Spišská N. Ves – Trnava 5:2 (kon.) | Michalovce – Pov. Bystrica 13:0 (kon.) | Prešov – Humenné 8:0 (kon.)
Nové Zámky – Bardejov 3:2 (1:0 po s.n.) | Detva – Senica 2:4 (kon.) | Topoľčany – Lipt. Mikuláš 5:4 (2:1 po s.n.)
HK Spišská Nová Ves
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
HK Gladiators Trnava
Streda 09.09.2015, 17:00 • Spišská Nová Ves • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Po dlhej letnej prestávke sa na Spiši opäť pôjde na prvoligový hokej. Počas leta sa toho v spišskonovoveskom hokeji udialo veľmi veľa. Došlo k zmene na riaditeľskom poste. Predchádzajúci ročník bol finančne "prepísknutý" a tak do novej sezóny vstupujú Spišiaci s veľkými otáznikmi. Novým riaditeľom sa stal známa osobnosť Ľubomír Vaic, ale káder A – mužstva sa veľmi zmenil. Letnú prípravu odštartoval ako tréner Vladimír Klinga, ale tiež dal prednosť ponuke do zahraničia. Novým trénerom sa stal Marián Horváth. Spišiaci postupne skladajú káder na 1. ligu a hlavným cieľom je hrať dobrý hokej a hlavne finančne preklenúť túto sezónu.
    V minulej sezóne Spišská Nová Ves vyhrala základnú časť, prebojovala sa do finále, no dnes sú takéto ciele skôr utópiou.
    A tak pozitívnou správou je, že Spišiaci sa predstavia v nových dresoch.

00:01

HK Spišská Nová Ves: Borároš – Findura M., Piják, Lesňák, Hančák, Janovčík, Lapšanský, Koky, Hrubý, Holák, Cvengroš, Bdžoch, Hamráček, Osuský, Giľák, Zakopjan, Ištocy, Smotrila, Bališ, Kucirko.

HK Gladiators Trnava: Hála – Barinka, Hronec, Lisoň, Mrázik, Domaev, Poláček, Čunderlík, Lukačovič, Glemba, Hrbáčik, Pardavý, Schmidt, Turan, Maury, Ševčík, Reho.

Rozhodca: Snášel – Šoltés, Vyšný.

02:00
    Typický začiatok sezóny, viac zakázaných uvoľnení ako súvislej hry.

06:06
    Prvý gól Spišskej Novej Vsi v novej sezóne strieľa Matej Giľák.

07:09
    Je vyrovnané. Strelou švihom spomedzi kruhov Ján PARDAVÝ vyrovnal.

09:46
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Rýchly protiútok domácich a Lukáš PIJAK šikovne pomedzi nohy dostal domácich do vedenia. Asistencia: Kucirko.

10:00
    Rušná prvá desaťminútovka. Po opatrnom úvode to obe mužstvá rozbalili naplno. Trnavčania rýchlo odpovedali na gól, no domáci znova vo vedení. Zatiaľ sa diváci nenudia.

11:30
    Vyloučení v týmu HK Spišská Nová Ves (Piják).

13:27
    V hre štyroch na štyroch sa z oboch strán hra veľmi opatrne, ďaleko od oboch bránkárov.

15:37
    Domáci sú už dôraznejší v obrane, rovnako aj Hála chytá spoľahlivo a záver prvej tretiny je opäť opatrný.

17:22
    Šikovne to teraz urobil Juraj KUCIRKO. Unikol po pravej strane a puk poslal medzi betón a lapačku Hálu. Asistencia: Bališ.

17:47
    A opäť je na spišskonovoveskom zimáku veselšie. Domáci už majú dvojgólový náskok.

19:09
    Matej Giľák vo výbornej gólovej pozícii, ale puk tesne minul bránu.

19:54
    Vyloučení v týmu HK Spišská Nová Ves (Lesňák).

20:00

V nových dresoch prvá tretina Spišiakom vyšla. Divákov potešili troma gólmi, ale aj dobrou hrou.

20:01

20:43
    Nebezpečná situácia pred Borárošom, ale puk v jeho bráne neskončil.

21:50
    Z presilovky na začiatku druhej tretiny asi Trnavčania druhý gól nevyťažia. Hrá sa ďaleko od domáceho gólmana.

23:11
    Prvá vážnejšia príležitosť Spišiakov v druhej tretine, ale Hála bol pozorný.

23:23
    Trnava dala gól!
    Dávid SCHMIDT sa ocitol pred Borárošom a zblízka znížil na rozdiel gólu. Asistencia: Lisoň.

24:34
    Delovka Hančáka tesne letela okolo hlavy gólmana hostí a puk skončil nad bránou.

26:59
    Hrá sa z jednej strany na druhú, Trnavčania cítia šancu na vyrovnanie, ale domáci nielen dobre bránia, ale aj útočia.

27:45
    Vyloučení v týmu HK Spišská Nová Ves (Hančák).

28:29
    Vyloučení v týmu HK Spišská Nová Ves (Lisoň).

30:37
    Obe mužstvá už hrajú s plným počtom hráčov. A znova sa môžeme tešiť na vyrovnaný a dobrý hokej.

31:14
    Vyloučení v týmu HK Spišská Nová Ves (Pijak).

31:50
    Gól v oslabení a nechytateľná strela Richarda SMOTRILU.

32:53
    Presilovka Trnavy pokračuje, domáci dobre bránia.

33:21
    Vyloučení v týmu HK Spišská Nová Ves (Cvengroš).

33:21
    Vyloučení v týmu HK Gladiators Trnava (Poláček).

36:21
    Skrumáž pred Borárošom, ale ten všetko rieši s prehľadom.

36:54
    Vyloučení v týmu HK Gladiators Trnava (Čunderlík).

37:53

37:53

40:00

40:01

40:35
    Hokejová lahôdka pre divákov v podaní Richarda SMOTRILU. Asistencia: Findura.

43:45
    Rýchly gól v úvode tretej tretiny Spišiakom veľmi pomohol, na druhej strane hostí dokonale zaskočil. Trojgólový rozdiel je už troška priveľa.

44:40
    Lesňaková strela len tesne minula bránu.

44:49
    Závar pred Borárošom, ale ten všetko rieši s prehľadom.

44:50
    A opäť pohotový zákrok Borároša a mohutné povzbudzovanie fanklubu, ktorý sa na prvý zápas zišiel v hojnom počte.

46:00
    Ištocy vo výbornej streleckej pozícii, ale gólmana hostí neprekonal.

46:09
    Borároš na ľade po zásahu kolenom hosťujúceho hráča do hlavy, ale je v poriadku.

46:09
    Vyloučení v týmu HK Spišská Nová Ves (Osuský).

47:42
    Presilovkový tlak Trnavy, ale Bororáš zatiaľ vynikajúci.

48:13
    Presilovku domáci ustáli a udržali si sľubný trojgólový náskok.

49:36
    Hančákova strela nemala razanciu, ale bola dobre mierená. Brankár hostí si s ňou poradil.

50:14
    Nepekný faul na hráča hostí v rohu klziska.

50:14
    Dva plus dva a do konca zápasu.

50:14
    Vyloučení v týmu HK Gladiators Trnava (Lisoň).

50:34
    Vyloučení v týmu HK Spišská Nová Ves (Giľák).

50:47
    Šanca hostí v početnej prevahe urobiť niečo ešte s výsledkom.

51:54
    Vyloučení v týmu HK Gladiators Trnava (Pardavý).

52:12

52:12
    K čomu je dobré toľko vylúčení a zbytočných faulov? To už pískajú aj diváci, lebo chcú vidieť hokej, a nie zbytočné vylúčenia na oboch stranách.

52:25
    Úprava bránkoviska na strane Spišskej Novej Vsi. Krátka prestávka.

52:37
    Vyloučení v týmu HK Gladiators Trnava (Barinka).

54:36
    Trnava stále v útočnom pásme, ale pred domácim brankárom si nevedia vypracovať gólovú šancu.

55:16
    Po dlhšom čase máme na ľade po piatich hráčov na ľade.

55:28
    Šanca na strelenie gólu v podaní domáceho Finduru, ale v koncovke dlho "miešal" puk.

56:01
    Dravý prienik Lesňáka, ale v koncovke nemieril presne.

56:29
    A znova sa bude vylučovať.

56:29
    Vyloučení v týmu HK Gladiators Trnava (Domaev).

56:29
    Tretia tretina poznačená zbytočnými faulami a následne sa viac vylučuje ako hrá.

58:40
    A znova máme plný počet hráčov na ľadovej ploche. Stretnutie sa už len dohráva.

59:45
    Ešte Lesňák mohol prikrášliť výsledok.

59:55
    Fanklub tlieska a ďakuje za prvé víťazstvo Spišiakov v sezóne.

Nové dresy pokrstené tým najlepším výsledkom. Spišiaci milo prekvapili víťazstvom seba, fanúšikov a funkcionárov. Hrali kultivovaný hokej, využívali šance a zaslúžene zvíťazili. (19:18:07)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Patrik Petruška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Gladiators Trnava. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 7. Giľák, 10. Piják (Kucirko), 18. Kucirko (Bališ), 32. Smotrila, 41. Smotrila (Findura) – 8. Pardavý (Lisoň), 24. Schmidt (Lisoň)

Rozhodca: Snášel – Šoltés, Vyšný