Motor ČB – Slavia 4:1 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Most – Kladno 4:5 (kon.)
Jihlava – Přerov 2:3 (0:1 po s.n.) | Kadaň – Prostějov 7:2 (kon.) | Havířov – Šumperk 1:5 (kon.)
Litoměřice – Ústí n/L 5:4 (1:0 po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
HC Slavia Praha
cz Streda 16.09.2015, 17:30 • Budvar aréna • Chance Liga (CZ) • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte při sledování online přenosu z utkání 4. kola WSM ligy. V něm se ve středu od 17.30 utká českobudějovický Motor s pražskou Slavií.

HC Slavia Praha se v letošním ročníku první ligy bude pokoušet o návrat do nejvyšší soutěže. Že to nebude nic jednoduchého, to Pražané poznali už v úvodu druhé nejvyšší soutěže. Na úvod prohráli na nájezdy ve šlágru kola na Kladně, poté doma zdolali Benátky, ve třetím kole zvítězili na nájezdy v Prostějově. Celkem tedy šest bodů za tři zápasy a aktuální čtvrté místo. Před sezonou prošel celek radikálním řezem, nechybí v něm plno cizinců.

ČEZ Motor po dvou hladkých výhrách v Havířově a doma s Prostějovem poprvé klopýtl, když ztratil dvoubrankové vedení v Litoměřicích a nakonec padl na nájezdy. Sedm bodů ze tří zápasů je však slušných a Jihočeši se chystají na šlágr kola ze druhé příčky, když pouze Jihlava nastřádala o bod víc. Českobudějovičtí si udržují průměr více než pěti branek na zápas, také že první tři muži kanadského bodování jsou od Vltavy a Malše. První Martin Heřman (3+4), druhý Josef Straka (1+6) a třetí Michal Švihálek (3+2).

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, Pajič, Rob – Nouza, J. Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman, Babka, Prokeš – Škoda.

HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – M. Hruška, Pavlín, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Adam, A. Růžička – Robinson, Vas, Markovič – Micka, Kašpařík, Jiránek – Andres, Jurík, Čermák – T. Doležal, Tomek, Veselý.

Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Malý.

Hezké odpoledne z českobudějovické Budvar arény, kde právě skončilo rozbruslení obou týmů před začátkem utkání. Do branky Motoru se poprvé v sezoně postaví Ondřej Bláha, do sestavy se po nemoci vrací i Rok Pajič, tím pádem role třináctého útočníka zbyla na Vladimíra Škodu. Chybí i zraněný Kolmann, jinak je domácí sestava totožná s tou pondělní v Litoměřicích. Pražané také nesáhli k žádným zásadnějším změnám, pouze ve třetí a čtvrté formaci se proházeli útočníci. Specifický bude dnešní duel pro Pavla Kašpaříka a Petra Punčocháře, kteří na jihu Čech dříve působili.

Oba celky přicházejí na ledovou plochu.

00:01

00:38
    Muchovo nahození ze střední třetiny musel Hylák ukrýt ve své lapačce a přerušit hru.

00:50
    Nouza zabojoval a za brankou vyšťoural kotouč, který však Josef Straka z krkolomné pozice poslal jen těsně vedle!

01:18
    Vráblík srazil Jiránkovou střelu do ochranné sítě.

02:02
    Nabuzený Švihálek prozkoušel Hyláka od levého mantinelu, brankář Slavie byl připraven. Následně vyhodili hosté na zakázané uvolnění.

02:37
    Icing i v podání domácích hokejistů.

02:41
    Tomáš Guman (CEB) – 2 minuty za vysokou hůl. První přesilovka pro sešívané.

03:10
    Pavlínovu střelu Bláha vyráží a Straka vyhazuje.

03:33
    To samé se daří i Vráblíkovi.

04:10
    Peter Hraško (SLA) – 2 minuty za držení. Poměr sil na ledě se na půl minuty vyrovná, pak začne zkrácená přesilovka Motoru.

04:35
    Přečíslení Slavie vedl Kolařík a hledal před prázdnou brankou některého ze spoluhráčů, ale tam nikdo nebyl.

04:41
    Guman na ledě, Motor hraje početní výhodu.

05:30
    Motoru se však moc nedaří a Hylák si ještě nesáhl na kotouč.

05:53
    Teď akci Motoru přerušil hvizd sudího, který objevil, že branka Slavie nebyla v předepsané pozici.

06:11
    Zíbovu dělovku Hylák vykopl a Slavia je kompletní.

07:22
    Hylák neudržel Bohunického ránu, pro jeho štěstí mu vypadla mimo tři tyče.

07:58
    Dušan Žovinec (CEB) – 2 minuty za faul kolenem. Po zmatcích v domácí rozehrávce Žovinec fauloval Micku a je tu druhá přesilovka pro Slavii.

08:56
    Jihočeši se dobře brání, Heřman poslal kotouč přes všechny čáry.

09:58
    Hodně nepovedená přesilovka Slavie je u konce, sešívaní snad ani nevystřelili.

10:22
    Kuchejda se krásně zbavil obránce, objel branku a hledal před ní své spoluhráče, ale ti teprve dostřídávali.

11:11
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ NOUZA se tři zápasy spíše trápil a posbíral při vysokých výhrách pouze jediný bod. Teď však zase ukázal soupeřům, že je bude hodně zlobit. Nouza lišácky číhal za obranou soupeře, kde ho parádním pasem našel Bohunický. Nouza, ač byl faulován, tak poslal kotouč do víka a domácí do vedení. Asistence: Lukáš Bohunický a Roman Vráblík.

12:11
    Motor je při chuti a Rok Pajič není výjimkou. Po návratu do sestavy se proháčkoval přes soupeře a vypálil bekhendem, Hylák byl na místě.

12:49
    První lajna domácích hýří pohybem a zaměstnává beky Slavie. S nájezdy Roba a Žálčíka si však Pražané poradili.

14:13
    Rychlonohý Mikyska se dostal přes dva soupeře a byl celkem jasně faulován, ale rozhodčí Petružálek je zatím hodně benevolentní.

14:49
    Hra běží rychlým spádem a teď se na chvilku zastaví, kotouč se dostal na domácí střídačku.

16:03
    Po Kašpaříkově přiťuknutí pálil z mezikruží Jiránek, branku domácích ale přestřelil.

16:38
    Klička na modré, to byl problém založení slávistické akce. Jasný ofsajd.

17:25
    Slavia měla k dispozici přečíslení tři na dva, Čermákova střela ale postrádala razanci.

18:32
    Hostům se píská úmyslný ofsajd a hra se stěhuje před Hyláka.

19:05
    Tomáš Micka (SLA) – 2 minuty za vysokou hůl + 2 minuty za hrubost. Hostující forvard nejprve fauloval Vráblíka a následně v přerušené hře ještě sroloval Nouzu, takže bude sedět čtyři minuty na trestné lavici, pokud Motor přesilovku nevyužije.

19:21
    Akci Jihočechů brzdí ofsajd.

19:58
    Zíbova rána sražený, Muchův pokus Hylák udržel. Přijde poslední buly po jeho pravici.

20:00

První třetina je za námi. Viděli jsme bojovný hokej,ve kterém padla jedna branka, postaral se o ní po úniku Tomáš Nouza. Duel je zatím vyrovnaný a vše je otevřené. Druhá část začne v 18:22.

Hráči se vrací na ledovou plochu, za malou chvilku začneme.

20:01

20:37
    Jihočeši začínají druhou část v početní výhodě, Vráblíkova rána do shluku těl druhý gól nepřinesla.

21:21
    Tomáš Jiránek (SLA) – 2 minuty za zdržování hry – posunutí hole. Motor bude hrát minutu a čtyřicet tři vteřiny pět na tři!

22:10
    Suchánek pálí vedle, Vráblík do náruče Hyláka. Těžké chvilky pro Pražany.

22:26
    Straka zpoza branky našel Nouzu, který nedokázal přes beton Hyláka dostat kotouč do sítě!

22:43
    Vráblíkova střela se od zadního mantinelu odrazila před prázdnou branku Nouzovi, který ji však míjí!

23:05
    Micka na ledě, hosté přečkali nejhorší.

23:21
    Teď už hraje i Jiránek, takže Slavia je kompletní a přečkala dlouhé chvíle hrůzy.

24:13
    Tak to byla laskominka, kterou teď předvedl DUŠAN ŽOVINEC! Ve vlastním obranném pásmu poslal napadajícího soupeře doslova na párek, rychle projel až do útočného pásma, kde přesnou střelou nad lapačku propálil Hyláka. Asistence: Lukáš Bohunický a David Kuchejda.

25:02
    Po nešťastném zásahu rozhodčího museli domácí beci odpálit kotouč přes všechny čáry.

26:33
    Hodně ustrašený výkon Slavie pokračuje a Motor kontroluje utkání.

27:17
    Zapeklitou situaci u modré čáry nakonec rozhodčí určili jako ofsajdovou.

28:03
    Jaroslav Markovič (SLA) – 2 minuty za sekání. Další přesilovka pro Motor, hostující forvard hasil nebezpečí faulem na Prokeše.

28:35
    Ostřelovač Zíb je v ráži, zatím však pálí nepřesně.

28:59
    Všechno na Zíba? To znají všichni a také s tím tak počítali. Jenže ROK PAJIČ je filuta a vyběhl se slávistickou obranou. V pravém rohu kluziště naznačil přihrávku na Zíba, tím zmátl úplně všechny a přesnou střelou pokořil Hyláka potřetí. Asistence: Lukáš Žálčík a Luboš Rob.

29:41
    Icing Slavie. Ve druhé třetině se hraje skoro jenom na jednu branku.

30:15
    Nouzovi střela nesedla a byla z toho taková šmudla. To Martin Heřman pěkně protáhl Hyláka, který tentokrát švihl lapačkou přesně.

30:49
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak jsem Motor trošku přechválil a Slavia zadělává na zápletku. JAROSLAV MARKOVIČ totiž objel branku a přes klubko hráčů do horního růžku prostřelil Bláhu. Asistence: Nathan Robinson a János Vas.

31:56
    Dvě ukázkové nahrávky předcházely čtvrté trefě Motoru. Slávistický obránce Adam totiž parádně namazal Josefu Strakovi, který napřáhl, nechal Hyláka odklouzat a připravil jako starý lišák kotouč DAVIDU KUCHEJDOVI před prázdnou branku a ten už nezaváhal. Asistence: Josef Straka.

32:38
    A v Budvar aréně je zase o něco veseleji, fanoušci by si samozřejmě přáli "bůra".

33:13
    Ondřej Bláha zatím působí při svém návratu do branky jistě, teď vykopl nepříjemné nahození Robinsona.

34:05
    Domácí brankář teď raději přikryl kotouč, ono mu ani nic jiného nezbývalo před Jiránkem. Hra se trošku zklidní.

35:27
    Motor se trošku stáhl a hrát musí Slavia. Teď ji přibrzdil ofsajd.

35:40
    Budvar arénou už zněla "Pátá", ale radost je předčasná. Robovu střelu totiž vcelku jasně kopl do branky Žálčík, takže stav zůstává. Diváci se zlobí, ale domácí hokejisté ani moc ne.

37:05
    Zakázané uvolnění sešívaných. Budvar aréna se baví hokejem, znovu je návštěva hodně slušná, může atakovat i šestitisícovou hranici.

38:19
    Veselý vypálil hodně tvrdě, naštěstí pro domácí nad branku.

39:09
    Suchánek pálil po Nouzově přihrávce bez přípravy z mezikruží, ale vyprášil jen Hylákovy betony.

39:49
    Kašpařík byl příliš aktivní a přejel modrou čáru příliš brzy, takže ofsajd. V obranném pásmu Slavie je celkem hustá mlha, tu v Budvar aréně neznáme. Uvidíme, co s tím udělá přestávka.

40:00

Druhá perioda je minulostí, Motor v ní jednoznačně dominoval a po zásluze vede o tři branky. Slávisté měli minimum šancí, z nich vytěžili jeden gól. To Jihočeši byli produktivnější a to ještě nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři, kdy se zastřeloval Nouza. Uvidíme, co přinese třetí část, která začne v 19:21.

Jdeme na třetí třetinu.

40:01

41:03
    Vráblíkova dělovka končí na zadním mantinelu, Nouza se z předbrankového prostoru neprosadil.

42:38
    Zajímavá kombinace třetí domácí formace, do souhry Mikysky s Kuchejdou ale vložil hůl jeden z obránců.

43:00
    Z levé strany svižně vypálil Veselý, brankář Bláha ale střelu viděl a zákrok lapačkou pěkně prodal divákům.

43:34
    Na ledě se poprvé objevil třináctý domácí útočník Vladimír Škoda, hrál zatím místo Tomáše Gumana.

45:19
    Tempo utkání trošku opadlo. Motor se nikam nežene a Slavia cítí, že vyrovnání je pro ni hodně vzdálené.

45:57
    Střela Muchy sražena do ochranné sítě, hra zůstane v obranném pásmu sešívaných.

46:09
    Žiga Pavlín (SLA) – 2 minuty za nedovolené bránění. Domácí mohou svůj náskok ještě navýšit v další přesilovce.

47:09
    Po sérii přihrávek Motor o puk přišel. Zatím je to ze strany domácích bez střelby.

47:56
    Heřman přihrával Nouzovi, ten nezamířil přesně.

48:09
    Slavia je kompletní.

48:45
    Postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

49:02
    Žovinec je dneska v ráži. Jeho tvrdé nahození za Hylákovu svatyni oběhlo po mantinelu celou arénu a skončilo až z Bláhovo brankou.

50:03
    Uplynulých deset minut bylo trošku vlažnějších. Uvidíme, jestli Slavie ještě najde síly na zdramatizování zápasu.

50:35
    Když je na ledě trošku volněji, tak se diváci baví po svém – "Kdo neskáče, není Motor," to už je při domácích kanonádách v posledních dvou sezonách celkem tradice v Budvar aréně.

51:24
    A co může následovat? Ano, mexická vlna a kdyby jedna...

51:39
    Žálčík sám před Hylákem, úspěšnější hostující gólman.

51:59
    Další lahůdka! Heřman milimetrovou přihrávkou našel hůl Straky, který byl sám před Hylákem, ale hostující gólman byl dobře postavený.

51:59
    János Vas (SLA) – 2 minuty za krosček. Slávistický útočník v následné mele poslal k zemi Nouzu, dostává dvě minuty.

52:56
    Ti kluci se tím hokejem prostě baví! Trio Heřman-Straka-Nouza zase kouzlilo v útočném pásmu, Hylák ale zázračně zakročil.

53:19
    Jakub Suchánek (CEB) – 2 minuty za hákování, Žiga Pavlín (SLA) – 2 minuty za hrubost. Domácí bek fauloval, v pokračující výhodě ho slávista nesmyslně dohrál. Pykat jdou oba.

53:56
    Roba střela z těžkého úhlu nemohla slávistického brankáře zaskočit. Za tři vteřiny se do hry vrátí Vas.

54:22
    Milan Hruška (SLA) – 2 minuty za krosček. Tlak Motoru pokračuje a čeká nás další přesilovka.

55:29
    Šanci dostává i třetí formace Motoru a nevede si špatně. Několik střel ale Hylák odrazil.

55:39
    Dnešní utkání sleduje 6224 diváků!

56:22
    Strakovo komando spíš hlídalo kotouč, Hruška je na ledě.

56:39
    Nouzovi to dnes nelepí, zase střílel, tentokrát jeho dělovka skončila těsně vedle.

57:32
    Muchova tečovaná rána skončila těsně mimo, následný zmatek v brankovišti vyřešil slávistický muž s maskou.

58:20
    Zatímco se hrají poslední dvě minuty, tak znovu skáče celý stadion. Motor už si dnešní tři body pohlídá a budou plně zasloužené.

59:35
    Děkovačka ve stoje, fanoušci děkují svému týmu.

Rychlejší, agresivnější, produktivnější – zkrátka lepší. Motor poráží pražskou Slavii 4:1, když tři body zůstávají na jihu Čech naprosto zaslouženě. Jihočeši svého soupeře převyšovali ve všech směrech a výkon Pražanů zůstal za očekáváním. Skoro vyprodaná Budvar aréna však je naprosto spokojená, Motor doma předvedl opět parádní výkon. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:53:51)

Pavel Kortus ml.

Góly a asistencie: 12. Nouza (Bohunický, Vráblík), 25. Žovinec (Bohunický, Kuchejda), 29. Pajič (Žálčík, Rob), 32. Kuchejda (J. Straka) – 31. Markovič (Robinson, Vas)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, Pajič, Rob – Nouza, J. Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman, Babka, Prokeš – Škoda.

Rozhodca: Petružálek – Rozlílek, Malý