Liberec – Hradec Králové 4:2 (kon.) | Berani Zlín – Vítkovice 0:3 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
HC Plzeň – K. Vary 4:2 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta Praha 6:3 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:1 (kon.)
Kometa Brno – Jihlava 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Dukla Jihlava
cz Štvrtok 10.09.2015, 19:00 • DRFG Arena, Brno • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 3. kolo

Domácí dnes zaslouženě vítězí za čtyři body. Jejich jednobrankový náskok na konci první třetině jim už odebrán nebyl a tak je vítězný gól připsán tříbrankovému střelci Petru Kratochvílovi. Děkuji vám za pozornost a přeji pěkný zbytek večera. (21:14:52)

59:13
    Ještě jeden trest v tomto utkání. Daniel Dvořák (JIH) dostává dvě minuty za napadení.

57:17
    Opět v pásmu Dukly úřadovala dvojice Kratochvíl – Havránek. Druhý jmenovaný ťukl puk před branku, kde se jej autor dnešních tří branek zkusil srazit do sítě.

56:23
    Biolek si řekl před brankovištěm o přihrávku, kterou následně zkusil bekhendem uklidit do sítě.

55:18
    Kometa právě vstřelila branku!
    Rychlé nahození Brna se svezlo po mantinelu až za bránu hostů, kde jej zastavil gólman Kořenář. Jenže jej překvapila rychlá souhra domácích, když Havránek nabídl touš PETRU KRATOCHVÍLOVI, který úspěšně poslal kus gumy do sítě a zaznamenal tak svůj hattrick! Asistence: Tomáš Havránek.

53:52
    Najman z pravého kruhu několika rychlými kroky získal skvělou střeleckou pozici na ose hřiště, ale nenasměroval střelu mezi tři tyče.

52:51
    Boltvan dojížděl k pravé tyči, kde chtěl volný puk dorazit do odkryté klece, jenže mu to nedovolili obránci Jihlavy. Dukla mezitím má již všechny hráče na ledě.

52:05
    Ondráček ve vlastním oslabení úspěšně napadal rozehru Komety, s pukem si najel mezi kruhy a z nouze vypálil pouze na zadní mantinel. Ušetřil tak ale cenné sekundy.

50:45
    Vojtěch Balaštík (JIH) – 2 minuty za hrubost.

50:45
    Balaštík vybojoval puk za bránou a zkusil jej rychle dostat kolem nejbližší tyče. Tam se ale Slavíček rychle nachystal.

49:43
    Dupljaku s Nováčkem zkusili společně vymyslet akci vedoucí ke gólu, Kořenář si svoji svatyni pohlídal.

47:30
    Jihlava vystřídala a čerstvé síly se ženou s pukem dopředu. Jejich nálet musí utnout až Slavíček.

46:28
    Daniel Kolouch se zkusil obtočit kolem branky, střelu z levé strany ale gólman Brna pokryl.

46:14
    Icing Komety vrací hru zpátky před Slavíčka.

45:14
    Havránkova dorážka rozezněla pouze vzdálenější tyč!

44:52
    Sedláčkova dělovka rozezvučela pouze zadní mantinel.

44:20
    Kometa se usazuje v pásmu, Grünwald hledal Kratochvíla, ale marně.

41:23
    Boltvan se natlačil před gólmana, střelou ke vzdálenější tyči na něj ale nevyzrál.

40:32
    Tentokrát aktivitu po vhazování přejali hosté, Slavíček se ale zatím příliš nezapotil.

40:01

Čtyřicet minut pryč, Kometa přidala další gól po zásluze Martina Biolka a do třetí části nastoupí s určitým náskokem oproti Jihlavě.

Další třetina začne přibližně v 20:32..

40:00

39:26

38:45
    Liridon Dupljaku se dostal do samostatného úniku, nevymýšlel žádné speciality a zkusil najít mezeru mezi betony. Gólman nakonec puk levým betonem kotouč vykopl do rohu.

38:26
    Kubeš je již na ledě, Kometa je ve čtyrech.

37:25
    Necelou minutu bude hrát Brno ve třech. David Sedláček (KOM) vyhodil puk mimo hřiště a i přes nesouhlas domácí lavičky dostává dvě minuty za zdržování hry.

37:20
    Váňa čekal u pravé tyče u odkryté branky, rychlou přihrávku ale do sítě nenasměroval.

36:16
    Jakub Kubeš (KOM) – 2 minuty za podražení.

35:53
    Boltvan poslal přihrávku přes hole dvou spoluhráčů až na Garčice, který si najel do volného prostoru a vypálil. Brankář Jihlavy měl ale dobrý výhled na celou situaci i jeho střelu.

35:11
    Petr Kratochvíl se dostal do rychlého útoku. Rozmýšlel se mezi přihrávkou na Havránka a střelou, nakonec se z pravé strany dostal na osu hřiště a pokusil se vystřelit hattrick. Kořenář tentokrát jeho střelu zastavil.

35:00
    Mezi kruhy se k puku dostal Najman, otočil se a zkusil po zemi překvapit Slavíčka. Tomu chvíli kotouč sice poskakoval, ale následně jej dokázal zkrotit.

34:04
    Kometa si udržuje nátlak na Jihlavu, která se dostává k pravidelným výpadům, končící nepřesnou nahrávkou.

32:10
    Kratochvíl ve středním pásmu oloupil hosty o puk a rychle se pustil do útoku, inkasoval ale bodyček a nedostal se do zakončení.

31:54
    Dukla vyhazuje přes všechny čáry, hra se tak vrací před Kořenáře.

30:55
    Početní výhoda Brnu končí, do mnoha střeleckých pozic se modrobílí nedostali.

29:27
    Začátek přesilovky domácím nevyšel, dlouhá Kubešova rozehrávka končí až zakázaným uvolněním.

29:01
    Třetí trest pro hosty. Dominik Hohl (JIH) dostává dvě minuty za podražení.

28:35
    Kratochvíl před brankovištěm zkoušel dorazit puk bekhendem, hattrick si ale tento brněnský hokejista nepřipsal.

28:19
    Duklu brzdí hvizd čárového rozhodčí, upozorňující na ofsajd.

27:28
    Domácí se třetí branky nakonec dočkali! Nováček přihrál na hůl MARTINA BIOLKA a ten překonává Kořenáře. Asistence: Filip Nováček.

26:41
    Dupljakova rána z mezikruží zamířila do plexiskla za bránou.

26:21
    Hosté jsou kompletní.

25:52
    Jako vítr se přes celý led až do zakončení prohnal Kousal, který ale v rychlosti na Slavíčka nevyzrál!

25:20
    Najman se ve vlastním oslabení dostal k puku v pásmu Komety, díky důrazu domácích ale nezakončil.

24:20
    Vojtěch Pražák (JIH) – 2 minuty za krosček.

24:12
    Filip Nováček, který loni odehrál sezónu v drese Jihlavy, se natlačil před Kořenáře a pokusil se na něj kličkou vyzrát. Gólman Dukly se ale dokázal natáhnout až k tyči.

23:32
    Sedláčkova rána od modré šla pouze na zadní mantinel.

23:10
    Opět hostující Kousal vynaložil úsilí k zavezení puku do pásma, tam se ale jeho tým nedokázal usadit.

21:17
    Kousal se tlačil před Slavíčka a nadělal trochu zmatku. On ani dorážející Ondráček nedostali puk za brněnského brankáře.

20:17
    Domácí opět rychle získali puk a prověřili Kořenáře.

20:01

Dvacet minut za námi, k vidění byly hned tři branky. Nejprve se do dvou gólových šancí dostal domácí Petr Kratochvíl, který v první minutě otevřel skóre a o osm minut později přidal druhou trefu. Hosté se dokázali dotáhnout na jednu branku, když ve zmatku před bránou přesně dorážel Ondřej Najman.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

20:00

19:47
    Grünwald byl v rychlém útoku zastaven kvůli ofsajdu.

18:34
    Před Havlátem se na levé straně na chvíli otevřela možnost dorážky do prázdné branky, poletující puk ale brněnský útočník netrefil.

16:19
    Mohlo být vyrovnáno! Vojtěch Balaštík se rychle obtočil kolem Slavíčkovy brány a chtěl zastrčit puk do sítě. Pro jeho smůlu ale puk skončil na boční síti!

15:22
    Pavel Kousal se ve vlastním oslabení dostal do úniku, chtěl ještě přihrát, ale puk zastavil rychle se vracející domácí bek.

14:01
    Jaromír Vlček (JIH) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

13:35
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš. O tom se teď přesvědčili hokejisté Komety. Ve zmatku před Slavíčkovou brankou se modrobílým nepodařilo vyhodit puk a k dorážce se dostal ONDŘEJ NAJMAN a puk skončil až v síti! Bez asistence.

12:56
    Tohle je pro Brno smůla. Rychlá akce vyústila možná v branku, které si jako jediný všiml hlavní sudí a až poté se začali modrobílí radovat. Po konzultaci s čárovými rozhodčími ale gól uznán nebyl.

11:05
    Druhý icing domácích za sebou, Jihlava se tlačí stále dopředu.

09:56
    Liridon Dupljaku se rychle vřítil přes modrou až mezi kruhy, udělal kličku a vypálil. Jeho pokus gólman Dulky s jistotou zastavil.

08:46
    Sedláček poslal do útoku dva své spoluhráče, Havránek z pravého kruhu přihrál úplně volnému PETRU KRATOCHVÍLOVI, který z první zamířil přesně do levé horní části branky a střílí tak svoji dnešní duhou trefu. Asistence: Tomáš Havránek a David Sedláček.

07:48
    Pavel Kousal zaváží puk do útočné třetiny, v rohu se ale s Kubešem sráží a kotouč si berou na hokejky domácí.

06:46
    Nováček se snažil uklidit puk z brankoviště za záda Kořenáře, ten se ale roztáhl na brankové čáře a nepustil druhý kotouč do brány.

05:47
    Boltvan si na pravé straně sjížděl k tyčce, dostal přihrávku, ale kotouč mezi betonem Kořenáře a tyčkou neprocpal.

04:55
    Ondráček s Bambulou zavezli puk do útočné třetiny, ale nakonec se ke střele nedostali.

03:50
    Kometa si vytváří stále střelecké pozice, Švejda od modré plácl do puku dřív, než by domácí museli vyklidit pásmo. Kořenář vyrazil střelu do ochranné sítě.

02:45
    Filip Dvořák se z levého kruhu tlačil před brankoviště, zakončení bekhendem mu ale Kořenář vyrazil.

01:11
    Dukla si vynutila vhazování před Slavíčkem, ovšem ihned poté se Biolek vrhl do dalšího útoku, jeho přihrávka na Dupljaka mu však nevyšla.

00:18
    Máme tu rychlý gól dnešního zápasu! Brno ihned po vyhrání úvodního buly skóruje. Na konci kombinace Komety byl PETR KRATOCHVÍL, který u pravé tyče bez problému uklidil puk do odkryté části branky. Asistence: Tomáš Havránek a Filip Dvořák.

00:01

Oba týmy jsou na ledě, můžeme začít.

HC Kometa Brno: Slavíček (Gerža) – Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš, Kabelka, Kupčík, Kratochvíl – Tůma, Havlát, Dvořák, Nováček, Biolek, Nohel, Garčic, Dupljaku, Havránek, Boltvan (C), Grünwald

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Půža, Pražák, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl (C) – Vala, Dufek, Ondráček, Najman, Balaštík, Dvořák, Kolouch, Bambula, Marcilis, Peschout, Kousal

Rozhodčí: Čech – Reich, Skopal.

Pěkný čtvrteční večer! Máme před sebou třetí kolo DHL Extraligy juniorů. Pro oba zúčastněné týmy to je však druhý sezónní zápas, jelikož druhé kolo se bude dohrávat až v roce 2016. Domácí HC Kometa Brno přivítá na své ledové ploše DRFG Areny celek HC Dukly Jihlava. Úvodní buly je naplánováno na 19. hodinu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Michal Kuba

Góly a asistencie: 1. Kratochvíl (Havránek, Dvořák), 9. Kratochvíl (Havránek, Sedláček), 28. Biolek (Nováček), 56. Kratochvíl (Havránek) – 14. Najman

Rozhodca: Čech – Reich, Skopal