Spišská N. Ves – Trnava 5:2 (kon.) | Michalovce – Pov. Bystrica 13:0 (kon.) | Prešov – Humenné 8:0 (kon.)
Nové Zámky – Bardejov 3:2 (1:0 po s.n.) | Detva – Senica 2:4 (kon.) | Topoľčany – Lipt. Mikuláš 5:4 (2:1 po s.n.)
HK DOXXbet Detva
2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
HC Dukla Senica
Streda 09.09.2015, 18:00 • ZŠ Detva • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

A je to tu. Už 23. ročník 1. hokejovej ligy klope na dvere.

Obhajca minuloročného víťazstva HC 07 Detva bude hrať v prvom kole na domácom ľade proti HC Dukla Senica.

HC 07 Orin Detva
    Počas letnej prípravy vystriedali Detvania niekoľko hráčov, medzi najzaujímavejšiu posilu môžeme zaradiť príchod Lukáša Bambúcha z Banskej Bystrice. Pod Poľanou bude veľmi silný útok Graham -Kanaet – Parhouse. V príprave si miesro v prvom útoku vybojoval Buda. Chýbať nebude ani Lukáš Říha, či kapitán Branislav Srnka, ktorý v posledných prípravných zápasoch pre zranenie nehral. V kádri udržali obrancov Sládka a Predajnianskeho.Veľa si sľubujú od Busilka. Na brankársky post angažovali Patrika Polca. Chrbát by mu mal kryť mladý Rusnák. Z minuloročného kádra odišli Petro, Volentier, či Pač. Mužstvo HC 07 odohralo 8 prípravných zápasov s negatívnou bilanciou 3 výhry a 5 prehier. Súperom Detvy boli Nové Zámky, Liptovský Mikuláš, Ujpest Budapešť, ale aj dvaja extraligisti Martin a Žilina

V Senici sa počas prípravy na novú sezónu vystriedalo až 45 hráčov a dvaja brankári. Cieľom klubu je postúpiť do play-off. Medzi najproduktívnejších hráčov v príprave patril Filip Pekarčík (11 bodov), Lukáš Ružička (11 bodov) a Dávid Videlka (9 bodov). Posilou by mal byť útočník Garip Saliji, ktorý predtým pôsobil v Bardejove. V prípravných zápasoch sa Senici príliš nedarilo (3 výhry a 6 prehier). Súpermi im boli Topoľčany, Trnava, Hodonín, Břeclav a na záver prípravy extraligista zo Skalice.

HC 07 Orin Detva: Polc (Rusnák) – Bambúch "A", Lunter, Sládok, Zorvan, Predajniansky, Busilko, Gábor, Mačkovič – Buda, Hajnik, Fekiač "A" – Krajči, Srnka "C", Řiha – Adamčík, Balko Ambroz – Parkhouse, Kanaet, Graham. Tréner: M. Ihnačák.

HC Dukla Senica: Račko – Grman, Šohajda, Korytko, Šimon, Černý, Žitňaský, Pavešic – Dvonč, Řezáč, Ružička, Daniel, Kotzman, G. Saliji, L. Klíma, Dobrý, Pekarčík, Videlka "C".

Rozhodca: Valach – Farkaš Holienka.

00:01

00:26
    Fekiač z uhla ako prvý vystrašil brankára hostí Račka.

00:54
    Senica dala gól!

Hostia hneď z prvej možnosti otvorili skóre, keď PETR ŘEZÁČ spoza brány zasunul puk do brány.
    Asistencia: Ivan Černý.

02:24
    Veľmi nepríjemnú strelu na domáceho Polca vyslal Ružička, ale domáci brankár sa stihol presunúť v bráne.

03:18
    Na opačnej strane sa natlačil pred brankára Račka Hájnik, ale gól nedal.

05:52
    Lunter zakončuje veľmi nepresne. Trafil len zadný mantinel.

06:49
    Najprv mohol vyrovnať Krajči a následne sa nepresadil sám pred Račkom Lukáš Říha.

08:55
    Detva dala gól!

Domácim sa podarilo vyrovnať a o prvý presný zásah v sezóne sa postaral LUBOR BALKO, keď vyrovnal.
    Asistencia: Adrián Mačkovič.

10:36
    Predajnianskeho tvrdá strela tesne preletela popred bránu.

11:20
    Říha na bránkovisku nedokázal puk zasunúť do brány a následne sa pred bránou strhla mela v ktorej boli Kanaet s Pakhousem, ale všetko sa zaobišlo bez trestania.

12:28
    Adamčík sa snažil zasunúť puk spoza brány, ale Račka neprekabátil.

14:18
    V dobrej pozícii sa ocitol domáci kapitán Srnka. Račko znovu skvele podržal Senicu.

14:57
    Po strele Predajnianskeho nevedel brankár hostí, kde má puk, ale pomohla mu obrana a všetko upokojili.

15:13
    Graham sám pred Račkom na trikrát nedokázal dostať puk do brány.

15:52
    Po strele Řezáča musel domáci Polc vytlačiť puk na ochrannú sieť.

16:42
    Hra je prerušená potom, čo puk skončil na maske brankára hostí Račka.

18:13
    Hostia poslali puk len cez všetky čiary.

19:01
    Posledná minúta prvej tretiny.

19:25
    Parkhouse nahodil puk pred bránu, kde dvojica Graham s Kanaetom nepretlačil puk za Račka.

20:00

Skončila sa prvá časť stretnutia, v ktorej Senica už v prvej minúte otvorila skóre Řezáčom. Domáci postupom času zvýšili aktivitu a dokázali vyrovnať po góle Balka. V druhej polovici prvej tretiny svoje šance už Detva nepremenila a tak po 20. min je stav nerozhodný 1:1.

20:01

20:14
    Ružička sa natlačil pred Polca, ale jeho strela skončila na žrďke.

20:22
    Domáce mužstvo oslabil kapitán mužstva Branislav Srnka na dve minúty. Trest je za hru vysokou hokejkou.

20:38

Senici sa podarilo bleskovo využiť presilovku, keď sa puk dostal na hokejku LUKÁŠA KLÍMU, ktorý ponad rameno Polca poslal hostí do vedenia.
    Asistencie: Petr Řazáč, Patrik Korytko.

22:02
    Videlka sa dostal cez celé klzisko pred Polca, ale sám pred ním trafil len do betónov.

23:31
    Grahamovo nahodenie Parkhouse tečoval, ale mimo bránu.

23:43
    Aj Detva bude hrať presilovku. Dve minúty za bránenie dostáva Ivan Černý.

24:06
    Garip Saliji unikol v oslabení zakončil, ale bol faulovaný.

24:06
    Peter Lunter dostáva dve minúty za sekanie.

24:15
    Rozhodca musel vyriešiť, či puk po strele Videlku skončil za bránkou čiarou, alebo nie. Napokon rozhodca ruky rozpažil a tak gól to nebol.

25:04
    Polc sa v hre 4 na 4 nemôže stažovať na nedostatok práce. Má jej viac než dosť. Zakončovali Ružička a Pekarčík, ale domáci brankár skvele zasiahol.

25:44
    Senica je v plnom počte, ale pri prechode do útočného pásma si nedali jej hráči pozor na modrej čiare.

26:07
    Detva je v plnom počte.

27:33
    Domáci sa zlostia na rozhodcov, ktorí odpískali prihrávku rukou.

28:06
    Vysoký oblúčik, ktorý mal oslobodiť Detvu z obranného pásma skončil pod lapačkou Račka. Domáci tak získali útočné pásmo.

28:34
    Po strele Korytka výborne zasiahol domáci Polc a následne si to rozdali Mačkovič a L. Klíma.

28:34
    Adrián Mačkovič – dve minúty údery.

28:34
    Lukáš Klíma – 2. min. – údery.
    Hrá sa 4 na 4.

30:28
    Domáci v hre 4 na 4 boli aktívnejší, ale chýbalo len zakončenie.

30:35
    Oba celky v plnom počte.

30:53
    Jozef Sládok dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

31:37
    David Graham dostáva dve minúty za sekanie, ale rozhodcovia nepostrehli pár sekúnd predtým vysokou hokejku v jeho tvári.

32:13
    Domáci Polc zneškodnil strelu Klímu a následne museli mu pomôcť aj brániaci hráči pred dorážkami.

32:23

Hosťom sa podarilo využiť presilovku 5 na 3, keď presne ako druhý gól dal LUKÁŠ KLÍMA z rovnakého miesta.
    Asistencie: Petr Řezáč, Ivan Černý.

33:38
    Domáci sú v plnom počte.

35:14
    Domáci poslali puk cez všetky čiary.

35:54
    Sládok sa pretlačil pred bránu, kde hľadal Říhu, ale dráhu puku skrížil obranca Senice.

37:00
    Predajniansky delovkou trafil len do Račka.

37:09
    Následne Jakub Predajniansky hákuje a Detva bude hrať v oslabení.

38:03

Senica využila ďalšiu presilovku, keď sa presadil PETER ŠOHAJDA,keď zasunul puk do prázdnej brány.
    Asistencie: Garip Saliji, Michal Romančík.

38:03
    Navyše sa domáci budú brániť. Dve minúty dostáva Patrik Fekiač

39:00
    Za vrazenie dostáva dve minúty aj Róbert Krajči a je tu presilovka 5 na 3 pre Senicu.

40:00

Skončila sa druhá tretina stretnutia, v ktorej sme videli len gól v bráne Detvy. Dva krát sa v presilovke presadil Lukáš Klíma a raz Peter Šohajda.

40:01

40:03
    Domáci sú už na ľade štyria.

41:01
    Hostia ani v ďalšej časti presilovky nič nevymysleli a domáci sú v plnom počte.

41:33
    Po Grahamovej strele skončil puk v lapačke Račka.

41:49
    Domáci zabudli za chrbtom na Dobrého a ten šiel sám na Polca. Domáci brankár jeho nájazd zneškodnil.

43:08
    Mačkovičova strela len poskakoval pred bránou Senice.

44:24
    Zorvan vzal puk v obrannom pásme a Dobrý ho fauloval.

44:24
    Ľuboš Dobrý dostáva dve minúty za sekanie.

45:53
    Hájnik bol v pásme skôr s pukom ako stihol vykorčuľovať vonku Buda. Postavenie mimo hry.

46:25
    Senica hrá v plnom počte.

47:29
    Za hru z vysokou hokejkou dostáva menší trest Garip Saliji.

48:47
    Róbert Krajči dostáva dve minúty za hru s vysokou hokejkou. Následne mu rozhodca Valach udelil trest do konca zápasu. Dve minúty si odsedí za Krajčiho Martin Ambróz.

49:08
    Iľja Busilko dostáva dve minúty za sekanie.

49:30
    Senica je v plnom počte.

50:06
    Senica dostáva dve minúty za veľa hráčov na ľade.

50:48
    Detva je v štvorici.

51:21
    Iľja Busilko dostáva dve minúty plus osobný 10.min. trest.

Rozhodca Valach ani sám nevie začo dáva tresty. Momentálne máme na ľade debatný krúžok hráčov a rozhodcov aké má dať tresty.

Stále nehráme rozhodcovia sami nevedia koľko má byť na ľade hráčov.

V Detve nič nového. Hra nezačala. Hráči vyšli na ľad aby nevychladli. Diváci odchádzajú domov.

Cirkus okolo trestov sa skončil a pokračujeme nakoniec 4 na 4.

52:07

53:11
    Graham zakončuje nepresne bekhendom.

53:22
    Detva v plnom počte a dostáva sa do útočného pásma.

54:13
    Neujala sa ani strela Hájnika medzi betóny Račka.

55:24
    Domáci sa v závere pokúšajú aspoň o skorigovanie výsledku, ale dneska im nieje súdené dať viac ako gól.

55:48

Predsa len sa podarilo Detve znížiť, keď po krásnej akcii dostal puk do brány MARTIN AMBRÓZ.
    Asistencie: Lukáš Říha, Branislav Srnka.

56:18
    Krásne sólo predviedol Hájnik len mu chýbalo gólové zakončenie.

56:40
    Ďalšia biliardová akcia domácich Kanaet – Parkhouse – Graham posledne menovaný pálil medzi betóny Račka, ktorý strelu zneškodnil.

56:40
    Oddychový čas hostí.

57:41
    Patrik Korytko dostáva za nedovolené bránenie dve minúty.

57:56
    Po strele Mačkoviča puk trafil bočnú sieťku a diváci kričali gól. Na štadióne zhaslo svetlo a hostia sa čudovali, čo sa deje. Puk v bráne neskončil.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

58:58
    Polc prenechal miesto na ľade Hájnikovi a domáci hrajú power – play.

59:22
    Oddychový čas domácich.

59:42

Skončilo sa stretnutie prvého kola medzi Detvou a Senicou. Domáci po slabom výkone prehrali 2:4, ale prispeli ku tomu hlavne aj rozhodcovia keď v druhej tretine vylučovali domácich hráčov jednostranne. Je pravda, že Detva dnes nepodala výkon ako diváci poznali v minulej sezóne. Najslabším článkom stretnutia bola rozhodcovská trojica, ktorá v polovici tretej tretiny nedokázala 15 min. rozhodnúť koľko hráčom má byť na ľade.

Dnešné stretnutie sleduje 464 divákov.

Vyjadrenie trénerov prinesieme neskôr.

Miroslav Ihnačák (tréner HC 07 Detva): "Hneď pri druhom striedaní sme inkasovali gól a následne v prvej tretine sme nepremenili množstvo príležitostí na skórovanie. Hralo sa prakticky na jednu bránu. Zákonite prišiel trest v druhej tretine, lebo nám momentálne chýba strelec. V druhej tretine súper dal tri góly v presilovke a následne už len bránili. Snažili sme sa nepriaznivý stav skorigovať, ale nepodarilo sa nám to."

Svätopluk Kosík (tréner Dukla Senica): "Sme veľmi spokojní, že sa nám podarilo získať tri body. Chlapci hrali presne to, čo sme si povedali na pred zápasových tréningoch a v príprave tesne tu v Detve. Zachytal nám veľmi dobre brankár Račko. Podarilo sa nám využiť presilovky, ktoré v konečnom dôsledku aj rozhodli v náš prospech. Pred Detvou sme mali rešpekt.Je to obhajca prvenstva a aj v príprave hrala veľmi dobrá zápasy s kvalitnými súpermi." (21:39:59)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Marek Antalík

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Dukla Senica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 9. Balko (Mačkovič), 56. Ambróz (Říha, Srnka) – 1. Řezáč (Černý), 21. L. Klíma (Řazáč, Korytko), 33. L. Klíma (Černý), 39. Šohajda (G. Saliji, Romančík)

HK DOXXbet Detva: Polc (Rusnák) – Bambúch "A", Lunter, Sládok, Zorvan, Predajniansky, Busilko, Gábor, Mačkovič – Buda, Hajnik, Fekiač "A" – Krajči, Srnka "C", Řiha – Adamčík, Balko Ambroz – Parkhouse, Kanaet, Graham. Tréner: M. Ihnačák.

Rozhodca: Valach – Farkaš Holienka