Ilhan – Štěpánek 2:1; 3:2; A-40 (skreč) | Lacko – Granollers 0:3 (kon.)
Marcel Granollers
3
6 6 6
Pondelok 31.08.2015, 18:37US Open - muži - US Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Lukáš Lacko nestačil na favoritovaného Marcela Granollersa-Pujola a po hodine a 43 minútach s ním prehral hladko 0:3 na sety (2:6, 3:6, 1:6). Slovák končí v New Yorku opäť v prvom kole, na Španiela čaká v ďalšom kole turnajová devätnástka Francúz Jo-Wilfried Tsonga. Ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok dňa. (20:31:49)

Koniec zápasu

1:6
    Marcel Granollers-Pujol ukončuje zápas čistou hrou a nášho tenistu zdoláva v treťom sete jednoznačne 6:1. Lacko stratil v treťom dejstve až dvakrát svoj servis a tak sa jeho púť na US Open skončila po šiestykrát po sebe už v prvom kole.

0-40
    Španiel si ide za postupom. Vypracoval si tri mečbaly.

0-30
    Marcel Granollers-Pujol zvláda výmeny. Lacko je frustrovaný.

0-15
    Marcel Granollers-Pujol podáva na víťazstvo v zápase a postup do ďalšieho kola.

1:5
    Lacko zahral v dôležitej chvíli opäť dvojchybu a stráca svoj servis.

30-40
    Marcel Granollers-Pujol má opäť brejkbal.

30-30
    Marcel Granollers-Pujol sa chce ešte pobiť o tento gem.

1:4
    Po problémoch si Marcel Granollers-Pujol podržal svoj servis. Podarilo sa mu to už po jedenástykrát v zápase. Španiel vedie 4:1. no stále má náskok len jedného brejku.

40-A
    Marcel sa vzápätí vracia na víťaznú cestu.

40-40
    Slovákovi to nevyšlo ani po tretíkrát. Opäť je tu zhoda.

A-40
    Lacko sa môže vrátiť do hry. Pri podaní Španiela má brejkbal. Tretí v zápase. Predchádzajúce dva zostali nevyužité.

40-40
    Marcel Granollers-Pujol zahral štvrtú dvojchybu.

40-A
    Šieste eso Marcela Granollersa-Pujola.

40-40
    Loptu získava Lacko. Ide sa do zhody.

30-40
    Marcel Granollers-Pujol nestratil svoj servis a v tomto duchu môže pokračovať ďalej.

30-30
    Španiel vyrovnáva.

30-15
    Lacko sympaticky bojuje a snaží sa ešte súpera potrápiť.

15-15
    Marcel Granollers-Pujol je v laufe. Hra mu neskutočne vychádza.

15-0
    Lackovi sa čas v New Yorku kráti. Napriek tomu sa ho snaží ešte predĺžiť.

1:3
    Lacko musel odvrátiť hrozbu straty podania cez svoje druhé podanie, ale to mu nevyšlo. Španiel využil piaty z ôsmych brejkbalov v zápase a vedie 3:1.

30-40
    Lacko sa na podaní trápi. Marcel Granollers-Pujol má prvý brejkbal v treťom sete.

30-30
    Španiel sa presadil cez druhé podanie Slováka.

30-15
    Marcel Granollers-Pujol si zápas už užíva.

30-0
    "Večný talent" ako prezývajú Lacka sa ešte snaží zdramatizovať zápas.

15-0
    Lackovi sa nedarí. Tento rok ho nezachytil vo forme. Slovák vypadol z TOP 100 a nevyzerá to tak, že by sa vrátil naspäť.

1:2
    Barcelónčan to zvládol a čistou hrou – prvou v zápase ide v treťom sete opäť do vedenia. Tentoraz 2:1.

0-40
    Marcel Granollers-Pujol nemá na konte ešte čistú hru. Šanca prichádza teraz.

0-30
    Španielovi sa darí. Ďalší bod pribudol na jeho konto.

0-15
    Tretí gem tretieho setu lepšie začína Marcel Granollers-Pujol.

1:1
    Druhá čistá hra v zápase. Opäť ju zahral Lacko pri vlastnom podaní.

40-0
    Lackovi teraz výborne funguje prvé podanie.

30-0
    Ďalší fiftín pre Lacka.

15-0
    Lacko začína dobre.

0:1
    Španielove eso ukončuje úvodnú hru tretieho setu.

40-A
    Šanielovi sa v dôležitých chvíľach darí získavať body po svojom druhom podaní.

40-40
    Lacko posiela gem do zhody.

30-40
    Španiel zvládol výmenu po svojom druhom podaní.

30-30
    Marcel Granollers-Pujol dorovnáva na 30:30.

30-15
    Lacko sa znova posúva do vedenia.

15-15
    Marcel Granollers-Pujol napravil predchádzajúcu chybu a zahral štvrté eso v zápase.

15-0
    Tretí set začína Granollers dvojchybou.

3:6
    Marcel Granollers-Pujol premieňa druhý setbal a získava druhé dejstvo pomerom 6:3. Po vyrovnanej prvej polovici druhého setu rozhodol šiesty a siedmy gem. Lacko najskôr na príjme nevyužil šancu zlomiť súpera na podaní a následne Granollers získal výhodu brejku, ktorú už do záveru setu nestratil.

40-A
    Marcel Granollers-Pujol má ďalší setbal. Druhý v druhom sete.

40-40
    Opäť Lackovi nesadol prvý servis, čo však Španiel tentoraz nevyužil. Slovák žijúci v Bratislave odvrátil setbal.

30-40
    Lacko musel ísť cez druhý servis. 27-ročný tenista to nezvládol. Marcel Granollers-Pujol má setbal.

0-15
    Lacko začína gem pod tlakom. Úvodný fiftín patrí jeho súperovi.

3:5
    Lacko stále nevie nájsť recept na dobre podávajúceho Marcela Granollersa-Pujola. Španiel vedie 5:3 a Lacko tak bude podávať na zotrvanie v druhom sete.

30-40
    Dôležitý fiftín pre Marcela.

30-30
    Španiel súpera do ďalších brejkbalov zatiaľ nepúšťa.

30-15
    Po ese zahral Marcel Granollers-Pujol druhú dvojchybu a trochu si pokazil svoj dojem na podaní.

15-15
    Marcel Granollers-Pujol vyrovnáva esom.

15-0
    Povzbudený Marcel Granollers-Pujol je na najlepšej ceste, aby zvládol lepšie aj druhý set. Musí si však teraz držať svoje podanie. Španiel doteraz zvládol na podaní sedem gemov. Problémy mal len v ostatnom siedmom, ale po odvrátení dvoch brejkbalov zvládol koncovku gemu a tak má na podaní stále čistý štít.

3:4
    Tretí brejkbal už Marcel Granollers-Pujol premieňa a dostáva sa do brejkového náskoku.

40-A
    Granollers získava výhodu potom, čo zabral pri druhom podaní súpera.

40-40
    A zvládol to aj po druhýkrát. Slovák je z najhoršieho von.

30-40
    Lukáš dokázal po prvýkrát v zápase odvrátiť brejbal.

15-40
    Chyba Lacka. Granollers má dva brejkbaly.

15-30
    Granollers cíti šancu. Súper nie je po nepremených brejkbaloch v pohode.

15-15
    Slovenský tenista sa musí čo najskôr upokojiť. Zatiaľ sa mu to darí.

0-15
    Lacko je troška rozhodený z predchádzajúceho gemu.

3:3
    Granollers si po veľkých problémoch dokázal podržať svoje podanie a aj po tretíkrát v druhom sete dorovnal krok so súperom.

40-A
    Granollers má znova výhodu.

40-40
    Španielovi nefunguje prvé podanie. Slovák sa toho snaží využiť.

40-A
    Lacko sa presadil pri vlastnom podaní po zhode na začiatku druhého setu. Teraz však po zhode získava fiftín jeho súper.

40-40
    Granollers opäť v problémoch. Cez svoje druhé podanie sa však dokázal opäť presadiť a odvrátil tak obe hrozby straty podania.

40-30
    Granollersovi sa znova nezadarilo pri prvom podaní. V ťažkej situácii sa však vynašiel a presadil sa cez svoj druhý servis.

40-15
    Lukášovi to vyšlo. Presadil sa cez druhý servis Marcela Granollersa-Pujola a má k dispozícii svoje prvé dva brejkbaly v zápase.

30-15
    Marcel spozoroval nebezpečenstvo a zavelil do útoku.

30-0
    116-ty hráč svetového rebríčka ATP výborne rozbehol šiesty gem druhého setu.

15-0
    Marcel Granollers-Pujol si nepodržal svoje druhé podanie.

3:2
    Španiel sa nepresadil cez druhý servis Lacka. Zverenec trénera Karola Becka vedie 3:2.

40-30
    Marcel Granollers-Pujol sa ešte snaží skomplikovať nášmu tenistovi život.

40-15
    Lukášovi sa na podaní v druhom dejstve darí.

30-15
    Slovák sa cez svoje druhé podanie nepresadil.

30-0
    Druhé eso Lacka.

15-0
    Vyrovnaný druhý set pokračuje ďalej. Na podaní je Lacko a začína dobre.

2:2
    Opäť si Marcel Granollers-Pujol podržal svoj servis a bez problémov vyrovnal stav v druhom sete na 2:2.

15-40
    Skvelý servis Marcela bol základom úspechu.

15-30
    Fiftín získava Lacko.

0-30
    Španielovi sa darí. Lacko na svoj prvý brejkbal stále čaká.

0-15
    Marcel Granollers-Pujol doteraz nestratil svoj servis. Toto je jeho šiesty gem na podaní a začína ho k svojej spokojosti.

2:1
    Lukáš si po štvrtýkrát v zápase podržal svoje podanie. Druhýkrát v druhom sete. Rodák z Piešťan je po druhýkrát v zápase vo vedení.

40-15
    Lacko perfektne zvládol výmenu po svojom druhom podaní.

30-15
    Slovenský tenista zlepšuje atribúty svojej hry. Španiel to až také jednoduché mať určite nebude.

15-15
    Lacko vyrovnáva.

0-15
    Lacko druhýkrát v druhom sete na podaní. Lepšie však začína jeho súper.

1:1
    Marcel Granollers-Pujol už väčšie komplikácie nepripustil a vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1. Španiel má podiel získaných bodov pri prvom podaní 84 percent. Lacko 61 percent.

30-40
    Lacko nadviazal na predchádzajúci moment.

15-40
    Marcel Granollers-Pujol sa nepresadil cez svoj druhý servis. Španiel stále na svoju prvú čistú hru čaká.

0-40
    Granollers je na podaní presvedčivý.

0-30
    Loptu získava Granollers-Pujol.

0-15
    Granollers je v novej situácii. Musí doťahovať náskok súpera. Uvidíme ako sa s tým vyrovná.

1:0
    Lacko si na začiatku druhého setu dokázal podržať svoj servis a po prvákrát v zápase vedie.

A-40
    Lacko to opäť zvládol. Aj nepriek problémom znova nepustil súpera do brejkbalu.

40-40
    Na začiatku druhého setu sa pozrieme na gem, ktorý dospel do zhody.

40-30
    Lacko získava dôležitý fiftín.

30-30
    Lackovi prestáva fungovať prvé podanie a súper to využíva.

30-15
    Lacko nezvládol situáciu pri druhom podaní.

30-0
    Lacko začína druhé dejstvo oveľa lepšie ako to prvé.

15-0
    Lacko začal druhý set na podaní. Cez svoje druhé podanie sa dokázal presadiť.

2:6
    Marcel Granollers-Pujol to zvládol. S čistým štítom na podaní ukončil prvý set, ktorý zvádol pomerom 6:2. V prvom sete dokázal rodák z Barcelony až dvakrát zobrať Lackovi servis. Rozhodol lepší vstup do zápasu, kedy Granollers stratil prvý gem až za priaznivého stavu 4:0.

40-A
    Štvrtý setbal pre Granollersa.

40-40
    Slovák to zvládol aj do tretice. Po prvýkrát v zápase dospel gem do zhody.

30-40
    Lacko odvrátil aj druhý setbal súpera.

15-40
    Lacko sa presadil cez druhý servis súpera a čistú hru na záver setu mu nedoprial.

0-40
    Granollersove druhé eso v zápase. Španiel má tri setbaly.

0-30
    Granollers sa vyžíva v dlhých výmenách. Zvládol ďalšiu v zápase.

0-15
    Marcel Granollers-Pujol podáva na zisk prvého setu. Začína dobre. Španiel sa presadil cez svoj druhý servis.

2:5
    Lacko zakončuje gem esom a znižuje na 2:5. Rodák z Piešťan zahral prvú čistú hru zápasu.

40-0
    Slovák útočí na čistú hru.

30-0
    Lacko predvádza v siednom geme dobrý úvod.

15-0
    Lacko sa pokúsi ešte predĺžiť si účasť v prvom sete. Podáva na zotrvanie v ňom.

1:5
    Granollers si podržal svoj servis aj po tretíkrát v zápase a vedie už 5:1.

30-40
    Španiel si ale vstúpil do svedomia a po dobrom prvom podaní má gamebal.

30-30
    Granollersovi nefunguje prvé podanie, v ktorom doteraz ani raz nezaváhal. Lacko má šancu potrápiť súpera na podaní.

15-30
    Granollers znova musel opravovať podanie. Lacko to však teraz nevyužil.

15-15
    Granollersovi sa hra zatiaľ darí. Tentoraz sa ale nepresadil cez svoj druhý servis.

0-15
    Španiel má nahraté. Pokiaľ si bude držať podanie bezproblémov získa prvý set.

1:4
    Lacko získava prvý gem na tohtoročnom US Open. Žiaľ ním iba znižuje stav v prvom sete na 1:4. Slovenský tenista potrebuje zlepšiť najmä svoje prvé podanie.

40-30
    Lukáš sa snaží odvrátiť hroziaceho kanára. Naladil sa na správnu cestu.

30-30

15-30
    Rodákovi z Piešťan zafungoval prvý servis a hneď to prinieslo osoh.

0-30
    Granollers využil slabší druhý servis Lukáša a má ďalší fiftín.

0-15
    Lacko piaty gem nezačína dobre.

0:4
    Granollers to zvládol a vedie už 4:0. Lackovi sa nedarí. Slovenský tenista už dvakrát stratil svoje podanie. Lacko sa potrebuje chytiť.

15-40
    Granollers sa dokázal presadiť cez svoj druhý servis a má veľkú šancu odskočiť súperovi na rozdiel štyroch gemov.

15-30
    Prvé eso v zápase zahral Granollers.

15-15
    Vzápätí získal Marcel priamy bod z podania.

15-0
    Granollers sa dopustil dvojchyby.

0:3
    Španiel Granollers si trpezlivo počkal na svoju šancu a napokon sa po dlhšej výmene presadil. Granollers zatiaľ stopercentne využíva brejkbalové šance a vedie už 3-0.

30-40
    Granollers lepšie zvláda ťažké situácie v gemoch. Pri podaní Lacka má znova brejkbal.

30-30
    Granollers kontruje.

30-15
    Lackovi sa nedarí prvé podanie. Teraz sa však presadil cez svoj druhý servis a prvýkrát v zápase získal v jednom geme aspoň dva fiftíny.

15-15
    Loptu získava Granollers-Pujol. Lacko zahral dvojchybu.

15-0
    Lacko pristupuje na podanie súsetredene a získava úvodný fiftín.

0:2
    Granollers získava aj druhý gem v zápase ku 15. Španiel vedie 2-0. Na podanie sa presunie Lacko.

15-40
    Granollers má šancu potvrdiť získaný brejk z úvodu zápasu.

15-30
    Španiel vstúpil do stretnutia lepšie. Lackovi sa zatiaľ nedarí.

15-15
    Granollers sa presadil cez svoj druhý servis.

15-0
    Lacko začína na príjme dobre. Zrejme sa bude snažiť získať naspäť požičané.

0:1
    Granollers sa presadil a využíva svoj prvý brejkbal. Španiel začína zápas lepšie. Vedie 1-0.

15-40
    Granollers si už v úvodnom geme vypracoval dva brejkbaly.

15-30
    Lacko kontruje.

0-30
    Granollers začína dobre. Získava ďalší bod.

0-15
    Španiel sa presadil cez druhý servis lacka a získava prvý fiftín.

0:0

Lukáš Lacko a Marcel Granollers-Pujol sa stretávajú vo vzájomnom meraní síl po prvýkrát v kariére. Vzhľadom na postavenie oboch hráčov v rebríčku ATP je favoritom Granollers. Slovenský tenista však dokáže na tomto type povrchu odohrať skvelé zápasy a určite nie je bez šance a mohol by favorita zaskočiť. Lacko má motiváciu navyše. Túži sa vrátiť naspäť do TOP 100. Náš tip: 3:2.

Marcel Granollers-Pujol je 29 ročný španielsky tenista, ktorý sa narodil a žije v Barcelone. Trénuje ho 38-ročný bývalý tenista Fernando Vicente. Na konte má 4 kariérne tituly. Prvý získal v roku 2008 v Houstone a posledný v 2013 v Kitzbüheli. Marcel figuruje v rebríčku ATP na 77. mieste. Najlepšie bol na tom 23. júla 2012, kedy mu patrila 19. priečka. Na US Open sa mu najviac darilo v roku 2013, kedy sa prebojoval do 4. kola. V osemfinále už však nestačil na Djokoviča. V minulom roku skončil v New Yorku v 3. kole na rakete Rogera Federera. Najlepším tohtosezónnym výsledkom Granollersa je semifinálová účasť v Záhrebe na prelome mesiacov január-február.

Lukáš Lacko je 27-ročný tenista, ktorý sa narodil v Piešťanoch. Vo svetovom rebríčku mu patrí 116. miesto, pričom 14. januára 2013 bol na 44. pozícii. Lackovi sa na US Open v minulosti nezvyklo dariť, keďže nikdy v kariére neprešiel prvým kolom. Slovenský tenista má na konte jedno finále v kariére. V Chorvátskom Zahrebe napokon prehral v poslednom zápase na turnaji s Youzhnym 2-6 a 3-6. Lackove najlepšie výsledky v tejto sezóne na okruhu ATP sú druhé kolá na turnajoch Australian Open a v Newporte. Na ďalších podujatiach neprešiel prvým kolom, respektíve ukončil svoju púť už v kvalifikácii.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.