HBK Nitrianski Rytieri Nitra
7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
MŠK Kežmarok
Sobota 05.09.2015, 13:00 • Vedľajšia plocha Zimného štadióna v Nitre. • Extraliga (SK) • 1. kolo

Tlačová konferencia:
    Jozef Ďuris, tréner HBK Nitrianski Rytieri Nitra: "Na úvod sezóny sa hral svižný hokejbal. Na nás bolo vidieť, že sme trošku rozohratí zo Svetového pohára. Dominovali sme počas celého stretnutia. Hostí sme do veľa šancí nepustili. Po celý zápas sme hýrili pohybom čoho výsledkom je aj konečné skóre 7:1."

Dávid Mikša, tréner MŠK Mimisolar Kežmarok: "Prvú tretinu sme hrali s Nitrou vyrovnaný zápas. Prišli sme sem s mužstvom, kde máme päť, šesť mladých hráčov. Dali sme im príležitosť a s ich výkonom v prvej tretine som spokojný. V druhej tretine nás zlomili dve presilovky Nitranov, ktoré premenili. Odskočili nám na dva góly a ťažko sa s nimi potom už hralo. Potom pridali ďalšie dva góly. My sme si povedali v kabíne, že nemáme čo stratiť. Sme tu s mladým mužstvom, budujeme niečo nové do budúcnosti. Nitra bol zrejme silný súper pre nás, ale aspoň sme si vyskúšali, kde je slovenská špička. V tretej tretine sme hrali opäť dobre. Chceli sme čo najmenej inkasovať a hrať v pásme Nitry, čo sa nám v celku darilo. (15:14:46)

Domáci mali výborný vstup do zápasu. Súpera pritlačili a už v 4. minúte sa im podarilo otvoriť skóre zásluhou dorážky Michala Eckera. Onedlho mali Rytieri ďalší gól na hokejke, ale Cajchan svoj nájazd nedoviedol do úspešného konca. Kežmarok v závere prvej časti hru vyrovnal, ale proti dobre chytajúcemu brankárovi Petríkovi sa nepresadil. V druhom dejstve Rytieri jasne dominovali. V 16. minúte zvýšil na 2:0 z presilovej hry Bacovský a onedlho ten istý hráč zariadil v ďalšej početnej výhode Rytierom už trojgólový náskok. Hostia znervózneli. Hra sa im nedarila, loptička im odskakovala od hokejok a navyše kazili aj ľahké prihrávky. Úradujúci majster bol na koni a do prestávky sa presadil ešte dvakrát. Brankára Pristáša prekonali Hrivnák a Bujdák. Do tretej tretiny naskočili lepšie domáci. V 32. minúte sa po prihrávke Frkáňa trafil do čierneho Hrivnák a svojim druhým gólom v zápase zvýšil na 6:0. Nitrania dominovali aj v ďalšom priebehu. V 39. minúte pridali siedmy gól, keď sa do listiny strelcov zapísal Tary. Až potom sa k slovu dostali aj hostia. V 41. minúte výsledok kozmeticky upravil hosťujúci Knápik. HBK Nitrianski Rytieri Nitra napokon deklasoval MŠK Mimisolar Kežmarok 7:1.

55:00
    Bacovský v závere ešte vystrašil obranu súpera, ale gól už nepadol.

54:30
    Glevaňák namieril nad bránku Petríka. Onedlho pálil Teplický, ale brankár Nitry bol na mieste.

54:00
    Kežmarok už postavil presilovkový dáždnik.

53:30
    Cebo v oslabení vyprášil strelou z diaľky Pristášovi betóny.

53:10
    Za bránenie v hre odchádza na trestnú lavicu kapitán Filip Titka.

52:53
    Veľký závar pred Pristášom. Kežmarok mal šťastie, loptičku do siete nedopravili ani Hrivnák a ani Frkáň.

52:45
    Rozhodnutý zápas sa už iba dohráva. Množia sa ostré súboje avšak stále sú v rámci pravidiel.

51:51
    Hráči predviedli nečakaný útok na mňa. Ustál som to a loptičke som sa v poslednej chvíli uhol. Bude sa vhadzovať v strednom pásme.

51:33
    Fečunda hlavou narazil na mantinel. Rozhodca prerušil hru. Fečunda je v poriadku. V hre sa bude pokračovať.

50:55
    Hostia sa snažia nadviazať na úspech a pridať ďalší gól. Nitra pod tlakom iba vyhadzuje loptičku na zakázané uvoľnenie.

40:24
    MŠK Mimisolar Kežmarok dáva gól!
    Po prihrávke Kundľu sa z blízkosti presadil MICHAL KNÁPIK a zbavil tak gólmana Rytierov Petríka čara – 7:1.

39:58
    Marián Maxin si ide sadnúť na dve minúty za držanie.

39:50
    Titka prišiel o loptičku v strednom pásme. Hostia sa snažili prejsť do rýchlej kontry. Dokonca sa pokúsili ohroziť aj Petríka. Nepodarilo sa im to aj za cenu faulu Maxina.

38:42
    Nitra dáva gól!
    Ecker opäť ponúkol lahodnú prihrávku tentoraz na MARTINA TARYHO. Ten ponuku neodmietol a poľahky strieľa svoj prvý gól v zápase.

38:10
    Ecker nádherne spoza bránky načasoval prihrávku na Königa. Ten gólmana Pristáša neprekonal.

37:54
    Ščasný sledoval nahodenú loptičku a tak ju brankár Pristáš radšej prikryl.

37:03
    Krásna strela jedného z domácich hráčov a ešte krajší zákrok Pristáša. Dorážka domácich smerovala nad bránku.

36:30
    Maxin v poslednej chvíli vypichol loptičku Oravcovi, ktorý sa snažil predrať do zakončenia.

35:47
    Cajchan vybojoval za bránkou hostí loptičku, vytiahol ju až pred brankára Pristáša. Širokého gólmana však z blízkosti neprestrelil.

35:05
    Ofsajd hostí. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

34:34
    Skončila sa presilovka hostí. Nitrania si držia čisté konto.

34:28
    Kežmarčania sa len veľmi ťažko dostávajú do zakončenia.

32:55
    Po strele hostí drží loptičku v lapačke Petrík. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici.

32:34
    Rastislav Mach odchádza za sekanie na trestnú lavicu.

32:34
    Na zemi je ďalší hráč Kežmarku. Len ťažko stáva zo zeme Knápik. V tomto prípade sa vylučuje.

31:56
    Teplický sa zranil pri mantineli. Vyzerá to tak, že bude v poriadku. Na zodpovednosť si ho zobrala sympatická doktorka.

31:41
    Krásna akcia Nitry. Cebo našiel Frkáňa, ktorý následne vyzval na zakončenie MICHALA HRIVNÁKA. Domáci útočník strieľa svoj druhý gól v zápase.

31:31
    Rytieri opäť držia súpera prišpendleného na jeho polovici.

30:01

30:00

29:40
    V závere tretiny výborne zakombinoval útok vedený Oravcom. Rytieri to ustáli a držia si aj po tomto závere hostí čistý štít.

28:22
    Ecker našiel spoza bránky nabiehajúceho ROMANA BUJDÁKA, ktorý strelou z prvej vymietol pravý horný roh Kežmarskej svätyne.

27:03
    Kežmarok kombinuje, ale strely hostí Rytieri perfektne blokujú.

26:23
    Rytieri opäť pred Pristášom. Ten po slabej strele z ľavej strany radšej prikryl loptičku pod lapačku.

25:31
    Obrovská šanca hostí. Úplne voľný obranca Kežmarka trafil z dobrej pozície Petríka. Nitrania mali šťastie.

24:51
    Nitrania strieľajú štvrtý gól. Titka prihral loptičku na ľavú stranu Maxinovi. Domáci obranca ľahkým nahodením našiel MICHALA HRIVNÁKA, ktorý loptičku len jemne zrazil do siete – 4:0.

24:18
    Po vyhratom buly pálil Titka. Pristáš opäť na mieste. Brankár hostí si následne poradil aj s dorážkami.

24:04
    Nitra zvyšuje tlak. Brankár Pristáš doslova čaruje. Rytieri sú v tejto fáze zápasu jasne lepším tímom.

23:15
    Krásna kombinácia domácich na konci ktorej bol Bacovský. Čistý hetrik si tento Rytier nezapísal aj vďaka skvelému zákroku Pristáša.

22:00
    Kežmarok sa pokúša strieľať z každej pozície. Ich koncovky z diaľky však Petrík kontroluje.

21:49
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Jeden z hráčov zahral nepovoleným spôsobom.

21:29
    Loptička sa kotúľala pred brankára Pristáša. Tiesnený Thron ju nedokázal zakončiť. Reklamoval držanie. Rozhodcovia si však toho nevšimli. V hre sa pokračuje 5 na 5.

20:20
    Bednár napriahol z diaľky. Petrík sa už obzeral za seba. Loptička však zostala pod ním. Veľká šanca hostí gólom neskončila.

20:13
    Nitra vedie 3:0, ale teraz sa musí brániť. Hostia držia loptičku pred Petríkom.

19:25
    Nitra rozohrala svoj presilovkový kolotoč. Dve strely Bacovského ešte gólom neskončili. Nitrania však vďala Bujdákovi opäť vybojovali loptičku a následná strela od červenej čiary JÁNA BACOVSKÉHO už bola presná – 3:0.

18:35
    Pisarčík za napadnutie si odchádza sadnúť na dve minúty.

18:20
    Oravec nabil Pisarčíkovi, ktorý z ľavej strany z prvej testoval Petríka. Ten loptičku vyrazil a onedlho si reprezentačný gólman poradil aj so strelou z pravej strany od Kundľu.

17:15
    Ostré súboje za bránkou Pristáša. Rozhodcovia zatiaľ nevyľučujú.

16:40
    Maxin pálil od červenej len tesne vedľa. Pristáš si mohol vydýchnuť aj preto, že pri Maxinovej strele toho veľa nevidel.

16:02
    Skvele hrajúci JÁN BACOVSKÝ využil prihrávku od Bujdáka a z piatich metrov po krásnej strele vymietol pavučinku v bránke hostí. Nitra využíva presilovku a vedie 2:0.

15:52
    Nitra roztočila presilovkový kolotoč.

15:30
    Domáci budú hrať ešte minútu a šesť sekúnd presilovku. Vhadzuje sa po ľavici Pristáša.

15:10
    Nitra vyhrala úvodné buly druhej tretiny a okamžite sa tlačí na polovicu súpera.

15:01

15:00

15:00
    Nepresná strela Taryho od červenej čiary ukončila prvé dejstvo.

14:37
    Vylúčenie MŠK Mimisolar Kežmarok. Za sekanie odchádza na trestnú lavicu Glevaňák.

14:36
    Nitra vyvinula tlak pred bránkou Kežmarku. Hostia sa ubránili, ale rozhodca bude vylučovať.

13:59
    Kežmarok sa snaží v závere tretiny zmazať manko.

13:30
    Tary pálil od červenej. Pristáš znížil strelecký uhol a tento pokus vyrazil. K dorážke sa domáci už nedostali.

12:48
    Oravec sa presadil pred domácou bránkou a nebezpečnou strelou z otočky ohrozil Petríka. Bránku však tesne minul.

11:50
    Ecker spoza bránky našiel Bacovského. Zblokovanú strelu Pristáš chytá do lapačky.

11:18
    Nitra vyhrala vhadzovanie a hra sa opäť prelieva pred Pristáša.

11:09
    Kundľa nahadzoval loptičku pred bránku. Tam však spoluhráča nemal. Petrík upokojuje hru a loptičku pridržal v lapačke.

10:33
    Čičo nebezpečne prenikol po ľavej strane. Jeho strela našla Pristáša pripraveného.

10:02
    Klein strieľal z uhla. Petrík výborne vykryl priestor pri tyčke. Následná dorážka sa od domáceho hráča odrazila do ochrannej siete.

09:31
    Thron poslal krásnou kolmicou do samostatného nájazdu Cajchana. Ten obišiel Pristáša, ale následne v páde netrafil prázdnu bránku.

09:10
    Domáci Cebo sa príliš dlho hral s loptičkou za bránou súpera. Kežmarčania ho zdvojili a pripravili o loptičku.

08:30
    Hostia nebezpečne podkúrili Nitre. Brankár Petrík sa vyznamenal.

08:09
    Kundľova strela od červenej vyrobila pred domácou bránou závar. Nitra sa oslobodzuje. Loptičku vystrelila cez všetky čiary. Hra sa tak opäť presťahuje pred Petríka.

07:46
    Domáci v snahe dať gól posunuli bránu Kežmarku. Vhadzuje sa v strednom pásme.

07:30
    Bacovský prenikol po pravej strane. Jeho následná strela len tesne minula cieľ.

06:40
    Dejneka strieľal z diaľky. Jeho pokus domáca obrana zblokovala.

06:18
    Nitra drží loptičku v moci a neustále zamestnáva defenzívu súpera.

05:30
    Mach zakončoval po buly úplne sám z osi ihriska. Brankár Pristáš jeho strelu vyrazil.

04:40
    Ďalšie šance Nitry. Skvele podržal svoj tím gólman Pristáš.

04:00
    Nepokrytý Bacovský pekne vystrelil z osi ihriska, brankár Pristáš loptičku neudržal a dorážajúci MICHAL ECKER pohodlne do prázdnej bránky otvára skóre zápasu – 1:0.

03:30
    Nitra strieda. Domáci držia puk za bránkou.

03:00
    Hostia v pásme Nitry nič nevymysleli a zlou prihrávkou sa pripravili o pásmo.

02:43
    Brankár pristáš schoval loptičku do lapačky a tak sa bude vhadzovať po jeho ľavici.

02:10
    Ďalšia nebezpečná strela Martišku. Kežmarský brankár loptičku vyráža. Hostia už k dorážke súpera nepripustili.

01:56
    Martiška poslal ľahký puk od červenej čiary na Pristáša. Brankár hostí bol na mieste.

01:22
    Glevaňák sa pokúsil ohroziť bránu súpera. Petrík zasahovať nemusel.

00:50
    Oba tímy sa snažia vychádzať zo zabezpečenej defenzívy. Gólová šanca sa zatiaľ nezrodila.

00:01
    Nitra nastúpila v modrých dresoch, hostia v žlto-modrých.

00:01

HBK Nitrianskí Rytieri Nitra: Petrík – Titka, Maxin, Bujdák, Tary, Martiška, Cebo, Frkáň, Hrivnák, Bacovský, Konig, Ecker, Mach, Thron, Cajchan, Čičo, Gajdoš, Ščasný

MŠK Mimisolar Kežmarok: Pristáš – Oravec, Teplický, Dejneka, Pisarčík, Bednár, Pešta, Fečunda, Klein, Kovalčík, Tóth, Godalla, Glevaňák, Kundľa, Knápik, Kopkáš

Rozhodca: Jančík – Mixa.

Favoritom zápasu budú domáci hokejbalisti. Tí su dobre naladení, poznajú domáce prostredie a po medzinárodnom turnaji aj dobre zohratí. Kežmarok však kožu lacno nepredá a určite bude chcieť nadviazať na posledný výsledok z mesta kniežaťa Pribinu, kde na jar zvíťazil 4:1.
    Náš tip: 5:3.

MŠK Mimisolar Kežmarok prešiel počas prestávky výraznou obmenou v zostave i vo vedení. Prezidenta klubu Pavla Humeníka vystriedal Stanislav Kovalčík. Novým trénerom sa stal Mikša, ktorý nahradil Majerčíka. Do kádra boli zapracovaní noví mladí hráči, pre ktorých bude súboj s majstrom doslova krst ohňom. Príchody: Sudor, Godalla, Kovalčík (Worms U19), Kundľa (Spišská Belá). Odchody: Lupták (Diaková), Brunnsteiner (bez angažmánu). Klub z pod Tatier sa aj v novej sezóne bude spoliehať na osvedčených reprezentantov (Boris Oravec, Libor Teplický), od ktorých sa očakáva, že potiahnú tím v ťažkých chvíľach.
    Stanislav Kovalčik, MŠK Kežmarok: "Cieľom je určite tak ako v minulej sezóne dostať sa do play-off a dosiahnúť v ňom čo najlepšie výsledky."

HBK Nitrianskí Rytieri Nitra je úradujúci majster Slovenska a do novej sezóny vstupuje nielen s novým názvom, ale aj opäť s najvyššími ambíciami. Generálkou na extraligu bol pre Rytierov medzinárodný tunaj (Sverový pohár), v ktorom prehrali až vo finále s tímom Oberwil Rebells 2:3. Novými hráčmi budú Frkáň (hosťovanie z Vrútok), Matúš (Nové Zámky), Mir. Gajdoš (dorast). V klube už nepočítajú s Hraškom, ktorý odišiel na hosťovanie do Jokeritu.
    Stanislav Petrík, HBK Nitra: "Nemôžeme si dať iné ciele ako tie, ktoré sme mali po minulé sezóny. Takže sa chceme opäť pobiť o tieto priečky."

Prvým septembrovým víkendom sa pravidelne spúšťajú na Slovensku dlhodobé extraligové súťaže v hokejbale. Na vedľajšej ploche zimného štadióna pod Zoborom nastúpi v rámci prvého extraligového kola domáci HBK Nitrianskí Rytieri Nitra proti MŠK Mimisolar Kežmarok. Úvodné buly je naplánované na 13.00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Tomáš Daniš

Hľadáme spravodajcu pre tím MŠK Kežmarok. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 4. Ecker (Bacovský), 17. Bacovský (Bujdák), 20. Bacovský (Bujdák), 25. Hrivnák (Maxin, Titka), 29. Bujdák (Ecker), 32. Hrivnák (Frkáň, Cebo), 39. Tary (Ecker) – 41. Knápik (Kundľa)

HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Petrík (Charizopulos) – Titka (C), Maxin, Bujdák, Tary, Martiška, Cebo, Frkáň, Hrivnák, Bacovský, König, Ecker, Mach, Thron, Cajchan, Čičo, Gajdoš, Ščasný.
    MŠK Kežmarok: Pristáš – Oravec (C), Teplický, Dejneka, Pisarčík, Bednár, Pešta, Fečunda, Klein, Kovalčík, Tóth, Godalla, Glevaňák, Kundľa, Knápik, Kopkáš.

Rozhodca: Jančík – Mixa