Skalníková, Kolocová – Haragová, Formánková 2:0 (21:14, 21:15) (kon.)

2:0 (21:14, 21:15)

cz Nedeľa 30.08.2015, 18:45MČR v plážovém volejbale žen • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 18:30.

15:36
    Kristýna Kolocová dnes bude obhajovat titul z mistrovství republiky v plážovém volejbale! Nebude to však po boku její dlouholeté partnery Markéty Slukové, se kterou se před několika týdny sportovně rozešla, ale zahraje si po boku Hany Skalníkové, se kterou by měla do konce sezony spolupracovat.

A se Skalníkovou si Kolocová sedla, dokazuje to i jejich postup do finále. Postupně si poradily s páry Kolderovou/Kolouchovou, Kurtinovou/Šulcovou a 2:0 porazily i Bonnerovou se Řeháčkovou.

Tak snadnou cestu do finále jejich soupeřky Vendula Haragová a Michaela Formánková neměly. Ty sice 2:0 zvítězily nad Novákovou/Jarošovou i Žolnerčíkovou/Jakubšovou, ale v posledním souboji se tak trochu protrápily zápasem proti Gálové a Nakládalové, které dokázaly udolat až ve třetím setu.

Nyní čeká na oba páry finálový duel – který se bude radovat z vítězství?

Hezké odpoledne! V Praze pálí sluníčko, je velmi teplé počasí a na Černém mostě je tak relativně počasí jako na pláži. A písek bude hrát dnes večer hlavní roli. Prozatím čekáme na začátek duelu dvou nejlepších českých páru na letošním turnaji.

1:0
    Skalníková s Kolocovou rozehrávají zápas ziskem bodu.

2:0
    I další bodík jde na konto favorizovaných hráček, které se spolu daly dohromady před několika týdny.

2:1
    Bod na druhé straně pro Haragovou s Formánkovou, které dlouhodobě hrají ve Francii šestkový volejbal.

3:1
    Ovšem útok účastnic Olympiády v Londýne, ačkoliv s jinými partnerkami, se vydařil.

4:1
    Skvěle! Skalníková s Kolocovou hrají výborně.

4:2
    Haragová s Formánkovou nehodlají pustit své soupeřky do trháku.

6:4
    Výhoda však je stále na straně favoritek.

6:5
    Vypadá to na urputnou bitvu.

6:6
    Haragová blokuje Skalníkovou a srovnává!

7:6
    Kolocová pěkně naliila míč pro Skalníkovou.

7:7
    Změna stran za srovnáného skóre.

9:7
    Skalníková s Kolocovou dvěma rychlými akcemi odskakují soupeřkám na rozdíl dvou bodů!

10:7
    První delší výměna zápasu končí autem Haragové, kterému předcházel úžasný obranný zákrok Kolocové!

11:7
    Skalníková trefuje první eso!

12:7
    Formánková zaútočila pouze do sítě a už to vypadá na pohodový náskok dua Skalníková/Kolocová.

12:8
    Chybička Skalníkové při přebrání míče a snížení.

13:8
    Za pětibodového vedení soupeřek si Haragová s Formánkovou berou oddechový čas.

14:8
    Formánková opět kazí útok, trefuje síť.

15:8
    Nedůrazný útok Formánkové, kterého využívá Skalníková.

15:9
    Kolocová takticky podává neustále na Formánkovou, ta tentokrát svůj útok dokázala zakončit.

16:9
    Právě Formánková kazí servis.

16:10
    Kolocová smečovala ze záklonu, ale netrefuje se do vymezeného území.

17:10
    O něco vyšší Skalníková se v útoku naopak nemýlí.

17:11
    Bodík pro Formánkovou.

18:11
    Ani rybička Formánkové nepomohla zastavit útok Skalníkové.

18:12
    Ztrátování je něco, co teď Skalníkové s Kolocovou bohatě stačí.

21:14
    Druhý setbol však již končí úspěšně pro favorizovaný pár, který za 15 minut ovládl první set!

První sada jde na konto Skalníkové s Kolocovou!

1:0
    Začíná druhý set a začíná tak, jak skončil ten první – bodem páru Skalníková/Kolocová.

2:0
    Rychlý odskok favoritek.

3:0
    Tříbodový rozdíl, nevypadá to, že by Haragová s Formánkovou mohly kvalitám soupeřek čelit.

7:3
    A znovu Haragová! Ta se nyní rozehrála k pěknému výkonu.

9:5
    Skalníková se také projednou nevyhnula chybičce.

10:7
    Haragová s Formánkovou se probouzejí k náporu, ale na bližší kontakt se jim moc nedaří dostat.

11:8
    Skalníková s Kolocovou zvládají držet své vedení.

12:8
    Tento útok Skalníkové by si nezadal s mnohými mužskými smečaři. Pěkná pumelice.

13:8
    Skalníková s Kolocovou opět odskakují na rozdíl pěti bodů. Oddechový čas.

13:9
    Po pauzičce přerušují sérii bodů Skalníkové s Kolocové jejich soupeřky.

13:10
    Výborný blok Haragové!

14:10
    I přes světle momenty je to však prozatím jednoznačná záležitost.

14:11
    Formánková se dokonale trefila na lajnu.

15:11
    Skalníková je na smeči smrtící.

16:11
    Neustálé pálení na Skalníkovou se Haragové s Formánkovou příliš nevyplácí.

16:12
    Haragová s Formánkovou se ještě drží ve hře.

17:12
    Ale i Kolocová je na příjmu a v útoku přesná.

17:13
    Pumelice Formánkové! Kolocová jen odrazila míč mezi diváky.

18:13
    Rychle se blíží koncovka druhého setu a zdá se i zápasu.

18:14
    Pěkná, dlouhá výměna, na jejímž konci je úspěšný útok Formánkové.

19:14
    Už jen dva body potřebují Skalníková s Kolocovou.

19:15
    Jedna z posledních nadějí pro Haragovou a Formánkovou.

20:15
    Pět mečbolů dua Skalníková, Kolocová!

21:15
    A je hotovo! Skalníková blokuje na síti a Hanka se společně s Kristýnou Kolocovou stává mistryní republiky!

"Jsem strašně vděčná za tu podporu a Háně, za to, co předvedla. Je to úžasný, vyhrály jsme šampionát doma, úžasný," řekla Kristýna Kolocová hned po zápase.

Byl to poměrně jasný zápas. Skalníková s Kolocovou daly od úvodu jednoznačně najevo, že si jdou za titulem na mistrovství republiky a to se jim nakonec i podařilo. Nyní nezbývá než se začít těšit na mužské finále, které snad bude vyrovnanější bitvou!

Ještě poslední dodatek k dnešnímu zápasu – Kristýna Kolocová s Hankou Skalníkovou sice prozatím neví, jaké budou plány do budoucna, ale jejich spolupráce přináší ovoce a ve hře tak určitě je i pokračování ve hře i v olympijské sezoně. Více se prý dovíme po turnaji v Opavě. (19:15:30)