Jakub Vais
Konečné pořadí:
Běh na 400 m překážek - Ž (finále)
1. ZUZANA HEJNOVÁ (CZE) - 53,50s - WL
2. Shamier Littleová (USA) - 53,94s
3. Cassandra Tateová (USA) - 54,02s
4. Sara Slott Petersenová (DEN) - 54,20s
5. Janieve Russellová (JAM) - 54,64s - PB
6. Eilidth Childová (GBR) - 54,78s
7. Wenda Nelová (RSA) - 54,94s
8. Kaliese Spencerová (JAM) - 55,47s
Hod oštěpem - M (finále)
1. Julius Yego (KEN) - 92,72m - WL
2. Ihab Abdelrahman El Sayed (EGY) - 88,99m - SB
3. Tero Pitkämäki (FIN) - 87,64m
4. Thomas Röhler (GER) - 87,41m
5. Antti Ruuskanen (FIN) - 87,12m
6. Andreas Hofmann (GER) - 86,01m
7. Johannes Vetter (GER) - 83,79m
8. VÍTĚZSLAV VESELÝ (CZE) - 83,13m
9. Rjohei Arai (JPN) - 83,07m
10. Braian Toledo (ARG) - 80,27m
11. Kim Amb (SWE) - 78,51m
12. Risto Mätas (EST) - 76,79m
Běh na 200 m - Ž (rozběhy)
1. rozběh:
1. Candyce McGroneová (USA) - 22,45s - Q
2. Mujinga Kambundjiová (SUI) - 22,92s - Q
3. Viktorija Zjabkinová (KAZ) - 22,92s - Q
4. Ramona Papaiouannouová (CYP) - 23,30
5. Ella Nelsonová (AUS) - 23,33
6. Celiangeli Moralesová (PUR) - 23,34
7. Anna Kukuškinová (RUS) - 23,47s
2. rozběh:
1. Marie-Josee Ta Louová (CIV) - 22,73s - Q - PB
2. Jenna Prandiniová (USA) - 22,95s - Q
3. Justine Palframanová (RSA) - 23,09s - Q
4. Sabina Veitová (SLO) - 23,18s
5. Natalija Strohovová (UKR) - 23,25s
6. Kamaria Durantová (TTO) - 23,25s
7. Kineke Alexanderová (VIN) - 23,30s
3. rozběh:
1. Janeba Tarmohová (USA) - 22,79s - Q
2. Gloria Hooperová (ITA) - 22,99s - Q - SB
3. Kimberly Hyacintheová (CAN) - 23,03s - Q
4. Maria Belimpasakiová (GRE) - 23,15s - q
5. Isidora Jiménezová (CHI) - 23,22s
6. Kelly Properová (IRL) - 23,28
DNS Blessing Okagbareová (NGR)
4. rozběh:
1. Elaine Thompsonová (JAM) - 22,78s - Q
2. Bianca Williamsová (GBR) - 22,85s - Q - SB
3. Khamica Binghamová (CAN) - 22,90s - Q
4. Maja Mihalinečová (SLO) - 23,05s - q - PB
5. Narcely Sotová (VEN) - 23,16s
6. LaVerne Jonesová-Ferretteová (ISV) - 23,83s
DNS Natalija Pohrebnjaková (UKR)
5. rozběh:
1. Veronica Campbellová-Brownová (JAM) - 22,79s - Q
2. Semoy Hackettová (TTO) - 22,89s - Q
3. Margaret Adeoyeová (GBR) - 23,10s - Q
4. Crystal Emmanuelová (CAN) - 23,22s
5. Čisato Fukušimová (JPN) - 23,30s
6. Cynthia Bolingová (BEL) - 23,45s
7. Siao-ťing Liang (CHN) - 23,57s - PB
8. Veronica Shanti Pereirová (SIN) - 24,22s
6. rozběh:
1. Dafne Schippersová (NED) - 22,58s - Q
2. Rosângela Santosová (BRA) - 23,01 - Q
3. Reyare Thomasová (TTO) - 23,09s - Q
4. Chrystyna Stujová (UKR) - 23,21s
5. Jekatěrina Smirnovová (RUS) - 23,39s
6. Sheniqua Fergusonová (BAH) - 23,44s
7. Olga Lenskiyová (ISR) - 23,63s
7. rozběh:
1. Dina Asherová-Smithová (GBR) - 22,22s - Q - PB
2. Sherone Simpsonová (JAM) - 22,52s - Q - SB
3. Ivet Lalovová-Colliová (BUL) - 22,54s - Q - SB
4. Anna Kielbasinská (POL) - 22,95s - q
5. Olga Safronovová (KAZ) - 23,28s - SB
6. Vitoria Cristina Rosová (BRA) - 23,32s
7. Arialis J. Gandullaová (CUB) - 23,35s
8. Kristina Pronženková (TJK) - 25,77s
Běh na 200 m - M (semifinále)
1. semifinále:
1. Zharnel Hughes (GBR) - 20,14s - Q
2. Nickel Ashmeade (JAM) - 20,19s - Q
3. Churandy Martina (NED) - 20,20s - SB
4. Likoúrgos-Stéfanos Tsákonas (GRE) - 20,22s
5. Christophe Lemaitre (FRA) - 20,34s
6. Akani Simbine (RSA) - 20,37s
7. Warren Weir (JAM) - 20,43s
8. Brendon Rodney (CAN) - 20,46s
2. semifinále:
1. Justin Gatlin (USA) - 19,87s - Q
2. Alonso Edward (PAN) - 20,02 - Q
3. Femi Ogunode (QAT) - 20,05 - q - NR
4. Yancarlos Martínez (DOM) - 20,31s
5. Abdul Hakim Sani Brown (JPN) - 20,47s
6. Jeremy Dodson (SAM) - 20,53s
7. Reynier Mena (CUB) - 20,56s
8. Julian Forte (JAM) - 20,57s
3. semifinále:
1. Usain Bolt (JAM) - 19,95s - Q - SB
2. Anaso Jobodwana (RSA) - 20,01s - Q - PB
3. Ramil Guliyev (TUR) - 20,10s - q
4. Miguel Francis (ANT) - 20,14s
5. Roberto Skyers (CUB) - 20,23s
6. Daniel Talbot (GBR) - 20,27s - PB
7. Kendži Fudžimicu (JPN) - 20,34s
8. Kej Takase (JPN) - 20,64s
Běh na 3000 metrů překážek - Ž (finále)
1. Hyvin Kiyeng Jepkemoiová (KEN) - 9:19,11
2. Habiba Ghiribiová (TUN) - 9:19,24
3. Gesa Felicitas Krausová (GER) - 9:19,25 - PB
4. Sofia Assefaová (ETH) - 9:20,01 - SB
5. Emma Coburnová (USA) - 9:21,78
6. Hiwot Ayalewová (ETH) - 9:24,27
7. Virginia Nyambura Ngangaová (KEN) - 9:26,21
8. Lalita Shivaji Babarová (IND) - 9:29,64
9. Stephanie Garciaová (USA) - 9:31,06
10. Salima Elouali Alamiová (MAR) - 9:32,15
11. Ruth Jebetová (BRN) - 9:33,41
12. Colleen Quigleyová (USA) - 9:34,29
13. Özlem Kayaová (TUR) - 9:34,66
14. Fadwa Sidi Madaneová (MAR) - 9:41,45
15. Rosefline Chepngetichová (KEN) - 9:46,08
Skok o tyči - Ž (finále)
1. Yarisley Silvaová (CUB) - 4,90m
2. Fabiana Murerová (BRA) - 4,85m - AR
3. Nikoléta Kyriakopoúlouová (GRE) - 4,80m
4. Sandi Morrisová (USA) - 4,70m
4. Angelica Bengtssonová (SWE) - 4,70m - NR
4. Jennifer Suhrová (USA) - 4,70m
7. Holly Bradshawová (GBR) - 4,70m - SB
8. Martina Strutzová (GER) - 4,60m
9. Ling Li (CHN) - 4,60m
10. Minna Nikkanenová (FIN) - 4,60m - NR
11. Alana Boydová (AUS) - 4,60m
12. Lisa Ryzihová (GER) - 4,60m
XXX Anželika Sidorovová (RUS)
XXX Michaela Meijerová (SWE)
Běh na 400 metrů - M (finále)
1. Wayde Van Niekerk (RSA) - 43,48 - WL
2. LaShawn Meritt (USA) - 43,65 - PB
3. Kirani James (GRN) - 43,78 - SB
4. Lugelín Santos (DOM) - 44,11 - NR
5. Isaac Makwala (BOT) - 44,63
6. Rabah Yousif (GBR) - 44,68
7. Machel Cedenio (TTO) - 45,06
8. Yousef Ahmed Masrhai (KSA) - 45,15
Statistiky:
DQ = diskvalifikace
DNF = nedokončený závod
DNS = nenastoupení do závodu
DQ = diskvalifikace
NM = nenaměřený pokus
AR = rekord kontinentu
NR = národní rekord
PB = osobní rekord
SB = sezónní maximum
WL = nejlepší letošní výkon
Běh na 400 m překážek - Ž (finále)
1. ZUZANA HEJNOVÁ (CZE) - 53,50s - WL
2. Shamier Littleová (USA) - 53,94s
3. Cassandra Tateová (USA) - 54,02s
4. Sara Slott Petersenová (DEN) - 54,20s
5. Janieve Russellová (JAM) - 54,64s - PB
6. Eilidth Childová (GBR) - 54,78s
7. Wenda Nelová (RSA) - 54,94s
8. Kaliese Spencerová (JAM) - 55,47s
Hod oštěpem - M (finále)
1. Julius Yego (KEN) - 92,72m - WL
2. Ihab Abdelrahman El Sayed (EGY) - 88,99m - SB
3. Tero Pitkämäki (FIN) - 87,64m
4. Thomas Röhler (GER) - 87,41m
5. Antti Ruuskanen (FIN) - 87,12m
6. Andreas Hofmann (GER) - 86,01m
7. Johannes Vetter (GER) - 83,79m
8. VÍTĚZSLAV VESELÝ (CZE) - 83,13m
9. Rjohei Arai (JPN) - 83,07m
10. Braian Toledo (ARG) - 80,27m
11. Kim Amb (SWE) - 78,51m
12. Risto Mätas (EST) - 76,79m
Běh na 200 m - Ž (rozběhy)
1. rozběh:
1. Candyce McGroneová (USA) - 22,45s - Q
2. Mujinga Kambundjiová (SUI) - 22,92s - Q
3. Viktorija Zjabkinová (KAZ) - 22,92s - Q
4. Ramona Papaiouannouová (CYP) - 23,30
5. Ella Nelsonová (AUS) - 23,33
6. Celiangeli Moralesová (PUR) - 23,34
7. Anna Kukuškinová (RUS) - 23,47s
2. rozběh:
1. Marie-Josee Ta Louová (CIV) - 22,73s - Q - PB
2. Jenna Prandiniová (USA) - 22,95s - Q
3. Justine Palframanová (RSA) - 23,09s - Q
4. Sabina Veitová (SLO) - 23,18s
5. Natalija Strohovová (UKR) - 23,25s
6. Kamaria Durantová (TTO) - 23,25s
7. Kineke Alexanderová (VIN) - 23,30s
3. rozběh:
1. Janeba Tarmohová (USA) - 22,79s - Q
2. Gloria Hooperová (ITA) - 22,99s - Q - SB
3. Kimberly Hyacintheová (CAN) - 23,03s - Q
4. Maria Belimpasakiová (GRE) - 23,15s - q
5. Isidora Jiménezová (CHI) - 23,22s
6. Kelly Properová (IRL) - 23,28
DNS Blessing Okagbareová (NGR)
4. rozběh:
1. Elaine Thompsonová (JAM) - 22,78s - Q
2. Bianca Williamsová (GBR) - 22,85s - Q - SB
3. Khamica Binghamová (CAN) - 22,90s - Q
4. Maja Mihalinečová (SLO) - 23,05s - q - PB
5. Narcely Sotová (VEN) - 23,16s
6. LaVerne Jonesová-Ferretteová (ISV) - 23,83s
DNS Natalija Pohrebnjaková (UKR)
5. rozběh:
1. Veronica Campbellová-Brownová (JAM) - 22,79s - Q
2. Semoy Hackettová (TTO) - 22,89s - Q
3. Margaret Adeoyeová (GBR) - 23,10s - Q
4. Crystal Emmanuelová (CAN) - 23,22s
5. Čisato Fukušimová (JPN) - 23,30s
6. Cynthia Bolingová (BEL) - 23,45s
7. Siao-ťing Liang (CHN) - 23,57s - PB
8. Veronica Shanti Pereirová (SIN) - 24,22s
6. rozběh:
1. Dafne Schippersová (NED) - 22,58s - Q
2. Rosângela Santosová (BRA) - 23,01 - Q
3. Reyare Thomasová (TTO) - 23,09s - Q
4. Chrystyna Stujová (UKR) - 23,21s
5. Jekatěrina Smirnovová (RUS) - 23,39s
6. Sheniqua Fergusonová (BAH) - 23,44s
7. Olga Lenskiyová (ISR) - 23,63s
7. rozběh:
1. Dina Asherová-Smithová (GBR) - 22,22s - Q - PB
2. Sherone Simpsonová (JAM) - 22,52s - Q - SB
3. Ivet Lalovová-Colliová (BUL) - 22,54s - Q - SB
4. Anna Kielbasinská (POL) - 22,95s - q
5. Olga Safronovová (KAZ) - 23,28s - SB
6. Vitoria Cristina Rosová (BRA) - 23,32s
7. Arialis J. Gandullaová (CUB) - 23,35s
8. Kristina Pronženková (TJK) - 25,77s
Běh na 200 m - M (semifinále)
1. semifinále:
1. Zharnel Hughes (GBR) - 20,14s - Q
2. Nickel Ashmeade (JAM) - 20,19s - Q
3. Churandy Martina (NED) - 20,20s - SB
4. Likoúrgos-Stéfanos Tsákonas (GRE) - 20,22s
5. Christophe Lemaitre (FRA) - 20,34s
6. Akani Simbine (RSA) - 20,37s
7. Warren Weir (JAM) - 20,43s
8. Brendon Rodney (CAN) - 20,46s
2. semifinále:
1. Justin Gatlin (USA) - 19,87s - Q
2. Alonso Edward (PAN) - 20,02 - Q
3. Femi Ogunode (QAT) - 20,05 - q - NR
4. Yancarlos Martínez (DOM) - 20,31s
5. Abdul Hakim Sani Brown (JPN) - 20,47s
6. Jeremy Dodson (SAM) - 20,53s
7. Reynier Mena (CUB) - 20,56s
8. Julian Forte (JAM) - 20,57s
3. semifinále:
1. Usain Bolt (JAM) - 19,95s - Q - SB
2. Anaso Jobodwana (RSA) - 20,01s - Q - PB
3. Ramil Guliyev (TUR) - 20,10s - q
4. Miguel Francis (ANT) - 20,14s
5. Roberto Skyers (CUB) - 20,23s
6. Daniel Talbot (GBR) - 20,27s - PB
7. Kendži Fudžimicu (JPN) - 20,34s
8. Kej Takase (JPN) - 20,64s
Běh na 3000 metrů překážek - Ž (finále)
1. Hyvin Kiyeng Jepkemoiová (KEN) - 9:19,11
2. Habiba Ghiribiová (TUN) - 9:19,24
3. Gesa Felicitas Krausová (GER) - 9:19,25 - PB
4. Sofia Assefaová (ETH) - 9:20,01 - SB
5. Emma Coburnová (USA) - 9:21,78
6. Hiwot Ayalewová (ETH) - 9:24,27
7. Virginia Nyambura Ngangaová (KEN) - 9:26,21
8. Lalita Shivaji Babarová (IND) - 9:29,64
9. Stephanie Garciaová (USA) - 9:31,06
10. Salima Elouali Alamiová (MAR) - 9:32,15
11. Ruth Jebetová (BRN) - 9:33,41
12. Colleen Quigleyová (USA) - 9:34,29
13. Özlem Kayaová (TUR) - 9:34,66
14. Fadwa Sidi Madaneová (MAR) - 9:41,45
15. Rosefline Chepngetichová (KEN) - 9:46,08
Skok o tyči - Ž (finále)
1. Yarisley Silvaová (CUB) - 4,90m
2. Fabiana Murerová (BRA) - 4,85m - AR
3. Nikoléta Kyriakopoúlouová (GRE) - 4,80m
4. Sandi Morrisová (USA) - 4,70m
4. Angelica Bengtssonová (SWE) - 4,70m - NR
4. Jennifer Suhrová (USA) - 4,70m
7. Holly Bradshawová (GBR) - 4,70m - SB
8. Martina Strutzová (GER) - 4,60m
9. Ling Li (CHN) - 4,60m
10. Minna Nikkanenová (FIN) - 4,60m - NR
11. Alana Boydová (AUS) - 4,60m
12. Lisa Ryzihová (GER) - 4,60m
XXX Anželika Sidorovová (RUS)
XXX Michaela Meijerová (SWE)
Běh na 400 metrů - M (finále)
1. Wayde Van Niekerk (RSA) - 43,48 - WL
2. LaShawn Meritt (USA) - 43,65 - PB
3. Kirani James (GRN) - 43,78 - SB
4. Lugelín Santos (DOM) - 44,11 - NR
5. Isaac Makwala (BOT) - 44,63
6. Rabah Yousif (GBR) - 44,68
7. Machel Cedenio (TTO) - 45,06
8. Yousef Ahmed Masrhai (KSA) - 45,15
Statistiky:
DQ = diskvalifikace
DNF = nedokončený závod
DNS = nenastoupení do závodu
DQ = diskvalifikace
NM = nenaměřený pokus
AR = rekord kontinentu
NR = národní rekord
PB = osobní rekord
SB = sezónní maximum
WL = nejlepší letošní výkon
Obhájci zlata z minulého šampionátu v Moskvě Veselému se ve finále nedařilo. Třetím pokusem 83,13 metru se dostal do užšího finále, ale v něm už se nedokázal zlepšit a skončil osmý.
Nejdůležitější zprávou pro českého fanouška je zisk zlaté medaile v podání Zuzany Hejnové, která dokázala obhájit titul mistryně světa z posledního šampionátu v Moskvě!
Překvapivý vítěz vzešel z finále oštěpařů. Nejlepší výkon předvedl Keňan Julius Yego, který poslal oštěp do vzdálenosti 92 metrů a 72 centimetrů.
Medaile se rozdělovaly i mezi tyčkařkami. Zlato získala v zajímavém závodě Kubánka Silvaová.
Hodně dramatické bylo finále žen na trati 3000 metrů steeplechase, kde až těsně před cílovou páskou zaútočila Keňanka Jepkemoiová.
Posledním dnešním soubojem o medaile byl závod na 400 metrů mužů. V tom nechal za zády všechny favority Jihoafričan Wayde Van Niekerk a získal zlato.
1. Wayde Van Niekerk (RSA) – 43,48 – WL
2. LaShawn Meritt (USA) – 43,65 – PB
3. Kirani James (GRN) – 43,78 – SB
4. Lugelín Santos (DOM) – 44,11 – NR
5. Isaac Makwala (BOT) – 44,63
6. Rabah Yousif (GBR) – 44,68
7. Machel Cedenio (TTO) – 45,06
8. Yousef Ahmed Masrhai (KSA) – 45,15
1. Yarisley Silvaová (CUB) -4,90m
2. Fabiana Murerová (BRA) – 4,85m – AR
3. Nikoléta Kyriakopoúlouová (GRE) – 4,80m
4. Sandi Morrisová (USA) – 4,70m
4. Angelica Bengtssonová (SWE) – 4,70m – NR
4. Jennifer Suhrová (USA) – 4,70m
7. Holly Bradshawová (GBR) – 4,70m – SB
8. Martina Strutzová (GER) – 4,60m
9. Ling Li (CHN) – 4,60m
10. Minna Nikkanenová (FIN) – 4,60m – NR
11. Alana Boydová (AUS) – 4,60m
12. Lisa Ryzihová (GER) – 4,60m
XXX Anželika Sidorovová (RUS)
XXX Michaela Meijerová (SWE)
1. Hyvin Kiyeng Jepkemoiová (KEN) – 9:19,11
2. Habiba Ghiribiová (TUN) – 9:19,24
3. Gesa Felicitas Krausová (GER) – 9:19,25 – PB
4. Sofia Assefaová (ETH) – 9:20,01 – SB
5. Emma Coburnová (USA) – 9:21,78
6. Hiwot Ayalewová (ETH) – 9:24,27
7. Virginia Nyambura Ngangaová (KEN) – 9:26,21
8. Lalita Shivaji Babarová (IND) – 9:29,64
9. Stephanie Garciaová (USA) – 9:31,06
10. Salima Elouali Alamiová (MAR) – 9:32,15
11. Ruth Jebetová (BRN) – 9:33,41
12. Colleen Quigleyová (USA) – 9:34,29
13. Özlem Kayaová (TUR) – 9:34,66
14. Fadwa Sidi Madaneová (MAR) – 9:41,45
15. Rosefline Chepngetichová (KEN) – 9:46,08