rýchle protiútoky.

73
    Domáci po strate kapitána inkasovali vo veľmi krátkom čase, a hostia majú ešte 17 minút na otočenie skóre. Bjarnason skúsil strelu z poza 16ky, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu.

72
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Janko, a nahradí ho Delgado.
    71. Birkir BJARNASON - 1:1

71
    FC Bazilej dal gól! Hostia vyrovnávajú na 1-1 po strele BIRKIRA BJARNASONA. Lopta sa od ľavej žrde odrazila do brány, a hostia môžu oslavovať.

71
    Hostia sa v posledných minútach nedokážu dostať pred bránu Fiorentiny, hoci majú na ihrisku o jedného hráča viac.

70
    Embolo vybojoval priamy kop z 20 metrov, ale hostia to neurobili najlepšie a ani neohrozili domácu bránu.

69
    Hra po dlhom prerušení pokračuje ďalej. Fiorentina bude s 10 hráčmi odolávať tlaku Bazileja.

68
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Astori, ktorý je zranený a na jeho miesto príde Tomović.

67
    Tak toto rozhodne nepomôže Fiorentine v snahe udržať tesné vedenie. Kapitán odchádza z hracej plochy do šatne, a domáci sa budú musieť brániť s 10 hráčmi.
    66. Červená karta po druhej žltej

66
    Gonzalo vidí červenú kartu po faule na Embola.

65
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Fernández, a nahradí ho Pasqual.

65
    Astori nakoniec nemusí striedať, pretože práve sa zapojil do hry. Tréner Sousa si určite vydýchol, a môže uvažovať ako naloží s dvomi striedaniami.

64
    Astori je za postrannou čiarou a hra pokračuje ďalej. Loptu majú hostia, ktorí zakladajú novú útočnú akciu.

63
    Záver zápasu bude pre Fiorentinu veľmi ťažký, pretože jedno striedanie si už vyčerpala po polčasovej prestávke. Uvidíme, ako sa s tým vysporiada tréner Sousa.

62
    Astori je ešte stále na trávniku, a zdá sa, že bude musieť striedať. Z hracej plochy ho odnesú na nosidlách.

61
    Obidvaja hráči sú ošetrovaní na hracej ploche. Horšie je na tom Astori, ktorý sa ťažko dvíha z trávnika.

60
    Astori a Janko sa zrazili hlavami v 16ke Fiorentiny. Hlavný rozhodca hru prerušil, pretože hráči ostali ležať na trávniku.

59
    Błaszczykowski sa dostal do 16ky Bazileja a prihrával Kaliničovi, ktorý skúsil efektné nožničky. Jeho pokus však neskončil v bráne, a tak ostalo len pri peknej šanci.

58
    Po dlhom čase pekná akcia Fiorentiny so zblokovanou strelou Babacara. Útočník domáceho tímu sa proti obrancom Bazileja nedokázal presadiť, a loptu už majú hostia.

57
    Po faule Suchého zahrávali domáci priamy kop na vlastnej polovici. Lopta však končí veľmi rýchlo na kopačkách súpera, ktorý má momentálne len jeden cieľ, a to je vyrovnanie na 1-1.

56
    Suchý vidí žltú kartu za faul na Babacara.

56
    Embolo vybojoval rohový kop pre svoj tím, ale ani tento pokus nepriniesol hosťom vytúženú radosť. Domáci bez problémov loptu dostali do bezpečia.

55
    Hostia znova s loptou na kopačkách, a s veľkou chuťou streliť gól na 1-1. Treba však dodať, že domáci sa bránia veľmi dobre a nepúšťajú hráčov Bazileja do veľkých príležitostí.

54
    Janko síce dostal loptu do brány, ale rozhodcovia ho neuznali kvôli ofsajdu. Hostia sú stále aktívni, a neprestávajú bojovať o cennú remízu.

53
    Domáci sa po zisku lopty nikam neponáhľajú, a zvolili taktiku s pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici.

52
    Po rohovom kope pálil z 20 metrov Bjarnason veľmi nepresne, a ani ďalšie pokusy neohrozili domácu bránu.

51
    Z priameho kopu hostia síce nič nevymysleli, ale vybojovali si aspoň rohový kop.

50
    Do útoku už zamierili hráči v bielych dresoch, a po faule Alonsa budú zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.
    49. Jakub Błaszczykowski (FIO)

49
    Priamy kop hosťom nevyšiel a na opačnej strane po rýchlom protiútoku trafil z veľkého uhla Błaszczykowski ľavú žrď brány Bazileja. Obrovská šanca domáceho tímu ostala nevyužitá.

48
    Boëtius bol faulovaný, a hostia budú zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

47
    Lopta stále na kopačkách hráčov Bazileja. Fiorentina však vysoko napáda a znemožňuje plynulú rozohrávku hostí.

46
    V úvode druhého polčasu striedanie Fiorentiny, a prvá útočná akcia domácich. Brankár Vaclík však nemal žiadnu prácu a hostia už rozohrávajú novú akciu na vlastnej polovici.

46
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Iličić, a nahradí ho Babacar.

46

Prvý polčas vo Florencii sa skončil. Domáci vyhrávajú po 45 minútach 1-0 zásluhou gólu Kaliniča v 4. minúte. Prvá polovica prvého polčasu bola jasne v réžii Fiorentiny, druhá časť však patrila hosťom, ktorí sa ale nedokázali presadiť. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1

45+1
    Błaszczykowski leží na trávniku pri postrannej čiare a už sú pri ňom kluboví lekári. Zranil sa v hlavičkovom súboji s hráčom Bazileja.
    Nikola Kalinič (FIO)

45+1
    V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45
    Tak ešte predsa len jeden pokus hostí, lopta však skončila v rukaviciach domáceho brankára, ktorí ju posiela svojim spoluhráčom.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Loptu majú hráči Fiorentiny, ktorí už len vyčkávajú kedy sa skončí ich trápenie.

44
    Fernández mieril do 16ky Bazileja, ale nerozumel si so spoluhráčmi a lopta skončila na kopačkách hráčov Bazileja.

43
    Iličič bol faulovaný v strede ihriska, a domáci tak získavajú priamy kop.

42
    Záver druhého polčasu patrí hráčom Bazileja, ale tí sa stále nevedia presadiť. Naopak domáci skvele bránia, a zdá sa, že v prvom polčase by si mohli udržať tesné víťazstvo.

41
    Bjarnason pálil z veľkej vzdialenosti, ale jeho pokus letel vysoko nad bránu Fiorentiny.

40
    Posledných 5 minút prvého polčasu bude ešte poriadne napínavých. Hostia sa snažia vyrovnať, ale domáci sa veľmi dobre bránia a nepúšťajú hráčov Bazileja do nebezpečných príležitostí.

39
    Ďalší ofsajd hostí, a domáci získavajú trochu času na oddych. V posledných minútach sa len bránia, a určite sa už tešia na odchod do šatne.

38
    Embolo je na nohách a hra pokračuje ďalej. Loptu majú hostia, ktorí okamžite zamierili pred 16ku Fiorentiny.

37
    Embolo ostáva ležať pred pokutovým územím Fiorentiny. Roncaglia ho mal zasiahnuť rukou do tváre, ale hlavný rozhodca nič nevidel a tak je hra len prerušená bez odpískania faulu.

36
    Hlavný rozhodca rozdal prvé žlté karty hráčom oboch tímov, a hostia pokračujú v útočení. Domáci sú stiahnutí pred vlastnou 16kou a vyčkávajú.

35
    Roncaglia vidí žltú kartu za faul na Embola.

34
    Xhaka vidí žltú kartu za faul na Alonsa.

33
    Hráči Fiorentiny teraz zbytočne kazia ľahké lopty, rozohrávku nezvládli už na vlastnej polovici a hostia sa tak dostali do šance. Tú však ukončil útočný faul Xhaku.

32
    Posledné minúty patria hráčom Bazileja, ktorí by do šatní radi odchádzali za nerozhodného stavu 1-1. Embolo bol však v ofsajde, a ani táto akcia neprinesie hosťom želaný úspech.

31
    Boëtius si pýtal pokutový kop po zákroku Astoriho, ale hlavný rozhodca to videl inak a bude sa kopať od brány Fiorentiny.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Hostia sa konečne dostali do zápasu, a sú v útoku oveľa nebezpečnejší než v úvodných minútach. Teraz to však Janko prehnal s aktivitou v 16ke Fiorentiny, a fauloval brankára domáceho tímu.

29
    Embolo teraz predviedol skvelú individuálnu akciu. Prešiel cez dvoch hráčov Fiorentiny do pokutového územia, a nebezpečne vypálil do pravej časti brány. Sepe bol však pozorný a loptu vyrazil do bezpečia.

28
    Boëtius si neustrážil loptu, ušiel s ňou za postrannú čiaru a tak sa k nej zadarmo dostávajú domáci hráči.

27
    Janko sa v 16ke Fiorentiny previnil útočným faulom, a tak z prvého rohového kopu hostia nevyťažili ani len ohrozenie brány.

26
    Hostia sa prvýkrát v zápase dlhšie zdržiavajú pred bránou Fiorentiny, a budú zahrávať prvý rohový kop.

25
    Loptu z priameho kopu odhlavičkoval v 16ke Fiorentiny Alonso za postrannú čiaru, a domáci sa ubránili.

24
    Embolo bol faulovaný pri rohovej zástavke, a hostia tak budú zahrávať priamy kop z dobrej vzdialenosti.

23
    Útočnú snahu hostí nakoniec zastavil útočný faul, a tak majú loptu znova domáci.

22
    Hostia s loptou na kopačkách smerujú pred 16ku Fiorentiny. Tam sa však dostávajú len sporadicky, pretože cez obranný val fialových dresov sa dostávajú len veľmi ťažko.

21
    Kalinič bol takmer pri ďalšom kurióznom góle, tentokrát brankár Vaclík zle vybehol a zvláštne odrazená lopta od Kaliniča už smerovala pomaly do brány. Našťastie pre hostí to brankár Vaclík stihol vyriešiť a loptu nakoniec chytil.

20
    Bjarnason fauloval Fernándeza v strede ihriska, a domáci získavajú priamy kop.

19
    Strelec gólu Kalinič to znova skúšal v 16ke Bazileja, ale tentokrát jeho strelu zablokoval jeden z hráčov hostí.

18
    Z priameho kopu nevznikla žiadna nebezpečná situácia, a loptu už majú hráči FC Bazilej.

17
    Faul v strede ihriska a priamy kop pre Fiorentinu.

16
    Znova aktívni domáci obliehajú pokutové územie Bazileja. Hostia sa zatiaľ len bránia, a okrem strely Langa prakticky nič nepredviedli.

15
    Fernández teraz vypálil z 30 metrov peknú strelu na bránu Bazileja, ale Vaclík vytiahol skvelý zákrok a podržal svoj tím.

14
    Hráči Fiorentiny majú jasnú prevahu držania lopty, ale brankára Vaclíka príliš často neohrozujú. Všetko sa deje skôr v strede ihriska.

13
    Domáci znova zamierili pred bránu Bazileja, a zamestnávajú obrancov v bielych dresoch.

12
    Prvá vážna strela hostí. Obranca Lang pálil z poza 16ky tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

11
    Domáci sa zdržiavajú na polovici Bazileja, ale zatiaľ neohrozili Vaclíka v bráne hostí.

10
    Máme za sebou prvých 10 minút dnešného zápasu. Domáci vyhrávajú po šťastnom góle v 4. minúte 1-0, a zatiaľ sú lepším tímom.

9
    Elneny sa dostal k strele z 20 metrov, ale jeho pokus bol veľmi nepresný a lopta ledva doletela k brankárovi Fiorentiny.

8
    Po faule v strede ihriska získali loptu hostia, ale cez stred poľa sa dostávajú veľmi ťažko.

7
    Aj hráči Bazileja sa snažia niečo vymyslieť v útoku, ale zatiaľ nemal brankár Fiorentiny žiadnu prácu. Embolo poslal do 16ky domáceho tímu ľahkú loptu, s ktorou nemal Sepe žiadne problémy.

6
    Útočnú akciu Fiorentiny ukončil odpískaný ofsajd, a hostia si tak môžu na chvíľu vydýchnuť.

5
    Domáci znova na útočnej polovici, hostia stiahnutí pred vlastnou 16kou čakajú čo vymyslia hráči Fiorentiny.
    4. Nikola KALINIČ - 1:0

4
    Fiorentina dala gól! Domáci idú po štyroch minútach do vedenia po trochu kurióznom góle NIKOLU KALINIČA. Do 16ky Bazileja smerovala pomerne ľahká lopta, ktorú však brankár hostí nechytil do svojich rukavíc, a Kalinič ju aj so šťastím dostal až do brány.

3
    Hráči Fiorentiny boli veľmi aktívni, ale k zakončeniu sa nedostali. Hostia sa znova snažia o rozohrávku na vlastnej polovici.

2
    Loptu majú na kopačkách hráči Bazileja, ale domáci ich veľmi aktívne napádajú a znemožňujú im rozohrávku.

1
    Zápas vo Florencii sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných fialových dresoch, a hostia zo švajčiarska v bielych. Úvodný výkop patril hráčom Bazileja.

1

ACF Fiorentina: Sepe – Roncaglia, Gonzalo Rodríguez (C), Astori, Błaszczykowski – Vecino, Badelj, Alonso – Iličić, N. Kalinič, M. Fernández.

Náhradníci: Tătăruşanu – Gilberto, Pasqual, Mario Suárez, Valero, Rebić, Babacar.

FC Bazilej 1893: Vaclík – Xhaka, Høegh, Suchý (C), Lang – Bjarnason, Elneny, Zuffi, Boëtius – Embolo, Janko.

Náhradníci: Vailati – P. Degen, Samuel, Delgado, Kuzmanović, Callà, Gashi.

Rozhodca: Michael Oliver- S.Burt, G.Beswick.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Európskej ligy (skupina I) medzi ACF Fiorentina a FC Bazilej 1893.

Po úvodných zápasoch Ligy majstrov štartuje aj nová sezóna Európskej ligy. V skupine I je jasným favoritom Fiorentina, ktorá v minulej sezóne skončila až v semifinále EL po prehrách s FC Sevilla. V sezóne 2014/2015 skončila v Serii A na štvrtom mieste, a tak sa do EL kvalifikovala priamo. Túto sezónu začali hráči z Florencie tiež veľmi dobre, a po troch zápasoch majú na svojom konte 6 bodov za dve víťazstvá. V poslednom zápase zvíťazili na domácom štadióne nad Janovom tesne 1-0.

Do Florencie pricestuje FC Bazilej, ktorý sa do Európskej ligy dostal po vyradení v poslednom predkole Ligy majstrov. Po remízach 2-2 doma a 1-1 v Tel Avive sa do skupinovej fázy prebojovali hráči z Izraela, a švajčiarsky klub sa musel uspokojiť s miestenkou v EL. Najvyššia švajčiarska súťaž Super League má za sebou už 8 zápasov v ktorých FC Bazilej nestratil ani bod, a s 24 bodmi je na prvom mieste v tabuľke. Oba kluby tak majú dobrú formu, a vo Florencii sa môžeme tešiť na zaujímavý zápas.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Stadio Artemio Franchi vo Florencii, ktorý má kapacitu 43 234 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.