Maraton | M. Dibabaová (ETH) (kon.) | | | Odpolední program | (kon.) |
František Šmíd
Výsledková listina závodů odpoledního programu:
Oštěp ženy (finále)
1. Kathrina Molitorová (GER) 67.69 WL
2. Lyu Huihui (CHN) 66.13 AR
3. Sunette Viljoenová (RSA) 65.79
4. Christina Obergföllová (GER) 64.61 SB
5. Li Lingwei (CHN) 64.10
6. Christin Hussongová (GER) 62.98
7. Sinta Ozolinová (LAT) 62.20
8. Kara Wingerová (USA) 60.88
9. Barbora Špotáková (CZE) 60.08
10. Linda Stahlová (GER) 59.88
11. Elizabeth Gleadleová (CAN) 59.82
12. Brittany Bormanová (USA) 58.26
Skok do výšky muži (finále)
1. Derek Drouin (CAN) 2.34
2. Guowei Čang (CHN) 2.33
2. Bohdan Bondarenko (UKR) 2.33
4. Mutaz Essa Barshim (QAT) 2.33
5. Daniil Cyplakov (RUS) 2.29
6. Donald Thomas (BAH) 2.29
7. Jaroslav Bába (CZE) 2.29
8. Erik Kynard (USA) 2.25
9. Gianmarco Tamberi (ITA) 2.25
10. Trevor Barry (BAH) 2.25
11. Dimitrios Chondrokoukis (CYP) 2.25
12. Brandon Starc (AUS) 2.25
13. Eike Onnen (GER) 2.25
14. Konstadínos Baniótis (GRE) 2.20
4x400m muži (finále)
1. USA 2:57.82 WL
2. Trinidad a Tobago 2:58.20 NR
3. Velká Británie 2:58.51 SB
4. Jamajka 2:58.51
5. Belgie 3:00.24
6. Francie 3:00.65
7. Kuba 3:03.05
8. Rusko 3:03.05
4x400m ženy (finále)
1. Jamajka 3:19.13 WL
2. USA 3:19.44
3. Velká Británie 3:23.62 SB
4. Rusko 3:24.84
5. Nigérie 3:25.11
6. Ukrajina 3:25.94 SB
7. Francie 3:26.45
8. Kanada 3:27.69
5000m ženy (finále)
1. Almaz Ayanaová (ETH) 14:26.83 CR
2. Senbere Teferiová (ETH) 14:44.07
3. Genzebe Dibabaová (ETH) 14:44.14
4. Viola Jelagat Kibiwotová (KEN) 14:46.16
5. Mercy Cheronová (KEN) 15:01.36
6. Janet Kisaová (KEN) 15:02.68 SB
7. Irene Chepet Cheptaiová (KEN) 15:03.41
8. Susan Kuijkenová (NED) 15:08.00
9. Ayuko Suzukiová (JPN) 15:08.29 PB
10. Eloise Wellingsová (AUS) 15:09.62 SB
11. Mimi Beleteová (BRN) 15:17.01
12. Stephanie Twellová (GBR) 15:26.24
13. Nicole Tullyová (USA) 15:27.42
14. Misaki Onishiová (JPN) 15:29.63
15. Jennifer Wenthová (AUT) 15:35.46
1500m muži (finále)
1. Asbel Kiprop (KEN) 3:34.40
2. Elijah Motonei Manangoi (KEN) 3:34.63
3. Abdalaati Iguider (MAR) 3:34.67
4. Taoufik Makhloufi (ALG) 3:34.76
5. Silas Kiplagat (KEN) 3:34.81
6. Nicholas Willis (NZL) 3:35.46
7. Timothy Cheruiyot (KEN) 3:36.05
8. Matthew Centrowitz (USA) 3:36.13
9. Charlie Grice (GBR) 3:36.21
10. Leonel Manzano (USA) 3:37.26
11. Robby Andrews (USA) 3:38.29
12. Aman Wote (ETH) DNF
DQ = diskvalifikace
DNF = nedokončený závod
DNS = nenastoupení do závodu
NM = nenaměřený pokus
CR = rekord šampionátu
AR = rekord kontinentu
NR = národní rekord
PB = osobní rekord
SB = sezónní maximum
WL = nejlepší letošní výkon
Oštěp ženy (finále)
1. Kathrina Molitorová (GER) 67.69 WL
2. Lyu Huihui (CHN) 66.13 AR
3. Sunette Viljoenová (RSA) 65.79
4. Christina Obergföllová (GER) 64.61 SB
5. Li Lingwei (CHN) 64.10
6. Christin Hussongová (GER) 62.98
7. Sinta Ozolinová (LAT) 62.20
8. Kara Wingerová (USA) 60.88
9. Barbora Špotáková (CZE) 60.08
10. Linda Stahlová (GER) 59.88
11. Elizabeth Gleadleová (CAN) 59.82
12. Brittany Bormanová (USA) 58.26
Skok do výšky muži (finále)
1. Derek Drouin (CAN) 2.34
2. Guowei Čang (CHN) 2.33
2. Bohdan Bondarenko (UKR) 2.33
4. Mutaz Essa Barshim (QAT) 2.33
5. Daniil Cyplakov (RUS) 2.29
6. Donald Thomas (BAH) 2.29
7. Jaroslav Bába (CZE) 2.29
8. Erik Kynard (USA) 2.25
9. Gianmarco Tamberi (ITA) 2.25
10. Trevor Barry (BAH) 2.25
11. Dimitrios Chondrokoukis (CYP) 2.25
12. Brandon Starc (AUS) 2.25
13. Eike Onnen (GER) 2.25
14. Konstadínos Baniótis (GRE) 2.20
4x400m muži (finále)
1. USA 2:57.82 WL
2. Trinidad a Tobago 2:58.20 NR
3. Velká Británie 2:58.51 SB
4. Jamajka 2:58.51
5. Belgie 3:00.24
6. Francie 3:00.65
7. Kuba 3:03.05
8. Rusko 3:03.05
4x400m ženy (finále)
1. Jamajka 3:19.13 WL
2. USA 3:19.44
3. Velká Británie 3:23.62 SB
4. Rusko 3:24.84
5. Nigérie 3:25.11
6. Ukrajina 3:25.94 SB
7. Francie 3:26.45
8. Kanada 3:27.69
5000m ženy (finále)
1. Almaz Ayanaová (ETH) 14:26.83 CR
2. Senbere Teferiová (ETH) 14:44.07
3. Genzebe Dibabaová (ETH) 14:44.14
4. Viola Jelagat Kibiwotová (KEN) 14:46.16
5. Mercy Cheronová (KEN) 15:01.36
6. Janet Kisaová (KEN) 15:02.68 SB
7. Irene Chepet Cheptaiová (KEN) 15:03.41
8. Susan Kuijkenová (NED) 15:08.00
9. Ayuko Suzukiová (JPN) 15:08.29 PB
10. Eloise Wellingsová (AUS) 15:09.62 SB
11. Mimi Beleteová (BRN) 15:17.01
12. Stephanie Twellová (GBR) 15:26.24
13. Nicole Tullyová (USA) 15:27.42
14. Misaki Onishiová (JPN) 15:29.63
15. Jennifer Wenthová (AUT) 15:35.46
1500m muži (finále)
1. Asbel Kiprop (KEN) 3:34.40
2. Elijah Motonei Manangoi (KEN) 3:34.63
3. Abdalaati Iguider (MAR) 3:34.67
4. Taoufik Makhloufi (ALG) 3:34.76
5. Silas Kiplagat (KEN) 3:34.81
6. Nicholas Willis (NZL) 3:35.46
7. Timothy Cheruiyot (KEN) 3:36.05
8. Matthew Centrowitz (USA) 3:36.13
9. Charlie Grice (GBR) 3:36.21
10. Leonel Manzano (USA) 3:37.26
11. Robby Andrews (USA) 3:38.29
12. Aman Wote (ETH) DNF
DQ = diskvalifikace
DNF = nedokončený závod
DNS = nenastoupení do závodu
NM = nenaměřený pokus
CR = rekord šampionátu
AR = rekord kontinentu
NR = národní rekord
PB = osobní rekord
SB = sezónní maximum
WL = nejlepší letošní výkon
Navíc jsme obsadili dvě sedmá (bodovaná) místa, o které se postarali jedni z nejstarších členů reprezentace – výškař Jaroslav Bába a tyčkař Michal Balner. Dvě osmá místa přidali oštěpař Vítězslav Veselý a chodkyně Anežka Drahotová.
Loučíme se s vámi a přejeme hezkou neděli. (14:45:46)
Jamajka, Franice, USA, Velká Británie, Belgie, Trinidad a Tobago, Kuba, Rusko – to je sestava na dlouhou štafetu mužů.