Spišská N. Ves – Humenné 5:2 (kon.) | Michalovce – Senica 7:2 (kon.) | Nové Zámky – Prešov 3:1 (kon.)
Detva – Trnava 5:0 (kon.) | Topoľčany – Bardejov 1:4 (kon.) | Pov. Bystrica – Lipt. Mikuláš 1:0 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Streda 16.09.2015, 18:00 • Zimný štadión Považská Bystrica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítame Vás pri ďalšom kole 1. Slovenskej hokejovej ligy. Dnes sa v Považskej Bystrici predstaví mužstvo z Liptovského Mikulášu.

HK 95 Považaská Bystrica

Domáci celok sa momentálne nachádza na chvoste celej súťaže, ktorý je po dvoch prehrách na poslednej trinástej priečke. Považania nezačali vôbec priaznivo, keď v Michalovciach dostali krutý debakel 13:0. Druhý zápas im taktiež nepriniesol bodový zisk a z Humenného odchádzali s tesnou prehrou 2:3. Uvidíme, či im domáce prostredie pomôže k vytúženému víťazstvu.

Posledné zápasy :
    HK Dukla Michalovce – HK 95 Považská Bystrica 13:0
    MHK Bemaco Humenné – HK 95 Považská Bystrica 3:2

MHK 32 Liptovský Mikuláš

Mužstvo hostí sa po jednej výhre a jednej prehre po predĺžení nachádza na piatom mieste so štvorbodovým ziskom. Favorit dnešného zápasu je jednoznačne tím Liptovského Mikulášu, ktorý disponuje aj niekoľkými zvučnými menami, ako napríklad bývalý slovenský reprezentant, Marek Uram. Liptáci sa prezentujú útočným štýlom hokeja, čo dokazuje aj to, že za dva zápasy už stihli dať 8 gólov.

HC Topoľčany – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:4 pp
    MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce 4:3

Všetko sa už pripravuje na úvodné buly, domáci nastúpia v bielych dresoch a hostia v červených. Koleda povedie považanov ako kapitán v boji o prvé body, jeho náprotivok bude Kuric. Už o malú chvíľu uvidíme, kto sa bude radovať.

00:01

00:25
    Hostia začali agresívnym napádaním.

01:35
    Panteri sa vďaka Rosenbergovi usadili v útočnom pásme.

02:19
    Valach pohrozil z ľavej strany, Dovina s istým zákrokom.

03:29
    Novák za napadnutie smeruje na trestnú lavicu na 2 minúty.

06:00
    Od modrej pokus hosťujúceho obrancu nepreliezla do brány!

07:35
    Hrá sa prevažne v strednom pásme a začínajú sa ozývať domáci fanúšikovia.

08:20
    Liptovský Mikuláš zatlačil súpera v jeho tretine, ale strely neprichádzajú.

09:26
    Nádašdi šiel sám na brankára, ale skvelý obranný zákrok Majerčíka znemožnil zakončiť!

10:33
    Hráči v červených dresoch opäť zatlačili domácich.

11:29
    Skrumáž pred bránou Dovina.

12:00
    Pataky a Berák šli v prečíslení na brankára, ale prvý menovaný v poslednej chvíli stratil puk a premárnil tak najväčšiu šancu domáceho celku!

13:26
    Rosenberg si spravil krásnu kľučku a jeho zakončenie zneškodnil ešte krajším zákrokom Dovina!

13:26
    Holiga si odsedí menší trest za údery.

14:20
    Domáci stále nevystrelili, aj keď tlak majú.

15:02
    Valo mal peknú príležitosť na otvorenie skóre, ale k tomu neprišlo keďže ho sekol Boško.

15:50
    Domácim sa nedarí, napriek tomu sú posledné minúty lepším tímom.

17:50
    Hostia sa nevedia dostať do útočného pásma.

18:06
    Burzala zbytočne fauloval brankára a mieri tak na trestnú lavicu za sekanie.

18:42

19:30
    Považania v presilovke nič nepredviedli.

20:00

V prvej tretine sme videli vyrovnaný a hlavne bojovný výkon na obidvoch stranách.

Druhá tretina začne približne o 18:44.

20:01

20:06

22:30
    Uram prepásol obrovskú príležitosť otvoriť skóre a Kompas zázračným zákrokom podržal spoluhráčov!

24:10
    Mezovský menší trest za vrazenie o mantinel.

25:40
    Domáci tlačia, ale bez striel.

26:10

27:20
    Panteri naďalej tlačia.

27:52
    Za podrazenie na dve minúty odchádza Pataky.

28:40
    Výborne to spravil Čičala a podržal puk v útočnom pásme na dlhé sekundy.

29:20
    Opäť sa hráči v bielom oslobodzujú.

29:52

30:56
    Holiga ide znovu na trestnú, teraz za podrazenie.

32:00
    Traja považania v prečíslení na dvoch a Berák do prázdnej brany nepremieňa!

32:06
    Prihrávka hokejky posiela Nádašdiho na trestnú v podobe dvoch minút.

33:14
    Domáci premrhávajú obrovské príležitosti na otvorenie gólového zápisu, toto môžu v priebehu zápasu možno ešte oľutovať.

34:06

35:04
    Hra sa vyrovnáva a miernu prevahu domácich z presiloviek nevyužili.

36:43
    Novák tvrdou strelou skoro prekonal Dovinu, ktorému puk vypadol a len tak-tak neskončil v sieti!

37:50
    Druhá tretina neprináša moc príležitostí a sme svedkami veľmi bojovného výkonu.

38:58
    Marcinko peknou strelou z ľava vystrašil Kompasa!

39:36
    Považská Bystrica dala gól!

Dubeň krásnou prihrávkou našiel ANDREJA VALA a pre neho už nebol problém zakončiť! Gól do šatne môže priniesť hosťom určitú psychickú nevýhodu.

Asistencie : Dubeň

40:00

Druhá tretina priniesla viac taktického boja, ako pekných akcii, napriek tomu sme sa na jej konci dočkali gólu v podaní domáceho celku, ktorý má pred záverečnou tretinou sľubnú možnosť prekvapiť.

Tretia tretina začne približne 19:29.

40:01

40:30
    Holiga vystrelil od modrej a Hriňa obetavým zákrokom zblokoval.

42:15
    Hostia sa snažia, ale považania ich k ničomu vážnemu nepúšťajú.

43:25
    Mezovský a jeho prudká strela končí na betónoch Kompasa!

44:29
    Prvé prerušenie hry po dlhšej dobe a zapríčinil to Novák a jeho nedovolený zákrok, konkrétne hákovanie.

45:15
    Výborný kompas a skvelý zákrok nebezpečnej strely Urama!

46:00
    Hostia tlačia a tlačia, tentokrát stroskotal Mezovský na neskutočnom brankárovi domácich!

46:29

47:12
    Za podrazenie si odsedí menší trest Oško.

47:37
    Pataky a jeho strela z medzikružia končí na lapačke Dovina! Teraz predviedol skvelý semafór!

48:30
    Záverečná tretina zvýšila tempo a pribudlo aj pár pekných šancí.

49:12

50:00
    Rosenberg sa prešmykol cez obranu hostí a spoločne s Ligasom putovali v prečíslení na Dovina a ten len s problémami nepustil tvrdú strelu druhého menovaného!

50:55
    Dovina teraz vytiahol opäť efektný zákrok lapačkou!

51:30
    Považká Bystrica je lepším mužstvom a iba vďaka brankárovi hostí je stav nezmenený.

52:06
    Hriňa oslabuje na 2 minúty svoj tím za napadnutie.

53:00
    Koleda teraz ako správny kapitán podržal puk a následne vystrelil, aby mohli spoluhráči prestriedať.

54:06

54:09
    Piatka skoro prestrelil brankára v bielom, ak by bol na baseballe tak určite by sa mu to podarilo. Hra s vysokou hokejkou a buly sa odohrá v strednom pásme.

55:30
    Považania sa usadili v útočnom pásme.

56:35
    Berák tesne minul horný roh brány!

57:40
    Domáci nepripúšťajú tlak hostí a momentálne si zaslúžia výhru, pretože liptáci pôsobia niekedy až zúfalým dojmom.

58:05
    Kompas a jeho parádny semafór!

58:59
    Domáci vhadzujú v útočnom pásme a sú krok od prekvapenia!

59:54
    Hudec a jeho strela, ktorú brankár síce chytil, ale sám v tej bráne skoro skončil, taká rana to bola!

59:54
    Oddychový čas hostí.

A je to tu! Koniec a s ním obrovské prekvapenie, Považská Bystrica vyhrala doma najtesnejším výsledkom nad Liptovským Mikulášom. Dnešný zápas bol veľmi vyrovnaný a najlepší hráči si dovolím tvrdiť, že boli brankári Dovina a Kompas, ktorý udržal čisté konto. Z považskej Bystrice sa s Vami lúči Matúš Kubala, ďakujem za pozornosť. (19:58:57)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!